Νέα

Επιχειρηματικές (και άλλες) ανησυχίες του majestic69

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα majestic69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 74K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
δεν ξέρω τύπε εγώ είμαι νομοταγής πολίτης

ολα αυτα που προανεφερα ειναι καρανομιμα οχι απλα νομιμα.Κανεις δεν μας μιζωσε κανεναν δεν λαδωσαμε.....

Κανε τουρισμοοοοοοοοοοο!!!!!!!
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
παιδια καντε τουρισμοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!! Εγω οταν δουλευα για ενα μεγαλοεργολαβο και ειχα αναλαβει το μερος των τραπεζων τα πεντακοσαευρα ετρεχαννννν.....τωρα τι λεει ο καθενας ειναι γνωμη του και δεκτη γιαυτο καντε τουρισμοοοοοοοοοο!!!!!!
η ελβετική σημαία τι ρόλο βαράει τύπε;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.030
Like
72.075
Πόντοι
12.756
Για τα πεντακοσαρικα επειδη διαβασα διαφορα να ξεκαθαρισουμε λιγο την κατασταση ..
Βρισκεις οσα θες αρκει εκει που θα τα ζητησεις να εισαι πελατης , και αν εισαι καλος πελατης με καλο λογαριασμο ειναι ακομη πιο ευκολο.

Προσωπικα δεν ειχα ποτε κανενα θεμα με πεντακοσαρικα , και οποτε ειχα ζητησει δεν αντιμετωπισα κανενα οριο στο να μου βρει η τραπεζα οσα θελω.

 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.030
Like
72.075
Πόντοι
12.756
με αφήνουν αδιάφορο για να ασχοληθώ αποκλειστικά με το στοίχημα, αυτό εννοούσα για να μην παρεξηγηθώ κιόλας

για ποσά 30-40 ευρώ προτιμώ την δουλειά

Ως γνωστόν οι arbers καίγονται στο pc για να βρουν σημεία, σχεδόν όσο δουλεύει ένας εργαζόμενος 8ωρο σε υπολογιστή

Γιατι δεν μοιραζεις την γνωση σου για τον τροπο στοιχηματος , αφου δεν ειναι παράνομος ?
 

nomercy

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.283
Κριτικές
15
Like
225
Πόντοι
1.240

Συνημμένα

  • PayPal-Million_jpg.png
    PayPal-Million_jpg.png
    109,4 KB · Εμφανίσεις: 33

xxx.gataki

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2012
Μηνύματα
99
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
10
Εγώ πάντως ψάχνω παρέα μπουρδελιάρηδες έλληνες
για μετακόμιση σε εξωτικό νησί.
(Αρκεί να μην είναι ΣΥΡΙΖΑίοι).

Αν μετακομίσουμε, αλλάζουμε και υπηκοότητα.

Αμα πληρωνεις ερχομαι μαζι σου...  :rockon:
 

Laser Dildo

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.095
Like
15
Πόντοι
16
1.τα λεφτα για να μην τα στειλεις με εμβασμα και φανουν καλυτερα ειναι να τα πας οδικως η με αεροπλανο καλυτερα.Ειναι 200 πεντακοσαρικα δεν ειναι τιποτα.Αναγκαστηκα πρεπει να πας λονδινο για να ανοιξεις και τραπεζικο λογαριασμο στην μπαρκλευς.
Και λογαριασμό στη barclays και θα τον ανοίξεις με συνοπτικές διαδικασίες "γεια σας ήρθα, ανοίξτε τον" και θα σκάσεις με 100 χιλιάρικα μετρητά για κατάθεση
Διάνα και στις 3 επιλογές  :2funny:
 

varge

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2012
Μηνύματα
599
Like
12
Πόντοι
6
Και λογαριασμό στη barclays και θα τον ανοίξεις με συνοπτικές διαδικασίες "γεια σας ήρθα, ανοίξτε τον" και θα σκάσεις με 100 χιλιάρικα μετρητά για κατάθεση
Διάνα και στις 3 επιλογές  :2funny:

καλα μπορεις να το σπασεις σε 10 κομματια των 10 χιλιαδων για να σε πιασει το οριο για μαυρο χρημα και να τα κανεις 10 καταθεσεις, αλλα γενικα το να ταξιδευεις με 100 χιλιαρικα μετρητο δεν ειναι ευκολο

Και πεντακοσαρικα βρισκεις οσα θες απο την τραπεζα σου στη χειροτερη περιπτωση να σου πουν τα παραγγελνω απο την ΤΤΕ ελα αυριο να τα παρεις (αλλα αυτο ισχυει και για αναληψη μετρητων για τετοια ποσα σε οτιδηποτε χαρτονομισματα κατα κανονα δε τα εχει το υποκοταστημα να στα δωσει, θελει παραγγελια)
 

Laser Dildo

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.095
Like
15
Πόντοι
16
καλα μπορεις να το σπασεις σε 10 κομματια των 10 χιλιαδων για να σε πιασει το οριο για μαυρο χρημα και να τα κανεις 10 καταθεσεις, αλλα γενικα το να ταξιδευεις με 100 χιλιαρικα μετρητο δεν ειναι ευκολο

Και πεντακοσαρικα βρισκεις οσα θες απο την τραπεζα σου στη χειροτερη περιπτωση να σου πουν τα παραγγελνω απο την ΤΤΕ ελα αυριο να τα παρεις (αλλα αυτο ισχυει και για αναληψη μετρητων για τετοια ποσα σε οτιδηποτε χαρτονομισματα κατα κανονα δε τα εχει το υποκοταστημα να στα δωσει, θελει παραγγελια)
Δεν είναι μόνο τα μετρητά και το μέγεθος του ποσού, αλλά η barclays σου γαμάει τη ζωή μέχρι να σου ανοίξει λογαριασμό - κι αν είσαι τουρίστας ξέχνα το
Όλο το σενάριο που περιγράφτηκε δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα
 

varge

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2012
Μηνύματα
599
Like
12
Πόντοι
6
Δεν είναι μόνο τα μετρητά και το μέγεθος του ποσού, αλλά η barclays σου γαμάει τη ζωή μέχρι να σου ανοίξει λογαριασμό - κι αν είσαι τουρίστας ξέχνα το
Όλο το σενάριο που περιγράφτηκε δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα

300-400 στερλινες το χρονο για accomodation address στο λονδινο, αμα εισαι και πολυ γκλαμουρ, ιδρυεις εταιρεια (με 100 στερλινες σου φτιαχνουν Ltd σε μια μερα στο companies house) πληρωνεις 100 στερλινες το μηνα για e-γραφειο και καμια 200 το χρονο για λογιστη και ανοιγεις εταιρικο λογαριασμο. Το θεμα δεν ειναι το γεια σας ηρθα ειμαι Ελληνας τουριστας παρτε 100 χιλιαρικα, το θεμα ειναι οτι αν δωσεις Ελληνικο διαβατηριο δυνητικα θα μπορει να ενημερωθει (αλλο αν δεν το κανει) η Ελλαδα για το τι εχεις ακομα κι ειναι εταιρικος ο λογαριασμος
 

Tamias

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2011
Μηνύματα
1.031
Like
3
Πόντοι
16
Αδέρφια ας είχα έστω και λίγα χρήματα επενδύσεις θα έκανα. Μιας και μιλάμε για επενδύσεις Δεν έχει ενδιαφέρον να τα φυλάς σε τράπεζες. Βέβαια θα μου πεις αν έχεις μια δυνατή ιδέα και ομάδα βρίσκεις και χρήματα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom