Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
και που πηδανε οι αγγλοι ? Η μονο τον παιζουν ? Οκ εχουν τις φοιτητριες το ξερουμε αλλα ολοι οι αλλοι ???
Αγγλοι γαμανε τις γυναικες τους για πλακα.Δεν χρειαζονται μπουρδελα στο UK ειναι το πιο ευκολο μερος για να γαμησεις.Θα πρεπει να εισαι μεγαλο ναυαγιο για να βρισκεσαι Αγγλια και να μην πηδας.Στην ουσια αυτες ερχονται και σου λενε παμε να με γαμησεις.Ουτε καμακι,ουτε φλερτ χρειαζεται.Απλα ξες οτι γαμας βρωμιαρες το 80% των γυναικων τους ειναι σιχαματα....
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Αγγλοι γαμανε τις γυναικες τους για πλακα.Δεν χρειαζονται μπουρδελα στο UK ειναι το πιο ευκολο μερος για να γαμησεις.Θα πρεπει να εισαι μεγαλο ναυαγιο για να βρισκεσαι Αγγλια και να μην πηδας.Στην ουσια αυτες ερχονται και σου λενε παμε να με γαμησεις.Ουτε καμακι,ουτε φλερτ χρειαζεται.Απλα ξες οτι γαμας βρωμιαρες το 80% των γυναικων τους ειναι σιχαματα....
εισαι σιγουρος ? Εγω βλεπω οτι εχει κατι αγγλιδες και γαμω τα μωρα . Και ξερω οτι οι αγγλοι ειναι ψιλο αδερφες . Τουλαχιστον ετσι λενε . Το οτι οι αγγλοι γαμανε αυτο απο εσενα το ακουω . Και οτι οι αγγλιδες ερχονται και σου μιλανε παλι απο εσενα το ακουω πρωτη φορα.
Εγω ξερω οτι αγγλια πεφτει πολλη αγαμια . γιαυτο καποιος που να ξερει τι και πως να μας δωσει φωτα?
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
εισαι σιγουρος ? Εγω βλεπω οτι εχει κατι αγγλιδες και γαμω τα μωρα . Και ξερω οτι οι αγγλοι ειναι ψιλο αδερφες . Τουλαχιστον ετσι λενε . Το οτι οι αγγλοι γαμανε αυτο απο εσενα το ακουω . Και οτι οι αγγλιδες ερχονται και σου μιλανε παλι απο εσενα το ακουω πρωτη φορα.
Εγω ξερω οτι αγγλια πεφτει πολλη αγαμια . γιαυτο καποιος που να ξερει τι και πως να μας δωσει φωτα?
Τι αγαμια ρε τυπε? Οσες φορες πηγα λονδινο στον κολλητο μου σε οποια παμπ εμπαινα ετρωγα πεσιμο.Οτι εχει πολυ πουσταριο ειναι αληθεια.Βασικα Λονδινο ειναι μια πολυφυλετικη χαβουζα...βλεπεις ολες τις φυλες του πλανητη εκτος απο αγγλους.Οποτε δεν ειναι αντιπροσωπευτικη πολη για το τι εστι αγγλια.Επισης Λονδινο μενουν σε μεγαλο βαθμο οι αγγλοι λεφταδες οι οποιοι ειναι μαλακες με τουπε και υφος.Αν θες να δεις πραγματικη αγγλια πρεπει να πας στα περιχωρα η σε πολεις τυπου ματζεστερ,λιβερποολ,λιντς,μπερχινγκαμ,νιουκαστλ κτλ.Το λονδινο στην ουσια ειναι η Νεα Υορκη της Ευρωπης.Και μονο που εχουν πακιστανο μουσουλμανο δημαρχο καταλαβαινεις για τι ειδους αηδια πολη μιλαμε.Παντως οι αγγλιδες και γενικοτερα οι βρεττανες ειναι οι πιο ευκολες γκομενες κατα την ταπεινη μου γνωμη.Δεν εχουν κομπλεξ,κολληματα,ανασφαλειες κτλ.Επισης γουσταρουν με τα χιλια μεσογειακα αγορια,τις εξιταρει το μελαχρινο δερμα σε ανδρα.Αλλα ειναι σαβουρες,βρωμιαρες και παρταλια...ασε που μπορεις να κολλησεις πολλες μαλακιες αν πας μαζι τους.
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Τι αγαμια ρε τυπε? Οσες φορες πηγα λονδινο στον κολλητο μου σε οποια παμπ εμπαινα ετρωγα πεσιμο.Οτι εχει πολυ πουσταριο ειναι αληθεια.Βασικα Λονδινο ειναι μια πολυφυλετικη χαβουζα...βλεπεις ολες τις φυλες του πλανητη εκτος απο αγγλους.Οποτε δεν ειναι αντιπροσωπευτικη πολη για το τι εστι αγγλια.Επισης Λονδινο μενουν σε μεγαλο βαθμο οι αγγλοι λεφταδες οι οποιοι ειναι μαλακες με τουπε και υφος.Αν θες να δεις πραγματικη αγγλια πρεπει να πας στα περιχωρα η σε πολεις τυπου ματζεστερ,λιβερποολ,λιντς,μπερχινγκαμ,νιουκαστλ κτλ.Το λονδινο στην ουσια ειναι η Νεα Υορκη της Ευρωπης.Και μονο που εχουν πακιστανο μουσουλμανο δημαρχο καταλαβαινεις για τι ειδους αηδια πολη μιλαμε.Παντως οι αγγλιδες και γενικοτερα οι βρεττανες ειναι οι πιο ευκολες γκομενες κατα την ταπεινη μου γνωμη.Δεν εχουν κομπλεξ,κολληματα,ανασφαλειες κτλ.Επισης γουσταρουν με τα χιλια μεσογειακα αγορια,τις εξιταρει το μελαχρινο δερμα σε ανδρα.Αλλα ειναι σαβουρες,βρωμιαρες και παρταλια...ασε που μπορεις να κολλησεις πολλες μαλακιες αν πας μαζι τους.
manchester liverpool εχω παει για ΣΚ οποτε δεν ειδα και πολλα μονο κοματια να ειναι οι ποιο πολλοι οι γκοεμενς με κατι ξεκολα και υφος . Αλλα εγω πιστευα οτι ειναι πουστηδες. Το οτι οι Αγγλιδες ειναι ευκολες δεν το ηξερα . γιατι αμα ειναι μπαζα με αυτα που εβλεπα ελλαδα αστο καλυτερα . Εγω αυτες που βλεπω ειναι κατι κορμια αστα να πανε λιωνεις.
Μαστα ωστεε ετσι το λονδινο. Εχω να παω καμια 15 χρονια . Οταν ειχα παει καποτε οκ την πρωτη μερα γνωρισαμε μια ολλανδεζα και βγηκαμε μετα σε κλθμπ αλλα αυτο τοτε. Τωρα δεν ξερω. Θα πρεπει να το επισκευτω καμια φορα να δω τι παιζει.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
εισαι σιγουρος ? Εγω βλεπω οτι εχει κατι αγγλιδες και γαμω τα μωρα . Και ξερω οτι οι αγγλοι ειναι ψιλο αδερφες . Τουλαχιστον ετσι λενε . Το οτι οι αγγλοι γαμανε αυτο απο εσενα το ακουω . Και οτι οι αγγλιδες ερχονται και σου μιλανε παλι απο εσενα το ακουω πρωτη φορα.
Εγω ξερω οτι αγγλια πεφτει πολλη αγαμια . γιαυτο καποιος που να ξερει τι και πως να μας δωσει φωτα?
Αγαπαμε Αγγλιδες. Ειναι ανετες, προσεγγισιμες εως επιθετικες, πινουν πολυ, εχουν τρομερη ανεχεια στο χιουμορ (μπορεις να κανεις ολη μερα χαβαλε μαζι τους με μηδεν παρεξηγησεις) και περαν ολων, εχουν πολυ ευκολη την επαφη. Η Αγγλιδα θα σε αγγαλιασει, θα σε ακουμπησει στον ωμο, και γενικως θα σε αγγιξει πολυ ανετα και χαλαρα. Εχουν αλλη αισθηση του σωματος, της σεξουαλικοτητας και της ανθρωπινης επαφης. Βασικα ειναι ακριβως το αντιθετο με τις απομακρες μεσογειακες.
Το αν γαμιουνται ευκολα, δε νομιζω οτι χρειαζεται επιβεβαιωση. Μια βολτα Φαληρακι, Μαλια, Λαγανα, Αγια Ναπα, θα πεισει και τον πιο δυσπιστο.
Το οτι ειναι βρωμιαρες οι αγγλιδες, το αφηνω ασχολιαστο.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
manchester liverpool εχω παει για ΣΚ οποτε δεν ειδα και πολλα μονο κοματια να ειναι οι ποιο πολλοι οι γκοεμενς με κατι ξεκολα και υφος . Αλλα εγω πιστευα οτι ειναι πουστηδες. Το οτι οι Αγγλιδες ειναι ευκολες δεν το ηξερα . γιατι αμα ειναι μπαζα με αυτα που εβλεπα ελλαδα αστο καλυτερα . Εγω αυτες που βλεπω ειναι κατι κορμια αστα να πανε λιωνεις.
Μαστα ωστεε ετσι το λονδινο. Εχω να παω καμια 15 χρονια . Οταν ειχα παει καποτε οκ την πρωτη μερα γνωρισαμε μια ολλανδεζα και βγηκαμε μετα σε κλθμπ αλλα αυτο τοτε. Τωρα δεν ξερω. Θα πρεπει να το επισκευτω καμια φορα να δω τι παιζει.
Λονδινο ειναι η καλυτερη πολη της Ευρωπης με διαφορα, για εργενη με οικονομικη ανεση που θελει να κανει ζωη. Μετα απο αυτην το χαος
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Αγαπαμε Αγγλιδες. Ειναι ανετες, προσεγγισιμες εως επιθετικες, πινουν πολυ, εχουν τρομερη ανεχεια στο χιουμορ (μπορεις να κανεις ολη μερα χαβαλε μαζι τους με μηδεν παρεξηγησεις) και περαν ολων, εχουν πολυ ευκολη την επαφη. Η Αγγλιδα θα σε αγγαλιασει, θα σε ακουμπησει στον ωμο, και γενικως θα σε αγγιξει πολυ ανετα και χαλαρα. Εχουν αλλη αισθηση του σωματος, της σεξουαλικοτητας και της ανθρωπινης επαφης. Βασικα ειναι ακριβως το αντιθετο με τις απομακρες μεσογειακες.
Το αν γαμιουνται ευκολα, δε νομιζω οτι χρειαζεται επιβεβαιωση. Μια βολτα Φαληρακι, Μαλια, Λαγανα, Αγια Ναπα, θα πεισει και τον πιο δυσπιστο.
Το οτι ειναι βρωμιαρες οι αγγλιδες, το αφηνω ασχολιαστο.
για ηλικιες 20-25 το πολλη 30 θα λεει ο τυπος μετα τα πραγματα θα αλλαζουν λογικα
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
manchester liverpool εχω παει για ΣΚ οποτε δεν ειδα και πολλα μονο κοματια να ειναι οι ποιο πολλοι οι γκοεμενς με κατι ξεκολα και υφος . Αλλα εγω πιστευα οτι ειναι πουστηδες. Το οτι οι Αγγλιδες ειναι ευκολες δεν το ηξερα . γιατι αμα ειναι μπαζα με αυτα που εβλεπα ελλαδα αστο καλυτερα . Εγω αυτες που βλεπω ειναι κατι κορμια αστα να πανε λιωνεις.
Μαστα ωστεε ετσι το λονδινο. Εχω να παω καμια 15 χρονια . Οταν ειχα παει καποτε οκ την πρωτη μερα γνωρισαμε μια ολλανδεζα και βγηκαμε μετα σε κλθμπ αλλα αυτο τοτε. Τωρα δεν ξερω. Θα πρεπει να το επισκευτω καμια φορα να δω τι παιζει.
Tυπε οι αγγλιδες ειναι πουτανες και οι αγγλοι αλκοολικοι σουροβλακες.That's a fact.Δεν χρειαζεται να πας Αγγλια για να τα δεις...τα βλεπεις και στα νησια μας οταν ερχονται εδω το καλοκαιρι και οργιαζουν.Επισης οι βρεττανοι και οι Ιρλανδοι ειναι κοκακηδες σε μεγαλο βαθμο.Η κουλτουρα τους ειναι ποτο,γαμησι και κοκαινη.Αυτο σε Γερμανια,Γαλλια η Σκανδιναβια δεν το βλεπεις σε τοσο μεγαλο βαθμο.Ειναι βρωμιαρηδες,παιζουν ξυλικι με το παραμικρο και η συμπεριφορα τους δεν εχει ουδεμια σχεση με αυτη των γερμανων,ολλανδων,σκανδιναβων.Ειναι αλλη η κουλτουρα και ο τροπος ζωης στα νησια σε συγκριση με την ηπειρωτικη ευρωπη.Επισης σαν χωρα δεν λεει και πολλα.Αν εξαιρεσεις το Λονδινο και γενικοτερα τα νοτια τμηματα που βρισκονται γυρω απο το Λονδινο η υπολοιπη χωρα ειναι μια μετριοτητα.Καμμια συγκριση με Γερμανια.Ιδιως τωρα με το brexit τους εχει μπει η πουτσα στον κωλαρικο.Δες λιγο τι γινεται με την βενζινη για να καταλαβεις τι θα συμβει και στους εδω μαλακοελληνες βαρουφακικους τεμπελχαναδες αν βγει το πιθηκισταν απο το Ευρω.Οποιος παει κοντρα την Γερμανια και τον γερμανικο αξωνα το πληρωνει ακριβα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: qertq
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
για ηλικιες 20-25 το πολλη 30 θα λεει ο τυπος μετα τα πραγματα θα αλλαζουν λογικα
Μιλαμε για γυναικες που πινουν, χορευουν, τραγουδανε πολυ και γελανε συνεχεια, εχουν το χιουμορ στο μυαλο τους περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο. Ποσο δυσκολο ειναι πιστευεις να γαμηθουν τετοιες γυναικες;
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Μιλαμε για γυναικες που πινουν, χορευουν, τραγουδανε πολυ και γελανε συνεχεια, εχουν το χιουμορ στο μυαλο τους περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο. Ποσο δυσκολο ειναι πιστευεις να γαμηθουν τετοιες γυναικες;
οχι βεβαια απλα και εχω γνωρισει . Απλα πιστευα οτι οι αγγλιδες στην αγγλια ειναι πιο δυσκολες δεν εχω μεινει και αρκετο καιρο εκει για να ξερω . Εχω πολλα χρονια να γνωρισω αγγλιδα. Εγω ειμαι ποιο πολλη με Γερμανιδες και λοιπες Γερμανοσκανδιναβικες σλαβικες χωρες μπλεγμενος οταν μπορω η με λατινικες χωρες. Οποτε αγγλια την εχω χασει . Ενα ΣΚ στο μαντσεστερ δεν πηγα παρα μονο μια γυρα στην πολη ειδα απο εδω εκει και λιβερπουλ. απλα να λεω οτι πηγα. Εξω στα μπαρακια γινοταναι χαμος αλλα οι ποιο πολλες ηταν ξυνες.Αλλα σιγουρα ειχε παρα πολλες καλες . Ειδα ατομα κομματια να μαλωνουνε για πλακα και να σφαζονται για πλακα .
Τωρα εχω γνρισει αμερικανες και αγγλιδες στην γερμανια . Καμια σχεση .
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Για το λογο οτι ειναι μικρες χωρες σε κοσμο. Πολωνια ειναι πρωην κουμουνιστικη χωρα τσεχια το ιδιο εστονια το ιδιο . Σε αυτες τιςε χωρες δεν βρισκεις ποτε το δικιο σου οποτε τις αποφευγω (παω μονο αδεια μηπως και βρω κανα κορμι ). Βελγιο εχω παει το σκεφτομαουνα αλλα με τα λεφτα δεν περνεις τα ιδια με Γερμανια αυστρια το ιδιο . Ασε που ειναι μικρες χωρες. Βελγιο αυστρια ειναι πανω κατω σε π[ληθυσμο τα ιδια με ελλαδα. οποτε λιγο με χαλα γιατι σε ευκαιριες θα ειναι σαν ελλαδα σε καλυτερο βερσιον. Οποτε μενουν οι 3 μεγαλες .
Η πρωτη ρωσια αλλα δεν μετρα καν γιατι ειναι για τα μπαζα σε λεφτα ζωη. Μονο ωραιες γκομενες εχει εκει . Οποτε η πρωτη ειναι η Γερμανια μετα η Γαλλια μετα η Αγγλια και ακολουθουν δες εδω .Μετα το 4 δεν αξιζει καν να ασχοληθεις. Εκτος και εαν πας καμμια αμερικα καναδα. οποτε σκεφοτμαι . Εαν εχεις καμια ιδεα πες την και το συζηταμε. δεσ εδω https://el.wikipedia.org/wiki/Κατάλογος_ευρωπαϊκών_χωρών_ανά_πληθυσμό
1​
142.008.838Μόσχα
2​
Flag of Germany.svg
Γερμανία
82.060.001Βερολίνο
3
Φίλε λυπάμαι που στο λέω αλλά έχεις μαύρα μεσάνυχτα.
Πραγματικά δεν έχεις ιδέα από την ανάπτυξη όλων αυτών των χωρών που λες.

Η Πολωνία είναι μικρή χώρα;
Άνοιξε κανένα χάρτη να δεις μέγεθος. Είναι κομμουνιστική και δεν έχει ανάπτυξη;
Κάτι Dell,.Microsoft,.HP, Amazon κλπ που έχουν γραφεία εκεί τι κάνουν;
Το ίδιο για Τσεχία.
Εσθονία είναι μικρή αλλά έχουν ξεφύγει 10 χρόνια μπροστά σε τεχνολογία. Ξέρεις μήπως.Skype, bolt, transferwise;.Τράβα μάθε από πού ξεκίνησαν.

Βέλγιο,.Αυστρία λέει είναι σαν Ελλάδα!! ??
Καλά τυπε δεν ξέρεις που πάνε τα τέσσερα. Όχι απλά δεν είναι σαν Ελλάδα,.έχουν δουλειές και ανάπτυξη δεκαπλάσιες από Ελλάδα.

Γενικά δεν ξέρω αν τρολαρεις ή μιλάς σοβαρά. Αν μιλάς σοβαρά, ξαμασκεψου τι επάγγελμα κάνεις και τι σημαίνει εξωτερικό για σένα.
 

Geiler12

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2021
Μηνύματα
168
Κριτικές
5
Like
507
Πόντοι
301
Αγγλι-δούλες αρκετά έυκολες βοηθάει και η γλώσσα,χιούμορ στο φουλ και γουστάρουν τον έλληνα,ακομπλεξάριστες και μαγκάκια.Είχα μια τέτοια στην Ελλάδα,την είχα γνωρίσει Μουναστηράκι ,σε μπαράκι μαζι με την κολλητή της.Της την είχαν πέσει καμιά 50 κλαρινογαμπροί καγκουρο με κάρτες...κοίτα είμαι γιατρός,δικηγόρος,φίτσουλας και μπλα μπλα και τελικά την έφαγα εγω με ένα σκέτο Hallo...!!!
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Φίλε λυπάμαι που στο λέω αλλά έχεις μαύρα μεσάνυχτα.
Πραγματικά δεν έχεις ιδέα από την ανάπτυξη όλων αυτών των χωρών που λες.

Η Πολωνία είναι μικρή χώρα;
Άνοιξε κανένα χάρτη να δεις μέγεθος. Είναι κομμουνιστική και δεν έχει ανάπτυξη;
Κάτι Dell,.Microsoft,.HP, Amazon κλπ που έχουν γραφεία εκεί τι κάνουν;
Το ίδιο για Τσεχία.
Εσθονία είναι μικρή αλλά έχουν ξεφύγει 10 χρόνια μπροστά σε τεχνολογία. Ξέρεις μήπως.Skype, bolt, transferwise;.Τράβα μάθε από πού ξεκίνησαν.

Βέλγιο,.Αυστρία λέει είναι σαν Ελλάδα!! ??
Καλά τυπε δεν ξέρεις που πάνε τα τέσσερα. Όχι απλά δεν είναι σαν Ελλάδα,.έχουν δουλειές και ανάπτυξη δεκαπλάσιες από Ελλάδα.

Γενικά δεν ξέρω αν τρολαρεις ή μιλάς σοβαρά. Αν μιλάς σοβαρά, ξαμασκεψου τι επάγγελμα κάνεις και τι σημαίνει εξωτερικό για σένα.
Aστους να κοιμουνται τον υπνο του δικαιου τυπε.Αυτοι νομιζουν οτι πολωνια,τσεχια,σλοβακια,ρουμανια,σλοβενια ειναι οπως το 90.Ολα τα πρωην κομμουνιστικα κρατη που μπηκανε στο ευρω και στον γερμανικο αξονα εχουν γινει κατσε καλα χωρες και φυσικα εχουν ξεπερασει για τα καλα το πιθηκισταν.Οσες χωρες δεν μπουκαραν στο ευρω(βλεπε σερβια,αλβανια,σκοπια,μολδαβια,ουκρανια,λευκορωσια,βοσνια,μοντενεγκρο) ειναι υπαναπτυκτα και φτωχα με κανενα περιθωριο βελτιωσης.Φυσικα να αναφερουμε οτι υπαρχουν παρα πολλοι Ελληνες που πανε για δουλεια σε Τσεχια,Πολωνια ακομα και Ρουμανια η και Σλοβακια πλεον.Πως αλλαζει ο τροχος ε?
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Φίλε λυπάμαι που στο λέω αλλά έχεις μαύρα μεσάνυχτα.
Πραγματικά δεν έχεις ιδέα από την ανάπτυξη όλων αυτών των χωρών που λες.

Η Πολωνία είναι μικρή χώρα;
Άνοιξε κανένα χάρτη να δεις μέγεθος. Είναι κομμουνιστική και δεν έχει ανάπτυξη;
Κάτι Dell,.Microsoft,.HP, Amazon κλπ που έχουν γραφεία εκεί τι κάνουν;
Το ίδιο για Τσεχία.
Εσθονία είναι μικρή αλλά έχουν ξεφύγει 10 χρόνια μπροστά σε τεχνολογία. Ξέρεις μήπως.Skype, bolt, transferwise;.Τράβα μάθε από πού ξεκίνησαν.

Βέλγιο,.Αυστρία λέει είναι σαν Ελλάδα!! ??
Καλά τυπε δεν ξέρεις που πάνε τα τέσσερα. Όχι απλά δεν είναι σαν Ελλάδα,.έχουν δουλειές και ανάπτυξη δεκαπλάσιες από Ελλάδα.

Γενικά δεν ξέρω αν τρολαρεις ή μιλάς σοβαρά. Αν μιλάς σοβαρά, ξαμασκεψου τι επάγγελμα κάνεις και τι σημαίνει εξωτερικό για σένα.
να στο πω αλλιως να το καταλαβεις. Προτιμαω να εχω να παιρνω χρημα απο την Γερμανια παρα απο την πολωνια. Βελγιο ξερω τι παιζει πανω κατω ηταν να με παρει μια εταιρεια αλλα εκατσε εδω που ειμαι . Αυστρια μισθολογικα ειναι πιο κατω απο Γερμανια και κολαω. Για πολωνια ομως μου εβαλες ιδεα . Μιας και κανουμε home office θα μπορουσαν να παω κανα 4 μηνο να δοκιμασω τι γινεται . Εχω παει πολλες φορες με την δουλεια αλλα παντα στα γρηγορα. Βαρσωβια. Το ιδιο παιζει να κανω και με αγγλια για κανα 4 μηνο δοκιμστικα .
Δεν ξερω τι παιζει με νοικια Λονδινο και πως παει αλλα θα δοκιμασω. Το ιδιο και με βαρσωβια και εσθονια. ΕΦΟΣΟΝ ο μισθος μπαινει Γερμανια . και ισως και βελγιο και γαλλια . Να σε καλα τυπε μου εβαλες ιδεες . Λεγε τετοια .
by the way ξερεις τι τιμες παιζουν σε διαμερισματα βαρσωβια και λονδινο ? Εαν ναι η καποιος ξερεις ασ δωσει τα φωτα του..

by the way ειχα καποιους πολωνους συναδελφους που θελανε να παω πολωνια σαν senior αλλα εγω δεν γουσταρα . εχω και κονε για δουλεια εκει . Βρισκω ευκολα . απλα θελω να πληρωνομαι Γερμανια.



καποις τα φωτα του για πολωνια βαρσωβια σπιτι φαει εξοδο κτλ κτλ και για αγγλια λονδινο θανκσ μαγκες

πολωνια βαρσωβια εχει παει και η google πλεον .
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
να στο πω αλλιως να το καταλαβεις. Προτιμαω να εχω να παιρνω χρημα απο την Γερμανια παρα απο την πολωνια. Βελγιο ξερω τι παιζει πανω κατω ηταν να με παρει μια εταιρεια αλλα εκατσε εδω που ειμαι . Αυστρια μισθολογικα ειναι πιο κατω απο Γερμανια και κολαω. Για πολωνια ομως μου εβαλες ιδεα . Μιας και κανουμε home office θα μπορουσαν να παω κανα 4 μηνο να δοκιμασω τι γινεται . Εχω παει πολλες φορες με την δουλεια αλλα παντα στα γρηγορα. Βαρσωβια. Το ιδιο παιζει να κανω και με αγγλια για κανα 4 μηνο δοκιμστικα .
Δεν ξερω τι παιζει με νοικια Λονδινο και πως παει αλλα θα δοκιμασω. Το ιδιο και με βαρσωβια και εσθονια. ΕΦΟΣΟΝ ο μισθος μπαινει Γερμανια . και ισως και βελγιο και γαλλια . Να σε καλα τυπε μου εβαλες ιδεες . Λεγε τετοια .
by the way ξερεις τι τιμες παιζουν σε διαμερισματα βαρσωβια και λονδινο ? Εαν ναι η καποιος ξερεις ασ δωσει τα φωτα του..

by the way ειχα καποιους πολωνους συναδελφους που θελανε να παω πολωνια σαν senior αλλα εγω δεν γουσταρα . εχω και κονε για δουλεια εκει . Βρισκω ευκολα . απλα θελω να πληρωνομαι Γερμανια.



καποις τα φωτα του για πολωνια βαρσωβια σπιτι φαει εξοδο κτλ κτλ και για αγγλια λονδινο θανκσ μαγκες

πολωνια βαρσωβια εχει παει και η google πλεον .
Λονδινο τα νοικια ειναι πανακριβα, αλλα για μενα αξιζει, τουλαχιστον για 2-3 χρονια. Ειναι μοναδικη εμπειρια η πολη. Περυσι ανεβηκε φιλος μου 50 χρονων και μου λεει εκανε μαλακια που δεν ειχε ανεβει νωριτερα. Εννοειται πως ειναι συνεχεια μεσα στο μουνι.
Μπορεις να βρεις στουντιο με καμια 1200 λιρες ζωνη 4 και περα, ισως και 3. Με 1500 λιρες βρισκεις πιο ανετα. Διαφορετικα με συγκατοικηση μπορεις να βρεις ακομα και με 500 λιρες οπου θελεις.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
επειδη ο βελοπουλος βλαπτει σοβαρα την υγεια,κυριως την ψυχικη,θα σε αφησω να περιμενεις την αποσχιση του τεξας:2funny::2funny::2funny::2funny: αλλα θα σχολιασω καποιες απο τις ασυναρτησιες σου.η κινα ειναι ηδη η μεγαλυτερη οικονομια του κοσμου και δε θα χρειαστουν να περασουν 50 ή 100 χρονια.εχει ομως ενα προβλημα,το οποιο λεγεται τεχνολογια.τεχνολογικα βρισκεται καποιες δεκαετιες πισω και οποτε οταν η δυση το αποφασισει,η κινα θα γυρισει στην εποχη του μαο.λες οτι στρατιωτικα η ηπα βρισκονται στο ιδιο επιπεδο με τη ρωσια...
γελαει ο κοσμος τυπε.βαζεις στην ιδια προταση μια χωρα που δεν εχει ναυτικο,δεν εχει αεροπορια και πασχιζει να εξυγχρονισει τα σοβιετικα σαπακια του στρατου ξηρας με τις ηπα;για ποιο λογο;επειδη εχει περισσοτερες πυρηνικες κεφαλες που δε θα χρησιμοποιησει ποτε;λιγο σοβαροι να ειμαστε.
Tυπε μη γραφεις μαλακιες
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Λονδινο τα νοικια ειναι πανακριβα, αλλα για μενα αξιζει, τουλαχιστον για 2-3 χρονια. Ειναι μοναδικη εμπειρια η πολη. Περυσι ανεβηκε φιλος μου 50 χρονων και μου λεει εκανε μαλακια που δεν ειχε ανεβει νωριτερα. Εννοειται πως ειναι συνεχεια μεσα στο μουνι.
Μπορεις να βρεις στουντιο με καμια 1200 λιρες ζωνη 4 και περα, ισως και 3. Με 1500 λιρες βρισκεις πιο ανετα. Διαφορετικα με συγκατοικηση μπορεις να βρεις ακομα και με 500 λιρες οπου θελεις.
κοιτα ναι ετσι το βλεπω . Αμα ειμαι σε αποσταση 2 ωρες με Γερμανια την κανω χαλαρα για καιρο . Εψαξα λιγο τα νοικια λονδινο και εμεινα ξερος ειναι ακριβα. Δεν ξερω τι μισθους παιρνουν οι αγγλοι αλλα ενα δωματιο ειδα παει απο 1950 και πανω σε ευρα ειναι 2286 ευρα και ειναι 40 τμ2 . Τωρα απο ζωνη 4 δεν ξερω αλλα θα μαθω . δεν ξερω εαν εχει γειτονεις που πας και πεθαινεις. θα το ψαξω αυτο . Απλα ειδα μια στα γρηγορα τιμες 1 δωματιο με μπανιο κοθζινα και ιντερνετ . Εαν καποιος ξερει που και τι ας γραψει . Το ιδιο και για βαρσωβια.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
κοιτα ναι ετσι το βλεπω . Αμα ειμαι σε αποσταση 2 ωρες με Γερμανια την κανω χαλαρα για καιρο . Εψαξα λιγο τα νοικια λονδινο και εμεινα ξερος ειναι ακριβα. Δεν ξερω τι μισθους παιρνουν οι αγγλοι αλλα ενα δωματιο ειδα παει απο 1950 και πανω σε ευρα ειναι 2286 ευρα και ειναι 40 τμ2 . Τωρα απο ζωνη 4 δεν ξερω αλλα θα μαθω . δεν ξερω εαν εχει γειτονεις που πας και πεθαινεις. θα το ψαξω αυτο . Απλα ειδα μια στα γρηγορα τιμες 1 δωματιο με μπανιο κοθζινα και ιντερνετ . Εαν καποιος ξερει που και τι ας γραψει . Το ιδιο και για βαρσωβια.
Αυτο που λες 1 δωματιο, εννοεις στουντιο. Ως δωματιο εννοουν 1 δωματιο σε σπιτι με αλλα 6-7 δωματια με Κινεζους, Πακιστανους, κλπ εκει δινεις 400-600 λιρες. Το στουντιο κανει πανω απο 1200, ενω στο κεντρο πανω απο 1700. 40 τ.μ. ειναι πολλα για Λονδινο για στουντιο.
Με 1200 μπορεις να βρεις ενα αξιοπρεπες 30 τ.μ. ζωνη 4 και περα, ισως και ζωνη 3. Οι ζωνες ειναι απλα ομοκεντροι κυκλοι απο το κεντρο, ζωνη 1 στο κεντρο, ζωνη 2 πιο εξω, κ.ο.κ.
Γενικως νοτιο Λονδινο εινια περιοχες μαυρων με εγκληματικοτητα, ενω βορεια, πανω απο τον Ταμεση ειναι καλυτερα. Βορειοδυτικα ειναι οι πιο κυριλε πχ Τσελσι, σα να λεμε Εκαλη, κλπ, ενω βορειο ανατολικα επισης χαλαει λιγο γινεται πιο αντεργκραουντ
Μπορεις να μεινεις και εξω απο Λονδινο, πχ Ρεντινγκ με πολυ λιγοτερα λεφτα και να πηγαινεις Σαββατοκυριακο Λονδινο να ξεσαλωνεις. Εξαρταται και απο τη δουλεια σου. Αν εισαι κλασικο ωραριο 9-5 και ΣΚ φουλ ελευθερο, ισως ειναι καλυτερο να μεινεις πχ Ρεντινγκ για οικονομια
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Κατ εμε οι κουρφαιες περιοχες της Ευρωπης ειναι (τυχαια σειρα)
Α1. Η περιοχη Μοναχο-Ελβετια-Αυστρια
Α2. Η Κυανη Ακτη
Α3. Λονδινο. Ενας αλλος κοσμος απο μονος του.

Σε δευτερη φαση ερχονται:
Β1. Βορεια Ιταλια, αλλα λογικα θελει γλωσσα
Β2. Καταλονια
Β3. Περιοχη Βερολινου και περιξ

Σε τριτη φαση:
Γ1. Ολλανδο-Βελγιο
Γ2. Δανο-Σουηδο-Βαλτικη
Γ3. Ανατολικες χωρες (Πολωνια, Τσεχια, Ρουμανια, κλπ)

Ολα αυτα θεωρωντας οτι εισαι εργενης-μπουρδελιαρης και ψαχνεις δουλεια και ενα μερος για να περνας καλα. Αν εχεις ηδη εισοδηματα, η εχεις οικογενεια, κλπ εννοειται πως η καταταξη ειναι τελειως διαφορετικη, πχ για τον εισοδηματια μπορει η Πολωνια να ειναι Νο 1 και τον οικογενειαρχη η Δυτικη Γερμανια η το Βελγιο Νο 1, κλπ
 
  • Like
Αντιδράσεις: abcxyz

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom