Νέα

Εκκένωση μαχητικών από Πτέρυγα Μάχης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα riding
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 572
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.260
Like
3.519
Πόντοι
1.706
είμαι σαν τον Χαρδαλιά παντός καιρού. γιατί νομίζεις δεν πάνε σχολείο ανορθόξου πολέμου τα ποντίκια; δεν έχω γράψει την φάση που βρήκαμε έναν ελέφαντα μέσα στην κάνη του όπλου του Πατούλη, δεν το καθάριζε ποτέ, όλο χόρευε κάτι ζεμπεκιές στις βραδιές οπλίτη......
:blahblah1::blahblah1::blahblah1::blahblah1::blahblah1::blahblah1::blahblah1::blahblah1:

Πες του άνθρωπε μου πως είσαι γυναικολόγος/ηλεκτρολόγος αυτοκινήτων.......
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
Αρχικα ο Κούλης πήρε 40,55%.
Αυτο με τον απορρητο χαρτη, το εγραψε κανενα σαΐνι στο διαδικτυο? Γελανε και οι πετρες.

Για τις πέτρες δεν ξέρω, πάντως οι Τούρκοι γελάνε σίγουρα.

Τώρα αν το in.gr το θεωρείς "κανένα σαΐνι":


Παρόλο που οι Αρχές αναγνώρισαν το λάθος σε σύντομο χρονικό διάστημα και κάλυψαν τον χάρτη, η φωτογραφία δημοσιεύθηκε σε ιστότοπους του διαδικτύου.

Επίσης, γίνεται αναφορά στο δελτίο Τύπου που εστάλη από το υπουργείο Άμυνας, στο οποίο υπήρχαν 29 φωτογραφίες με μία εξ αυτών να δείχνει τον υφυπουργό Εθνικής Άμυνας, Νίκο Χαρδαλιά να στέκεται μπροστά σε χάρτη που έδειχνε δεξαμενές καυσίμων των Ενόπλων Δυνάμεων, γράφοντας τη λέξη απόρρητο και χωρίς μάλιστα να έχει αποκρύψει το περιεχόμενο.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Kvel

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2007
Μηνύματα
276
Like
756
Πόντοι
81
Tώρα που είμαι και εγώ με την ΝΔ και αναγκάζομαι να τρώω να φιλοξενώ στο εξοχικό Άριστους, ας όψεται το νέο ΕΣΠΑ και οι δουλειές της γυναίκας μου τι μου ξεφούρνησε ένας Άριστος που πάει για αυτοδιοικητικός στην περιοχή μου...

-Εμείς οι Έλληνες θα παράγουμε ρεύμα το καλοκαίρι και θα το στέλνουμε στην Αυστραλία που έχει χειμώνα, και τον χειμώνα θα εισάγουμε από εκεί θα κάνουμε net metering το έχει εισηγηθεί στον Μητσοτάκη

-Πας καλά ρε του λέω εγώ ως PHD γυναικολόγος ηλεκτρολόγος μηχανολόγος, θα χάνεται σε απώλειες όλο το ρεύμα.

-Δεν κατάλαβες, μου λέει, αυτά ειναι εικονικά, κόβεις ένα τιμολόγιο οτι πούλησες τόσο, κόβεις ένα άλλο τιμολόγιο ότι αγόρασες τόσο.....
ΓΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΑΤΟΦΙΑ ΜΠΛΕ ΑΡΙΣΤΕΙΑ. :wanker::wanker::wanker:
 
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.668
Κριτικές
1
Like
6.746
Πόντοι
1.056
:blahblah1::blahblah1::blahblah1::blahblah1::blahblah1::blahblah1::blahblah1::blahblah1:

Πες του άνθρωπε μου πως είσαι γυναικολόγος/ηλεκτρολόγος αυτοκινήτων.......
Ο αλλος ρε τυπε ειναι πρωην Δήμαρχος,Υφυπουργός Εθνικής Αμυνης,υποψήφιος περιφερειάρχης,επιθεωρητής Πτερυγων Μάχης :confused:
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
9
Like
13.015
Πόντοι
3.836
Μήπως σου έλεγε για το χρηματιστήριο ρύπων;
Αυτό με την αγοραπωλησία ρεύματος ρε φίλε ψάξτο λίγο. Η Ελλάδα που λόγω τουρισμού χρειάζεται ρεύμα το καλοκαίρι προμηθεύεται από τη Σερβία νομίζω και τη Βουλγαρία ,σίγουρα πάντως είναι βαλκανικές χώρες. Όταν είχαμε περισσεία λόγω του λιγνίτη τους ξαναπουλάγαμε το χειμώνα.

Αν ενήργησε σωστα ο διοικητής στην Αγχίαλο δε μπορώ να πω, μην ξεχνάμε ότι στο στρατό εύκολα καλύπτουν ο ένας τον άλλο εκτός αν έχει πέσει εντολή από το Υπουργείο να πέσουν κεφάλια. Πάντως δε μου φαίνεται λογικό να πει κάποιος "εντάξει δεν έχουμε φορτηγά να βγάλουμε όλα τα πυρομαχικά έξω ,ας μη βγάλουμε τίποτα τότε, μόνο το προσωπικό".

Να δεχτώ ότι ήταν πάρα πολλά τα πυρομαχικά και δεν έχουμε αρκετά φορτηγά (που πρέπει να είναι συγκεκριμένων προδιαγραφών, πάνε αργά για να αποφύγουν κραδασμούς κτλ). Δε βγήκε έξω τίποτα; Ούτε μία βόμβα; Προσπάθεια έγινε; Κινήθηκαν τα φορτηγά;
Το στρατόπεδο τελικά είχε δέντρα και χαμηλή βλάστηση κοντά στα πυρομαχικά; Αποψίλωση είχε γίνει; Ζητήθηκε από την Πυροσβεστική να προστατεύσει τα πυρομαχικά;

Το ζήτημα δεν είναι αν η περιοχή θα καιγόταν έτσι και αλλιώς οπότε δε χάθηκε περισσότερο δάσος. Το ζήτημα είναι ότι αυτά τα πυρομαχικά πάλι με τους φόρους μας θα ξαναγοραστούν. Τουλάχιστον θα γίνει κάτι με όλες αυτές τις αποθήκες καυσίμων και πυρομαχικών από εδώ και πέρα;
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.940
Κριτικές
5
Like
8.017
Πόντοι
2.306
Γυρίσανε τα μπουρδελομαχητικά πίσω στο μπουρδελάκι τους;
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.555
Like
6.180
Πόντοι
2.356
Αν δν ξέρει ο Χαρδαλιάς για φωτιές ποιος ξέρει? Όταν ήταν υπεύθυνος κάηκαν τα περισσότερα εκτάρια δάσους κ χωρίς αέρα
Φέτος είναι χειρότερα τα πράγματα.

Από την αρχή του χρόνου μέχρι και τις 31 Ιουλίου 2023 έχουν καεί συνολικά στη χώρα μας περίπου 550.000 στρέμματα, σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Παρατηρητήριο για Δασικές Πυρκαγιές.

Ο αριθμός αυτός είναι ήδη κατά 30% μεγαλύτερος σε σχέση με τις συνολικές εκτάσεις που κατά μέσο όρο καίγονται στη χώρα μας ετησίως (περίπου 435.000 στρέμματα), όπως αναφέρει το Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών/meteo.gr
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.907
Κριτικές
20
Like
26.850
Πόντοι
8.346
Φέτος είναι χειρότερα τα πράγματα.

Από την αρχή του χρόνου μέχρι και τις 31 Ιουλίου 2023 έχουν καεί συνολικά στη χώρα μας περίπου 550.000 στρέμματα, σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Παρατηρητήριο για Δασικές Πυρκαγιές.

Ο αριθμός αυτός είναι ήδη κατά 30% μεγαλύτερος σε σχέση με τις συνολικές εκτάσεις που κατά μέσο όρο καίγονται στη χώρα μας ετησίως (περίπου 435.000 στρέμματα), όπως αναφέρει το Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών/meteo.gr
Σε ποσα χρόνια με τέτοιο ρυθμο δεν θα μείνει θάμνος??
Αα ρε κλιματική κριση τι μας κάνεις
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: riding

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Για τις πέτρες δεν ξέρω, πάντως οι Τούρκοι γελάνε σίγουρα.

Τώρα αν το in.gr το θεωρείς "κανένα σαΐνι":

Τύπε μη μου στεναχωρείς τον σφουγγοκωλάριο. Αν δεν το γράψει το ΣΚΑΙ και το Πρωτο Θεμα δεν ισχύει, τέλος.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Αρχικά σκέψου πόσο χαζός είναι ο τύπος Αλεξ71 για να μην σκεφτεί ότι πολύ απλά αν ήταν ψεύτικη είδηση θα είχε ήδη βγει ο ίδιος ο Χαρδιαλιάς, το υπουργείο, η κυβέρνηση και το ΣΚΑΙ να το διαψεύσουν και να μιλήσουν για προβοκάτσια.
Αλλά τόσο τον κόβει τον δήθεν μορφωμένο δικηγόρο του σαιτ.
 
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.668
Κριτικές
1
Like
6.746
Πόντοι
1.056
Φέτος είναι χειρότερα τα πράγματα.

Από την αρχή του χρόνου μέχρι και τις 31 Ιουλίου 2023 έχουν καεί συνολικά στη χώρα μας περίπου 550.000 στρέμματα, σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Παρατηρητήριο για Δασικές Πυρκαγιές.

Ο αριθμός αυτός είναι ήδη κατά 30% μεγαλύτερος σε σχέση με τις συνολικές εκτάσεις που κατά μέσο όρο καίγονται στη χώρα μας ετησίως (περίπου 435.000 στρέμματα), όπως αναφέρει το Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών/meteo.gr
Ο Μπιλ Κικιλ παραδέχεται πως ναι ειναι υψηλός αριθμός,παρ ολα αυτα πουτσα του γιατι Εσπανια και αλλου εχουν ακομη υψηλότερες τιμες σε καμμένα,Αρα οι υπεύθυνοι της ΕΕ θα παν απο και πρωτα να ζητήσουν τα ρέστα.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.304
Like
9.355
Πόντοι
2.306
Σκληρη καργιολα η κλιματική αλλαγή. Οι φωτιές που προκαλεί μοιάζουν με βόμβες αεροπορίας
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.170
Κριτικές
26
Like
11.098
Πόντοι
4.746
Ρε μαγκες τι γραφεται ακομη με τα πυρομαχικα δεν πειραζει αυτα τελειωσαν παμε για αλλα .Σιγα τα ωα να εχουμε να γκρεμιζουμε .Τωρα αν ο γιδοβασκος εδωσε πληροφοριες λες και δεν ξερουν οι Τουρκοι που κατουραει ο διοικητης της μοιρας τι ωρα και που .
 
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.668
Κριτικές
1
Like
6.746
Πόντοι
1.056
Ζεμπεκιες ρίχνει??
Άβυσσος η ψυχη του Κουλη
Ρε μαγκες τι γραφεται ακομη με τα πυρομαχικα δεν πειραζει αυτα τελειωσαν παμε για αλλα .Σιγα τα ωα να εχουμε να γκρεμιζουμε .Τωρα αν ο γιδοβασκος εδωσε πληροφοριες λες και δεν ξερουν οι Τουρκοι που κατουραει ο διοικητης της μοιρας τι ωρα και που .
Ενταξει ρε συ τυπε,να βγαλουμε ενα πορισμα να δωσουμε στο κρατος απ το δικο μας μετεριζι :confused:
 

Crosser

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουν 2018
Μηνύματα
13
Like
43
Πόντοι
0
Συναγωνιστές έτυχε να έχω υπηρετήσει την περίοδο Αύγουστος 1998-Μάρτης 1999 στην 111ΠΜ ήμουν στην 330Μ και φύλαγα σκοπιά στην Καράμπα τις εξωτερικές αποθήκες λίγο δύσκολο να πιάσουν φωτιά λόγω της θέσης τους. Ή θα είχαν αφήσει τίποτα έξω που λίγο δύσκολο το βλέπω να είχαν ξεχάσει εξοπλισμό που μπορεί να κάνει μανιτάρι με έκρηξη ή κάποιο χέρι έκανε τη φάση για να μαθευτεί το είδος των πυρομαχικών που φυλάσσονται εκεί. Προσωπική άποψη μου πάντως δεν ήταν τυχαία η φωτιά στις αποθήκες ίσως και της πιο μάχιμης πτέρυγας που έχει πάνω από το 30% των μαχητικών αεροσκαφών μας.
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.431
Κριτικές
3
Like
12.213
Πόντοι
3.506
IMG_20230731_140425.jpg

"...Τα Στελέχη της Πολεμικής Αεροπορίας αποτιμούν το μέγεθος της καταστροφής το οποίο σύμφωνα με την πρώτη καταγραφή είναι περιορισμένο αφού αφορά μόνο παλαιού τύπου βόμβες mk-82 κατασκευής 1960.
Βόμβες που υπάρχουν σε μεγάλη επάρκεια στις υπόλοιπες αποθήκες πυρομαχικών της Πολεμικής Αεροπορίας. Με το κόστος των mk-82 που εξερράγησαν να εκτιμάται ότι είναι μικρότερο των 3 εκ.€...."
Πηγη:defence-point.gr
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.894
Like
12.902
Πόντοι
2.606
για 3 χαρτια εγινε τοσο σουσουρο?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom