Νέα

Έφυγε ο θρυλικός Μανάβης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ELMOUNIO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Ναι μωρέ, ότι σας ταΐζουν. Είσαι κι άτυχος που ο διαγωνισμός για το Μυνχαουζεν έκλεισε για φέτος με αλλον πρωταθλητή. Του χρόνου τραίνο σε βλέπω να πηγαίνεις. Πες τώρα και τα άλλα "ηρωικά" για οποιον τα κατάπινει. Το βαριέμαι το έργο. Χιλιοπαιγμενο.
Ποιος να με ταιζει βρε κατακαημενε χαμουτζη?ο πατερας μου και ο θειος μου ηταν πιστα μαναβοσκυλα και εχουν γυρισει ολη την Ελλαδα.Μου εχει πει χιλιαδες σκηνικα και εκδρομες.Η μονη εκδρομη που φαγανε ξυλο ηταν στον πασαλιμανι που ειχε μαζευτει ολος ο Πειραιας....πουθενα αλλου.Αυτα που εκανε ο λαος του ΠΑΟΚ εκεινη την δεκαετια δεν τα εχει κανει καμμια αλλη ομαδα.Το οπαδικο κινημα εχει ονομα και λεγεται Θωμας Μαυρομιχαλης.Το ξερω οτι σε τσουζει αλλα τι να κανουμε...να πινεις ξυδακι.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.673
Like
6.362
Πόντοι
2.356
Ποιος να με ταιζει βρε κατακαημενε χαμουτζη?ο πατερας μου και ο θειος μου ηταν πιστα μαναβοσκυλα και εχουν γυρισει ολη την Ελλαδα.Μου εχει πει χιλιαδες σκηνικα και εκδρομες.Η μονη εκδρομη που φαγανε ξυλο ηταν στον πασαλιμανι που ειχε μαζευτει ολος ο Πειραιας....πουθενα αλλου.Αυτα που εκανε ο λαος του ΠΑΟΚ εκεινη την δεκαετια δεν τα εχει κανει καμμια αλλη ομαδα.Το οπαδικο κινημα εχει ονομα και λεγεται Θωμας Μαυρομιχαλης.Το ξερω οτι σε τσουζει αλλα τι να κανουμε...να πινεις ξυδακι.
Αααααα, σου είπαν. Πες το ρε αλάνι. Είπα κι εγώ, ότι μιλάς για πράγματα που έζησες.
Κατά τα άλλα δε σας ταΐζουν.
Ασε, τέλος από μένα.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Αααααα, σου είπαν. Πες το ρε αλάνι. Είπα κι εγώ, ότι μιλάς για πράγματα που έζησες.
Κατά τα άλλα δε σας ταΐζουν.
Ασε, τέλος από μένα.
Τι μου ειπαν βρε καλαμακοβλακα?Ο πατερας μου και ο θειος μου δεν ειναι τιποτα τυχαιοι σινδεσμιτες που τα βγαζουν απο το μυαλο τους.Ποιος ο λογος να μου πουνε ψεμματα?Σου εγραψα οτι τις φαγανε στο πασαλιμανι απο τους γαυρους....ολες οι αλλες φορες ηταν ξυλικι που τους εριξαν τα ματ και η αστυνομια γενικοτερα.Εκεινη την δεκαετια μονο ο ΠΑΟΚ εκανε εκδρομες και πηγαινε σε αλλες πολεις χωρις να γνωριζει κανενας τιποτα.Πηγαιναν Αθηνα οι παοκτζηδες και μαζευοσασταν ολοι ενωμενοι πρασινοι,κιτρινοι,κοκκινοι μπας και παρετε κανα σκηνικο γιατι μονοι σας ειχε τσο και λο.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.863
Πόντοι
5.406

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.178
Like
13.249
Πόντοι
2.606
Δεν τον αφήνουμε τον άνθρωπο να ξεκουραστεί ? Έφυγε τελος όσοι ξέρουν ξέρουν μουπανε σουπανε ο συγκεκριμένος για αυτό το συγκεκριμένο πράγμα που έκανε ήταν πολύ καλός
 

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.240
Κριτικές
1
Like
3.389
Πόντοι
456
Αααααα, σου είπαν. Πες το ρε αλάνι. Είπα κι εγώ, ότι μιλάς για πράγματα που έζησες.
Κατά τα άλλα δε σας ταΐζουν.
Ασε, τέλος από μένα.

ασε μας ρε βλακα κομπλεξικε εχει παρει ντου τους γαυρους καραισκακη και τα χανουμια στο δασακη βλακα φλωρε ανυπαρκτε με συνοδεια την αστυνομια

 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.673
Like
6.362
Πόντοι
2.356
ασε μας ρε βλακα κομπλεξικε εχει παρει ντου τους γαυρους καραισκακη και τα χανουμια στο δασακη βλακα φλωρε ανυπαρκτε με συνοδεια την αστυνομια

Αλανι εσύ τα έζησες ή σου τα ειπαν κι εσένα;
Καλή του ώρα του ανθρώπου, για κει που ταξιδεύει τώρα, να πω εγώ και τα υπόλοιπα σας αφήνω να τα λέτε μεταξυ σας.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Αλανι εσύ τα έζησες ή σου τα ειπαν κι εσένα;
Καλή του ώρα του ανθρώπου, για κει που ταξιδεύει τώρα, να πω εγώ και τα υπόλοιπα σας αφήνω να τα λέτε μεταξυ σας.
Εσυ τυπε τι ομαδα εισαι αν επιτρεπεται?Περα απο τον γαυρο ολοι οι αλλοι οπαδικα ηταν ανυπαρκτοι...και αυτος ειναι ενας απο τους μεγαλους λογους που ο μαναβης και τα παλικαρια του αλωνιζαν την χαβουζα.Μονο πειραια υπηρε κινδυνος..
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
Ισχύει ότι είχαν τρομοκρατήσει την Αθήνα κατά καιρούς οι Παοκτζήδες πίσω στα 80s.

Θυμάμαι καλοκαίρι '81 πριν τον τελικό, ένα φιλαράκι γαύρος που το έπαιζε μαγκίτης, ήρθε έντρομος σπίτι το απογευματάκι.... μου έλεγε, μαλάκα έσκασαν οι Βούλγαροι στην πλατεία (Πατριάρχου) και πετάγανε πορτοκάλια με ξυραφάκια μέσα!

Και του λέω (βάζελος εγώ), ρε μαλάκα κι εσύ έφυγες; Εσείς δεν είστε που γαμάτε και δέρνετε; :2funny:

Μετά ακούσαμε βέβαια ότι έφαγαν και οι Παοκτζήδες μάπες, αλλά τεσπα... δε γαμείς.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.798
Κριτικές
62
Like
45.626
Πόντοι
9.297
Επαγγελματιας οπαδος ενας ανθρωπος που πουλουσε λαχανικα, φρουτα και πεθανε πάμφτωχος στην λαικη συνοικια της ηλιουπολης?Μην τον μπερδευεις με τον τσουκαλα τυπε...
Πολύ σωστα...μην ξεχνάμε και τον Μωραλη .
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
Εντελώς άρρωστος είναι και ο Χατζηχρήστος.

Θυμάμαι τον είχα δει στην TV να λέει με μια φυσικότητα, ότι ο πραγματικός Αεκτζής είναι αυτός που προχθές ήταν με την ομάδα χάντμπολ στην Πάτρα!! :confused:

Respect. Εγώ ούτε στη Ν. Σμύρνη, δε θα πήγαινα για τον Παναθηναϊκό. Τόσο φανατικός βάζελος είμαι. :2funny:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.798
Κριτικές
62
Like
45.626
Πόντοι
9.297
Εντελώς άρρωστος είναι και ο Χατζηχρήστος.

Θυμάμαι τον είχα δει στην TV να λέει με μια φυσικότητα, ότι ο πραγματικός Αεκτζής είναι αυτός που προχθές ήταν με την ομάδα χαντμπολ στην Πάτρα!! :confused:

Respect. Ούτε στη Ν. Σμύρνη, δε θα πήγαινα για τον Παναθηναϊκό. Τόσο φανατικός βάζελος είμαι. :2funny:
Στην Ν.Σμυρνη πήγα εγώ επί δραχμής το'99 σε εκείνο το Πσνιωνιος-ΠΑΟΚ 0-1 με γκολ του υποτιμημενου Μπόμπαν Κρισματεβιτς ενώ είχαμε κορυφαία επέμβαση του Κατσιαμπη πάνω στην γραμμή που μας γλίτωσε από την ισοφάριση λίγο πριν την λήξη....μετά πορεία στο ΣΕΦ και νίκη στον ημιτελικό του κυπέλλου μπάσκετ για να σηκώσουμε το κύπελλο την άλλη μέρα...είμαι γουρλης ο πουστης!
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.197
Κριτικές
62
Like
20.278
Πόντοι
14.936
Ελαφρύ το χώμα για τον Στρατηγό....
ΑΘΑΝΑΤΟΣ...
Έγραψε την δικιά του ιστορία με αξιοπρέπεια και αγνη οπαδικη φιλοσοφια.
Μακάρι να είχα προλάβει να ζήσω σκηνικά καλτ με τα Μαναβοσκυλα αλλά
δυστυχώς...
Όπως και να έχει θα λείπει πολύ...
Ανάπαυσου ειρηνικά Μακαρε..
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.820
Κριτικές
20
Like
12.679
Πόντοι
4.546
Αθάνατος!
Καλό παράδεισο στρατηγέ!
:hi:
 

Συνημμένα

  • 78d37d26-1ce4-4036-8956-ea15707291c0.mp4
    2,3 MB · Εμφανίσεις: 0

takhs andr

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2017
Μηνύματα
481
Like
311
Πόντοι
21
Αυτός έβριζε τους νεκρούς της θύρας 7, αυτόν του έκανε τον σβέρκο κόκκινο ο Τάκης ο βουκελατος, όσο για το ντου του 89 σας έβαλε μέσα η αστυνομία πριν έρθουμε και σας βγάλαμε έξω. Σημαία ομάδας στον λευκό Πύργο μόνο μία έχει μπει, εσείς το πασσαλιμανι το έχετε δει?
 
  • Like
Αντιδράσεις: kuzia

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom