Νέα

Εκλογές 2023…25η Ιουνίου round 2

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα riding
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 489
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

paparoupas

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.233
Κριτικές
10
Like
1.821
Πόντοι
4.180
ισχυει οτι θα ψηφισουν πολλοι ΝΙΚΗ και ΠΛΕΥΣΗ για να κοψουν εδρες απο μητσοτακη? τι λεει τ ρεπορταζ?
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.129
Κριτικές
4
Like
9.092
Πόντοι
2.306
ισχυει οτι θα ψηφισουν πολλοι ΝΙΚΗ και ΠΛΕΥΣΗ για να κοψουν εδρες απο μητσοτακη? τι λεει τ ρεπορταζ?
Το υποψιάζομαι κι εγώ.. Για Νικη σίγουρα. Πλεύση δεν ξέρω..
Επίσης βουτάει ο βαρουφακης. Που θα πάνε αυτοί?
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.502
Like
4.205
Πόντοι
456
Ναι ο ΠΟΥ έλεγε παπαριές, ναι κι η Ε.Ε. έλεγε παπαριές, αλλά οι δικοί μας το είχαν γαμήσει και ψόφησε!
Το να θάβουν τους νεκρούς από/με κοροϊδοϊό μέσα σε κλειστές σακούλες π.χ., λες κι υπήρχε πιθανότητα να μεταδίσει ο νεκρός από 2-3 μέρες σε ψυγείο, δεν το είπε κανείς από ΠΟΥ και Ε.Ε.! Είναι απόλυτη ΒΛΑΚΕΙΑ!!!
Αστο το τι ειχε γινει τοτε και τι μεσα χρησιμοποιηθηκαν ειναι για κλινικη μελετη και δε τα ξεχναω. Οσο και να πασχιζουν να τα προσπερνανε σαν να μην εγιναν ποτε και αντικατασταθηκαν βολικα και ευκολα απο το πολεμο και το πληθωρισμο (που κατα 90% το λοκνταουν δημιουργησε).

Εγω το βαζω στο πλαισιο οτι ηταν παγκοσμιο το φαινομενο και εγινε κυριως για οικονομικους λογους. Για οποιον εχει διαβασει οικονομικη ιστορια το περιμεναν ενα τετοιου ειδους event.

Κουλης δε μπορουσε να κανει κατι διαφορετικο αλλα το οτι υπερθεματιζε και εδινε και ιδεες κιολας ειναι για βρομοξυλο αλλα αιτιολογειται αφου ειναι το καλυτερο παιδι και αριστουχος μαθητης αυτης της ταξης.
 
Τελευταία τροποποίηση:

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
4
Like
850
Πόντοι
376
Το ίδιο και το περίφημο "εμβόλιο" που δεν είναι καν εμβόλιο διότι τα κανονικά εμβόλια καταλείπουν ισόβια (ή έστω μακροχρόνια) ανοσία και δεν διαρκούν ένα τρίμηνο κι αυτό ως μερική (έως ασήμαντη!) προστασία. στον κώλο
δηλαδη λες οτι δεν πρεπει να κανουν οι ηλικιωμενοι το εμβολιο της γριπης. γιατι επισης εχει διαρκεια κατι μηνες και επισης δεν καλυπτει τους παντες.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.998
Like
22.764
Πόντοι
5.506
Όταν έχεις το τσίρκο απέναντι,φυσικά θα'σαι πρώτος

Τεσπα...μην ξανακούσω πλέον κανέναν να μιλάει για ακρίβειες...για ΔΕΗ...για βενζίνες...θα πέφτει μπουνίδι.Κούλης 2031 :rockon:
Σιγα ρε αγριε που θα ριξεις και μπουνιδι, κοιτα να βρεις κανενα μουνιδι που θελεις και αγριαδες.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.690
Κριτικές
183
Like
43.795
Πόντοι
21.896
οποιοσδηποτε και να ηταν απεναντι στον συριζα, θα εβγαινε....δεν εχει ξαναυπαρξει τετοιο κομμα στην ελλαδα...:shit:
Tyπε ψηφίζεται ότι ο Βαγγέλας τα έσπασε άγρια με τον κουμπάρο του κ είναι σε αναμονή ..
Ας ασχοληθεί με την μεγάλη ομάδα του Πειραιά κ ας αφήσουμε τα χαζά που υποστηρίζουμε την Νότιγχαμ..
Ο ΣΥΡΙΖΑ δώρισε ένα πρωτάθλημα Πρεσπών εδώ όμως με Κυριάκο βλέπω ο ψιψινοε να χτίζει τριετία :cry::cry:
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
Ρε παιδιά χάσαμε τον Τonyxx, που είναι να μας κάνει μια ανάλυση; Ή να μας βρίσει τελοσπαντων αλλά ας εμφανιστεί
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
δηλαδη λες οτι δεν πρεπει να κανουν οι ηλικιωμενοι το εμβολιο της γριπης. γιατι επισης εχει διαρκεια κατι μηνες και επισης δεν καλυπτει τους παντες.
Αρχικά το εμβόλιο κατά της covid έχει πολύ περισσότερες παρενέργειες από εκείνο της γρίπης. Aκολούθως είναι παλιά γνώση ότι για τους κορονοϊούς ΔΕΝ υπάρχει ανοσία, ούτε καν φυσική! Πως θα υπάρξει τεχνητή δηλαδή; Για τη γρίπη υπάρχει, ακόμα και "διασταυρούμενη"! Μετά από μια βαρειά νόσηση από γρίπη κάνει κανείς πολλά χρόνια να νοσήσει, τουλάχιστον σοβαρά. Κρυολογήματα και συνάχια από τους κλασσικούς κορονοϊούς μπορεί να έχεις 3-4 κάθε χρόνο, εγώ το 2022 είναι δυο φορές covid-19. Τί κερδίζεις και τί χάνεις μετράμε κάθε φορά κι εδώ κάτι χάνεις σίγουρα από μη ασφάλεια (δεν έχει ακόμα υπολογισθεί ακριβώς πόσο) και δεν κερδίζεις σχεδόν τίποτα!
Αλλά και για τη γρίπη αν οι αναδρομικές μελέτες αποδεικνύουν ότι δεν προσφέρει σοβαρή πληθυσμιακή προστασία (κι αυτό έχουν όντως αποδείξει!) απλά δεν χρειάζεται, είναι άχρηστο αλλά ευτυχώς όχι τόσο επικίνδυνο όσο της covid. Εγώ προσωπικά δεν έχω κάνει ποτέ! Στο κάτω κάτω της γραφής αν την πάρεις βαρειά παίρνεις το Tamiflu και μια χαρά τα πας, το ίδιο θα μπορούσε να γίνει και με την covid-19 μέσω των μονοκλωνικών αντισωμάτων.
Απλά τα συμφέροντα των φαρμακευτικών κι οι μίζες που δίνουν παντού κατορθώνουν να προκρίνεται ένα ΜΗ αποτελεσματικό εμβόλιο από ένα αποτελεσματικό φάρμακο. Είναι να τρελαίνεσαι δηλαδή!
Δες τί γίνεται στην Ε.Ε. Η Φον ντερ Λάιεν είχε παραγγείλει συνολικά 4,2G δόσεις εμβολίων από τις οποίες το 1,8G από την Pfizer με τηλεφωνική συνεννόηση της ιδίας με τον Μπουρλά! Τον πήρε τηλέφωνο λέει και του έστειλε και sms τα οποία μετά τα έσβησε και του είπε "Ρε Αλμπέρ, δεν μας στέλνεις 1,8 ΤΡΙΣ κομμάτια;!!" Όλος ο πληθυσμός της Ε.Ε. είναι 450 εκατομμύρια εν τω μεταξύ!
Έτσι βέβαια εξηγείται αυτό που είχε δηλώσει ανερυθρίαστα σε συνέντευξή του το άλλο λαμόγιο ο Μαργαρίτης Σχοινάς πως "Δεν αγοράζουμε μονοκλωνικά αντισώματα διότι αν ξέρετε πως υπάρχουν σε επάρκεια δεν θα πάτε να κάνετε εμβόλιο!" Σαν να λέμε "Δεν θα δίνουμε αντιβιωτικά σε όποιον έχει μηνιγγίτιδα για να σας αναγκάσουμε να κάνετε εμβόλια!" Μιλάμε όχι απλά για αντιιατρικές πρακτικές αλλά για ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΕΣ.
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.022
Like
1.037
Πόντοι
96
Ντιμπειτ Τσιπρα -Κουλη ποτε θα γινει?Γιατι δε θα δουμε ντιμπειτ,φοβατια κατι ο μεγαλος ηγετης?
 
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.677
Κριτικές
1
Like
6.758
Πόντοι
1.056
Ντιμπειτ Τσιπρα -Κουλη ποτε θα γινει?Γιατι δε θα δουμε ντιμπειτ,φοβατια κατι ο μεγαλος ηγετης?
Σαμπως και τι να μας πουν;Θα κουράστηκε να λεει αρχιδιες κ δικιο εχει
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.620
Πόντοι
3.346
Ολοι ΠΑΣΟΚ να εξαφανισουμε τους συριζοβλακες απο το χαρτη.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.268
Like
3.521
Πόντοι
1.706
Ρε παιδιά χάσαμε τον Τonyxx, που είναι να μας κάνει μια ανάλυση; Ή να μας βρίσει τελοσπαντων αλλά ας εμφανιστεί
Απασχολημένος είναι ο άνθρωπος, ξέρεις τι είναι να πάνε κουβά, μα τι κουβάς ήταν αυτόςρεπαιδιμου, όλες οι αναλύσεις σου??????????????????????
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.835
Like
4.116
Πόντοι
506
Η καινουρια πανδημια παντως δεν ξέρουν τι θα είναι και πως θα λέγεται αλλα ξερουν οτι θα είναι πολυ θανατηφορα.
Μάλιστα.
 
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.677
Κριτικές
1
Like
6.758
Πόντοι
1.056

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Ολοι ΠΑΣΟΚ να εξαφανισουμε τους συριζοβλακες απο το χαρτη.
Εγώ βασικά και μόνο που βλέπω την προώθηση του παραπάνω απο τα κανάλια και τις δημοσκοπήσεις ... μου θυμίζει κάτι σαν το επίσημο αφήγημα για τον covid , οπότε ακόμη και για το καλό μας να είναι κάτι τέτοιο ... απο μένα είναι όχι.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Η καινουρια πανδημια παντως δεν ξέρουν τι θα είναι και πως θα λέγεται αλλα ξερουν οτι θα είναι πολυ θανατηφορα.
Μάλιστα.
Η προηγούμενη ηταν ήπια λέει ... για αυτό μας κλείσανε μέσα :confused:

Οπότε στην επομενη (αν χτύπα ξύλο έρθει και την προλάβουμε) είτε είναι ήπια είτε θανατηφόρα , κανονικά πρέπει να τους πούμε πάρτε τα @@ μας αυτήν την φορά. Αν θέλετε νέο lockdown καθίστε εσείς μέσα , η όποιος φοβάται ας κάτσει μέσα. Αν και δεν νομίζω πως θα γίνει νέο lockdown , αφού πλέον (μετά απο ένα χρόνο lockdown) μάθανε για την ενδο-οικογενειακή μετάδοση κτλ .. εδω μέχρι και εμείς οι άσχετοι μάθαμε.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.596
Like
17.717
Πόντοι
3.656
Εγώ βασικά και μόνο που βλέπω την προώθηση του παραπάνω απο τα κανάλια και τις δημοσκοπήσεις ... μου θυμίζει κάτι σαν το επίσημο αφήγημα για τον covid , οπότε ακόμη και για το καλό μας να είναι κάτι τέτοιο ... απο μένα είναι όχι.


Πραγματικά για γέλια. Όποιος δεν είναι κρατικοδίαιτος δεν ψηφίζει ποτέ το αυθεντικό πράσινο ΠΑΣΟΚ και το γαλάζιο ... τη ΝΔ.
Οτιδήποτε άλλο.
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566

Περί δημοσκοπήσεων ..... με τα μάτια του ΣΥΡΙΖΑ :2funny:

Τι βγαίνει από τις δημοσκοπήσεις;​


Υπάρχουν πολλοί λόγοι για τους οποίους οι δημοσκοπήσεις στην Ελλάδα αποδεικνύονται αναξιόπιστες. Ο βασικός είναι ότι λειτουργούν με πρόθεση τη χειραγώγηση της κοινής γνώμης. Προσπαθούν να προκαλέσουν αυτό που ήδη λένε ότι υπάρχει (αυτοεπιβεβαιούμενη προφητεία). Αν λένε δηλαδή ότι η ΝΔ έχει 35%, μπορεί και να οδηγήσουν τον κόσμο σε αυτή την κατεύθυνση. Υπάρχουν όμως και άλλες αιτίες αναξιοπιστίας που αφορούν τον τρόπο επιλογής του δείγματος, την επιστημονική ανάλυση, τα εργαλεία, πράγματα που δεν έχουν ελεγχθεί ποτέ, ακριβώς για να μπορούν να λειτουργούν όπως λειτουργούν. Σαν τζουκ μποξ δηλαδή, όπου έριχνες κέρμα και έπαιζε τραγούδι (πλάκα για τους παλιότερους). Εν ολίγοις οι δημοσκοπικές εταιρείες έχουν πολλά κοινά με την ελληνική δημοσιογραφία με πρώτο και κύριο τα κοινά συμφέροντα και πρόσωπα.

Θέλω όμως να σταθώ σε μια αλήθεια των δημοσκοπήσεων. Οι ψηφοφόροι του ΣΥΡΙΖΑ, θεωρούν τις δημοσκοπήσεις εργαλείο εξαπάτησης. Για μεγάλο κομμάτι των ψηφορόρων του κόμματος, οι δημοσκοπήσεις είναι κάτι συστημικό. Άλλωστε η ηγεσία του ΣΥΡΙΖΑ έχει ασκήσει κριτική και έχει αμφισβητήσει ευθέως την αξιοπιστία τους ζητώντας ακόμη και παρέμβαση Εισαγγελέα.


‘Ετσι είναι λογικό οι ψηφοφόροι να μην απαντούν στις δημοσκοπήσεις και μοιραία να μην δίνουν τη δυνατότητα καταγραφής του ποσοστού του ΣΥΡΙΖΑ. Το 2019 για παράδειγμα, οι δημοσκοπικές, ενώ έδιναν τα πραγματικά ποσοστά για τη ΝΔ, έδιναν μόλις 21% για τον ΣΥΡΙΖΑ ο οποίος πήρε τελικώς 32%. Άρα αν υποθέσουμε ότι οι δημοσκοπήσεις πιάνουν σήμερα μόνο το ποσοστό της ΝΔ, σημαίνει ότι έχει πέσει από το 39,85% που πήρε στις εκλογές στο 32,7% που έδωσε η χθεσινή δημοσκόπηση. Έχει χάσει περίπου 7,5 μονάδες.


Για τον ΣΥΡΙΖΑ δεν γνωρίζουμε το ποσοστό του αλλά μόνο το δεδομένο (το παραδέχθηκε και ο Δημήτρης Μαύρος της ΜRΒ σε συνέντευξή του), ότι ο ΣΥΡΙΖΑ υποεκπροσωπείται στο δείγμα των δημοσκοπήσεων. Οπότε μένουμε στο κοινώς αποδεκτό από όλες τις δημοσκοπήσεις ότι η ΝΔ έχει πέσει 7,5 % από το 2019.


Ποιος παίρνει αυτό το ποσοστό; Πόσο οικειοποιείται ο ΣΥΡΙΖΑ; Και κυρίως υπάρχει πραγματικός λόγος για να χάσει ο ΣΥΡΙΖΑ από το 32% των εκλογών του 2019; Δεν κυβέρνησε, δεν έχει κυβερνητική φθορά, ενώ (το κυριότερο) το 32% το έλαβε σε πολύ άσχημες συνθήκες με αντισυριζα μέτωπο και την γενική επίθεση από τη συμφωνία των Πρεσπών. Στην χειρότερη περίπτωση, ο ΣΥΡΙΖΑ έχει ίσως το ίδιο ποσοστό με τη ΝΔ. Αλλά το δεδομένο είναι το τι έχει η ΝΔ. Αυτή ίσως είναι η μόνη αλήθεια των δημοσκοπήσεων αυτή τη στιγμή. Η κάθετη πτώση του Μητσοτάκη κατά 7,5 μονάδες.


:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.620
Πόντοι
3.346
Εγώ βασικά και μόνο που βλέπω την προώθηση του παραπάνω απο τα κανάλια και τις δημοσκοπήσεις ... μου θυμίζει κάτι σαν το επίσημο αφήγημα για τον covid , οπότε ακόμη και για το καλό μας να είναι κάτι τέτοιο ... απο μένα είναι όχι.
Βρε στα παπαρια μου το πασοκ , ειναι ομως ευκαιρια να απαλαγουμε απο τους βλακοσυριζαιους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom