Νέα

Εκκένωση μαχητικών από Πτέρυγα Μάχης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα riding
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 572
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.392
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
Τύπε πάντως ο Τσιπρίτσος το ‘15 με 2245978 ψήφους πήρε 149 έδρες και έκανε συγκυβέρνηση. Ο ζαβός άριστος μωυσής και σωτήρας μας με 2115322 ψήφους πήρε 158 έδρες για να βγαίνει ο αγράμματος καφενειακός τύπος Αλεξ71 και να μιλάει για παντοδυναμίες και 41%. :confused:

και τον Μαιο με 2407750 ο Κουλης πηρε μόλις 146 έδρες . Σε καθε περιπτωση δεν φταιει η ΝΔ αν η αντιπολιτευση δεν εχει ΚΑΜΙΑ πρόταση .

Σοβαρη αντιπολιτευση κανουν τελικα μονο οσοι τον ψηφισαν τον Κουλη .
Ευκαιρια να βγει ενας ανεξαρτητος υποψηφιος απεναντι στο Νικ Χαρντ και ακομα και εγω θα τον ψηφισω

υγ 63% ηταν η συμμετοχη το 2015 . Το 22% επι των εγγεγραμμενων πηρε ο Συντροφος Αλεξης
52% ηταν η συμμετοχη τον Ιουνιο του 2023 . Το 21% επι των εγγεγραμμενων πηρε ο Κούλης
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.704
Κριτικές
90
Like
36.267
Πόντοι
25.467
Αυτό σκεφτόμουν. Αν και ο Μητσοτάκης δείχνει (όπου τον παίρνει) την πολιτική σοβαρότητα να κρεμάσει καριέρες ,απορώ με την πλήρη έλλειψη ενσυναίσθησης τόσων πολλών στελεχών.

Συμφωνώ. Παρά τούτο θα ήθελα να επισημάνω πως ο Πρωθυπουργός πρέπει να έχει το σθένος να "καρατομεί" για πολύ πιο σημαντικά πράγματα από μια ζεμπεκιά. Και το γράφω αυτό, διότι τα κεφάλια αυτών που πρόβαιναν σε υποκλοπές, χωρίς να ενημερώσουν την ηγεσία για τον λόγο, είναι ακόμα στη θέση τους.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Tώρα που είμαι και εγώ με την ΝΔ και αναγκάζομαι να τρώω να φιλοξενώ στο εξοχικό Άριστους, ας όψεται το νέο ΕΣΠΑ και οι δουλειές της γυναίκας μου τι μου ξεφούρνησε ένας Άριστος που πάει για αυτοδιοικητικός στην περιοχή μου...

-Εμείς οι Έλληνες θα παράγουμε ρεύμα το καλοκαίρι και θα το στέλνουμε στην Αυστραλία που έχει χειμώνα, και τον χειμώνα θα εισάγουμε από εκεί θα κάνουμε net metering το έχει εισηγηθεί στον Μητσοτάκη

-Πας καλά ρε του λέω εγώ ως PHD γυναικολόγος ηλεκτρολόγος μηχανολόγος, θα χάνεται σε απώλειες όλο το ρεύμα.

-Δεν κατάλαβες, μου λέει, αυτά ειναι εικονικά, κόβεις ένα τιμολόγιο οτι πούλησες τόσο, κόβεις ένα άλλο τιμολόγιο ότι αγόρασες τόσο.....
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.304
Like
9.355
Πόντοι
2.306
Συμφωνώ. Παρά τούτο θα ήθελα να επισημάνω πως ο Πρωθυπουργός πρέπει να έχει το σθένος να "καρατομεί" για πολύ πιο σημαντικά πράγματα από μια ζεμπεκιά. Και το γράφω αυτό, διότι τα κεφάλια αυτών που πρόβαιναν σε υποκλοπές, χωρίς να ενημερώσουν την ηγεσία για τον λόγο, είναι ακόμα στη θέση τους.
Όπως και των τύπων που κράτησαν τα τραινα ασφαλή…… βέβαια κ ο λαός θέλει αυτά τα σκουπίδια
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.704
Κριτικές
90
Like
36.267
Πόντοι
25.467
Όπως και των τύπων που κράτησαν τα τραινα ασφαλή…… βέβαια κ ο λαός θέλει αυτά τα σκουπίδια

Πολλά τα παραδείγματα.

Εν τω μεταξύ, ο μόνος Έλλην πολιτικός που έχει παραιτηθεί από ευθιξία, παραμένει ο κ. Δρεττάκης. Που όχι μόνο άφησε το υπουργιλίκι, αλλά αποχώρησε από το τότε ΠΑΣΟΚ παραδίδοντας και την βουλευτική του έδρα.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.907
Κριτικές
20
Like
26.850
Πόντοι
8.346
Πολλά τα παραδείγματα.

Εν τω μεταξύ, ο μόνος Έλλην πολιτικός που έχει παραιτηθεί από ευθιξία, παραμένει ο κ. Δρεττάκης. Που όχι μόνο άφησε το υπουργιλίκι, αλλά αποχώρησε από το τότε ΠΑΣΟΚ αφήνοντας και την βουλευτική του έδρα.
Αν έχεις λίγο τσιπα, ο χώρος της πολιτικής δεν είναι γ σενα. Δεν είναι τυχαίο που τους λένε επαγγελματίες ψεύτες
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.260
Like
3.519
Πόντοι
1.706
Εγώ το αμφισβητώ. Από όσα μαθαίνω και από όσα διαβάζω, ο Διοικητής της '11 δεν έκανε κάτι εκτός κανονισμών. Το ότι ο Δένδιας διέταξε την καρατόμησή του, σε αναζήτηση αποδιοπομπαίου τράγου, χωρίς καν να έχει ολοκληρωθεί η έρευνα και η απόδοση ευθυνών, δείχνει πόσο μαλάκας είναι ο ίδιος και όχι πόσο λανθασμένα ενήργησε ο Σμήναρχος.
Παρεκτός που καταργεί το τεκμήριο της αθωότητας, διότι προαποφασίζει ο Υπουργός ποιός είναι ο ένοχος της καταστροφής.
Αν αποδειχθεί ότι ο Διοικητής ειχε πάει by the book τηρώντας όλα τα πρωτόκολλα τι γίνεται;
Του ζητάμε συγγνώμη και τον επιστρέφουμε στην Αγχίαλο;
Και η δημόσια χλεύη και ο εξευτελισμός και η απαξίωση ενός ανθρώπου που παίζει να μην έκανε λάθος;
Κοίτα, δεν είναι κακή η ιδέα ο ελεγχόμενος να απομακρύνεται από τη θέση του κατά κάποιο τρόπο μέχρι να τελειώσει η έρευνα.
Στην ανακοίνωση του έγραφαν πως μετατίθεται αλλού μέχρι να βγεί το πόρισμα της ΕΔΕ.
Δεν πήγε σπίτι του.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
1996 συναγερμός για τα ΙΜΙΑ. Είμασταν που λέτε μέσα στο Leopard, εγώ ΠΑΜΑ (Πυροβολητής Ασυρματιστής Μέσου Άρματος ΠΑΜΑ), ρε ΠΑΜΑ μου φωνάζει ο γεμιστής είσαι και πολύ ΠΑΜΑ (Πάντα Μαλάκας) είναι το γνωστό λογοπαίγνιο των ποντικαράδων όσοι έχουν κάνει Αυλώνα
Κοίτα τι σου έχω κάτω από το κάθισμα.....
Και ενώ ήμουν έτοιμος να γαμήσω τους Τούρκους, να κάνω ΕΠΕΛΑΣΗ τι να δω; μου είχε περιοδικάρα!!!! Η επέλαση των ανδρών!











 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.555
Like
6.180
Πόντοι
2.356
Κοίτα, δεν είναι κακή η ιδέα ο ελεγχόμενος να απομακρύνεται από τη θέση του κατά κάποιο τρόπο μέχρι να τελειώσει η έρευνα.
Στην ανακοίνωση του έγραφαν πως μετατίθεται αλλού μέχρι να βγεί το πόρισμα της ΕΔΕ.
Δεν πήγε σπίτι του.
Στο ΓΕΑ τον παρκαραν με συνοπτικές διαδικασίες, όπως εγράφη.
Και με τη διαδικασία που ακολούθησαν και το κρέμασμά του στα μανταλάκια, υπάρχει έστω ένας που να νομίζει ότι δεν ευθύνεται για την καταστροφή;
Και ποιόν έστειλαν να ελέγξει τα σχέδια πυρασφάλειας; Κανέναν ειδικό, ανώτατο αξιωματικό της Πυροσβεστικής; Μπα, που τέτοια τύχη;
Έστειλαν το Χαρδαλια. Τον υποψήφιο περιφερειάρχη.....
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.907
Κριτικές
20
Like
26.850
Πόντοι
8.346
Στο ΓΕΑ τον παρκαραν με συνοπτικές διαδικασίες, όπως εγράφη.
Και με τη διαδικασία που ακολούθησαν και το κρέμασμά του στα μανταλάκια, υπάρχει έστω ένας που να νομίζει ότι δεν ευθύνεται για την καταστροφή;
Και ποιόν έστειλαν να ελέγξει τα σχέδια πυρασφάλειας; Κανέναν ειδικό, ανώτατο αξιωματικό της Πυροσβεστικής; Μπα, που τέτοια τύχη;
Έστειλαν το Χαρδαλια. Τον υποψήφιο περιφερειάρχη.....
Αν δν ξέρει ο Χαρδαλιάς για φωτιές ποιος ξέρει? Όταν ήταν υπεύθυνος κάηκαν τα περισσότερα εκτάρια δάσους κ χωρίς αέρα
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: riding

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Στο ΓΕΑ τον παρκαραν με συνοπτικές διαδικασίες, όπως εγράφη.
Και με τη διαδικασία που ακολούθησαν και το κρέμασμά του στα μανταλάκια, υπάρχει έστω ένας που να νομίζει ότι δεν ευθύνεται για την καταστροφή;
Και ποιόν έστειλαν να ελέγξει τα σχέδια πυρασφάλειας; Κανέναν ειδικό, ανώτατο αξιωματικό της Πυροσβεστικής; Μπα, που τέτοια τύχη;
Έστειλαν το Χαρδαλια. Τον υποψήφιο περιφερειάρχη.....
Εγώ στον Χαρδαλιά χρωστάω την ζωή μου. Είμασταν μαζί φαντάροι, αυτός ήταν μεγάλο κωλόψαρο, όλο με μια μάσκα κυκλοφορούσε και μας σνομπάριζε εμάς που κυκλοφορούσαμε ασκεπείς και ακομβίωτοι.
Να μη τα πολυλογώ όμως μας είχε βάλει ο Διοικητής να ανατινάξουμε 5 βαρέλια με TNT σε μια πρόβα Παρμενιώνα, και σε ποιον έπεσε ο κλήρος; σε εμένα. Μου δινουν μια Καναδέζα και έναν αναπτήρα να πάω να ανάψω το φυτίλι. Παρκάρω ανάβω το φυτίλι, πάω να βάλω την Καναδέζα μπροστά να την κοπανήσω, τίποτα, είχε μείνει απο μπαταρία...
Run Termin run!!!! να φωνάζει όλη η Ίλη, ο ίλαρχος και ο υποδεκανέας Χαρδαλιάς.... run run!!
Εγώ είχα παγώσει έδινα μιζιές ξανά έδινα, τίποτα......
Και τότε ο Χαρδαλιάς ήρθε με το ποδήλατο και με πήρε δικάβαλο! φωτιές πέταξε το ποδήλατο με τις πεταλιές που έριχνε ο υποδεκανέας στην υπερπροσπάθεια να με σώσει και εμένα και την τιμή της ίλης μας.......
Η έκρηξη ήταν εκωφαντική η μια ρόδα του ποδηλάτου έφτασε στην Ξάνθη και η άλλη λιγο έξω από τις Σέρρες. από τότε ο Χαρδαλιάς έχει ένα σημάδι στο δεξί κωλομέρι σαν παράσημο για την ανδρεία του όλοι τον έχετε δει πως κουτσαίνει λίγο......
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.555
Like
6.180
Πόντοι
2.356
Εγώ στον Χαρδαλιά χρωστάω την ζωή μου. Είμασταν μαζί φαντάροι, αυτός ήταν μεγάλο κωλόψαρο, όλο με μια μάσκα κυκλοφορούσε και μας σνομπάριζε εμάς που κυκλοφορούσαμε ασκεπείς και ακομβίωτοι.
Να μη τα πολυλογώ όμως μας είχε βάλει ο Διοικητής να ανατινάξουμε 5 βαρέλια με TNT σε μια πρόβα Παρμενιώνα, και σε ποιον έπεσε ο κλήρος; σε εμένα. Μου δινουν μια Καναδέζα και έναν αναπτήρα να πάω να ανάψω το φυτίλι. Παρκάρω ανάβω το φυτίλι, πάω να βάλω την Καναδέζα μπροστά να την κοπανήσω, τίποτα, είχε μείνει απο μπαταρία...
Run Termin run!!!! να φωνάζει όλη η Ίλη, ο ίλαρχος και ο υποδεκανέας Χαρδαλιάς.... run run!!
Εγώ είχα παγώσει έδινα μιζιές ξανά έδινα, τίποτα......
Και τότε ο Χαρδαλιάς ήρθε με το ποδήλατο και με πήρε δικάβαλο! φωτιές πέταξε το ποδήλατο με τις πεταλιές που έριχνε ο υποδεκανέας στην υπερπροσπάθεια να με σώσει και εμένα και την τιμή της ίλης μας.......
Η έκρηξη ήταν εκωφαντική η μια ρόδα του ποδηλάτου έφτασε στην Ξάνθη και η άλλη λιγο έξω από τις Σέρρες. από τότε ο Χαρδαλιάς έχει ένα σημάδι στο δεξί κωλομέρι σαν παράσημο για την ανδρεία του όλοι τον έχετε δει πως κουτσαίνει λίγο......
Πρέπει να πάρεις μια απόφαση. Την μία είσαι κομαντο στο ΚΕΑΠ, την άλλη ΠΑΜΑ, σε main battle tank όμως, την παράλλη σκαπανεας ναρκαλιευτής ΕΟD.
Δε γίνεται έτσι δουλειά.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: riding

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Πρέπει να πάρεις μια απόφαση. Την μία είσαι κομαντο στο ΚΕΑΠ, την άλλη ΠΑΜΑ, σε main battle tank όμως, την παράλλη σκαπανεας ναρκαλιευτής ΕΟD.
Δε γίνεται έτσι δουλειά.
είμαι σαν τον Χαρδαλιά παντός καιρού. γιατί νομίζεις δεν πάνε σχολείο ανορθόξου πολέμου τα ποντίκια; δεν έχω γράψει την φάση που βρήκαμε έναν ελέφαντα μέσα στην κάνη του όπλου του Πατούλη, δεν το καθάριζε ποτέ, όλο χόρευε κάτι ζεμπεκιές στις βραδιές οπλίτη......
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.940
Κριτικές
5
Like
8.017
Πόντοι
2.306

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.875
Κριτικές
3
Like
4.444
Πόντοι
456
Α τωρα μαλιστα!!!!
Αν μου βρεις δημαρχο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ που να μην εχει καταδίκες για αναλογα αδικηματα, να μου τον αναφέρεις.
Θεωρείς σοβαρή την απάντησή σου τώρα και εσύ;Ψηφίζουμε αυτόν που έχει λιγότερες καταδίκες;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom