Νέα

Είναι δυνατόν να διατηρηθεί μια «σχέση εξ αποστάσεως»;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tasos_g
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 32
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tasos_g

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2007
Μηνύματα
100
Like
5
Πόντοι
1
....είναι δυνατόν να διατηρηθεί μια "σχέση εξ αποστάσεως;"
....πόσο ειλικρινής μπορεί να είναι μια τέτοια σχέση; :dancing:
 

redrocket

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2007
Μηνύματα
161
Like
3
Πόντοι
1
...όσο ειλικρινής μπορεί να είναι σε οποιαδήποτε άλλη περίτωση.

Αν ο άλλος θέλει να σε κερατώσει και αλυσοδεμένο στο υπόγειο να τον έχεις, θα βρει τον τρόπο
 

Dinos(1)

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2005
Μηνύματα
232
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
σχεση εξ αποστασεως εννοεις χωρις γαμησι?
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Με τηλεπαθεια , που ελεγε και ο Λε-Πα
 

cervantes

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Σεπ 2007
Μηνύματα
902
Κριτικές
191
Like
4.401
Πόντοι
15.775
Απο τα παραδειγματα που εχω δει θα ελεγα οχι δεν γινεται..
 

paterjohn

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2007
Μηνύματα
603
Like
0
Πόντοι
6
αναλογως πως ξεκινησε . αν ξεκινησε απο πλατωνικη σχεση και δεν υπαρχουν ζηλειες τοτε μπορει να διατηρειται χρονια ! οι ωριμες σχεσεις ! ισως.....
 

Pink_floyd

Μέγας
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
726
Κριτικές
22
Like
644
Πόντοι
4.465
Φιλε εξ αποστασεως ειναι να εισαι εσυ στη βαρικιζα και η αλλη στο διονυσο
επισης εξ αποστασεως ειναι να εισαστε σε αλλη χωρα..
Γραψε δυο λογια και συ ντε αλλιως θα ακους μαλακιες.
Εγω που δοκιμασα στις σπουδες μου στο εξωτερικο παντως δεν μου βγηκε
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Ιmpossible is nothing, αλλά στην προκειμένη, καμία σχέση...
 

proto

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
844
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
6
Παιδια δεν νομιζω μια σχεση εξ'αποστασεως οτι μπορει να διατηρηθει και μιλαω απο προσωπικη εμπειρια.
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.710
Κριτικές
3
Like
4.729
Πόντοι
606
"ματια που δεν βλεπονται γρηγορα ξεχνιουνται"λεει ο σοφος λαος
 

ZTOD

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
898
Κριτικές
14
Like
8
Πόντοι
1.997
αναλογως πως ξεκινησε . αν ξεκινησε απο πλατωνικη σχεση και δεν υπαρχουν ζηλειες τοτε μπορει να διατηρειται χρονια ! οι ωριμες σχεσεις ! ισως.....
Δεν είναι εύκολο...Εξαρτάται και από την ανασφάλεια που έχει κάποιος ως άτομο...Γενικα και οι 2 πλευρές πρέπει να είναι εντάξει με την συμπεριφορά τους έτσι ώστε να εμπνέουν εμπιστοσύνη και ασφάλεια και στους 2...Πιστεύω ότι αν και οι 2 πλευρές δείξουν πίστη,εμπιστοσύνη σε αυτό που έχουν ως σχέση,είναι ουσιαστική και έχουν ζήσει πράγματα μαζί και φυσικά κάνουν υποχωρήσεις(σε νορμάλ επίπεδα),επισκέψεις και από τις 2 μεριές συχνές τότε υπάρχουν καλές πιθανότητες να διατηρηθεί η σχέση και να περάσει το σκόπελο.
Και φυσικά μιλάμε έχοντας 3 δεδομένα υπόψιν:ότι είναι προσωρινο αυτό(σπουδες,μεταπτυχιακό,προσωρινή επαγγελματική μετάθεση...),οτι δεν θα είναι για μεγάλο χρονικό διάστημα(το πολύ 2 χρόνια αλλιώς πιο πολλά δυσκολεύει πααααρα πολύ) και ότι δεν θα κερατώσει ο ένας τον άλλον!
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Moνο αν υπαρχει κατι πολυ δυνατο
 

jammin

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
339
Like
1
Πόντοι
1
Δεν είναι εύκολο...Εξαρτάται και από την ανασφάλεια που έχει κάποιος ως άτομο...Γενικα και οι 2 πλευρές πρέπει να είναι εντάξει με την συμπεριφορά τους έτσι ώστε να εμπνέουν εμπιστοσύνη και ασφάλεια και στους 2...Πιστεύω ότι αν και οι 2 πλευρές δείξουν πίστη,εμπιστοσύνη σε αυτό που έχουν ως σχέση,είναι ουσιαστική και έχουν ζήσει πράγματα μαζί και φυσικά κάνουν υποχωρήσεις(σε νορμάλ επίπεδα),επισκέψεις και από τις 2 μεριές συχνές τότε υπάρχουν καλές πιθανότητες να διατηρηθεί η σχέση και να περάσει το σκόπελο.
Και φυσικά μιλάμε έχοντας 3 δεδομένα υπόψιν:ότι είναι προσωρινο αυτό(σπουδες,μεταπτυχιακό,προσωρινή επαγγελματική μετάθεση...),οτι δεν θα είναι για μεγάλο χρονικό διάστημα(το πολύ 2 χρόνια αλλιώς πιο πολλά δυσκολεύει πααααρα πολύ) και ότι δεν θα κερατώσει ο ένας τον άλλον!
το εθεσες αψογα
 

jammin

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
339
Like
1
Πόντοι
1
Δεν είναι εύκολο...Εξαρτάται και από την ανασφάλεια που έχει κάποιος ως άτομο...Γενικα και οι 2 πλευρές πρέπει να είναι εντάξει με την συμπεριφορά τους έτσι ώστε να εμπνέουν εμπιστοσύνη και ασφάλεια και στους 2...Πιστεύω ότι αν και οι 2 πλευρές δείξουν πίστη,εμπιστοσύνη σε αυτό που έχουν ως σχέση,είναι ουσιαστική και έχουν ζήσει πράγματα μαζί και φυσικά κάνουν υποχωρήσεις(σε νορμάλ επίπεδα),επισκέψεις και από τις 2 μεριές συχνές τότε υπάρχουν καλές πιθανότητες να διατηρηθεί η σχέση και να περάσει το σκόπελο.
Και φυσικά μιλάμε έχοντας 3 δεδομένα υπόψιν:ότι είναι προσωρινο αυτό(σπουδες,μεταπτυχιακό,προσωρινή επαγγελματική μετάθεση...),οτι δεν θα είναι για μεγάλο χρονικό διάστημα(το πολύ 2 χρόνια αλλιώς πιο πολλά δυσκολεύει πααααρα πολύ) και ότι δεν θα κερατώσει ο ένας τον άλλον!
και ξεχασα επισης να το πιο σωστο ειναι το "υπαρχουν καλες πιθανοτητες". Εδω υπαρχουν ατομα που εχουν καλές σχεσεις (και οχι εξ αποστασεως) αλλα και παλι φτανουν στο χωρισμο. Ετσι απλα... χωρις να υπαρχει και ουσιαστικο προβλημα.
 

sargiris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2006
Μηνύματα
724
Κριτικές
8
Like
762
Πόντοι
366
Δεν είναι εύκολο...Εξαρτάται και από την ανασφάλεια που έχει κάποιος ως άτομο...Γενικα και οι 2 πλευρές πρέπει να είναι εντάξει με την συμπεριφορά τους έτσι ώστε να εμπνέουν εμπιστοσύνη και ασφάλεια και στους 2...Πιστεύω ότι αν και οι 2 πλευρές δείξουν πίστη,εμπιστοσύνη σε αυτό που έχουν ως σχέση,είναι ουσιαστική και έχουν ζήσει πράγματα μαζί και φυσικά κάνουν υποχωρήσεις(σε νορμάλ επίπεδα),επισκέψεις και από τις 2 μεριές συχνές τότε υπάρχουν καλές πιθανότητες να διατηρηθεί η σχέση και να περάσει το σκόπελο.
Και φυσικά μιλάμε έχοντας 3 δεδομένα υπόψιν:ότι είναι προσωρινο αυτό(σπουδες,μεταπτυχιακό,προσωρινή επαγγελματική μετάθεση...),οτι δεν θα είναι για μεγάλο χρονικό διάστημα(το πολύ 2 χρόνια αλλιώς πιο πολλά δυσκολεύει πααααρα πολύ) και ότι δεν θα κερατώσει ο ένας τον άλλον!
Πολύ σωστός ο συναθλητής....
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
η προσωπική μου άποψη είναι ότι μια χαρά γίνεται να κρατήσει σχέση από απόσταση,απλά πρέπει το ζευγάρι να έχει κοινα βιώματα και πολύ διάθεση.όσον αφορα το "μάτια που δεν βλέπονταϊ γρήγορα λησμονούντε" το τραγούδι το συνεχίζει αλλιώς."οι έρωτες καρδιά μου δεν πεθαίνουν μα κοιμούντε για να μπορούν κρυφά να κοροϊδεύουν τον καιρό"
 

matrix21

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.059
Κριτικές
27
Like
1.909
Πόντοι
5.235
Δυσκολα τα πραγματα μαγκες στις σχεσεις απο αποσταση! Εχω προσωπικη πειρα στο θεμα. Ειχα 5 χρονια σχεση , ξεκινησε απο περιοδο σπουδων για 1,5 χρονο συνεχως μαζι , σχεδον συγκατοικιση , επειτα εγω πηρα πτυχιο εφυγα απο την πολη , και τα επομενα 3,5 χρονια ηταν απο αποσταση (Αθηνα-επαρχιακη πολη) να σημειωσω οτι μεσα σε αυτα τα 3,5 χρονια εγω πηγα και φανταρος (που ολοι γνωριζουμε τι ζορια τραβας αν εισαι μεσα και η κοπελα σου εξω και σε περιμενει!
Στα 5 χρονια λοιπον η σχεση τελος...δεν αντεξε αλλο! Μαλλον οι περισσοτεροι θα πουν ''και πολυ κρατησε''!
Παντως η αποψη μου για το θεμα ειναι οτι , για το αν ειναι δυνατον να διατηρηθει μια σχεση απο αποσταση , παιζουν ρολο τα παρακατω: χαρακτηρες και των δυο , βιωματα , ανασφαλειες , ζηλια , μεγεθος της αποστασης , κατανοηση , επικοινωνια και τοσα αλλα που πιστευω οτι κανουν την καθε περιπτωση μοναδικη! Οποτε τι να πει κανεις...εγω παντως θα απεφευγα ξανα να μπλεξω ετσι αν και ηταν ομολογω η καλυτερη σχεση που εχω κανει.
Κουραγιο σε οσους τραβανε αυτο το λουκι...
 

jammin

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
339
Like
1
Πόντοι
1
και εγω δεν θα εμπλεκα σε μια σχεση (ποτε βεβαια μη λες ποτε). Αλλα δεν εχω διαθεση οπως ακριβως ειπε και ο ματριξ να περασω τετοιο λουκι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom