Νέα

Εκκένωση μαχητικών από Πτέρυγα Μάχης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα riding
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 572
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

koskam

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.716
Κριτικές
24
Like
9.982
Πόντοι
3.446
Γιατι το λες αυτο ρε τυπε;

Ο τυπος Μηταράκης μια χαρα πηρε το σκάφανδρο απο μαρίνα της Ζέας και πηγε λιγο Πάρο να ριξει δυο τρεις βουτιές να χαλαρώσει απ τον πολεμο που ειπε ο Μητσοκουλης!

Τα κανε αυτα επι ΓΑΠ νομιζεις;Τωρα ηρθαν οι παχιές αγελάδες γι αυτους
20230728_211439.jpg

Δεν υπάρχει ο τύπος :cheesy::cheesy:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.280
Κριτικές
62
Like
44.919
Πόντοι
9.297
Δεν ηθελα να του πω πως λεει αρχιδιες ο τυπος,γιατι με τη μια μας εφερε την Αμερικη να μας συγκρίνει ενω στην Ευρωπη,οπου και νομίζει πως ανήκουμε,δεν υπαρχει θητεια εδω και καμμια 20ετια.

Ιταλια,Γερμανια κλπ ή ειναι εξαγοράσιμη
Έχεις καιρό να δεις χάρτη Ευρώπης...συνορεύει η Ιταλία με εχθρούς της ;Εμείς κινδυνεύουμε...εδώ ακόμα και η πλούσια Νορβηγία έχει στρατιωτική θητεία γιατί νιώθει ότι κινδυνεύει.
Αν συνορευαμε με Ανδόρρα η με Λιχτενστάιν θα ειμασταν άνετοι...όμως ΔΕΝ.
Η νεολερα βαριέται την ζωή της και φυσικά κανείς δεν θέλει να υπηρετήσει.Ομως αυτό λέγεται καθήκον...και επίσης κανείς δεν θέλει να τρώει ώρες από την ζωή του για το μεροκαματο...όμως έχει ΚΑΘΗΚΟΝ να κάνει κάτι ώστε να το βγάλει το μεροκάματο.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.943
Κριτικές
5
Like
8.028
Πόντοι
2.306
όχι ότι οι δίπλα οι οθωμανολάγνοι είναι σε καλύτερη οργάνωση, αλλά ρε σεις, 2023 λέει έχουμε, δεν εννοείται η κατάσταση που επικρατεί. Μόνο ένα σκοπό βλέπω, κατάρριψη οποιουδήποτε ψήγματος ελπίδας, ηθικού, περηφάνειας. Μία ο καριόλης ο ΓΑΠ που μας λοιδώρησε, μία η εξαθλίωση που επήλθε σε όλα, από πάνω μνημόνια, κόντρα σφίξιμο το ζωνάρι...εδώ και δεκαετίες καμμιά καριόλα δε βγήκε να πει ¨και τώρα λύνουμε το ζωνάρι¨...σφίξε σφίξε έχει ακουμπήσει η πλάτη στον αφαλό.
Και να πεις δεν πληρώναμε πυροσβεστικές και εξοπλισμούς;
Ή μήπως τόσοι γαμημένοι οικονομολόγοι, επιστήμονες δηλαδή ¨ειδικοί¨ μας έσωσαν; Δε μας έσωσαν, μας γάζωσαν έναν ζουρλομανδύα και το κελί γίνεται όλο και πιο στενό, όπως ο σκουπιδότοπος με τους κινούμενους τοίχους στον πόλεμο των άστρων (επεισόδιο 4 παρακαλώ).
ΕΙΣΑΙ ΛΟΓΟΤΕΧΝΗΣ ΤΥΠΕ
 
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.668
Κριτικές
1
Like
6.746
Πόντοι
1.056
Έχεις καιρό να δεις χάρτη Ευρώπης...συνορεύει η Ιταλία με εχθρούς της ;Εμείς κινδυνεύουμε...εδώ ακόμα και η πλούσια Νορβηγία έχει στρατιωτική θητεία γιατί νιώθει ότι κινδυνεύει.
Αν συνορευαμε με Ανδόρρα η με Λιχτενστάιν θα ειμασταν άνετοι...όμως ΔΕΝ.
Η νεολερα βαριέται την ζωή της και φυσικά κανείς δεν θέλει να υπηρετήσει.Ομως αυτό λέγεται καθήκον...και επίσης κανείς δεν θέλει να τρώει ώρες από την ζωή του για το μεροκαματο...όμως έχει ΚΑΘΗΚΟΝ να κάνει κάτι ώστε να το βγάλει το μεροκάματο.
Ρε τυπε!Θα βαλουμε τα κλάμματα,μην τα περιγραφεις ετσι!

Πως ειναι τοσο δυσκολα τα πραγματα,διοτι εως τωρα η Ελλαδα εχει ως κυριο εχθρο της τους ελληνες πολιτικούς και πολιτες της,παρα τον Τουρκο και Αλβανό.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.280
Κριτικές
62
Like
44.919
Πόντοι
9.297
Ρε τυπε!Θα βαλουμε τα κλάμματα,μην τα περιγραφεις ετσι!

Πως ειναι τοσο δυσκολα τα πραγματα,διοτι εως τωρα η Ελλαδα εχει ως κυριο εχθρο της τους ελληνες πολιτικούς και πολιτες της,παρα τον Τουρκο και Αλβανό.
Ισχύει και αυτό που λες...όμως όταν γίνει ντου ο Τούρκος και ο Αλβανός θα επιτεθούν ,όχι ο Καναδός και ο Σουηδός .
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.943
Κριτικές
5
Like
8.028
Πόντοι
2.306
Μα ειναι δημόσιοι υπάλληλοι. Το ιδιο ευθυνοφοβοι ειναι και τα στελέχη ( από διοικητή μέχρι ανθυπολοχαγό)
Κωλοτρυπίδες είναι τύποι που κάνουν "καριέρα" στις πλάτες των φαντάρων/ναυτών/ σμηνιτών
 
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.668
Κριτικές
1
Like
6.746
Πόντοι
1.056
Ισχύει και αυτό που λες...όμως όταν γίνει ντου ο Τούρκος και ο Αλβανός θα επιτεθούν ,όχι ο Καναδός και ο Σουηδός .
Μακαρι να μην γινει ποτε αυτο,γιατι αν ποτε γινει πρωτα θα φαγωθούμε μεταξυ μας και ο Αλβανός με τον Τουρκο θα πεσουνε στα γελια με το θέαμα που θ αντικρίζουν.

Εν τω μεταξυ οποιος μπορει ας παρακολουθήσει μεσω της κάμερας ενος Βολιώτη γιουτουμπερ το τι γινοταν στον φλεγόμενο βολο εχθες.Ενος ανθρωπου που ηξερε οτι καιγεται η επιχειρηση του,πως τον αντιμετώπιζαν.

 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.280
Κριτικές
62
Like
44.919
Πόντοι
9.297
Μακαρι να μην γινει ποτε αυτο,γιατι αν ποτε γινει πρωτα θα φαγωθούμε μεταξυ μας και ο Αλβανός με τον Τουρκο θα πεσουνε στα γελια με το θέαμα που θ αντικρίζουν.

Εν τω μεταξυ οποιος μπορει ας παρακολουθήσει μεσω της κάμερας ενος Βολιώτη γιουτουμπερ το τι γινοταν στον φλεγόμενο βολο εχθες.Ενος ανθρωπου που ηξερε οτι καιγεται η επιχειρηση του,πως τον αντιμετώπιζαν.

Σκέψου ότι όλοι αυτοί οι λάθρο αν βγουν στους δρόμους έστω με κουζινομάχαιρα θα καταλάβουν ολόκληρες πόλεις γιατί η Αστυνομία δεν επαρκεί για να αντιμετωπίσει τέτοια μάζα εισβολέων.
Όσο πιο μακρυά από τα σύνορα είσαι τόσο πιο πολύ κινδυνεύεις αν είσαι σε περιοχές με λάθρο .
 
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.668
Κριτικές
1
Like
6.746
Πόντοι
1.056
Σκέψου ότι όλοι αυτοί οι λάθρο αν βγουν στους δρόμους έστω με κουζινομάχαιρα θα καταλάβουν ολόκληρες πόλεις γιατί η Αστυνομία δεν επαρκεί για να αντιμετωπίσει τέτοια μάζα εισβολέων.
Όσο πιο μακρυά από τα σύνορα είσαι τόσο πιο πολύ κινδυνεύεις αν είσαι σε περιοχές με λάθρο .
Σορυ,το επιχείρημα αυτο ειναι για 5χρονα πλεον.

Το παιχνιδι ειναι πουλημένο και με τους «λάθρο».Κολητος,αδελφός που υπηρέτησε στο ποταμι μου χει πει ιστοριες και ολα αυτα π λες ειναι επιχειρήματα για κομματοσκυλα.

Σαν να λες ενα πεντάχρονο φαε γιατι αλλοως θα σε παρει ο γυφτος
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.704
Κριτικές
90
Like
36.278
Πόντοι
25.467
Ο θεσμός του οπλίτη ειδικά για την Ελλάδα, είναι ένας από τους ακρογωνιαίους λίθους του πολιτεύματος. Αν δεν υπήρχε και αυτός οι κυβερνώντες θα φρόντιζαν να μας απαγορεύσουν ακόμα και τις εκλογές.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.280
Κριτικές
62
Like
44.919
Πόντοι
9.297
Σορυ,το επιχείρημα αυτο ειναι για 5χρονα πλεον.

Το παιχνιδι ειναι πουλημένο και με τους «λάθρο».Κολητος,αδελφός που υπηρέτησε στο ποταμι μου χει πει ιστοριες και ολα αυτα π λες ειναι επιχειρήματα για κομματοσκυλα.

Σαν να λες ενα πεντάχρονο φαε γιατι αλλοως θα σε παρει ο γυφτος
Όταν γίνει το μπαμ μόνο σε χωριό θα είσαι ασφαλής...στο λέω τώρα που δεν έχουμε τέτοιο θέμα.
Στις πόλεις θα γίνεται χαμός...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.280
Κριτικές
62
Like
44.919
Πόντοι
9.297
Ο θεσμός του οπλίτη ειδικά για την Ελλάδα, είναι ένας από τους ακρογωνιαίους λίθους του πολιτεύματος. Αν δεν υπήρχε και αυτός οι κυβερνώντες θα φρόντιζαν να μας απαγορεύσουν ακόμα και τις εκλογές.
Αυτό ας το βλέπουν οι βαριεστημενες μπουχεσες που αν φύγουν μια βδομάδα μακρυά από το κανακεμα των γονιών θα πάθουν ψυχολογικά τα καημένα....
 

trelogiatross

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2020
Μηνύματα
78
Like
374
Πόντοι
20
Μάλιστα. Δηλαδή τους ήρθε μήνυμα από το 112 και το μόνο που έκαναν ήταν να εκκενώσουν το στρατόπεδο; Κατάλαβα σωστά; Πήραν μήνυμα και το έβαλαν στα πόδια; :2funny::2funny::2funny:
Δεν χρειάζεται να μπουν οι Τούρκοι τύποι. Θα χακάρουν το σύστημα τηλεπικοινωνιών και θα στείλουν σε όλα τα στρατόπεδα της Ελλάδος μηνύματα με το 112 και όπου φύγει φύγει. Δεν υπάρχουν οι τύποι λέμε. :tooth::tooth::tooth:
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.555
Like
6.181
Πόντοι
2.356
Δεν ηθελα να του πω πως λεει αρχιδιες ο τυπος,γιατι με τη μια μας εφερε την Αμερικη να μας συγκρίνει ενω στην Ευρωπη,οπου και νομίζει πως ανήκουμε,δεν υπαρχει θητεια εδω και καμμια 20ετια.

Ιταλια,Γερμανια κλπ ή ειναι εξαγοράσιμη
Υπάρχουν 6 χώρες στην ΕΕ με υποχρεωτική θητεία. Υποχρεωτική έχει και η Ελβετία και νομίζω 5-6 από τις υπόλοιπες ευρωπαϊκές.
Καπου είχα διαβάσει ότι την επαναφορά της ως 11μηνη ανακοίνωσε και η Σουηδία.
 
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.668
Κριτικές
1
Like
6.746
Πόντοι
1.056
Όταν γίνει το μπαμ μόνο σε χωριό θα είσαι ασφαλής...στο λέω τώρα που δεν έχουμε τέτοιο θέμα.
Στις πόλεις θα γίνεται χαμός...
Εχω ζησει στο εξωτερικο,Ευρωπη,καποια χρονια και πιστεψε με αυτο που νιωθω εγω στην Ελλαδα μονο ασφαλεια δεν χαρακτηρίζεται.Μακαρι να ισχυει για σενα.
Υπάρχουν 6 χώρες στην ΕΕ με υποχρεωτική θητεία. Υποχρεωτική έχει και η Ελβετία και νομίζω 5-6 από τις υπόλοιπες ευρωπαϊκές.
Καπου είχα διαβάσει ότι την επαναφορά της ως 11μηνη ανακοίνωσε και η Σουηδία.
Δεν το χω ψάξει,δεν εχω ιδεα γι αυτες τις εξι χωρες,ομως πες μου Ειλικρινα πες μου πως εξισώνεις την θητεια στην Ελλαδα με Ελβετια ή Σουηδία…Σοβαρα τωρα;
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.555
Like
6.181
Πόντοι
2.356
Δεν το χω ψάξει,δεν εχω ιδεα γι αυτες τις εξι χωρες,ομως πες μου Ειλικρινα πες μου πως εξισώνεις την θητεια στην Ελλαδα με Ελβετια ή Σουηδία…Σοβαρα τωρα;
Δεν εξισωνω κάτι. Στις Σκανδιναβικές χώρες δίνουν στους στρατεύσιμους φιλέ για να πιάνουν τα μαλλιά όταν φοράνε κράνος. Φαντάσου να το εφάρμοζαν εδώ αυτό.
Το πρόβλημα δεν είναι η θητεία. Ο τρόπος που εφαρμόζεται είναι.
 

glifada

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2021
Μηνύματα
144
Κριτικές
7
Like
577
Πόντοι
301
Το θέμα είναι ότι παραλίγο να γίνει ζημιά
Ευτυχώς η εκκένωση έγινε εγκαίρως
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.896
Like
12.904
Πόντοι
2.606
Το θέμα είναι ότι παραλίγο να γίνει ζημιά
Ευτυχώς η εκκένωση έγινε εγκαίρως
Α γεια σου το πρόβλημα είναι να μάθουμε να εκκενωνουμε γρήγορα όχι να προλαμβάνουμε θα μας χρειαστεί γενικά
:confused:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.704
Κριτικές
90
Like
36.278
Πόντοι
25.467
Α γεια σου το πρόβλημα είναι να μάθουμε να εκκενωνουμε γρήγορα θα μας χρειαστεί γενικά
:confused:

Μήπως να εκκενώσουμε εντελώς την χώρα προληπτικά, και να επιστρέψουμε σε 4-5 χρόνια, που η Πρωθυπουργάρα μας θα τα έχει τακτοποιήσει όλα;
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.126
Κριτικές
4
Like
9.078
Πόντοι
2.306
Τύποι μαθαμε πόσες μέρες ειναι αξυριστοι? Ψάχνω ένα καλό ξυράφι για τα γενιά μου..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom