Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Zesty

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2020
Μηνύματα
364
Like
407
Πόντοι
21
σε σαιτ που λεγεται μπουρδελα τα μπουρδελα θα ειναι βασικο κριτηριο ρε τυπε ιδαιτερα δε για εναν εργενη οι συνθηκες που επικρατουν στον χωρο της πορνειας θα αποτελεσουν σημαντικο κριτηριο για την χωρα που θα επιλεξει για μεταναστευση γιατι εκτος των άλλων θα φανερωνουν και αλλα πραγματα για αυτην
Αν ειναι αυτο το βασικο κριτηριο τυπε αστα να πανε ... ποια ειναι τα αλλα πραγματα που θα φανερωνονται?
Στην Ευρωπη μπουρδελα υπαρχουν σε Γερμανια - Αυστρια - Ελβετια - Ισπανια - Ελλαδα - "Τουρκια".
Δεν υπαρχουν σε Αγγλια - Γαλλια - Ιταλια - Πολωνια - Δανια - Πορτογαλια - Σουηδια - Ιρλανδια - Νορβηγια - Ρουμανια

Πες μας τι καταλαβαινεις εξαιτιας αυτου για την καθε χωρα ...
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Αν ειναι αυτο το βασικο κριτηριο τυπε αστα να πανε ... ποια ειναι τα αλλα πραγματα που θα φανερωνονται?
Στην Ευρωπη μπουρδελα υπαρχουν σε Γερμανια - Αυστρια - Ελβετια - Ισπανια - Ελλαδα - "Τουρκια".
Δεν υπαρχουν σε Αγγλια - Γαλλια - Ιταλια - Πολωνια - Δανια - Πορτογαλια - Σουηδια - Ιρλανδια - Νορβηγια - Ρουμανια

Πες μας τι καταλαβαινεις εξαιτιας αυτου για την καθε χωρα ...
Απλά καταλάβαμε πως έχεις γυρίσει όλες τις χώρες και κάνεις τη πουτάνα.... :confused: :confused: :confused:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ggthd

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.961
Like
74.173
Πόντοι
12.756
Απλά καταλάβαμε πως έχεις γυρίσει όλες τις χώρες και κάνεις τη πουτάνα.... :confused: :confused: :confused:
αγορίνα μου
περιμένουμε στο νημα και τις δικες σου εμπειρίες σαν γκαρσονι αστερατου εστιατοριου στο εξωτερικο :rockon:
 

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
764
Κριτικές
8
Like
895
Πόντοι
366
οι καλές δουλειές πληρώνονται αρκετά καλά και στην ελλάδα,η διαφορά γίνεται στις μικρομεσαίες δουλειές που είναι αρκετά χαμηλοπληρωμένες εδώ σε αντιστοιχία με έξω.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Δεν υπαρχουν σε Αγγλια - Γαλλια - Ιταλια - Πολωνια - Δανια - Πορτογαλια - Σουηδια - Ιρλανδια - Νορβηγια - Ρουμανια
οτι για ξεχωριστο λογο δεν υπαρχουν σε καθε μια απο τις χωρες που ανεφερες,να στο κανω ταληρακια για να το καταλαβεις ακομα και εσυ ,ειναι αλλοι οι λογοι που δεν υπαρχουν στη Σουηδια και αλλοι στην Ιταλία ή την Πολωνια,ενας που εχει λιγο νινιο θα ψαξει ,θα μαθει και θα κρινει,ελπιζω να σε βοθησα
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
γιατι ελλαδα το μονο που εχει καλο ειναι ο καιρος . ολα τα αλλα ειναι για τον πουτσο . Η ζωη ειναι εκτος ελλαδας οπως και τα λεφτα . Στην ελλαδα εισαι αποκλεισμενος. Θυμασαι τι εγινε το 2015 με τα καπιταλ κοντρολς . απο οσο θυμαιμαι ελλαδα παντα ημασταν σε κριση . Παρα μονο απο το 1980 -2009 που ειχαμε παχιες αγελαδες. Η πραγματικοτητα ειναι αλλη .
Και σκεφτομαι που μπορω να παω και τι?? οτι εχεις ιδεα λεγε ανετα.
Το εξωτερικο ειναι λιγο σαν το γαμο. "Τυχερα ειναι αυτα" που ελεγαν και οι παππουδες για τον γαμο. Ετσι ειναι και με τις χωρες. Μπορει καποιος να παει Νορβηγια και να περασει υπεροχα και στο καπακι να παει ο κολλητος του και να δεινοπαθησει. Ακομα και το ιδιο ατομο μπορει να ζησει σε μια χωρα πολλες διαφορετικες εν δυναμει ζωες, καποιες καλες, καποιες πιο δυσκολες, η ακομα και να περασει διαφορετικα αν παει σε διαφορετικες περιοδους η αν παει σε διαφορετικες πολεις της ιδιας χωρας. Ειναι η ιδια η φυση της ζωης ετσι. Τα παντα ρει, απροβλεπτα και μικρες λεπτομερειες μπορει να κανουν τη διαφορα. Οπως ενας φιλος, μια σχεση, ενα προσον, η καλη διατροφη, η γυμναστικη, η παρουσια μπουρδελων που λεει και ο φιλος πιο πανω, ενα οχημα, ενα χομπυ, μια κοινοτητα ελληνικη η μη, μια καλη δουλεια, μια καλη γειτονια, ενα καλο στεκι, ενα καλο αεροδρομιο και πολλα ταξιδια, και χιλια δυο ακομα.
Εγω δε θα προτεινα σε καποιον να δει το εξωτερικο βασει χωρας. Το σημαντικοτερο για μενα ειναι τα προσοντα που εχει κανεις. Πχ προτιμω αυτο που εκανε για χρονια ο τραμουντανα, που επενδυσε στον εαυτο του, εφτασε να βγαζει πανω απο 500-600 ευρω την ημερα και πηγαινε οπου θεωρουσε οτι ηταν καλυτερο γι αυτον. Αντιθετα, το να πω σε καποιον Ολλανδια ειναι καλη χωρα, με καλες δουλειες, ενω ειναι ανειδικευτος και να παει να δουλεψει σε αποθηκη μεταφορικης στην Ολλανδια, τις γνωστες μεγαλες και να γαμιεται στη δουλεια, να αγκομαχαει, να πληρωνει ενα καρο ενοικια, κλπ και να γυρισει μετα απο 2 χρονια ψοφιος στην κουραση με λιγα ψιλα στην τσεπη, δεν εχει καποιο νοημα. Αυτο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι να επενδυσει καποιος στα προσοντα του, πχ γλωσσα, διπλωματα οδηγησης, κλπ Αυτα θα του εξασφαλισουν σιγουρα καλυτερες συνθηκες δουλειας οπουδηποτε.
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
Σορυ τυπε εισαι για ψυχοφαραμακα τελικα.

Τι να συζητησεις με καποιον που εχει τετοια κριτηρια ...μενουμε Αθηνα τοτε και ειμαστε τρισευτυχισμενοι :2funny:
Και μόνο που συγκρίνεις τα μπουρδελα της Γερμανίας με αυτά της Ελλάδας δείχνει ότι δεν έχεις την παραμικρή ιδέα. Στην Γερμανία και στην Αυστρία έχουν συγκεντρωθεί οι καλύτερες ιερόδουλες και βίζιτες στην Ευρώπη... Και εσύ τώρα μας λες για τα άθλια σπιτάκια στο αθηναμπαντ. Το να έχει οίκους ανοχής μια χώρα είναι μεγάλο +. Πολύ δύσκολα για παράδειγμα ένας μπουρδελιαρης θα ζούσε σε Σουηδία,Γαλλία, Ιρλανδία, UK κτλ.
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
οι καλές δουλειές πληρώνονται αρκετά καλά και στην ελλάδα,η διαφορά γίνεται στις μικρομεσαίες δουλειές που είναι αρκετά χαμηλοπληρωμένες εδώ σε αντιστοιχία με έξω.
Ο @Zesty κάνει λειτούργημα δεν τον νοιάζουν τα λεφτά, να γεμίζει ο κώλος του θέλει και να ξαλαφρώνει ο κόσμος...
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
καλημερα . Εχεις απολυτο δικιο. Εχουν αλλαξει τα πραγματα εντελως . Αλλα και βερολινο να πας πανω κατω τα ιδια ειναι . Πανε οι καλες μερες που βλεπανε ελληνες και χυνανε. Ο λογος πλακωσε η σαπιλα τουρκοι αφρικανοι ασια λατινοι μαλακες και ολες καηκανε.

Χτες το βραδι ημουνα σε ενα club φρανκφουρτη (2G) . Οι γκομενα γερμανινδα λεπτη στα μαυρα με μινι(εχω καιρο να δω γκομενα με τετοια ντυμενη κολητο μινι) εχει τον ενα μαλακα τυπο και την βλεπω να ψαρευει το μαλακα μπουχεσα γερμανο . Τον βαζει στην τουλατελα δεν κατσανε πολλη (μαλλον γιατι ειχε δυνατη μουσικη και δεν μπορεις να μιλησεςι μαλλον πηρε τηλ η του εκανε καμια πιπα να δει τι παιζει δεν ξερω μαλλον τηλ γιατι ηταν γρηγορα) και μετα απο λιγο την βλεπω εξω με το ερειπιο (αλλος ειναι αυτος) τον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΦΛΩΡΟ ΒΕΤΑ πες τον οπως θες να φευγουν μαζι .
Οσο για τον τυπο που πηγε στην τουαλετα οκ . Απο αυτον που ειχε ηταν καλυτερος αμα τον συγκρινεις με εμενα η καποιον αλλο αστα να πανε απλα τρατζικ.

ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι γκοεμενς πανε σε μαλακες φλωρους βετα καλα παιδια ασχημους .. τοσα χρονια το βλεπω και δεν μπορω να το χωνεψω. οκ μπορεις να τους κανεις οτι θες . ΟΚ αλλα ρε μωρο δεν γουσταρεις καποιον να σε βαλει κατω και να σου δωσει να καταλαβεις. Δεν γουσταρεις να εισαι με καποιον που να εισαι περιφανη γιαυτον .
δηλαδη ολες μα ολες μονο και μονο επειδηειναι παθητικοι και δεν εχουν επιλογες μονο και μονο γιαυτο τους θελουνε.
τεσπα αλλη κουβεντα ατυο
Και πολυ καλά κάνουν οι Γερμανίδες και γαμιουνται με Γερμανούς. Με ποιους θες να γαμιουνται? Με τα πίθηκοείδη του ισλάμ? Η μήπως με τα ναυαγια φτωχομπινεδες Βαλκάνιους που ακούνε σκυλάδικα και πάνε στα μπουζούκια? Ο Γερμανός είναι ευρωπαιος οι άλλοι είναι ανατολιτες. Ας βολευτούν με τις γυναίκες από τις χώρες τους και ας αφήσουν τις Γερμανίδες.. Δεν είναι για τα μούτρα τους. Επίσης ο Γερμανός είναι 100 φορές καλύτερος οικογένειααρχης και σύζυγος. Βοηθάει την γυναίκα σε πολλές δουλειές, την στηρίζει, δεν κάνει μαλακιες και σπάνια χτυπάει. Όσες στην Γερμανία εμπλεξαν με μη-Γερμανούς αναθεώρησαν και το μετάνιωσαν.
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.337
Κριτικές
61
Like
3.078
Πόντοι
7.216
Φίλε μήπως μένεις Γλυφάδα και μένεις με τους γονείς σου και για αυτό το παίζεις τόσο άνετος;

Γιατί εγώ από γνωστούς Αθήνα, όσοι είναι χωρίς σπουδές και έχουν νορμάλ δουλειές είναι κάτω από 900€ (σουπερμάρκετ, σεκιούριτι κλπ) και άλλοι με πτυχία και προϋπηρεσίες σε τράπεζες και τηλεπικοινωνίες χτυπάνε κανένα 1.300€ το πολύ στα 42 τους.

Το πάνω απο 1000€ το βλέπουν ελάχιστοι πια.
Tην ίδια εντύπωση έχω και εγώ όποτε κατεβαίνω ή με όσους από Ελλάδα μιλάω.

Μάλιστα στην Ελλάδα έχουμε και κάποιες εργασιακές "καινοτομίες" που π.χ.στη Γερμανία δε θα επιτρέπονταν.
Το καλοκαίρι επισκέφτηκα μία γνωστή μου που είναι υπεύθυνη καταστήματος σε γνωστή αλυσίδα με αθλητικά παπούτσια. Αυτό που παρατήρησα,είναι ότι πέρα από τα σκαμπό που ο πελάτης δοκιμάζει τα παπούτσια και στα οποία δεν επιτρέπεται να κάθεται το προσωπικό δεν υπήρχε κανενός τύπου καρέκλα για το προσωπικό.
Όταν την ρώτησα επ'αυτού,μου είπε ότι αν θέλουν να καθίσουν,κάθονται οκλαδόν πίσω από το ταμείο σε ένα σημείο που δεν πιάνουν οι κάμερες...
Επίσης ότι αν έχουν να λάβουν εμπόρευμα ή να τοποθετήσουν προϊόντα,η ώρα αυτή δεν προσμετράται σαν εργασία.
Αυτή,κοντά στα 30 παίρνει 790 και κανά κατοστάρικο λιγότερα οι πωλητές

Άλλωστε τόσο έπρεπε να ήταν πάντα οι μισθοί στην Ελλάδα,
όμως και με το αντίστοιχο κόστος ζωής,δηλαδή νοίκια 150-200ευρώ,καφές 40 λεπτά,κ.λ.π.
Αυτές οι μαλακιάρες με τους μούφα μισθούς των 3500χιλιάδων και τα εφάπαξ,
μας έφεραν εν πολλοίς στο σημείο που είμαστε τώρα.
Και τελικά ο πασόκος που έπαιρνε τα 3500ευρώ,αντί να έχει την κόρη του και το εγγόνι του στην αγκαλιά,
τα βλέπει μέσα από το Skype και πολλές φορές το εγγόνι δεν μιλάει καν ελληνικά.
Αλλά έτσι είναι αυτά,η απληστία και η μαλακία πληρώνονται..

Φίλε μήπως μένεις Γλυφάδα και μένεις με τους γονείς σου και για αυτό το παίζεις τόσο άνετος;

Γιατί εγώ από γνωστούς Αθήνα, όσοι είναι χωρίς σπουδές και έχουν νορμάλ δουλειές είναι κάτω από 900€ (σουπερμάρκετ, σεκιούριτι κλπ) και άλλοι με πτυχία και προϋπηρεσίες σε τράπεζες και τηλεπικοινωνίες χτυπάνε κανένα 1.300€ το πολύ στα 42 τους.

Το πάνω απο 1000€ το βλέπουν ελάχιστοι πια.
Tην ίδια εντύπωση έχω και εγώ όποτε κατεβαίνω ή με όσους από Ελλάδα μιλάω.

Μάλιστα στην Ελλάδα έχουμε και κάποιες εργασιακές "καινοτομίες" που π.χ.στη Γερμανία δε θα επιτρέπονταν.
Το καλοκαίρι επισκέφτηκα μία γνωστή μου που είναι υπεύθυνη καταστήματος σε γνωστή αλυσίδα με αθλητικά παπούτσια. Αυτό που παρατήρησα,είναι ότι πέρα από τα σκαμπό που ο πελάτης δοκιμάζει τα παπούτσια και στα οποία δεν επιτρέπεται να κάθεται το προσωπικό δεν υπήρχε κανενός τύπου καρέκλα για το προσωπικό.
Όταν την ρώτησα επ'αυτού,μου είπε ότι αν θέλουν να καθίσουν,κάθονται οκλαδόν πίσω από το ταμείο σε ένα σημείο που δεν πιάνουν οι κάμερες...
Επίσης ότι αν έχουν να λάβουν εμπόρευμα ή να τοποθετήσουν προϊόντα,η ώρα αυτή δεν προσμετράται σαν εργασία.
Αυτή,κοντά στα 30 παίρνει 790 και κανά κατοστάρικο λιγότερα οι πωλητές

Άλλωστε τόσο έπρεπε να ήταν πάντα οι μισθοί στην Ελλάδα,
όμως και με το αντίστοιχο κόστος ζωής,δηλαδή νοίκια 150-200ευρώ,καφές 40 λεπτά,κ.λ.π.
Αυτές οι μαλακιάρες με τους μούφα μισθούς των 3500χιλιάδων και τα εφάπαξ,
μας έφεραν εν πολλοίς στο σημείο που είμαστε τώρα.
Και τελικά ο πασόκος που έπαιρνε τα 3500ευρώ,αντί να έχει την κόρη του και το εγγόνι του στην αγκαλιά,
τα βλέπει μέσα από το Skype και πολλές φορές το εγγόνι δεν μιλάει καν ελληνικά.
Αλλά έτσι είναι αυτά,η απληστία και η μαλακία πληρώνονται..
Τύποι μου φαίνεται σας έχει φάει η μαύρη ξενιτιά και νομιζεται ότι η Ελλάδα είναι αυτή των ταινιών του 60 με τον Βασιλάκη καίλα. Δεν θα περιαυτολογισω διότι ως παιδι εργατικής οικογένειας και όχι εξ Γλυφάδα αλλά εκ Μεταξουργείου, είμαι Ελ. Επαγγελματίας και άρα άλλη κατηγορία ανθρώπου. Πάμε στους μισθωτους.
1) η κοπέλα μου υπεύθυνη καταστήματος εστίασης (καφέ) παίρνει 1100.
2) όλοι οι συμφοιτητές μου, που έχω κρατήσει επαφή (καμία 10αρια), κ είναι υπάλληλοι κυμαίνονται από 1400-2500 (μηχανικοί)
3)ο μικρότερος μισθός στην οικοδομή, για τον χαμάλη δλδ είναι 40€/μέρα. Τουτέστιν 1000 το μήνα. Ο μαστορας Τουλ. 60 δλδ 1500.
4) να μην μιλήσω για υδραυλικόυς, ηλεκτρολόγους, ψυκτικούς γιατί θα κλαίτε με μαύρο δάκρυ όλοι όσοι έχετε πτυχία. Και θα μου πείτε ότι είναι Ελ. Επαγγελματίες και παίρνουν ρίσκο?
5)συμμαθητής Καραβανας 1200 το μήνα
Θέλετε και άλλα παραδείγματα?
Δεν λέω ότι δεν παίζει το 600αρι. Στο μαγαζί που δουλεύει η κοπελιά οι υπάλληλοι τόσα παίρνουν. Αν όμως είσαι άνω των 22 και συνεχίζεις να παίρνεις 600 και δεν έχεις ανελιχθεις κάτι στραβό συμβαίνει και με την πάρτυ σου...
 

Zesty

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2020
Μηνύματα
364
Like
407
Πόντοι
21
οτι για ξεχωριστο λογο δεν υπαρχουν σε καθε μια απο τις χωρες που ανεφερες,να στο κανω ταληρακια για να το καταλαβεις ακομα και εσυ ,ειναι αλλοι οι λογοι που δεν υπαρχουν στη Σουηδια και αλλοι στην Ιταλία ή την Πολωνια,ενας που εχει λιγο νινιο θα ψαξει ,θα μαθει και θα κρινει,ελπιζω να σε βοθησα
Σορυ τυπε περιμενες να μην εχουν μπουρδελα ολες αυτες οι χωρες για τον ιδιο ακριβως λογο ? :confused:

Σε ρωτησα τι καταλαβανεις για αυτες που εχουν και αυτες που δεν εχουν εφοσον μας ειπες οτι γενικα η κατασταση στην πορνεια φανερωνει και αλλα πραγματα για την χωρα ...
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Τύποι μου φαίνεται σας έχει φάει η μαύρη ξενιτιά και νομιζεται ότι η Ελλάδα είναι αυτή των ταινιών του 60 με τον Βασιλάκη καίλα. Δεν θα περιαυτολογισω διότι ως παιδι εργατικής οικογένειας και όχι εξ Γλυφάδα αλλά εκ Μεταξουργείου, είμαι Ελ. Επαγγελματίας και άρα άλλη κατηγορία ανθρώπου. Πάμε στους μισθωτους.
1) η κοπέλα μου υπεύθυνη καταστήματος εστίασης (καφέ) παίρνει 1100.
2) όλοι οι συμφοιτητές μου, που έχω κρατήσει επαφή (καμία 10αρια), κ είναι υπάλληλοι κυμαίνονται από 1400-2500 (μηχανικοί)
3)ο μικρότερος μισθός στην οικοδομή, για τον χαμάλη δλδ είναι 40€/μέρα. Τουτέστιν 1000 το μήνα. Ο μαστορας Τουλ. 60 δλδ 1500.
4) να μην μιλήσω για υδραυλικόυς, ηλεκτρολόγους, ψυκτικούς γιατί θα κλαίτε με μαύρο δάκρυ όλοι όσοι έχετε πτυχία. Και θα μου πείτε ότι είναι Ελ. Επαγγελματίες και παίρνουν ρίσκο?
5)συμμαθητής Καραβανας 1200 το μήνα
Θέλετε και άλλα παραδείγματα?
Δεν λέω ότι δεν παίζει το 600αρι. Στο μαγαζί που δουλεύει η κοπελιά οι υπάλληλοι τόσα παίρνουν. Αν όμως είσαι άνω των 22 και συνεχίζεις να παίρνεις 600 και δεν έχεις ανελιχθεις κάτι στραβό συμβαίνει και με την πάρτυ σου...

Καλά δε μεταναστεύσαμε και στην Αλάσκα,κάθε τόσο κάτω είμαστε και την βλέπουμε την ανάπτυξη και τις μισθάρες :confused:
 

Geiler12

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2021
Μηνύματα
168
Κριτικές
5
Like
507
Πόντοι
301
Φ
Και πολυ καλά κάνουν οι Γερμανίδες και γαμιουνται με Γερμανούς. Με ποιους θες να γαμιουνται? Με τα πίθηκοείδη του ισλάμ? Η μήπως με τα ναυαγια φτωχομπινεδες Βαλκάνιους που ακούνε σκυλάδικα και πάνε στα μπουζούκια? Ο Γερμανός είναι ευρωπαιος οι άλλοι είναι ανατολιτες. Ας βολευτούν με τις γυναίκες από τις χώρες τους και ας αφήσουν τις Γερμανίδες.. Δεν είναι για τα μούτρα τους. Επίσης ο Γερμανός είναι 100 φορές καλύτερος οικογένειααρχης και σύζυγος. Βοηθάει την γυναίκα σε πολλές δουλειές, την στηρίζει, δεν κάνει μαλακιες και σπάνια χτυπάει. Όσες στην Γερμανία εμπλεξαν με μη-Γερμανούς αναθεώρησαν και το μετάνιωσαν.
Φίλε οι γερμανίδες πριν παντρευτούν σίγουρα εχούν περάσει απο τα μισα βαλκάνια και μουσλίμια.Γιαυτό στο γάμο τις βλέπεις ήρεμες και αφοσιωμενες.Σε μικρές ηλικίες είναι ηδη πολύ ανεξάρτητες,και δεν θέλουν τον αγαπητικό κλαρίνο να καταπιέζονται ,αλλά ταξιδέυουν παντου με φιλαρακιά για γνωρίσουν τον κόσμο,και στην Ελλαδα.Η γερμαναρού είναι πολύ ανεξάρτητη και στο γάμο της,και ανα πάσα στιγμή σου δίνει τα παπούτσια στο χέρι..Της αρέσει να δουλέυει και να μην εξαρτάται απο κανένα και πολλές φορές γίνεται ψυχαναγκαστική.Απο τις 10 γερμαναρούδες μόνο 2 αξίζουν οι άλλες είναι αγριοφατσές η στραβοχυμένες.Στην Γερμανία δύσκολα να τις βγάλεις εκτος αν το έχεις με το γερμανικό καμάκι που είναι διαφορετικό .Απο τα βόρεια grenzen που παώ εγώ σαφώς πιο όμορφες αλλά πολλές μίξης με Γαλλια,Βελγιο,Σουηδία,Ολλανδια,Ρωσία..
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
ναι αυτο βλεπω και σκεφτομαι μηπς ειμαι σε λαθος πολη . Πλεον μενω φρανκφουτρη
Μοναχο στουτγαρδη βερολινο και αμβουργο εχω ζησει Γερμανια ειναι μονο για δουλεια πλεον . Πανε οι καλες εποχες . Αλλα που να πας ? Σε ποια πολη θα εχεις την ανεση .η ζωη στην φρανκφουτρη ειναι καλη σε σχεση με στουτγαρδη που ειναι μιζερια.
Καθμουνα και σκεφτομουνα τι παιζει ευρωπη.
Οι πολεις ειναι
λονδινο , Βερολινο, Παρισι, Αμστερνταμ, δουβλινο, μοναχο, στοκχολμη, βαρκελωνη ,

πως σκεφτομαι ! σε χωρα που εχει μεγαλο πλυθησμο πχ Γερμανια Αγγλια Γαλλια και ειναι ανεπτυγμενη και εχω ελπιδες για δουλεια και οτι μπορω παραπανω.
Το σκεφτομαι καιρο ισως λγο κορονοιου να τα εχω παιξει με τα πολλα κλεισιματα δενξερω..
κατι πολωνιες τσεχιες κτλ βγαινουν εκτος γιατι θελω να βγαλω χαρτι και θελω να μπορω να κανω πραγματα η εστω οτι μπορω στα 45 που ειμαι τωρα και ισως στο μελλον να μπορεσω να γνωρισ καμμια μηπως και κανω και κανα παιδι . (λεω εγω τωρα)
και το σκεφτομαι το σκεφτομαι ....
Άνοιξε κανένα χάρτη να δεις τι εστί Ευρώπη, γιατί δεν αναφέρεσαι καν σε Πολωνία, Τσεχία, Εστονία, Αυστρία, ΄Βέλγιο και πόσες άλλες με πολύ καλές προοπτικές.
Προφανώς και είσαι σε λάθος πόλη αν αγνοείς τι γίνεται με όλες αυτές τις χώρες.
 

Zesty

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2020
Μηνύματα
364
Like
407
Πόντοι
21
Και μόνο που συγκρίνεις τα μπουρδελα της Γερμανίας με αυτά της Ελλάδας δείχνει ότι δεν έχεις την παραμικρή ιδέα. Στην Γερμανία και στην Αυστρία έχουν συγκεντρωθεί οι καλύτερες ιερόδουλες και βίζιτες στην Ευρώπη... Και εσύ τώρα μας λες για τα άθλια σπιτάκια στο αθηναμπαντ. Το να έχει οίκους ανοχής μια χώρα είναι μεγάλο +. Πολύ δύσκολα για παράδειγμα ένας μπουρδελιαρης θα ζούσε σε Σουηδία,Γαλλία, Ιρλανδία, UK κτλ.
Πανασχετος εισαι εσυ τυπε , στην Γερμανια εχει μεινει η σαρα και η μαρα στα μπουρδελα/fkk με γυφτο-ρουμανες. Στην Αυστρια το ιδιο γεματα με γυφτο-ουγγαρεζες ... μεχρι και στο Χονγκ Κονγκ εχω παει σε μπουρδελο , αλλη σαπιλα εκει.
Λονδινο και Παρισι δεν εχουν μπουρδελα κρατανε ομως τα σκηπτρα με τις καλυτερες εσκορτς παγκοσμιως, ακολουθει η Νεα Υορκη. Αν δεν γνωριζετε μην γραφετε αβασιμα πραγματα ...


Θα με ενδιεφερε παντως η γνωμη του κυριου τροβαδουρου που γνωριζει την κατατσταση εκ των εσω :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom