Νέα

Ελλάδα -καλοκαιρινοί προορισμοί

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 120
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
Ετσι ετσι....Ροδος γαμει και δερ νει...ειχα μεινει το 2006 ενα 15θημερο στο τζαμπα σχεδον...Φιλοξενουμενος ενος φιλου συνταγματαρχη στις πολυκατοικιες των αξιωματικων, ψωνια στο πρατηριο με τιμες ξεφτιλα....φαι στη λεσχη...και το ραδιοφωνο να παιζει συνεχεια Μαζω Summer in Greece...Those were the days.......
Φραπέ 20 λεπτά,νερό μεγάλο 30 λεπτά,ξαπλώστρες/ομπρέλες τσάμπα,φαγητό στο εστιατόριο-δυο χοιρινές,δύο πατάτες,χωριάτικη,τζατζίκι,τυροπιτάκια και δύο μπύρες-....5 ευρώ!!!!.Τι να λέμε τώρα....
my.php

200628xf8.jpg
 

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
Η χοιρινη ομως ητανε γκοτζιλα???
 

spartakos2000

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
1.062
Like
0
Πόντοι
16
όχι βρε...τόσο φρέσκια?......απο δεινόσαυρο ήταν... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
καουφάλα Τάλε τι να σου κάνω εσύ δεν τρως ψαρικά 20 με 22 Αυγούστου που θα επιστρέψω από Μυτιλήνη θα έχω ορίτζιναλ σαρδέλα Καλονής... εσένα θα σε βολέψω με λουκανικάκια  Μυτιλήνης που είναι και αυτά σπέσιαλ...
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
και ένα βαρέλι ούζο....να στρώσει και το έντερο.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
Και το λέω με βεβαιότητα γιατί τους έκανα ..Επιθεώρηση με το Μικτό!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.116
Κριτικές
491
Like
37.356
Πόντοι
41.447
Και το λέω με βεβαιότητα γιατί τους έκανα ..Επιθεώρηση με το Μικτό!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

9 μήνες υπηρέτησα στην Ροδο Ναυαρχε (Στρατό Ξηράς)
φοβερή εποχη...
Πάρα πολύ όμορφο νησί, ωράιες παραλίες, πολλές τουρίστριες, πολλά αξιοθέατα και η παλια πόλη ειναι μια κουκλα!
ασε που και εχώ είχα καβατζωθει απο κάτι φιλαράκια δόκιμους οι οπόιοι με πέρνανε μαζί τους στην Λέσχη και έτρωγα το καταπέτασμα με εξευτελιστικές τιμές...
και τα βράδυα του καλοκαιριού κοπάνα και βόλτες στα μπαράκια μεχρι το πρωί που μπάιναμε πάλι στην ζούλα στο στρατόπεδο για την αναφορά....
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Συμφωνώ και επαυξάνω για Ρόδο. Εξαιρετική επιλογή.

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι όσο περνάνε τα χρόνια γίνεται όλο και πιο δυσπρόσιτη οικονομικά η μετάβαση εκεί. Τελευταία φορά που πήγα, πριν 2 χρόνια, πλήρωσα 600€ εισιτήρια για δύο άτομα πήγαινε-έλα  + καμπίνα + αυτοκίνητο. Φέτος με το πετρέλαιο να έχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει, προβλέπω η ταρίφα που θα ορίσει το μονοπώλιο του Blue Star Ferries να ξεπερνάει το 1000άρικο.

Προτιμώ να δώσω αυτά τα λεφτά για μια εβδομάδα διακοπών ακόμα και να πάω σε έναν προορισμό που φτάνει αυτοκίνητο...
 

solitonios

Τιμημένος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
2.011
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Πανάκριβη βέβαια,αλλά χρησιμοποιώ κάποιες καβάντζες της δουλειάς και μου έρχεται πιο φθηνά...

Λοιπόν ΑΣ πίστευα πως θα είχες ήδη κανονίσει για θερινές διακοπές  :grin:!

Όπως καταλαβαίνεις δεν θέλω να ακούω τις φράσεις θ.Α.Ν. και Θ.Α.Υ.Ν.

Έχω ακούσει πως καλά είναι στα θέρετρα Κέρκυρας για εναλλακτική ή ακόμη και το ακραίο διακοπές σε Φάρο!!


Σαντορίνη για άλλη μια φορά είναι must  ;)
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
Έχω ακούσει πως καλά είναι στα θέρετρα Κέρκυρας για εναλλακτική ή ακόμη και το ακραίο διακοπές σε Φάρο!!
Νέος νέος αλλά τις καβάντζες τις έμαθες γρήγορα!!Όντως,υπάρχουν ορισμένοι Φάροι που είναι μαγεία για διακοπές,τύφλα να έχει το καλύτερο δωμάτιο του χωριού.Παραλίες στα πόδια σου και ..60 ευρώ το δεκαπενθήμερο!!!!!Βρες το χαρτί που πέρασε πρόσφατα στις Υπηρεσίες του ΠΝ για τους Φάρους και φέρτο αύριο που θα τα πούμε.....
 

spartakos2000

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
1.062
Like
0
Πόντοι
16
εφέτος το πρόγραμμα έχει πέραν των συχνών μου επισκέψεων στην Λακωνία όπου έχω σπίτι από την πλευρά της γυναίκας μου..
οι βασικές μου διακοπές θα είναι στην Λήμνο σαν αρχή από όπου θα φορτώσω κάργα κρασί από εκεί το φημισμένο μοσχάτο Αλεξανδρείας... και συνέχεια Μυτιλήνη από όπου θα γυρίσω με μπόλικα καλούδια στο πόρτ μπαγκάζ.......................

που αρκετά θα καταναλωθούν στην χανουμογιάφκα..
 

solitonios

Τιμημένος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
2.011
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Νέος νέος αλλά τις καβάντζες τις έμαθες γρήγορα!!Όντως,υπάρχουν ορισμένοι Φάροι που είναι μαγεία για διακοπές,τύφλα να έχει το καλύτερο δωμάτιο του χωριού.Παραλίες στα πόδια σου και ..60 ευρώ το δεκαπενθήμερο!!!!!Βρες το χαρτί που πέρασε πρόσφατα στις Υπηρεσίες του ΠΝ για τους Φάρους και φέρτο αύριο που θα τα πούμε.....


Aφού το ξέρεις κι εσύ καλύτερα πως σε κάποιες Υπηρεσίες του ΠΝ περνάνε πολλά...έντυπα ;) :cheesy:
To μόνο άσχημο με τους φάρους είναι πως οι καθαρισμοί γίνονται από τα ίδια τα άτομα κι όχι από Ναύτες!
Αύριο το ψάχνω και βγάζω κατευθείαν φωτοτυπία ;)
Cya!
 

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.594
Κριτικές
1
Like
116
Πόντοι
16
Οντως ακουγεται πολυ καλη η φαση με τους φαρους...
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
Πολύ  καλός τουριστικός προορισμός-για οικογένειες κατά κύριο λόγο όμως- είναι και το Πευκί στη Β. Εύβοια.Φθηνά δωμάτια,καθαρή θάλασσα και σε απόσταση αναπνοής από τη Σκιάθο,όπου καθημερινά έχει καραβάκι...
mophoto1556eviavc4.jpg

dsc0114820smallfa8.jpg
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.616
Κριτικές
41
Like
2.011
Πόντοι
8.235
Ρε παλικαρια κανενα καλο μερος που να εχετε παει και να εχετε δει ( οχι κατι ακουσα,κατι μου ειπανε,το ειδα στις ειδησεις κτλ ) για να τραβηξω κανενα "μανικι" με καμια τουριστρια ξερετε ?????
 

punter

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2007
Μηνύματα
2.048
Like
9
Πόντοι
16
Ρε παλικαρια κανενα καλο μερος που να εχετε παει και να εχετε δει ( οχι κατι ακουσα,κατι μου ειπανε,το ειδα στις ειδησεις κτλ ) για να τραβηξω κανενα "μανικι" με καμια τουριστρια ξερετε ?????

Pattaya
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.616
Κριτικές
41
Like
2.011
Πόντοι
8.235
Καταλαβα πουτσες μπλε ..... / Αυγουστιατικα μεσα στην Αθηνα και στα κωλομπαρα θα την βγαλω / δε με χαλουλου καθολου !!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom