Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
πολύ σωστός δυστυχώς
παράγουν αυτοκίνητα (τη γνωστή ΝΤΑΤΣΙΑ που πλέον έχει τεχνολογία ΡΕΝΟ) συν πολλά μοντέλα της Ρενό κατασκευάζονται πλέον εκεί
επίσης η Φορντ και η Μερσεντές παράγουν πολλά από τα ανταλλακτικά τους εκεί
επίσης σχεδόν όλες οι βιομηχανίες κατασκευής φορτηγών και οχημάτων βαρέος τύπου
το λέω με βαριά καρδιά για την αγαπάω την χώρα μου : η Ελλάδα πάει σαν το σαλιγκάρι και οι Ρουμανίες - Τσεχίες - Πολωνίες - Σλοβακίες τρέχουν με 1.000
σε 10 χρόνια υπολογίζω να μας έχουν περάσει όλες οι χώρες αυτές σε επίπεδο ζωής.
Εδώ είμαστε και θα το δούμε
Τα πτυχία από Ρουμανία είναι για τον πουτσο το 90% πληρωμένα μάθημα μάθημα 100 ως 500
Θυμάμαι μια φορά πήγα σε ένα ιατρικό κέντρο, μου λέει ο γιατρός έχω σπουδάσει κραιοβα
Φεύγω του λέω τωρα
Μην φοβάσαι λέει, 10 χρόνια είμαι στα αγροτικά κ νοσοκομεία έχω μάθει τωρα
Τελικά ήταν μια απλή επέμβαση ένα λιοωμα κ το ρίσκαρα...
Αμάξια κλπ ΔΕΝ τα φτιάχνουν οι ρουμανοι. Της ρενω είναι το εργοστάσιο που βγάζει τα ντατσια εδώ και 30 χρόνια
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
Ψψλαδες βύσματα κλπ έχουν, ελπίζω δύσκολο μέλλον..
Δημόσιο αν δεν έχει έσοδο θα ρίξει περικοπή. Ιμοπ σε 5 χρόνια ο μισθός θα ναι στα 650 νεττο για δημόσιους
Μόνοι που θα παραμείνουν στην κονόμα είναι σε τουριστικές περιοχές με κίνηση αυτοί με τα δωμάτια κ χοτελ
Οι υπόλοιποι ψακτε παπαδες
Οποίος τον παίρνει να φύγει ας φύγει τώρα
Σε 5 χρόνια θάψει κλείσει η Ευρώπη για μετανάστες, είναι ήδη γεμάτοι από τα παιδιά των μεταναστών του 2000...
Καλύτερη χώρα παραμένει με διαφορά η Αυστρία, παρότι εγώ δεν μένω εκεί, αν πήγαινα όμως εντός ΕΕ μόνο Αυστρία θα πήγαινα
Επιλογή β Ολλανδία ειδικά για όσους ψάχνουν και για ζωή κ γκόμενές
 

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.519
Κριτικές
37
Like
1.481
Πόντοι
1.096
Τα πτυχία από Ρουμανία είναι για τον πουτσο το 90% πληρωμένα μάθημα μάθημα 100 ως 500
Θυμάμαι μια φορά πήγα σε ένα ιατρικό κέντρο, μου λέει ο γιατρός έχω σπουδάσει κραιοβα
Φεύγω του λέω τωρα
Μην φοβάσαι λέει, 10 χρόνια είμαι στα αγροτικά κ νοσοκομεία έχω μάθει τωρα
Τελικά ήταν μια απλή επέμβαση ένα λιοωμα κ το ρίσκαρα...
Αμάξια κλπ ΔΕΝ τα φτιάχνουν οι ρουμανοι. Της ρενω είναι το εργοστάσιο που βγάζει τα ντατσια εδώ και 30 χρόνια
αγαπητέ πηγαινοέρχομαι λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων στο Βουκουρέστι εδώ και δεκαεπτά ολόκληρα χρόνια. Συνολικά περνάω στο Βουκουρέστι περίπου μισό μήνα κάθε χρόνο δηλαδή αθροιστικά δεκαπέντε τουλάχιστον ημέρες που αντιστοιχούν σε τρια πενθήμερα ταξίδια ανά χρόνο. Μίνιμουμ. Αυτό μου δίνει τη δυνατότητα να βλέπω κριτικά την πρόοδο της Ρουμανίας από το μακρινό 2004 μέχρι και σήμερα και διαφορά είναι εξωπραγματική. Από μια χώρα που η μαλακία του κομμουνισμού την είχε καταντήσει την πουτάνα της Ευρώπης σήμερα η Ρουμανία έχει μόλις ξεπεράσει το ΑΕΠ της Ελλάδας. Κάθε καλοκαίρι χιλιάδες Ρουμάνοι πλημμυρίζουν πλέον την Βόρεια Ελλάδα και τις πανέμορφες παραλίες της Χαλκιδικής, αλλά και αυτές της Ηπείρου και κάνουν τουρισμό και μάλιστα είναι καλοί -απ' όσο μαθαίνω- τουρίστες και χαλάνε αρκετά χρήματα, πράγμα που αν μου το έλεγες το 2004, θα ......... γέλαγα. Δες σε παρακαλώ ποιές χώρες προσελκύουν κάθε χρόνο τις περισσότερες επενδύσεις κάθε χρόνο. Να υπενθυμίσω ότι επί σύριζα φτάσαμε στον τομέα αυτόν στον πάτο της Ευρώπης = τελευταίοι. Τώρα κάτι προσπαθούν να κάνουν, αλλά και πάλι είμαστε πολύ πίσω από την Ρουμανία στην προσέλκυση επενδύσεων. Σύγκρινε σε παρακαλώ την φορολογία στις δύο χώρες. Δέκα τοις εκατό φόρος στην Ρουμανία και τρία τοις εκατό για τις μικρο-επιχειρήσεις, τα ξέρω από την δουλειά. Κατά την άποψή μου σε λίγα χρόνια ΚΑΙ η χώρα αυτή θα μας έχει περάσει. Πολύ σωστά επισήμανε ο φίλος από επάνω Sub - Zero ότι η Πολωνία και η Τσεχία ΗΔΗ μας έχουν ξεπεράσει. Αντικειμενικά έτσι είναι. Προσοχή : μιλάω για δυναμική και για το επερχόμενο. Σίγουρα στην επαρχία της Ρουμανίας υπάρχουν θύλακες φτώχιας κι υπανάπτυξης. Η πεμπτουσία του σχόλιου μου είναι η υφιστάμενη δυναμική κάθε χώρας. Θεωρώ ότι η Ρουμανία έχει πιο στιβαρή δυναμική περαιτέρω ανάπτυξης. Σε κάθε περίπτωση είναι κάτι που θα το δούμε στα επόμενα χρόνια
 

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.519
Κριτικές
37
Like
1.481
Πόντοι
1.096
Χαίρομαι με την ευτυχία του άλλου τόσο ειλικρινά που με γεμίζει. Δεν λέω ψέματα. Δεν έχω λόγο να το κάνω. Από καρδιάς το λέω.
Και όταν ζηλεύω είναι καθαρά δημιουργικά και με τη καλή έννοια. Φυσικά στη ζωή υπάρχουν αδικίες. Όμως το να χαλιεμαι επειδή έχεις εσύ και δεν έχω εγώ πρακτικά δεν μου δίνει ΚΑΝΕΝΑ όφελος. Όταν σε δω όμως να είσαι καλά, να έχεις υγεία, λεφτά, γκόμενες και καλή ζωή πραγματικά χαίρομαι. Αν μάθω όμως ότι γαμας κόσμο ως εργοδότης ή είσαι κλέφτης κλπ τότε ούτε χαίρομαι ούτε τίποτα. Μόνο απεχθάνομαι.

Και ναι είμαι και άνεργος και κλεισμένος σπίτι και μόνος και όλα αυτά και άλλα.
αδελφέ είσαι ΣΠΑΝΙΟΣ άνθρωπος, με την ουσιαστική - αρχετυπική έννοια του όρο <<άνω θρώσκω>>

στην πραγματικότητα είσαι πλούσιος, εξαιρετικά μάλιστα πλούσιος

γιατί ο πραγματικά πλούσιος άνθρωπος είναι πρώτα και κατεξοχήν πλούσιος σε αισθήματα, έχει <<γεμάτη καρδιά>>, δεν φθονεί, δεν ζηλεύει, δεν είναι κακόβουλος και χαίρεται με την χαρά του άλλου

το όνομα σου -Μενέδημος- σου ταιριάζει απόλυτα ως φιλοσοφημένος και κατασταλαγμένος

σου εύχομαι ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, τα αξίζεις άλλωστε
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
Την Ρουμανία την ξέρω λαιβ από το 95 έως το 2012 με απουσία 2 ετων
Σωστά αυτά που λες αλλά δεν συγκρίνεται με πολωνια η Τσεχία
Ακόμα κι από Ουγγαρία είναι πολυβπισω
Σε σχέση με τα ναυαγια των βαλκανιων σίγουρα είναι πολύ δυναμική σαν χώρα
Ο λαός όμως είναι κάτι σαν Έλληνες
Εξαιρούνται οραντεα κλουζ, αλλά δεν γενικά στο εργατικό δυναμικό υπάρχει θέμα
Πολύ δυνατοί στην πληροφορική, στα άλλα βάλε Χ...
Αυτή είναι η εικόνα μου για την χώρα
Τα πτυχία τώρα ήταν είναι κ θα είναι μαϊμού... Παραγκες όλα τα ιδρύματα στουρνοι βγαίνουν οι ΑΛΛΟΔΑΠΟΊ φοιτητές
Υγ οι φόροι ΔΕΝ είναι 10% γιατί στο 90% όταν πας να παντελιωβασεις έχει dividente.. Κάπου όλα μαζί στο 16% νομίζω βγαίνουν αν θες τα φράγκα στην βαλίτσα..
Πληροφορική νομίζω αν είσαι προσωπική εταιρεία πάει στο 1%
Τεσπα έχω χρόνια να ασχοληθώ, αλλά καλά είναι για ΕΕ τα πράγματα
Εγώ προσωπικά θεωρώ πρωταθλητή Ευρώπης με διαφορά την Πολωνία
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
29 Οκτ 2021
Μηνύματα
364
Like
430
Πόντοι
21
Για δώστε έναν καλό λόγο σε κάποιον κάτω των 30 να φυγει απο ελλαδα και να παει οπουδηποτε να ξεκινήσει από το μηδεν
Αν ειναι απαραιτητο πειτε και τον προορισμο που θα καλυπτει το επιχειρημα
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
Για δώστε έναν καλό λόγο σε κάποιον κάτω των 30 να φυγει απο ελλαδα και να παει οπουδηποτε να ξεκινήσει από το μηδεν
Αν ειναι απαραιτητο πειτε και τον προορισμο που θα καλυπτει το επιχειρημα
Να παντρευτεί κ να κάνει οικογένεια χωρίς άγχος
Έχει δεν έχει δουλειά μια 4 μςλης οικογένεια έχει 2 με 2500 εγγυημένο εισόδημα σε Αυστρία Γερμανία Ολλανδία, κλπ
Δεύτερος λόγος αν πας σε αυτές τισ χώρες μαθαίνει; να δουλευεις και μαθαίνεις να αμοιβεσαι για τις δουλειές που κανεις
ΕΞΑΙΡΟΎΝΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΆ οι δουλειές σ εστιατόρια κλπ
Εκεί θα χάσεις την ώρα σου κ τα λεφτά σου.
ΑΝ σκέφτεσαι για τέτοια φάση
Καλύτερα πήγαινε για ψαρεμα
 
Εγγρ.
29 Οκτ 2021
Μηνύματα
364
Like
430
Πόντοι
21
Καμια σχεση με εστιαση ή κατι τετοιο
Τυπικο ισοζυγιο εσοδων εξοδων στις χωρες που ανφερεις;
Δωσε λιγο μια καλυτερη εικονα
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
10
Like
1.584
Πόντοι
506
Την Ρουμανία την ξέρω λαιβ από το 95 έως το 2012 με απουσία 2 ετων
Σωστά αυτά που λες αλλά δεν συγκρίνεται με πολωνια η Τσεχία
Ακόμα κι από Ουγγαρία είναι πολυβπισω
Σε σχέση με τα ναυαγια των βαλκανιων σίγουρα είναι πολύ δυναμική σαν χώρα
Ο λαός όμως είναι κάτι σαν Έλληνες
Εξαιρούνται οραντεα κλουζ, αλλά δεν γενικά στο εργατικό δυναμικό υπάρχει θέμα
Πολύ δυνατοί στην πληροφορική, στα άλλα βάλε Χ...
Αυτή είναι η εικόνα μου για την χώρα
Τα πτυχία τώρα ήταν είναι κ θα είναι μαϊμού... Παραγκες όλα τα ιδρύματα στουρνοι βγαίνουν οι ΑΛΛΟΔΑΠΟΊ φοιτητές
Υγ οι φόροι ΔΕΝ είναι 10% γιατί στο 90% όταν πας να παντελιωβασεις έχει dividente.. Κάπου όλα μαζί στο 16% νομίζω βγαίνουν αν θες τα φράγκα στην βαλίτσα..
Πληροφορική νομίζω αν είσαι προσωπική εταιρεία πάει στο 1%
Τεσπα έχω χρόνια να ασχοληθώ, αλλά καλά είναι για ΕΕ τα πράγματα
Εγώ προσωπικά θεωρώ πρωταθλητή Ευρώπης με διαφορά την Πολωνία
ξεχνατε οτι οι παραπανω χωρες δεν ειναι στο ευρω και μπηκανε πολυ αργοτερα στη ΕΕ.
Οι επνδυτες, βρηκανε ετοιμες κρατικες και βιομηχανικες δομες. Γιατι να το κρυψωμεν, οι επενδυτες ψαχνουν κατι ετοιμο δεν χτιζουν απο την αρχη τπτ
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Καλύτερη χώρα παραμένει με διαφορά η Αυστρία, παρότι εγώ δεν μένω εκεί, αν πήγαινα όμως εντός ΕΕ μόνο Αυστρία θα πήγαινα
Γιατί Αυστρία και γιατί με μεγάλη διαφορά;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ξεχνατε οτι οι παραπανω χωρες δεν ειναι στο ευρω και μπηκανε πολυ αργοτερα στη ΕΕ.
Οι επνδυτες, βρηκανε ετοιμες κρατικες και βιομηχανικες δομες. Γιατι να το κρυψωμεν, οι επενδυτες ψαχνουν κατι ετοιμο δεν χτιζουν απο την αρχη τπτ
Σωστά, και κυρίως φθηνό εργατικό δυναμικό, το οποίο στις περισσότερες μεγάλες επιχειρήσεις είναι το μεγαλύτερο έξοδο
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
10
Like
1.584
Πόντοι
506
Γιατί Αυστρία και γιατί με μεγάλη διαφορά;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Σωστά, και κυρίως φθηνό εργατικό δυναμικό, το οποίο στις περισσότερες μεγάλες επιχειρήσεις είναι το μεγαλύτερο έξοδο
Κανεις ΛΑΘΟΣ!
Εαν μιλησεις με ενα επιχειρηματια θα σου πει οτι η επιβαρυνση μιας επιχειρησης δεν ειναι το εργατικο κοστος.
Τοτε επιχειρησεις και εργοστασια θα ειχαν φυγει απο την Ελβετια
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Κανεις ΛΑΘΟΣ!
Εαν μιλησεις με ενα επιχειρηματια θα σου πει οτι η επιβαρυνση μιας επιχειρησης δεν ειναι το εργατικο κοστος.
Τοτε επιχειρησεις και εργοστασια θα ειχαν φυγει απο την Ελβετια
Διορθώνω: Το μεγαλύτερο ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ κόστος
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ψψλαδες βύσματα κλπ έχουν, ελπίζω δύσκολο μέλλον..
Δημόσιο αν δεν έχει έσοδο θα ρίξει περικοπή. Ιμοπ σε 5 χρόνια ο μισθός θα ναι στα 650 νεττο για δημόσιους
Μόνοι που θα παραμείνουν στην κονόμα είναι σε τουριστικές περιοχές με κίνηση αυτοί με τα δωμάτια κ χοτελ
Οι υπόλοιποι ψακτε παπαδες
Οποίος τον παίρνει να φύγει ας φύγει τώρα
Σε 5 χρόνια θάψει κλείσει η Ευρώπη για μετανάστες, είναι ήδη γεμάτοι από τα παιδιά των μεταναστών του 2000...
Καλύτερη χώρα παραμένει με διαφορά η Αυστρία, παρότι εγώ δεν μένω εκεί, αν πήγαινα όμως εντός ΕΕ μόνο Αυστρία θα πήγαινα
Επιλογή β Ολλανδία ειδικά για όσους ψάχνουν και για ζωή κ γκόμενές

Και εγώ πιστεύω οτι οι μισθοί των ΔΥ θα κουρευτουν ή θα τους φάει ο πληθωρισμός.Το ολο σύστημα είναι αδύνατο να στηριχτεί χωρίς δανεικά.
Είναι φαύλος κύκλος.Στηριζουν τους αντιπαραγωγικους και διώχνουν τους παραγωγικους με αποτέλεσμα να δανείζονται συνεχώς περισσότερα για να καλύψουν το έλλειμμα επιδόσεων.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.204
Like
18.296
Πόντοι
3.656

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Γιατί,τώρα δε μας έχουν περάσει;Τσεχια-Πολωνία είναι σαν ευρωπαικές χώρες πλέον,η μόνη διαφορά είναι πώς είναι λευκές

Η Τσεχία μας πέρασε το 2012,η Πολωνία το 2015,η Σλοβακία το 2016,η Ουγγαρία το 2018 και η Ρουμανία το 2020.Τωρα η Ελλάδα είναι προτελευταία στην ΕΕ και νιώθει την ανάσα της Βουλγαρίας.
Έχει το μεγαλύτερο χρέος και το μικρότερο εισόδημα.Απιστευτο επίτευγμα.
Με αυτές τις επιδόσεις η τελευταία θέση είναι εξασφαλισμενη.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Η Τσεχία μας πέρασε το 2012,η Πολωνία το 2015,η Σλοβακία το 2016,η Ουγγαρία το 2018 και η Ρουμανία το 2020.Τωρα η Ελλάδα είναι προτελευταία στην ΕΕ και νιώθει την ανάσα της Βουλγαρίας.
Έχει το μεγαλύτερο χρέος και το μικρότερο εισόδημα.Απιστευτο επίτευγμα.
Με αυτές τις επιδόσεις η τελευταία θέση είναι εξασφαλισμενη.
Ενταξει, μιλαμε παντα για μετρησεις ετησιων μεγεθων, οπως ΑΕΠ, κλπ
Σε οτι αφορα υποδομες η Ελλαδα ειναι ετη φωτος μπροστα στις παραπανω χωρες.
Βουλγαρια με το που περνας τα συνορα, ο δρομος ειναι χειροτερος απο επαρχιακη οδο που συνδεει 2 ελληνικα χωρια των 500 κατοικων
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.208
Like
1.752
Πόντοι
216
Μια χαρά περνάνε οι ψωλάδες και τα βύσματα,και τώρα και σε 20 χρόνια,αυτό δεν αλλάζει αφού είναι η κομματική πελατεία.Αυτοί που θα'πρεπε ν'αντιδράσουν,δυστυχώς κι αυτοί ονειρεύονται να έρθουν στη θέση των πρώτων.Σαν τους κομμουνιστές στα 80ς,επαναστάτες με θεσούλα στο Δημόσιο απ'τον Αντρέα
Καλά περνάνε οι άνω των 50 και οι συνταξιούχοι με τα εφάπαξ. Η υπόλοιπη κομματική πελατεία είναι ένα 20% και σύντομα δε θα περνάνε καθόλου καλά με την επερχόμενη βουλγαροποίηση. Νοοτροπία βολέματος με 700 και 800 ευρώ; Aυτά ίσχυαν μόνο τον καιρό του Παπandrew, μιλάμε για άλλη Ελλάδα. Τώρα ο πολιτικός σε βλέπει σαν λιμοκοντόρο, σχεδόν σε χλευάζει.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ενταξει, μιλαμε παντα για μετρησεις ετησιων μεγεθων, οπως ΑΕΠ, κλπ
Σε οτι αφορα υποδομες η Ελλαδα ειναι ετη φωτος μπροστα στις παραπανω χωρες.
Βουλγαρια με το που περνας τα συνορα, ο δρομος ειναι χειροτερος απο επαρχιακη οδο που συνδεει 2 ελληνικα χωρια των 500 κατοικων

Ποια ετη φωτος μπροστά?Συγκρίνεις τωρα το ελληνικό σιδηροδρομικο δικτυο με τη μια γραμμή που η μιση Ελλάδα είναι αποκομμενη με το τσεχικο και πολωνικό σιδηροδρομικο δικτυο που ακομη και χωρια έχουν σταθμούς τρενων?Είναι δρόμοι αυτοι στην Ελλάδα?Έχεις δει Πολωνία τι θηρία κατασκευες χτιζουνε ενώ Ελλάδα ολα καταρρέουν αφού δεν υπάρχουν λεφτά για ανακαίνιση?Είναι δημόσια κτίρια αυτά στην Ελλάδα?Ακόμα και Ρωσία είναι καλύτερα.
Η Ελλάδα έχει πολύ αδύναμες υποδομες γιατί τα λεφτά που προορίζονταν για υποδομες φαγώθηκαν.Ας τολμησει ο Πολωνός ή ο Τσέχος να φάει λεφτά.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
Γιατί Αυστρία και γιατί με μεγάλη διαφορά;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Σωστά, και κυρίως φθηνό εργατικό δυναμικό, το οποίο στις περισσότερες μεγάλες επιχειρήσεις είναι το μεγαλύτερο έξοδο
Αυστρία γιατί είναι μικρό και πολύ οργανωμένο κράτος
Καλύτεροι μισθοί καλύτερο περιβάλλον από Γερμανία
Καλύτερος κόσμος πιο μαζεμένοι λαθροαπατσι
πολύ μουνι κ ιζυγκοινγκ κατάσταση στις μεγάλες πόλεις, σχετικά με τις άλλες γερμανόφωνες χώρες αν είσαι φρη
Πολύ στήριξη στην οικογένεια αν είσαι παντρεμένος
Επίσης κατ έεμενα και η ομορφότερη χώρα μετά την Ελβετία, επίσης πολύ κοντά σε κροατια Σλοβενία για βόλτες κλο
Πολύ κοντά σε ελλεδα κ πάμφθηνα εισητηρια
Ο Έλληνας χαίρει εκεί ακόμα κάποιας εκτίμησης κ συμπάθειας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom