Νέα

Εκλογές 2023…25η Ιουνίου round 2

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα riding
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 489
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.987
Πόντοι
9.297
Αυτό είναι το κλισέ της κάθε γενιάς για την επόμενη. Οι εποχές δεν είναι ίδιες, για να υπάρχει το ίδιο μέτρο συγκρισης. Μια χαρά είναι κι αυτή η γενιά, οπως ηταν κι οι προηγούμενες από αυτή, όπως θα είναι κι οι επόμενες.
Σου αρέσει το θέαμα των αποβλακωμενων πιτσιρικιων με κολλημένο το κινητό στο χέρι διαρκώς;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τι 15,και στα 35 και τα 45 χωρις σοσιαλ μύδια θεωρείσαι έξω απ'τον κόσμο
Γάμησα εγώ τις μάζες...μόνο bou.ρεεεεεεε!!!!!
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
4
Like
851
Πόντοι
376
Αρχικά το εμβόλιο κατά της covid έχει πολύ περισσότερες παρενέργειες από εκείνο της γρίπης.
οποιος αλλαζει τη κουβεντα το κανει γιατι δεν ξερει τι να πει.
η ερωτηση ειναι απλη.λες οτι δεν ειναι εμβολιο γιατι δεν προσφερει μονιμη ανοσια αλλα ουτε και απολυτη προστασια.το ιδιο ακριβως ισχυει για το εμβολιο της γριπης ομως η ιατρικη κοινοτητα προτεινει σε ολους ανω των 65 να το κανουν.
ποιος εχει δικιο; αυτοι η εσυ;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.987
Πόντοι
9.297
Βλέπω έχουμε εξελίξεις στον πατριωτικό χώρο , ένωση Εμφιετζόγλου - Μπογδάνου με τους Ελέυθερους Ξανά του Βόβολη , το κίνημα 21 και το κόμμα Τ.ΟΛ.ΜΑ συν κάποια άλλα κόμματα που θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες είπε ο Βόβολης.

Νομίζω είναι ψεκες όλοι αυτοί ...ευτυχώς τους ενώνει και κάτι άλλο σίγουρα πέρα από τον πατριωτισμό.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.574
Like
6.205
Πόντοι
2.356
Σου αρέσει το θέαμα των αποβλακωμενων πιτσιρικιων με κολλημένο το κινητό στο χέρι διαρκώς;
Είναι το θέαμα κάθε πιτσιρικά στον αστραπιαία αναπτυσσόμενο ψηφιακά, δυτικό κόσμο. Αλίμονο αν είχα την απαίτηση να μείνουν οι πιτσιρικάδες μας ψηφιακά αναλφάβητοι, για να επιδιώξω τι; Την επιστροφή στο κούρεμα γουλι και το πηλήκιο με την κουκουβάγια; Ή την ποδιά με το άσπρο, κεντημένο με βελονακι και DMC περλε, γιακαδακι; Μια χαρά είναι τα παιδιά μας και ευτυχώς μέρος του πολιτισμένου κοσμου και της ψηφιακής επανάστασης.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.284
Πόντοι
2.586
Βλέπω έχουμε εξελίξεις στον πατριωτικό χώρο , ένωση Εμφιετζόγλου - Μπογδάνου με τους Ελέυθερους Ξανά του Βόβολη , το κίνημα 21 και το κόμμα Τ.ΟΛ.ΜΑ συν κάποια άλλα κόμματα που θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες είπε ο Βόβολης.


Καλά πάει το ρούβλι. Έχει λυσσάξει η Ρωσία (μαζί με τον υπόλοιπο άξονα Τουρκία-Κίνα-Ιράν) να κόψει αυτοδυναμία ΝΔ.
Είχα άλλη άποψη για Μπογδάνο αλλά απέδειξει τί είναι και αυτός.

Επίσης για ΝΙΚΗ που λέτε, προφανέστατα ρωσικής επιρροής. Άγιον Όρος κτλπ κτλπ, ξέρουμε πολύ καλά τί γίνεται.
Κάτι πουθενάδες ξαφνικά σχεδόν να μπαίνουν στην Βουλή.

Μην ξεχνάτε πως πριν κανά δυό χρόνια ο Αλκιβιάδης Στεφανής ανέλαβε ρόλο ελέγχου νήσων Αιγαίου και Αγίου Όρους για τουρκικές και ρωσικές επιρροές.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.598
Like
17.718
Πόντοι
3.656
Λάκη το ΠΑΣΟΚ θα περάσει τον ΣΥΡΙΖΑ .... :priest:


Και έχει κάποια σημασία αυτό ;;;
Θα πάψει μεγάλο ποσοστό πληθυσμού να μην υπάρχουν ως καταναλωτές ;
Θα επανέλθουν οι τιμές ακινήτων σε ... επίπεδα 2009 ;;

Η κίνηση στους δρόμους τη νύχτα το καλοκαίρι ;;;

Τα νυχτερινά κέντρα που ανοίγουν κάθε καλοκαίρι στην παραλιακή ;;;
Μέχρι το 2009 ... είχε πάνω από 10 με πάνω από 5000 άτομα το καθένα ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ !!!!

Από την εποχή Σαμαρά Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΙΝΑΙ .... 0 ...

ολογράφως .... ΜΗΔΕΝ ....

Θα πάψει η κάπνα όταν έχει κρύο να σκεπάζει την αττική ;;;;

Αυτά είναι ζητήματα με ενδιαφέρον !
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.598
Like
17.718
Πόντοι
3.656
Aπλως εμείς δεν βιαζόμασταν να μεγαλώσουμε.
Ενώ τώρα αν δεν έχεις κινητό από τα δέκα και προφίλ στα σοσιαλ μύδια στα δεκαπέντε είσαι έξω από τον κόσμο.


Ρε μεγάλε .... ΜΕ ΚΙΝΗΤΟ ΜΑΛΑΚΙΖΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΠΑΙΔΙΑ ;;;;


Ο Χλεχλέρκ ... λεφτάς ιατρός .... ΟΛΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΕΔΩ ;;;

Πόσο χρονών είναι ;;;

50+ μαλάκας δεν είναι ;;;;


Ξέρω περισσότερους 40-60 που μαλακίζονται όλη μέρα με κινητό ...............

παρά παιδιά.

Οι μαλάκες>40 έχουν και πολλά κινητά .... και powerbanks και ακριβότερα μοντέλα ...........

μιλάμε για σούπερ χοντρό μαλάκες ......

Ο μαλάκας ο ντολμάς , στο χείλος του τάφου είναι ...... όλο πριντ σκρην απο κινητά δεν ανεβάζει ο σκατάς ;;;
Και δεν ξέρει και να τα μικρύνει και είναι πιο ενοχλητικός από ακρίδα σε τούρτα .............


έλεος δηλαδή ....
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: riding

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Καλά πάει το ρούβλι. Έχει λυσσάξει η Ρωσία (μαζί με τον υπόλοιπο άξονα Τουρκία-Κίνα-Ιράν) να κόψει αυτοδυναμία ΝΔ.
Είχα άλλη άποψη για Μπογδάνο αλλά απέδειξει τί είναι και αυτός.

Επίσης για ΝΙΚΗ που λέτε, προφανέστατα ρωσικής επιρροής. Άγιον Όρος κτλπ κτλπ, ξέρουμε πολύ καλά τί γίνεται.
Κάτι πουθενάδες ξαφνικά σχεδόν να μπαίνουν στην Βουλή.

Μην ξεχνάτε πως πριν κανά δυό χρόνια ο Αλκιβιάδης Στεφανής ανέλαβε ρόλο ελέγχου νήσων Αιγαίου και Αγίου Όρους για τουρκικές και ρωσικές επιρροές.
Για το ΝΙΚΗ πολλά ακούγονται , οτι μπορεί να είναι κρυφοσυστημικό κτλ αυτό με την ρώσικη επιρροή τώρα το ακούω , αλλά δεν αποκλείεται ... ίσως έτσι να εξηγείται που βρήκαν τα λεφτά για να διαφημιστούν τόσο πολύ.

Τώρα οι υπόλοιποι γιατί να μην ενωθούν ; 0.35 είχε ο Βόβολης , 0.59 το κινημα 21 γύρω στο 0.2 το τόλμα , και οι Μπογδάνος - Εμφιετζόγλου ποιός ξέρει πόσο θα έπαιρναν αν κατέβαιναν ... συν ποιά άλλα κόμματα μπορεί να συμφώνησαν ήδη (η να συμφωνήσουν απο εδω και πέρα) για συνεργασία.

Εγώ για παράδειγμα σκεφτόμουν να το ρίξω Λατινοπούλου τώρα στις δεύτερες , αλλά μου φαίνεται πως θα προτιμήσω αυτή την Συμμαχία τελικά.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Νομίζω είναι ψεκες όλοι αυτοί ...ευτυχώς τους ενώνει και κάτι άλλο σίγουρα πέρα από τον πατριωτισμό.
Εγω πάλι δεν θα τους χαρακτήριζα ψέκες όσους είναι κατά των υποχρεωτικοτήτων αλλά νορμάλ ... μάλλον είμαι και εγω ψέκας και τα βλέπω ανάποδα ; Πολύ πιθανών :P
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.284
Πόντοι
2.586
Για το ΝΙΚΗ πολλά ακούγονται , οτι μπορεί να είναι κρυφοσυστημικό κτλ αυτό με την ρώσικη επιρροή τώρα το ακούω , αλλά δεν αποκλείεται ... ίσως έτσι να εξηγείται που βρήκαν τα λεφτά για να διαφημιστούν τόσο πολύ.

Τώρα οι υπόλοιποι γιατί να μην ενωθούν ; 0.35 είχε ο Βόβολης , 0.59 το κινημα 21 γύρω στο 0.2 το τόλμα , και οι Μπογδάνος - Εμφιετζόγλου ποιός ξέρει πόσο θα έπαιρναν αν κατέβαιναν ... συν ποιά άλλα κόμματα μπορεί να συμφώνησαν ήδη (η να συμφωνήσουν απο εδω και πέρα) για συνεργασία.

Εγώ για παράδειγμα σκεφτόμουν να το ρίξω Λατινοπούλου τώρα στις δεύτερες , αλλά μου φαίνεται πως θα προτιμήσω αυτή την Συμμαχιά τελικά.

Δεν λέω γιατί ενώθηκε μαζί τους αλλά την ρητορική που ακολούθησε αργότερα. Ο λόγος που πήρε πόδι και από Εθνική Δημιουργία που το θεωρούσα την μόνη σοβαρή κεντροδεξιά εναλλακτική.

Για νίκη μέχρι και ο Ιερώνυμος έκανε ανακοίνωση για εκκλησιαστικούς κύκλους που αναμειγνύονται στα πολιτικά.
Γίνονται πολλά πίσω από την πλάτη μας.

Εγώ που έχω συνειδητοποιήσει τον ρόλο της χώρας, πού θέλω να ανήκω ως πολίτης και άνθρωπος και τις αξίες μου το ρίχνω δαγκωτό ΝΔ.
Εκτός από λόγους που με επηρεάζουν άμεσα, είναι και τα εθνικά αλλά και τα διεθνή ζητήματα.

Είμαι πεπεισμένος πως όλα τα κόμματα της αντιπολίτευσης (και μερικά εκτός Βουλής όπως η ΝΙΚΗ) επηρεάζονται/χρηματοδοτούνται από ξένα κέντρα, βασικά τον γνωστό αντι-Δυτικό άξονα, το οποίο βέβαια αποδυναμώνει και την ίδια την χώρα.

Όταν με το καλό μειωθεί η ρωσική επιρροή στην χώρα και διασπαστούν κάποιοι κύκλοι, θα κάνουν την εμφάνιση τους και αξιόλογα κόμματα τα οποία θα βασίζονται σε πολιτικές θέσεις και όχι σε κίτρινο Τύπο, λασπολογίες, συκοφαντίες και πρόκληση κρίσεων στην χώρα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.154
Κριτικές
1
Like
1.270
Πόντοι
216
Για το ΝΙΚΗ πολλά ακούγονται , οτι μπορεί να είναι κρυφοσυστημικό κτλ αυτό με την ρώσικη επιρροή τώρα το ακούω , αλλά δεν αποκλείεται ... ίσως έτσι να εξηγείται που βρήκαν τα λεφτά για να διαφημιστούν τόσο πολύ.

Τώρα οι υπόλοιποι γιατί να μην ενωθούν ; 0.35 είχε ο Βόβολης , 0.59 το κινημα 21 γύρω στο 0.2 το τόλμα , και οι Μπογδάνος - Εμφιετζόγλου ποιός ξέρει πόσο θα έπαιρναν αν κατέβαιναν ... συν ποιά άλλα κόμματα μπορεί να συμφώνησαν ήδη (η να συμφωνήσουν απο εδω και πέρα) για συνεργασία.

Εγώ για παράδειγμα σκεφτόμουν να το ρίξω Λατινοπούλου τώρα στις δεύτερες , αλλά μου φαίνεται πως θα προτιμήσω αυτή την Συμμαχία τελικά.
Το περιεργο με του βορειοελλαδιτες ειναι οτι επηρεαζονται απο τους χριστιανοταλιμπαν του Αγιου Ορους (κατ επεκταση Ρωσους πρακτορες) και ειναι επηρεπεις απο εναν περιεργο πατριωτισμο λες και τα συστεμικα κομματα ειναι προδοτες του εθνους.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.987
Πόντοι
9.297
Είναι το θέαμα κάθε πιτσιρικά στον αστραπιαία αναπτυσσόμενο ψηφιακά, δυτικό κόσμο. Αλίμονο αν είχα την απαίτηση να μείνουν οι πιτσιρικάδες μας ψηφιακά αναλφάβητοι, για να επιδιώξω τι; Την επιστροφή στο κούρεμα γουλι και το πηλήκιο με την κουκουβάγια; Ή την ποδιά με το άσπρο, κεντημένο με βελονακι και DMC περλε, γιακαδακι; Μια χαρά είναι τα παιδιά μας και ευτυχώς μέρος του πολιτισμένου κοσμου και της ψηφιακής επανάστασης.
Ρώτα ένα τέτοιο παιδί τι γιορτάζουμε 25 Μαρτίου και τι 28 Οκτωβρίου .
Μπορεί να μην ξέρουν καν τι έτος έχουμε αν δεν το κοιτάξουν....από μια οθόνη.
Είναι άρρωστα...εξαρτημένα από οθόνες.Φυσικα δεν είναι εξυπνότερα...όπως είπα και πιο πριν είναι τα παχύτερα στην Ευρώπη.
Βλέπεις ακόμα θετικά σε στα τα χάλια;Αποτυχίες γονέων είναι όλα αυτά....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.987
Πόντοι
9.297
Το περιεργο με του βορειοελλαδιτες ειναι οτι επηρεαζονται απο τους χριστιανοταλιμπαν του Αγιου Ορους (κατ επεκταση Ρωσους πρακτορες) και ειναι επηρεπεις απο εναν περιεργο πατριωτισμο λες και τα συστεμικα κομματα ειναι προδοτες του εθνους.
Δεν περιμένω να έχουν την ίδια άποψη Νότιοι που νιώθουν "ασφαλείς"...ενδεικτικά η Αττικοβοιωτία σε περίπτωση πολέμου θα πέσει στα χέρια λάθρο γιατί Στρατός δεν υπάρχει εκεί καθόλου σχεδόν ενώ η Αστυνομία είναι υποστελεχωμενη και ίσως να μην έχει ηθικό για μάχη διότι πολλοί έχουν και οικογένειες.
Μακάρι να διαψευσθω αλλά τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα εκεί ιδίως...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.987
Πόντοι
9.297
Δεν λέω γιατί ενώθηκε μαζί τους αλλά την ρητορική που ακολούθησε αργότερα. Ο λόγος που πήρε πόδι και από Εθνική Δημιουργία που το θεωρούσα την μόνη σοβαρή κεντροδεξιά εναλλακτική.

Για νίκη μέχρι και ο Ιερώνυμος έκανε ανακοίνωση για εκκλησιαστικούς κύκλους που αναμειγνύονται στα πολιτικά.
Γίνονται πολλά πίσω από την πλάτη μας.

Εγώ που έχω συνειδητοποιήσει τον ρόλο της χώρας, πού θέλω να ανήκω ως πολίτης και άνθρωπος και τις αξίες μου το ρίχνω δαγκωτό ΝΔ.
Εκτός από λόγους που με επηρεάζουν άμεσα, είναι και τα εθνικά αλλά και τα διεθνή ζητήματα.

Είμαι πεπεισμένος πως όλα τα κόμματα της αντιπολίτευσης (και μερικά εκτός Βουλής όπως η ΝΙΚΗ) επηρεάζονται/χρηματοδοτούνται από ξένα κέντρα, βασικά τον γνωστό αντι-Δυτικό άξονα, το οποίο βέβαια αποδυναμώνει και την ίδια την χώρα.

Όταν με το καλό μειωθεί η ρωσική επιρροή στην χώρα και διασπαστούν κάποιοι κύκλοι, θα κάνουν την εμφάνιση τους και αξιόλογα κόμματα τα οποία θα βασίζονται σε πολιτικές θέσεις και όχι σε κίτρινο Τύπο, λασπολογίες, συκοφαντίες και πρόκληση κρίσεων στην χώρα.
Δεν είναι ολίγον ύποπτο που η ανακοίνωση Ιερωνύμου βγήκε αφού πρώτα μίλησε για αυτό το θέμα ο προκλητικός Τατσόπουλος;
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.284
Πόντοι
2.586
Δεν περιμένω να έχουν την ίδια άποψη Νότιοι που νιώθουν "ασφαλείς"...ενδεικτικά η Αττικοβοιωτία σε περίπτωση πολέμου θα πέσει στα χέρια λάθρο γιατί Στρατός δεν υπάρχει εκεί καθόλου σχεδόν ενώ η Αστυνομία είναι υποστελεχωμενη και ίσως να μην έχει ηθικό για μάχη διότι πολλοί έχουν και οικογένειες.
Μακάρι να διαψευσθω αλλά τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα εκεί ιδίως...
Οι Νότιοι, πρώτη γραμμή θα είμαστε.
Πού νομίζεις πως μας στέλνουν τα χαρτιά επιστράτευσης; Ένα χιλιόμετρο από Τουρκία θα είμαι.

Οι "Βόρειοι" επηρεάζονται πιο πολύ όχι γιατί είναι τόσο πιο πατριώτες και ευαίσθητοι σε αυτά (που είναι βέβαια πολλοί κοντά στα σύνορα) αλλά γιατί η Θεσσαλονίκη/Β.Ελλάδα είναι το επίκεντρο της προπαγάνδας.
90 χρόνια τώρα θέλουν να την βάλουν στο χέρι και αυτό επεδίωκαν με τον συμμοριτοπόλεμο (Εμφύλιο). Έχει πέσει πολύ χρήμα.

Και για αυτό έστειλαν τον Ιβάν Σαβίντι εκεί για να μπει στους πολιτικούς κύκλους και να επηρεάζει με την διχαστική ρητορική του που θέλει να μεγαλώσει το χάσμα μεταξύ Νότιας και Βόρειας Ελλάδος.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.987
Πόντοι
9.297
Οι Νότιοι, πρώτη γραμμή θα είμαστε.
Πού νομίζεις πως μας στέλνουν τα χαρτιά επιστράτευσης; Ένα χιλιόμετρο από Τουρκία θα είμαι.

Οι "Βόρειοι" επηρεάζονται πιο πολύ όχι γιατί είναι τόσο πιο πατριώτες και ευαίσθητοι σε αυτά (που είναι βέβαια πολλοί κοντά στα σύνορα) αλλά γιατί η Θεσσαλονίκη/Β.Ελλάδα είναι το επίκεντρο της προπαγάνδας.
90 χρόνια τώρα θέλουν να την βάλουν στο χέρι και αυτό επεδίωκαν με τον συμμοριτοπόλεμο (Εμφύλιο). Έχει πέσει πολύ χρήμα.

Και για αυτό έστειλαν τον Ιβάν Σαβίντι εκεί για να μπει στους πολιτικούς κύκλους και να επηρεάζει με την διχαστική ρητορική του που θέλει να μεγαλώσει το χάσμα μεταξύ Νότιας και Βόρειας Ελλάδος.
Επί Μπατατούδη πολλοί ΠΑΟΚτσηδες ήταν ΠΑΣΟΚοι επειδή ο τότε πρόεδρος έκανε δουλειές με το ΠΑ.ΣΟ.Κ.
Τώρα ο Σαββίδης που είναι κολλητός με ΣΥΡΙΖΑ ίσως έχει κάνει οπαδούς του κόμματος αυτού .
Εμένα ποτέ δεν με άγγιξαν αυτά.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Το περιεργο με του βορειοελλαδιτες ειναι οτι επηρεαζονται απο τους χριστιανοταλιμπαν του Αγιου Ορους (κατ επεκταση Ρωσους πρακτορες) και ειναι επηρεπεις απο εναν περιεργο πατριωτισμο λες και τα συστεμικα κομματα ειναι προδοτες του εθνους.
Προδότες δεν ξέρω αν είναι , αλλά το σίγουρο είναι πως αυτοί δεν φταίνε ποτέ και φταίμε μόνο εμείς. Πχ με τον κορωνοιό είχαμε εμείς την ατομική ευθύνη και τα πρόστιμα ... και αυτοί το ακαταδίωκτο.

Μετά το άλλο που άκουσα , οτι με τις συνεχόμενες εκλογές καταστρέφονται λέει δάση για να εκτυπωθούν τα ψηφοδέλτια ... εκτός το πόσα εκατομμύρια ξοδεύονται για κάθε εκλογική αναμέτρηση.

Αλλά αν τυχόν χρειαστούν και τρίτες εκλογές θα φταίμε πάλι εμείς , όπως φταίμε και για τις δεύτερες τώρα. Αφού όμως αυτοί κόπτονται τόσο πολύ για τα δάση , ας έκαναν συγκυβέρνηση ΝΔ - Πασόκ απο τις πρώτες.

Πάντως όπως και να έχει , εγω θα ήθελα να δω κάποιο πατριωτικό κόμμα η συμμαχία να κάνει αντιπολίτευση (σαν 2ο , 3ο η έστω τελευταίο κόμμα) γιατί απο τα συστημικά κόμματα περισσότερο συμπολίτευση βλέπω παρά αντιπολίτευση.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.987
Πόντοι
9.297
Ο Εμφύλιος επηρέασε τα Βόρεια και ιδίως τα χωριά στην παραμεθόριο
Ποτέ δεν κινδύνεψε η Αθήνα από τα Δεκεμβριανά και πέρα.
Η Θεσσαλονίκη δέχθηκε μόνο μερικούς κανονιοβολισμούς από αντάρτες.
Τα χωριά κινδύνευσαν όπως και οι μικρότερες πόλεις.
Ακομα και χρόνια μετά κατέβαιναν κρυμμένοι αντάρτες από τα βουνά και απειλούσαν κόσμο στα χωριά .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.987
Πόντοι
9.297
Οι Νότιοι, πρώτη γραμμή θα είμαστε.
Πού νομίζεις πως μας στέλνουν τα χαρτιά επιστράτευσης; Ένα χιλιόμετρο από Τουρκία θα είμαι.

Οι "Βόρειοι" επηρεάζονται πιο πολύ όχι γιατί είναι τόσο πιο πατριώτες και ευαίσθητοι σε αυτά (που είναι βέβαια πολλοί κοντά στα σύνορα) αλλά γιατί η Θεσσαλονίκη/Β.Ελλάδα είναι το επίκεντρο της προπαγάνδας.
90 χρόνια τώρα θέλουν να την βάλουν στο χέρι και αυτό επεδίωκαν με τον συμμοριτοπόλεμο (Εμφύλιο). Έχει πέσει πολύ χρήμα.

Και για αυτό έστειλαν τον Ιβάν Σαβίντι εκεί για να μπει στους πολιτικούς κύκλους και να επηρεάζει με την διχαστική ρητορική του που θέλει να μεγαλώσει το χάσμα μεταξύ Νότιας και Βόρειας Ελλάδος.
Όσο πάει καλά ο Π.Α.Ο.Κ.αυτες οι φωνές εξαφανίζονται.
Ήταν πολύ πιο έντονες όταν δεν πηγαίναμε καλά και ήμασταν χωρις ιδιοκτήτη με λεφτά .
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Ελάχιστοι Δεξιοί δεν θα στηρίξουν Βελόπουλο από την στιγμή που είναι ήδη κόμμα Βουλής για να πάνε με ΝΙΚΗ .
Η ΝΙΚΗ θα μπει με ψηφοφόρους Ν.Δ. και αναποφάσιστους από Β.Ελλαδα.
Eγω σού το λεω σαν εκτιμηση και κρατα το, ο Βελοπουλος κινδυνευει να μην μπει στη Βουλη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom