Νέα

Επιτελους!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 434
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Από την Ιερά Μονη Αγ. Αυγουστίνου το σκήνωμα του επισκόπου Αυγουστίνου μεταφέρθηκε για λαϊκό προσκύνημα στον Μητροπολιτικό ναό του Αγίου Παντελεήμονος Φλωρίνης. Έκεί θα βρίσκεται μέχρι την Δευτέρα στις 30 Αυγούστου του 2010. Την  Δευτέρα θα τελεσθεί αρχιερατική θεία Λειτουργία. Η εξόδιος ακολουθία θα ψαλεί την ίδια μέρα στον Άγιο Παντελεήμονα Φλωρίνης η ώρα 12 π.μ.

το εχασες το πανηγυρι...

α.
ωραια ενημερωση εχουμε εδω μεσα. ταχυτατη. σιχτιρ. :birdman:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
O μακαριστός αρχιερέας ήταν ξεχωριστη προσωπικοτητα.

Πολλά μπορούν να πούμε για τις ιδέες του (φυσικά και είμαι αντιθετος με τα περισσότερα που πίστευε) - όμως για την ηθική και την ταπεινή ζωή του δεν έχουμε ΚΑΝΕΝΑΣ να του προσάψει τίποτα.
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
σε αυτοοοοοοο??
bambi.jpg

Μιαμ, μιαμ...
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
καλυτερα γιατι δεν αντεχω τις συγκινησεις..
ασε που αυριο-μεθαυριο θα εχουν τοποθετησει το μαρμαρακι που οπως & να το κανουμε ειναι χλιδα να το χεζεις..


Γιατι ειναι τοσο σημαντικο γεγονος οτι πεθανε ενας τραγοπαπας ώστε να σου προκαλει χαρα;
 

Επισκέπτης
Γιατι ειναι τοσο σημαντικο γεγονος οτι πεθανε ενας τραγοπαπας ώστε να σου προκαλει χαρα;
γιατι ειμαι ψυχοπαθης λεμε..
το οτι ηταν χουντικος,σκοταδιστης,αναχρονιστικος κλπ ειναι απλα λεπτομερειες..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
γιατι ειμαι ψυχοπαθης λεμε..
το οτι ηταν χουντικος,σκοταδιστης,αναχρονιστικος κλπ ειναι απλα λεπτομερειες..

ευτυχώς που δεν ήταν και συγγενής του Σπανούλη θα σε βλέπαμε στα κανάλια.
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
O μακαριστός αρχιερέας ήταν ξεχωριστη προσωπικοτητα.

Πολλά μπορούν να πούμε για τις ιδέες του (φυσικά και είμαι αντιθετος με τα περισσότερα που πίστευε) - όμως για την ηθική και την ταπεινή ζωή του δεν έχουμε ΚΑΝΕΝΑΣ να του προσάψει τίποτα.

ναι, οντως εαν και ακραιος ηταν απο τους μονους που πηγε η χουντα να τον βγαλει τρελο και να τον καθαιρεσει επειδη φωναζε απο το 60 "εξω οι πουστηδες απο την εκκλησια" μεσα στην ιερα συνοδο...Ανθρωπο που χωρις υστεροβουλιες εφτιαξε σπιτια αθιγγανων και μορφωσε μεσω ιεραποστολης πολλα απο τα παιδια τους. Το αστειο ειναι οτι ο "Αγιος" Κεφαλονιας που παρουσιαζεται ως αντιστασιακος ηταν το πρωτο βιολι στην συνεργασια με την χουντα...ΤΟυλαχιστον αυτος δεν λυγισε και εστω και εαν ειναι αντιπαλος θα πρεπει να του το αναγνωρισουμε....και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ....συντροφε πλεζουρα....να πουμε για τα σκανδαλα του ΙΕΡΩΝΥΜΟΥ....και εχουν κατακλεψει την εκκλησια οι συνεργατες του...ελπιζω εσυ που τα ξερεις καλυτερα να τα αναδειξεις....
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
γιατι ειμαι ψυχοπαθης λεμε..
το οτι ηταν χουντικος,σκοταδιστης,αναχρονιστικος κλπ ειναι απλα λεπτομερειες..

Ναι και τωρα που πεθανε θα χαθουν οι σκοταδιστες οι χουντικοι και οι αναχρονιστικοι. Και φυσικα το ιδιο θα συμβει αν εσυ η εγω η οποιοδηποτε συλησουν τον ταφο του η χαρεις η κανεις γλεντι...
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Για βγάλε και τα εισαγωγικα...

η εκκλησια εχει πια πεθανει...και αυτο ειναι γεγονος...νομιζω οτι ακομα και οι αντιπαλοι του διαχρονικα ακομα και απο την αγανακτηση που εκρυβαν για τις ιδεες του δεν υοθετησαν  την ιδεα πως ειναι αδερφη οπως ειναι ο "αγιος" ΑΤτικης..
 

Επισκέπτης
Ναι και τωρα που πεθανε θα χαθουν οι σκοταδιστες οι χουντικοι και οι αναχρονιστικοι. Και φυσικα το ιδιο θα συμβει αν εσυ η εγω η οποιοδηποτε συλησουν τον ταφο του η χαρεις η κανεις γλεντι...
αποψη σου..
μου επιτρεπεις να εχω τις δικες μου???
στωωωωωωωωω..
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166

:offtopic:

Καλά εγώ θέλω να δω το τί θα λες εάν μας κάνει καμμια κηδεία και πάρετε κανένα πρωτάθλημα.

Εγώ πάντως εξακολουθώ να πιστεύω ότι κάναμε λάθος που δεν τον κρατήσαμε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom