Νέα

Ελληνικός Στρατός και Αλητεία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FanisChristo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 135K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

frenchman

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2009
Μηνύματα
95
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Τύπε frenchman εγώ πήγα Μάρτιο του 2002 και έφυγα το Νοέμβριο του 2002 θυμάσαι ονόματα από υπολοχαγούς λογαχούς κτλ?

Στο τέλος λίγο πριν φύγω είχα ένα υπολοχαγό λεγόταν Αναστασόπουλος και ένα ανθυπολοχαγό λεγόταν Γραμματικόγιαννης γαμώ τα άτομα και οι δυο τους.

Ανθυπολοχαγός μέγιστος κλέφτης ροδίτης δεν θα αναφέρω το όνομα του έτρωγε λεφτά από το καψιμί και χρέωνε υπέρογκα ποσά στους φαντάρους και μετά το έκανε γαργάρα αν του έδινες ένα ποσό στα χέρια.

υπήρχε επίσης έτερος ταγματάρχης που είχε κάτσει χρόνια από δόκιμος να φανταστείς με το όνομα Δεναξάς υπέυθυνος για το 4ο γραφείο

Από υπαξιωματικούς θυμάμαι μόνο μία καριολάρα την Πάσχου αυτή είχε περάσει και από το ΚΕΒΟΠ

Δεν λένε τίποτα αυτά τα ονόματα, οπότε μάλλον την είχανε κάνει όταν πήγα εγώ!

Το μόνο όνομα που θυμάμαι από τους δικούς μου είναι ο λοχαγός μου, Λουλουδάκης! Ένας ψιλός πουστράντζας, σαν τον Κατακουζινό..
Ο οποίος όταν την έκανα για μεραρχία είχε σκυλιάσει και μου ζήταγε κάμψεις!  :rockon:
Φυσικά γέλαγα και τον έγραψα στ αρχίδια μου!

Τύπε μου ωραία η Ρόδος πάντως.. Την έβαλα στην καρδιά μου..
 
Εγγρ.
5 Οκτ 2011
Μηνύματα
2.172
Κριτικές
7
Like
169
Πόντοι
16
:sunglasses:


1175251_583291558401247_1932849769_n.jpg
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
58
Πόντοι
16
μαγκες επειδη εγω υπηρετω ΕΔ τα πραγματα ειναι απλα.Αν ο μεταναστης ειναι το φτηνο εργατικο δυναμικο οφανταρος ειναι το τζαμπα.Τελεια και παυλα.Ηλιθιες αγγαριες χωρις τιμητικες μονο και μονο για να φανει ο λοχιας στον διοικητη.Μην μιλησουμε για εποπια.Τιγκα κομπλεξικοι και ρουφιανοι.Ανθρωποι χωρις ζωη περα απο το στρατοπεδο(οχι ολοι).Γενικα 9 μηνες χαμενοι απο την ζωη μου χωρις αντικρυσμα για μια μλκια.Σιχαθηκα την ζωη μου εκει μεσα.
Μονο αυτο σκεφτομαι ρε πουστη μου.Το ποτε θα βγουν στους δρομους για να διαμαρτυρηθουν για τα λεφτα που τους εκοψαν.Να δουν ποσο τους εκτιμαμε.
 

Επισκέπτης
μαγκες επειδη εγω υπηρετω ΕΔ τα πραγματα ειναι απλα.Αν ο μεταναστης ειναι το φτηνο εργατικο δυναμικο οφανταρος ειναι το τζαμπα.Τελεια και παυλα.Ηλιθιες αγγαριες χωρις τιμητικες μονο και μονο για να φανει ο λοχιας στον διοικητη.Μην μιλησουμε για εποπια.Τιγκα κομπλεξικοι και ρουφιανοι.Ανθρωποι χωρις ζωη περα απο το στρατοπεδο(οχι ολοι).Γενικα 9 μηνες χαμενοι απο την ζωη μου χωρις αντικρυσμα για μια μλκια.Σιχαθηκα την ζωη μου εκει μεσα.
Μονο αυτο σκεφτομαι ρε πουστη μου.Το ποτε θα βγουν στους δρομους για να διαμαρτυρηθουν για τα λεφτα που τους εκοψαν.Να δουν ποσο τους εκτιμαμε.
αχχχ τυπε... ολοι απο μεσα ετσι τα βλεπουν... ρωτα και κανεναν που απολυθηκε να σου πει μια γνωμη :S
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
μαγκες επειδη εγω υπηρετω ΕΔ τα πραγματα ειναι απλα.Αν ο μεταναστης ειναι το φτηνο εργατικο δυναμικο οφανταρος ειναι το τζαμπα.Τελεια και παυλα.Ηλιθιες αγγαριες χωρις τιμητικες μονο και μονο για να φανει ο λοχιας στον διοικητη.Μην μιλησουμε για εποπια.Τιγκα κομπλεξικοι και ρουφιανοι.Ανθρωποι χωρις ζωη περα απο το στρατοπεδο(οχι ολοι).Γενικα 9 μηνες χαμενοι απο την ζωη μου χωρις αντικρυσμα για μια μλκια.Σιχαθηκα την ζωη μου εκει μεσα.
Μονο αυτο σκεφτομαι ρε πουστη μου.Το ποτε θα βγουν στους δρομους για να διαμαρτυρηθουν για τα λεφτα που τους εκοψαν.Να δουν ποσο τους εκτιμαμε.
Ρε τύπε τι να πουμε κι εμεις που καναμε 19 μηνες...
Τωρα πριν μπειτε, βγαινετε...
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
μαγκες επειδη εγω υπηρετω ΕΔ τα πραγματα ειναι απλα.Αν ο μεταναστης ειναι το φτηνο εργατικο δυναμικο οφανταρος ειναι το τζαμπα.Τελεια και παυλα.Ηλιθιες αγγαριες χωρις τιμητικες μονο και μονο για να φανει ο λοχιας στον διοικητη.Μην μιλησουμε για εποπια.Τιγκα κομπλεξικοι και ρουφιανοι.Ανθρωποι χωρις ζωη περα απο το στρατοπεδο(οχι ολοι).Γενικα 9 μηνες χαμενοι απο την ζωη μου χωρις αντικρυσμα για μια μλκια.Σιχαθηκα την ζωη μου εκει μεσα.
Μονο αυτο σκεφτομαι ρε πουστη μου.Το ποτε θα βγουν στους δρομους για να διαμαρτυρηθουν για τα λεφτα που τους εκοψαν.Να δουν ποσο τους εκτιμαμε.


τα ρεστα στον μπαμπα και στην μαμα που ψηφιζε τους πολιτικους για να εχουν τετοιο στρατο θητειας.......ουτε ο εποπ σου φταιει,ουτε ο λοχιας....οι ΕΔ σε ενα κρατος ειναι ΘΕΣΜΟΣ παντου σε ολη την υφηλιο ......οταν αρχισε η κριση στην ελλαδα με ολες τις μαλακιες που ελεγε ο ΓΑΠ,ο κοσμος ελεγε χαριτολογωντας ,να κατεβει ο στρατος να τους μαζεψει.......δεν ελεγε να κατεβουν οι καθηγητες να τους μαζεψουν....ουτε οι ταξιτζηδες .....ουτε οι δικαστες......ουτε ...ουτε....κλπ κλπ......αυτο παει να πει θεσμος σε ελευθερη μεταφραση !!!!!

Τωρα το να βγουν να διαμαρτυρηθουν τα στελεχη στους δρομους....αυτο ειναι αντισυνταγματικο και δεν προβλεπεται καν να γινει....αλλα και να γινοταν,γιατι να το κανει ενα στελεχος ??? και η χουντα προηλθε απο ενα κρατος διεφθαρμενο το 1967 ...και το 1975 ολοι πηγαν στην φυλακη διοτι διεπραξαν χουντα.....απο εκει και περα ο στρατος γιατι να φωναξει για τις περικοπες (αν και εχουν φαει τις μεγαλυτερες σε ολο τον Δ.τομεα) και βγει μπροστα απο τον λαο ??? για τους ξαναπανε φυλακη ????? ο λαος δεν εψηφιζε τοσα χρονια ??? ε και ο στρατος ακολουθει την αυτοςυ που πηραν την λαικη εντολη οσο δυσαρεστημενοι και να ειναι .....καθετι αλλο αν εκαναν....πρωτος εσυ θα τους ελεγες φασιστες και χουντικους.......με λιγα λογια ,ο καθεις δεν ξερει τι του γινεται σε αυτη την χωρα.....ελα εσυ,φυγε εσυ, δεν ειναι αυτο σωστο,οχι ειναι.......εχασε το καθε λαμογιο εξω , το μαυρο χρημα και φωναζει να αναλαβει ο στρατος τωρα ή που ειναι ο στρατος....ή τι κανει ο στρατος....κλπ κλπ .....πριν τους ελεγε φασιστες ομως .......
Λοιπον τα ρεστα στην ελληνικη κοινωνια για τα χαλια των ΕΔ .......τα 80 χιλιαδες ενστολα στελεχη δεν βγαζουν κυβερνηση !!!!
 

jimmy_t

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2013
Μηνύματα
44
Like
0
Πόντοι
0
Το γέλιο που έριξα στο στρατοδικίο περιμένοντας την σειρά μου (απλή κλήτευση λόγω σπουδών κλασικα  :grin: ) δεν περιγράφεται! Νομίζω είναι μια εμπειρία που κάποιος πρέπει να ζήσει! Άκουσα τόσες ιστορίες που γελάγανε και τα τσιμέντα εκεί μέσα! Να ζήσει ο Ε.Σ.  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

jimmy_t

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2013
Μηνύματα
44
Like
0
Πόντοι
0
Απλά όταν απολύεσαι βλέπεις πόσο γέλιο είχαν όλα αυτά που πέρασες! Εγώ έκανα 12μηνο αλλά γενικά νομίζω ότι είναι μια εμπειρία που κάποιος πρέπει στη ζωή του να τη ζήσει όπως πρέπει. Το είδα πολύ χαλαρά καθ`όλη τη θητεία και πέρασα ωραία! Υ.Γ. Έκανα 12 μήνες μακρυά από το σπίτι μου...  :tickedoff:  :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
5 Οκτ 2011
Μηνύματα
2.172
Κριτικές
7
Like
169
Πόντοι
16
Το γέλιο που έριξα στο στρατοδικίο περιμένοντας την σειρά μου (απλή κλήτευση λόγω σπουδών κλασικα  :grin: ) δεν περιγράφεται! Νομίζω είναι μια εμπειρία που κάποιος πρέπει να ζήσει! Άκουσα τόσες ιστορίες που γελάγανε και τα τσιμέντα εκεί μέσα! Να ζήσει ο Ε.Σ.  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


Aσε φίλε μου εμένα με γάμησε ο εισαγγελέας τότε δέν σταμάτησε να μου κάνει συνέχεια ερωτήσει για το πώς και το γιατί κακή εμπειρία ήταν :)
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.038
Like
72.096
Πόντοι
12.756
Το γέλιο που έριξα στο στρατοδικίο περιμένοντας την σειρά μου (απλή κλήτευση λόγω σπουδών κλασικα  :grin: ) δεν περιγράφεται! Νομίζω είναι μια εμπειρία που κάποιος πρέπει να ζήσει! Άκουσα τόσες ιστορίες που γελάγανε και τα τσιμέντα εκεί μέσα! Να ζήσει ο Ε.Σ.  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Δεν εχει παντα γελιο τυπε  :S

επειδη δεν ξεραμε τι να κανουμε και πηγαινε και βλεπαμε τις δικες , ειχε και κατι σκηνικα πολυ δυσκολα ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom