Νέα

Επίθεση με τσεκούρι στη ΔΟΥ Κοζάνης – Τραυμάτισε 3 υπαλλήλους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 466
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι πιστεύετε ότι οδήγησε στην επίθεση με τσεκούρι στην εφορία της Κοζάνης

  • Ο δράστης είναι τρελλός

    Ψήφοι: 40 40,8%
  • Απελπίστηκε λόγω των υπερβολικών φόρων και ξέσπασε

    Ψήφοι: 32 32,7%
  • Του είχαν κάνει κάτι οι υπάλληλοι στους οποίους επιτέθηκε

    Ψήφοι: 26 26,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    98

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.374
Κριτικές
49
Like
22.785
Πόντοι
24.596
τυπε δεν εχει καμια σημασια,αυτη η κοντρα Δ.Υ-Ιδιωτικων ειναι ακυρη εντελως,κανονικα αντι να κατηγορει ο ενας τον αλλον θα επρεπε για ολους να ισχυει το ιδιο,καλες απολαβες με ελαχιστες ωρες εργασιας :S :S :S
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86

Εσένα κωλοβλαχε ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΑ σου έκανα τον πάτο ελικοδρόμιο χτες και γέλαγε μαζί σου όλο το site.

Προφανώς είσαι μια τρίχα από τα αρχιδια μου, και δε θα ασχοληθώ ούτε δευτερόλεπτο ξανά μαζί σου μέχρι να βρεις 2 μικρά αρχιδακια ώστε να απαντήσεις ένα από τα δύο :

1. ΝΑΙ, βάζω το στοίχημα που λέγαμε και αν χάσω θα αυτό-διαγραφώ

ή

2. ΌΧΙ, δε βάζω το στοίχημα γιατί είμαι ένα μικρό ΠΟΥΣΤΡΑΚΙ που ζω ακόμα με τη μαμά μου στο πουστοχωρι μου.

Υ.Γ. Έφαγες επικό ξεφτυλισμα, δεν υπάρχεις απλά. Γελάνε μαζί σου, εξαφανίσου.
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
τυπε δεν εχει καμια σημασια,αυτη η κοντρα Δ.Υ-Ιδιωτικων ειναι ακυρη εντελως,κανονικα αντι να κατηγορει ο ενας τον αλλον θα επρεπε για ολους να ισχυει το ιδιο,καλες απολαβες με ελαχιστες ωρες εργασιας :S :S :S
Οταν θα πληρωνουν οι τεμπέληδες δ.υ τους ελ. Επαγγελματίες να το συζητήσουμε.
Μέχρι τωρα ισχύει το αντίστροφο
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Ειδες τυπε,αν εισαι καθαρος δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.
δεν ειναι τσατσος οποιος κανει απλα τιμια την δουλεια του.
τοσοι εχουν συλληφθει με προσημειωμενα,δεν εχει κανεις ασυλια.
για τους λαθρο,η κυβερνηση τους εχει δωσει γενικευμενη ασυλια για οποιοδηποτε αδικημα,θα σου τα πουν πιο καλα οι 3 λαθρολαγνοι του σαιτ,καποιος θα μπει να τους υπερασπιστει :S :S :S
Το επιχείρημά σου είναι ακριβώς το ίδιο με το να σου λέει κάποιος "Αφού δεν σε έχει πειράξει Αλβανός , Γύφτος ή Λάθρο, γιατί δεν τους γουστάρεις?
Το οτι δεν με έχουν ενοχλήσει ΑΜΕΣΑ εφοριακοί δεν σημαίνει πως τους γουστάρω! Ξέρω απο πρώτο χέρι τι καθάρματα είναι! Προχτές είχα γράψει και το παρακάτω περιστατικό--->

"Είναι σκηνικά που τα έχω δει με τα μάτια μου με το κλιμάκιο της Εφορίας να τραμπουκίζει ειρωνικά μεροκαματιάρη άνθρωπο στους 40 βαθμούς και να τον γράφει κάνοντας εμφανέστατη κατάχρηση εξουσίας και απειλή για χειρότερα αν αμφισβητήσει το γεγονός που έστησε μόνος του ο εφοριακός υπάλληλος!
Ο άνθρωπος αυτός δούλευε ένα μήνα για να πληρώσει το ΑΔΙΚΟ σε μια περίοδο κρίσης!  
Αν ο φουκαράς αυτός απο την αδικία την σαπιζε στο ξύλο εν θερμώ  που πραγματικά το άξιζε η ΚΑΡΓΙΟΛΑ εκείνη του κλιμακίου θα μπαίνατε όλοι εσείς οι "καλοί άνθρωποι" να λέγατε για κάποιον τρελό ψυχάκια και όλα τα συναφή που ακούμε απο χτες το βράδυ! "
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.374
Κριτικές
49
Like
22.785
Πόντοι
24.596
Οταν θα πληρωνουν οι τεμπέληδες δ.υ τους ελ. Επαγγελματίες να το συζητήσουμε.
Μέχρι τωρα ισχύει το αντίστροφο
πες μου συγκεκριμενα ποια ειδικοτητα Δ.Υ. ειναι τεμπεληδες.
και γιατι θα πρεπει να τους πληρωνουν.
ελευθερος επαγγελματιας δεν εγινες παιρνοντας το ρισκο και για να βγαζεις πιο πολλα απο εναν υπαλληλο :think:
αν εσυ εχεις  ενα μαγαζι με παπουτσια και ψωλαρεις ολη μερα καθιστος και μπουν 3 πελατες και τους πουλησεις 3 ζευγαρια απο 100 ευρω που εχουν κοστος 5 πρεπει να σε πει κανεις τεμπελη που καθοσουν :think:
:S :S :S
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Εσένα κωλοβλαχε ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΑ σου έκανα τον πάτο ελικοδρόμιο χτες και γέλαγε μαζί σου όλο το site.

Προφανώς είσαι μια τρίχα από τα αρχιδια μου, και δε θα ασχοληθώ ούτε δευτερόλεπτο ξανά μαζί σου μέχρι να βρεις 2 μικρά αρχιδακια ώστε να απαντήσεις ένα από τα δύο :

1. ΝΑΙ, βάζω το στοίχημα που λέγαμε και αν χάσω θα αυτό-διαγραφώ

ή

2. ΌΧΙ, δε βάζω το στοίχημα γιατί είμαι ένα μικρό ΠΟΥΣΤΡΑΚΙ που ζω ακόμα με τη μαμά μου στο πουστοχωρι μου.

Υ.Γ. Έφαγες επικό ξεφτυλισμα, δεν υπάρχεις απλά. Γελάνε μαζί σου, εξαφανίσου.
Πες ρε ρεντίκολο ΕΝΑ σημείο που πιστεύεις πως μου την είπες! ΕΝΑ και μόνο ρε ξεφτιλισμένε άντρα!
Και μέτρα πόσοι σου τη λένε από χτες! Που σου τη πέφτουν όλοι μαζί και το ρίχνεις στο ότι δεν έχεις χρόνο και πως υπάρχει ασυμφωνία χαρακτήρων! :jerking: :jerking: :jerking:
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.374
Κριτικές
49
Like
22.785
Πόντοι
24.596
Το επιχείρημά σου είναι ακριβώς το ίδιο με το να σου λέει κάποιος "Αφού δεν σε έχει πειράξει Αλβανός , Γύφτος ή Λάθρο, γιατί δεν τους γουστάρεις?
Το οτι δεν με έχουν ενοχλήσει ΑΜΕΣΑ εφοριακοί δεν σημαίνει πως τους γουστάρω! Ξέρω απο πρώτο χέρι τι καθάρματα είναι! Προχτές είχα γράψει και το παρακάτω περιστατικό--->

"Είναι σκηνικά που τα έχω δει με τα μάτια μου με το κλιμάκιο της Εφορίας να τραμπουκίζει ειρωνικά μεροκαματιάρη άνθρωπο στους 40 βαθμούς και να τον γράφει κάνοντας εμφανέστατη κατάχρηση εξουσίας και απειλή για χειρότερα αν αμφισβητήσει το γεγονός που έστησε μόνος του ο εφοριακός υπάλληλος!
Ο άνθρωπος αυτός δούλευε ένα μήνα για να πληρώσει το ΑΔΙΚΟ σε μια περίοδο κρίσης!  
Αν ο φουκαράς αυτός απο την αδικία την σαπιζε στο ξύλο εν θερμώ  που πραγματικά το άξιζε η ΚΑΡΓΙΟΛΑ εκείνη του κλιμακίου θα μπαίνατε όλοι εσείς οι "καλοί άνθρωποι" να λέγατε για κάποιον τρελό ψυχάκια και όλα τα συναφή που ακούμε απο χτες το βράδυ! "
ρε τυπε το ιδιο ειναι γυφτος και λαθρο που το 99 τοις εκατο ειναι παραβατικοι με τον εφοριακο που κανει απλα τη δουλεια του,ελεγχο δηλαδη ;
ο εφοριακος θα σου κοψει ενα προστιμο αν δεν εισαι σωστος και τερμα.
αν ειναι επιορκος βοηθα να μπει μεσα.
:S :S :S
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
πες μου συγκεκριμενα ποια ειδικοτητα Δ.Υ. ειναι τεμπεληδες.
και γιατι θα πρεπει να τους πληρωνουν.
ελευθερος επαγγελματιας δεν εγινες παιρνοντας το ρισκο και για να βγαζεις πιο πολλα απο εναν υπαλληλο :think:
αν εσυ εχεις  ενα μαγαζι με παπουτσια και ψωλαρεις ολη μερα καθιστος και μπουν 3 πελατες και τους πουλησεις 3 ζευγαρια απο 100 ευρω που εχουν κοστος 5 πρεπει να σε πει κανεις τεμπελη που καθοσουν :think:
:S :S :S
Είμαι αναγκασμένος να πληρώνω σφραγιδοκρατορες,χωρις αντικειμενο,χωρις αξιόλογη.
Κανεις δεν είναι υποχρεωμένος να αγοράσει απο εμενα.
Επίσης,αν βαρεσω κανονι δε θα παρω αποζημίωση,ουτε θα με καλύπτει η συνδικαλιστική μου συμμορία αν κανω μαλακια
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
1. ΝΑΙ, βάζω το στοίχημα που λέγαμε και αν χάσω θα αυτό-διαγραφώ

ή

2. ΌΧΙ, δε βάζω το στοίχημα γιατί είμαι ένα μικρό ΠΟΥΣΤΡΑΚΙ που ζω ακόμα με τη μαμά μου στο πουστοχωρι μου.

End of story
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.374
Κριτικές
49
Like
22.785
Πόντοι
24.596
Είμαι αναγκασμένος να πληρώνω σφραγιδοκρατορες,χωρις αντικειμενο,χωρις αξιόλογη.
Κανεις δεν είναι υποχρεωμένος να αγοράσει απο εμενα.
Επίσης,αν βαρεσω κανονι δε θα παρω αποζημίωση,ουτε θα με καλύπτει η συνδικαλιστική μου συμμορία αν κανω μαλακια
γιατι να παρεις αποζημιωση :think:
επιχειρηματικο ρισκο λεγεται.
τα παραπανω τα μοιραζεσαι με κανεναν :think:
εχουν μεινει κατι θειτσες στο δημοσιο χωρις αντικειμενο σε γραφεια,σε λιγο θα ειναι ολες στην συνταξη,κακως δεν τις εβαλε καποιος να δουλεψουν κανονικα.
:S :S :S
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
ρε τυπε το ιδιο ειναι γυφτος και λαθρο που το 99 τοις εκατο ειναι παραβατικοι με τον εφοριακο που κανει απλα τη δουλεια του,ελεγχο δηλαδη ;
ο εφοριακος θα σε τραμπουκίσει, θα σου ζητήσει φακελάκι, θα σου ζητήσει παροχές διότι το 100% των επιχειρήσεων και η δικιά μου μέσα έχουν τρωτά σημεία και αν θέλουν σε γαμάνε οπότε τους παίρνεις τσιμπούκια σου κοψει ενα προστιμο αν δεν εισαι σωστος και τερμα.
αν ειναι επιορκος βοηθα να μπει μεσα.
:S :S :S
Κάπως έτσι
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
πες μου συγκεκριμενα ποια ειδικοτητα Δ.Υ. ειναι τεμπεληδες.
και γιατι θα πρεπει να τους πληρωνουν.
ελευθερος επαγγελματιας δεν εγινες παιρνοντας το ρισκο και για να βγαζεις πιο πολλα απο εναν υπαλληλο :think:
αν εσυ εχεις  ενα μαγαζι με παπουτσια και ψωλαρεις ολη μερα καθιστος και μπουν 3 πελατες και τους πουλησεις 3 ζευγαρια απο 100 ευρω που εχουν κοστος 5 πρεπει να σε πει κανεις τεμπελη που καθοσουν :think:
:S :S :S

Μονο που ο πελατης που θα παρει τα παπουτσια το κανει εθελοντικα ενω η φορολογια με την οποια πληρωνεται ο δ.υ ειναι με το ζορι.
Αλλα ας παμε στην ερωτηση που εκανες αρχικα 1. Πολλοι υπαλληλοι Δημων 2. Πολλοι υπαλληλη κεντρικων υπηρεσιων υπουργειων ( στην κυριολεξια χωρις αντικειμενο ). Πολλοι πολιτικοι υπαλληλη του Στρατου και της Αστυνομιας 4. Αρκετκοι πανεπιστημιακοι 5. Αρκετοι σε κρατικα ερευνητικα ιδρυματα 6. Αρκετοι σε κρατικους οργανισμους και επιχειρησεις οι οποιοι δεν εχουν καποιο ουσιαστικο οφελος για την κοινωνια/ δυο ξεχωριστα ΝΠΔΔ κρατικα χρηματοδοτουμενα, για τον ιδιο σκοπο η αντικειμενο. Ο Παγκαλος ειχε βγαλει μια λιστα με περιττους κρατικους οργανισμους.
Με το τεμπεληδες, δε σημαινει οτι οι ιδιοι οι ανθρωποι ειναι τεμπεληδες, αλλα παει για τη θεση.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
.
αν ειναι επιορκος βοηθα να μπει μεσα.
:S :S :S
Και αν το κάνεις αυτό έχεις όλα τα κοράκια της υπηρεσίας του κάθε μήνα να σε ξετινάζουν στους ελέγχους από συναδελφική αλληλεγγύη και γιατί τους χαλάς τη μάσα και πρέπει να μην γίνεις το παράδειγμα και σε άλλους..  
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
γιατι να παρεις αποζημιωση :think:
επιχειρηματικο ρισκο λεγεται.
τα παραπανω τα μοιραζεσαι με κανεναν :think:
εχουν μεινει κατι θειτσες στο δημοσιο χωρις αντικειμενο σε γραφεια,σε λιγο θα ειναι ολες στην συνταξη,κακως δεν τις εβαλε καποιος να δουλεψουν κανονικα.
:S :S :S

 Αυτος πηρε επιχειρηματικο ρισκο για να εχει την αναλογη ανταμοιβη. Ο αλλος που εχει την ασφαλεια του υπαλληλου, εχει ομως και την υπευθυνοτητα και λογοδοσια που πρεπει να εχει ο υπαλληλος?
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Τι στοιχημα ρε μαλακισμένο? Τι με έχεις ζαλίσει απο χτες με στοιχήματα? Σε τι θες Ναι ή Οχι???

Επιχειρηματία (του κωλου) με τα πεντακάθαρα βιβλία στείλε τα καθαρά σου στο Μάρκο να τα στείλω κι εγώ.

1.Αν βγάζω πάνω από πενταπλασια από τα δικά σου ΑΥΤΌ-ΔΙΑΓΡΆΦΕΣΑΙ.

2. Αν βγάζω 4.5 φορές τα δικά σου ΑΥΤΟ-ΔΙΑΓΡΑΦΟΜΑΙ εγώ.

Θες να αποδειχτεί ότι είσαι ο ιδρώτας μιας τρίχας από τα αρχιδια μου σε μια καλοκαιρινή μέρα?

Εχεις αρχιδακια ρε βοηθε Πακιστανού?
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Εχουμε ως κοινωνια ηδη συμφωνησει οτι ειμαστε μια κρατικα εξαρτωμενη κοινωνια. Και αυτο ειναι εγγεγραμενη στο dna της ιδιας της ελληνικης κοινωνιας απο την αρχη της δημιουργιας της. Το ιερο τοτεμ, για αυτο ειναι πολυ δυσκολο να αλλαξει.
Αυτο που λεω ειναι να φανουν αν υπαρχουν περιθωρια για εξαλειψη καποιων δαπανων, πχ λογω αυτοματοποιησης διαδικασιων κλπ.
Ομως οταν το κρατος στην Ελλαδα εχει σκοπο να ειναι τροφος ολης της κοινωνιας και με τη σειρα του ειναι αυτοσκοπος, δηλαδη υπαρχει μια αντιστροφη σε σχεση με τη λειτουργια της κοινωνιας και της οικονομιας σε αλλα καπιταλιστικα κρατη, τοτε αυτη η λογικη δε μπορει να μεταβληθει. Ερχεται βεβαια σε συγκρουση με αλλες σφαιρες της οικονομιας για αυτο και η ελληνικη οικονομια κρατιεται διαχρονια στις παθογενειες της.
H ελληνική κοινωνία, από συστάσεως του κράτους της, εχθρεύεται το δημόσιο σύστημα ως προς τις υποχρεώσεις της απέναντί του. Κατάλοιπο των 400 χρόνων τουρκοκρατίας, που το δοβλέτι της έπινε κυριολεκτικά το αίμα και κάθε συναναστροφή μαζί του οδηγούσε στην οικονομική, πρωτίστως, καταστροφή. Αυτό συνεχίστηκε και μετά την απελευθέρωση αφού τους Μπέηδες και τους Αγάδες αντικατέστησαν οι Προεστοί και οι Κοτζαμπάσηδες. Έφυγε το φέσι, ήρθαν οι ψαλιδόκωλοι αλλά η κατάσταση για τον απλό λαό δεν άλλαξε. Ο Έλληνας ποτέ δεν έμαθε να μιλά με το εμείς, μόνον για το εγώ, χωρίς να φταίει απαραίτητα αυτός. Ο Καποδίστριας έφυγε νωρίς πριν προλάβει να γυρίσει το τιμόνι.
Το ελληνικό κράτος δεν έχει σκοπό να είναι τροφός όλης της κοινωνίας αλλά ενός τμήματός της, το μέγεθος του οποίου ορίζει και τη διατήρηση της πολιτικής τάξης στην εξουσία. Οι Έλληνες ποτέ δεν ήταν κρατικοδίαιτοι ούτε υπήρχε στο DNA τους κρατική εξάρτηση. Έμποροι, ναυτικοί, αγρότες ήταν κατά βάση και με πετυχημένους συνεταιρισμούς για τα δεδομένα της εποχής.
Στην πορεία τους έμαθαν ότι τους συμφέρει να είναι δούλοι του κράτους. Συμφεροντολόγοι όντες το δέχθηκαν και το εξέλιξαν. Μόνον που δεν ήταν όλο το τμήμα της ελληνικής κοινωνίας έτσι. Και αυτό πληρώνει το τίμημα της κρατικοδίαιτης οικονομίας.
Είμαστε, αν δεν κάνω λάθος, η μόνη χώρα στην ΕΕ που τα φορολογικά της έσοδα προέρχονται στο μεγαλύτερο μέρος τους από τους έμμεσους φόρους, ενώ σε όλες τις υπόλοιπες από τους άμεσους. Δείγμα του τι πανηγύρι γίνεται στη φοροδιαφυγή.
Το να περιορισθούν κάποιες δαπάνες σημαίνει περιορισμός δημοσίου τομέα. Απαγορευτικό για το υπάρχον πολιτικό προσωπικό. Αν πάμε σε κοινωνικό διάλογο οι Δ.Υ. θα μας κατηγορούν για φοροδιαφυγή κι εμείς αυτούς για αργομισθία και θα απαιτούμε ο ένας από τον άλλον να εισφέρει τα περισσότερα. Συνεπώς αδιέξοδο.
Μία καλή λύση θα ήταν να περιορισθούν οι φορολογικοί συντελεστές σε μεσαία επίπεδα, με κίνητρα για συλλογή αποδείξεων πραγματικά και όχι τιμωρητικά που στην ουσία αναστέλουν το δικαίωμα της αποταμίευσης και να γίνουν δρακόντειες οι ποινές για φοροδιαφυγή, φοροαποφυγή, εισφοροδιαφυγή.
Αν και όταν ψηφισθούν αυτά και ο πολίτης εμπεδώσει ότι το κράτος δεν έχει σκοπό να τον εξοντώσει υπέρ κάποιων συντεχνιών, μπορούμε να κάνουμε συζήτηση για περικοπή δαπανών.
Τώρα με κλέβει και ο Δ.Υ. με κλέβει και ο αυτοαπασχολούμενος, που θεωρεί μαγκιά του να μην κόβει αποδείξεις και να τσεπώνει το ΦΠΑ. Κι εγώ που δε μπορώ να κρύψω τίποτα, γιατί οι εταιρείες με τις οποίες συνεργάζομαι με αναγκάζουν να τιμολογώ μέχρι και τον αέρα που αναπνέω όσο εκτελώ τη σύμβαση έργου που μου έχουν αναθέσει, να υπερφορολογούμαι και να θεωρούμαι το κορόιδο από όλους τους υπόλοιπους που μου κάνουν και τη σχετική πλάκα. Και είναι και μπόλικοι άλλοι σαν εμένα.
Τι κοινωνικός διάλογος να γίνει λοιπόν και με ποιόν; Με αυτόν που μου λέει κατάμουτρα "πλήρωνε μαλάκα εσύ να τη βγάζω ζάχαρη εγώ";
Τα υπέρογκα ασφάλιστρα του Νόμου Κατρούγκαλου, που κρίθηκαν αντισυνταγματικά, έκαναν πολλούς νοικοκυραίους οφειλέτες. Η ΝΔ δεν τα επέστρεψε, παρά την αντισυνταγματικότητά τους. Ψέλλισε κάτι περί μη αναδρομικότητας σε φορολογικές και ασφαλιστικές υποθέσεις και έθαψε το θέμα. Και υπάρχει κόσμος που πληρώνει αντισυνταγματικά ασφάλιστρα σε 120 δόσεις. Για δέκα χρόνια κερατιάτικα.
Ας έκλεβε κι αυτός να μου πεις να ήταν μάγκας.
Τι διάολο, στην Ελλάδα ζούμε.....
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
π απο 100 ευρω που εχουν κοστος 5
Αν τα παπούτσια είναι επώνυμα δεν παίζει με την καμία! Το κόστος θα είναι τουλάχιστον το μισό! Και απο τα 100Ε κάπου τα 12-15Ε θα πάνε στο κράτος και σε προμήθεια τράπεζας αν είναι με κάρτα η συναλλαγή! Μετά ξεκινάν τα λειτουργικά ...
Αν μάλιστα είναι και περίοδος τελικών εκπτώσεων το μαγαζί πάει να πάρει πίσω απλά το κόστος αν κόβει αποδείξεις!
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Επιχειρηματία (του κωλου) με τα πεντακάθαρα βιβλία στείλε τα καθαρά σου στο Μάρκο να τα στείλω κι εγώ.

1.Αν βγάζω πάνω από πενταπλασια από τα δικά σου ΑΥΤΌ-ΔΙΑΓΡΆΦΕΣΑΙ.

2. Αν βγάζω 4.5 φορές τα δικά σου ΑΥΤΟ-ΔΙΑΓΡΑΦΟΜΑΙ εγώ.

Θες να αποδειχτεί ότι είσαι ο ιδρώτας μιας τρίχας από τα αρχιδια μου σε μια καλοκαιρινή μέρα?

Εχεις αρχιδακια ρε βοηθε Πακιστανού?
Α καλά εσύ έχεις ξεφύγει απο κάθε άποψη!
Το ποιός τρώει ταπίδια στο φόρουμ έχει να κάνει με το ποιός βγάζει τα πιο πολλά?

Εγώ πιστεύω πως έχει να κάνει με το ποιος την έχει πιο μεγάλη!
Και έχεις όλη τη ψυχολογία του μικροτσούτσουνου! 
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
2. ΌΧΙ, δε βάζω το στοίχημα γιατί είμαι ένα μικρό ΠΟΥΣΤΡΑΚΙ που ζω ακόμα με τη μαμά μου στο πουστοχωρι μου.

Κατοχυρώθηκε, καμία έκπληξη  :2funny: :2funny:

Γειά σου ΠΟΥΣΤΡΑΚΙ, τελείωσες.

θα σου ξαναμιλήσω μόνο αν χρειαστώ κανένα βοηθό Πακιστανού.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom