Νέα

Επιχειρηματικές (και άλλες) ανησυχίες του majestic69

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα majestic69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 74K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

n_i_k_o_s

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2014
Μηνύματα
117
Like
1
Πόντοι
1
Να ρωτησω εγω το αλλο, οσοι δεν ειστε παντρεμενοι ή δεν εχετε σκοπο να το κανετε, κι εχετε κανα 2-3 σπιτια απο γονεις(δε θα ναι και λιγοι αυτοι) θα σκεφτοσασταν να μεγαλωσετε  καπως την περιουσια για να χετε περισσοτερη ανεση η απλα θα τρωγατε σχεδον οτι βγαζατε απο μισθο και ενοικια, για να μη καταληξουν σε τιποτα κληρονομους?
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606

Ρε τρόμπες, δεν είμαι η τζένη από το χαλάνδρι ... και δεν θα τσιμπήσετε τζένες εδώ μέσα ...
Κόψτε το αβανταδοριλίκι .......
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Να ρωτησω εγω το αλλο, οσοι δεν ειστε παντρεμενοι ή δεν εχετε σκοπο να το κανετε, κι εχετε κανα 2-3 σπιτια απο γονεις(δε θα ναι και λιγοι αυτοι) θα σκεφτοσασταν να μεγαλωσετε  καπως την περιουσια για να χετε περισσοτερη ανεση η απλα θα τρωγατε σχεδον οτι βγαζατε απο μισθο και ενοικια, για να μη καταληξουν σε τιποτα κληρονομους?

Αν περασεις τα 65 και δεν εχεις κανει παιδια, τοτε το πιο δικαιο και εξυπνο ειναι να φας το 70-85% της περουσιας σου και το υπολοιπο να το αφησεις στα ανιψια σου. Ετσι, οταν φυγεις δε θα εχεις αδικησει ουτε τον εαυτο σου (να σε λενε κοροιδο που στα εφαγαν τα ανιψια), ουτε μαλακα-κακοριζικο που δεν τους αφησες τιποτα ενω ειχες τοσα
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Σε ανίψια ένα παπάρι αφήνεις, αν δεν έχεις παιδιά.
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.330
Like
1.934
Πόντοι
216
Να ρωτησω εγω το αλλο, οσοι δεν ειστε παντρεμενοι ή δεν εχετε σκοπο να το κανετε, κι εχετε κανα 2-3 σπιτια απο γονεις(δε θα ναι και λιγοι αυτοι) θα σκεφτοσασταν να μεγαλωσετε  καπως την περιουσια για να χετε περισσοτερη ανεση η απλα θα τρωγατε σχεδον οτι βγαζατε απο μισθο και ενοικια, για να μη καταληξουν σε τιποτα κληρονομους?

Ανήκω στην συγκεκριμένη κατηγορία.Τα ακίνητα θα τα διατηρήσω καθότι όταν παραγεράσω (τώρα είμαι πενήντα) σκοπεύω να μπω σε γηροκομείο σαν και αυτό

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ανήκω στην συγκεκριμένη κατηγορία.Τα ακίνητα θα τα διατηρήσω καθότι όταν παραγεράσω (τώρα είμαι πενήντα) σκοπεύω να μπω σε γηροκομείο σαν και αυτό ]

Αντι να σκέφτεσαι μαλακίες, δεν βρίσκεις μια 35άρα να την ξεσκίσεις ακάποτα να κάνεις ένα παιδί ;
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Αντι να σκέφτεσαι μαλακίες, δεν βρίσκεις μια 35άρα να την ξεσκίσεις ακάποτα να κάνεις ένα παιδί ;

:thumbsup:

Κλασσική περιπτωση αυτου που λεγαμε τις προαλλες.
Βρισκεις μια 34+ και συμφωνειτε να παντρευτειτε, να κανετε ενα παιδι, να χωρισετε, να δινεις μια αλφα διατροφη, και να βλεπεις το παιδι 7-8 μερες το μηνα

Ομορφα, τιμια, κιμπαρικα

 

Nosiros

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2018
Μηνύματα
176
Κριτικές
3
Like
349
Πόντοι
21
Υπάρχει ο μαγικός αύγουστος .....

Εννοείς η περίοδος πού όλοι βρίσκονται μακριά απο τα σπίτια τους και μπορείς να κάνεις την δουλεία σου χωρίς να σε μυριστεί κανείς?
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
:thumbsup:

Κλασσική περιπτωση αυτου που λεγαμε τις προαλλες.
Βρισκεις μια 34+ και συμφωνειτε να παντρευτειτε, να κανετε ενα παιδι, να χωρισετε, να δινεις μια αλφα διατροφη, και να βλεπεις το παιδι 7-8 μερες το μηνα

Ομορφα, τιμια, κιμπαρικα

  :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig:
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Εκτός του οτι τα έπιπλα που μου έστειλες σε 6 μήνες θα τα πάρεις στο χέρι δεν έχεις συμπεριλάβει τα εξής:
-Έξοδα αποξήλωσης υφιστάμενου
-Μεταφορά μπάζων
-Σωληνώσεις, εξαρτήματα υδραυλικών
-Σωληνώσεις, θερμαντικό σώμα μπάνιου
-Εργασία υδραυλικού
-Εργασία και υλικά ηλεκτρολόγου
-Προμήθεια και εγκατάσταση εξαρτημάτων (π.χ. καθρέπτης, πετσετοκρεμάστρες κλπ)
-Προμήθεια και εγκατάσταση νέας πόρτας.
-Εργασία πλακατζή (η οποία συνήθως είναι κατα αποκοπή και οχι με το μέτρο)
-Κόστος για άδεια μικρής κλίμακας
-ΙΚΑ.

Μη λές τέτοια στον "ξύπνιο" ρε φίλε, θα τον πάρει ο ύπνος. Με αυτά θα ασχολείται τώρα ένας γύπας?

Π
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
Ρε τρόμπες, δεν είμαι η τζένη από το χαλάνδρι ... και δεν θα τσιμπήσετε τζένες εδώ μέσα ...
Κόψτε το αβανταδοριλίκι .......

Παραιτούμαι Τζενάκι
Τα ξέρεις όλα γιατί τα έχεις κάνει, έχεις εμπειρία

Μου θυμίζεις μάγκα, μαλάκα εργολάβο που έλεγε για τα παιδιά του
"Τι πάνε και σπουδάζουνε, 3 + 60 θα παίρνουνε, εγώ έβγαλα λεφτά και τα θρέφω "

Μαγκιές, Ρούχα Gucci και μυαλό κουκούτσι.
Την καλημέρα μου
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Για ακομα μια φορα ξερολας, σκληρος χυστης, μαγκας, γαμαω και δερνω, γνωστης των παντων.

Μεγας θιασωτης.

Συνηθως τα αποτυχημενα και φοβικα ανθρωπακια φερονται κατα αυτο το τροπο, προσπαθουν μεσα απο ολα αυτα να ξεπερασουν τα κομπλεξ και τις ψυχωσεις που τους εχουν ισοπεδωσει τη ψυχη.

Ψυχικα σμπαραλιασμενοι και εξουθενωμενοι, προσπαθουν να βρουν εναν τροπο στο να φευγουν απο τη σκληρη πραγματικοτητα και να ζουν σε φαντασιακους κοσμους οπου εκει δεν ειναι πλεον αποτυχημενα και φοβικα ανθρωπακια αλλα σκληροι αντρες, μαγκες, χυστες, γνωστες των παντων και πανω ολα γαμαω και δερνω.

Πισω απο τα πληκτρολογια και τις οθονες, αποκλειστικα και μονο.

Στις αντρικες προσκλησεις, απαντουν με ειρωνιες, βρισιες και οσκαρικες ερμηνειες.

Μεγας θιασωτης.

Κορυφαια αγαπημενη του ενασχοληση, κοστουμαρισμενος και καρτερι πισω απο τα λαχανα στα σουπερ μαρκετ ετοιμος στο να τη πεσει και να μαζεψει τα ακυρα και τα λεμονια για ακομα μια φορα.

Δεν μασσαει, θα κανει 100 σελιδες ποσταρισματα μετα, θα βγαλει ολο του το μισος για τις γυναικες και μετα θα αρχιζει να αυτοαποκαλειται σκληρος χυστης και γαμαω και δερνω, παρεα με το θιασο φυσικα.

Μια φωτογραφια με το χερι του ομως δεν ανεβασε ακομα, ολοκληρο θεμα το εκανε, ολοκληρη θεατρικη παρασταση εστησε, μια φωτογραφια με το χερι του δεν τολμησε ακομα να ανεβασει.

Ειρωνιες, βρισιες, προσβολες, θεατρινισμοι. Μονο για αυτα ειναι ικανος και αξιος.

Οταν του λενε ελα να πιουμε ενα καφε να γνωριστουμε, εκει κρυβεται. Ουτε καν το χερι του σε φωτογραφια δεν τολμα να εμφανισει.

Συνεχιστε τωρα τους υπολογισμους για τις τσιμεντογωνιες και το ποσο θα στοιχησουν τα τουβλα και οι σωληνες.

Προσεχε μη λερωσεις το πανακριβο σου σακακι στο σπατουλαρισμα, δεν κανει. Πως θα σκασεις μυτη μετα στο σουπερ μαρκετ για τα πεσιματα;

 

 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Για ακομα μια φορα ξερολας, σκληρος χυστης, μαγκας, γαμαω και δερνω, γνωστης των παντων.

Μεγας θιασωτης.

Συνηθως τα αποτυχημενα και φοβικα ανθρωπακια φερονται κατα αυτο το τροπο, προσπαθουν μεσα απο ολα αυτα να ξεπερασουν τα κομπλεξ και τις ψυχωσεις που τους εχουν ισοπεδωσει τη ψυχη.

Ψυχικα σμπαραλιασμενοι και εξουθενωμενοι, προσπαθουν να βρουν εναν τροπο στο να φευγουν απο τη σκληρη πραγματικοτητα και να ζουν σε φαντασιακους κοσμους οπου εκει δεν ειναι πλεον αποτυχημενα και φοβικα ανθρωπακια αλλα σκληροι αντρες, μαγκες, χυστες, γνωστες των παντων και πανω ολα γαμαω και δερνω.

Πισω απο τα πληκτρολογια και τις οθονες, αποκλειστικα και μονο.

Στις αντρικες προσκλησεις, απαντουν με ειρωνιες, βρισιες και οσκαρικες ερμηνειες.

Μεγας θιασωτης.

Κορυφαια αγαπημενη του ενασχοληση, κοστουμαρισμενος και καρτερι πισω απο τα λαχανα στα σουπερ μαρκετ ετοιμος στο να τη πεσει και να μαζεψει τα ακυρα και τα λεμονια για ακομα μια φορα.

Δεν μασσαει, θα κανει 100 σελιδες ποσταρισματα μετα, θα βγαλει ολο του το μισος για τις γυναικες και μετα θα αρχιζει να αυτοαποκαλειται σκληρος χυστης και γαμαω και δερνω, παρεα με το θιασο φυσικα.

Μια φωτογραφια με το χερι του ομως δεν ανεβασε ακομα, ολοκληρο θεμα το εκανε, ολοκληρη θεατρικη παρασταση εστησε, μια φωτογραφια με το χερι του δεν τολμησε ακομα να ανεβασει.

Ειρωνιες, βρισιες, προσβολες, θεατρινισμοι. Μονο για αυτα ειναι ικανος και αξιος.

Οταν του λενε ελα να πιουμε ενα καφε να γνωριστουμε, εκει κρυβεται. Ουτε καν το χερι του σε φωτογραφια δεν τολμα να εμφανισει.

Συνεχιστε τωρα τους υπολογισμους για τις τσιμεντογωνιες και το ποσο θα στοιχησουν τα τουβλα και οι σωληνες.

Προσεχε μη λερωσεις το πανακριβο σου σακακι στο σπατουλαρισμα, δεν κανει. Πως θα σκασεις μυτη μετα στο σουπερ μαρκετ για τα πεσιματα;

 

Σαβ, για ποιον μιλάς? Με μπέρδεψες

Π
 

pesite

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
143
Κριτικές
2
Like
65
Πόντοι
1
Ανήκω στην συγκεκριμένη κατηγορία.Τα ακίνητα θα τα διατηρήσω καθότι όταν παραγεράσω (τώρα είμαι πενήντα) σκοπεύω να μπω σε γηροκομείο σαν και αυτό ]
Γηροκομείο, με όλα τα λείψανα, γιατί;
Δεν υπάρχουν κορασίδες χωρίς στον ήλιο μοίρα να μαζέψεις σπιτώσεις παντρευτείς κάνεις και κανά παιδί άμα λάχει, που άμα έχει ήδη αυτή κανένα έτοιμο ακόμα καλίτερα και της έρχεσαι λουκούμι και εσύ γλυτώνεις και τις πάνες και τα εμβόλια, για να σε γηροκομίσει στα πούπουλα αφού θα της αφήσεις και την συνταξάρα σου καπάκι στα ακίνητα, όσα δεν προλάβεις να πουλήσεις στη διαδρομή.
Και δεν θα έχει και καμιά φιλενάδα, εκεί να δεις γλέντια.
 

pesite

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
143
Κριτικές
2
Like
65
Πόντοι
1
Άκου εκεί γηροκομείο, γιατί;
Άσχημα θα σου έρχεται να την έχεις σωφέρ μασέρ νοσοκόμα καθαρίστρια μαγείρισσα να σου φτιάχνει ότι γουστάρεις και όχι τα μαυροζούμια του γηροκομείου και να σε πλακώνει και στα γαμήσια όσο αντέχεις,  εμένα μου έρχεται μια χαρά.
Και αν βρεί κανένα άλλο καλίτερο και σε παρατήσει, κανένα πρόβλημα, θα βρεις και εσύ άλλη πιο καλή και πιο καινούργια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom