Νέα

Έχεις δεχθεί (κι εσύ) πρόσκληση από τον Christos Savvidis;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Για πες

  • Ναι

    Ψήφοι: 46 38,3%
  • Οχι

    Ψήφοι: 74 61,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    120

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
27
Like
4.049
Πόντοι
4.895
Μόλις έλαβα μήνυμα από Σαββ πως έφτασε το πρώτο έμβασμα από την επένδυση στην Ουκρανία!
Μπαίνω στο e-banking,πατάω shift αλλά δεν φαίνεται τίποτα...τι πταίει; :think: :S

αν πατήσεις περισσότερα κουμπάκια μαζί κάτι μπορεί να γίνει, alt+F4 ή altctrldel πχ.
κάπου άκουσα ότι με μια εντολή που λέγεται format εμφανίζεται και ολόγραμμα του Σαβ στην οθόνη σου αλλά μπορεί να είναι απλώς φήμες :grin:
 
OP
OP
Ράγκναρ Λόθμπροκ
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.429
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Ελα έχετε καταντήσει αηδία με ολα αυτά τα ανυπόστατα.
Ήρθε εδω μέσα ένας αγνός άνθρωπος να σας μάθει πως να γαματε ιντερνετικα τοπ μοντελς,να νικήσετε τον καρκίνο χωρις φάρμακα, να τρώτε καλό σουβλάκι στη Μεταμόρφωση και πεϊνιρλί στη Δροσιά,να κανετε δουλειές με φούντες στην Ουκρανία και εσείς το βιολί σας

Ξεχνάς τα τσεμπουρέκ!
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Ξεχνάς τα τσεμπουρέκ!
Ε ενα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι φίλε μου.
Ξέχασα οτι στα μεγάλα deals που κλείνει η Χρήσταρας Σαββίδης Α.Ε σερβίρουν τσεμπουρεκ Καλλιθέας για να συνοδεύσουν την Dom perignon
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.207
Like
1.748
Πόντοι
216
Μόλις έλαβα μήνυμα από Σαββ πως έφτασε το πρώτο έμβασμα από την επένδυση στην Ουκρανία!
Μπαίνω στο e-banking,πατάω shift αλλά δεν φαίνεται τίποτα...τι πταίει; :think: :S
Θέλει και το ctrl μαζί. Προσοχή! Όχι το δεξί, το αριστερό.
 
OP
OP
Ράγκναρ Λόθμπροκ
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.429
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Ε ενα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι φίλε μου.
Ξέχασα οτι στα μεγάλα deals που κλείνει η Χρήσταρας Σαββίδης Α.Ε σερβίρουν τσεμπουρεκ Καλλιθέας για να συνοδεύσουν το Ταλισκερ

Tα τσεμπουρεκ θυμάμαι που τα ανέφερε στο μυθικό βραδυ με το πουλί.
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Ηττα κατά κράτος για τον Σαβ
Αυτά να πας να τα πουλήσεις σε κάποιον άλλον.
Δεν γίνεται ο ατσάλινος ρωσοπόντιος να ηττηθεί από κανέναν αντίπαλο
Θα μοιραστω μαζι σας καποια γεγονοτα.

Σε ηλικια 47 ετων πεθανε ο αδερφος μου απο καρκινο. Ο πατερας μου εχει κανει επεμβαση για καρκινο. Η μητερα μου εχει κανει αφαιρεση στηθους λογω καρκινου. Εγω, ειχα ενα μικρο θεμα με το εντερο αλλα ευτυχως το προλαβα νωρις και ολα εως τωρα ειναι οκ.

Εκατσα και μιλησα με ιατρους σχετικα με το θεμα διατροφης. Πολυ συντομα καταλαβα οτι δεν ξερουν τη τυφλα τους και πως το μονο που σου λενε ειναι οτι τους εχουν πει να λενε. Στην ουσια, υπαρχουν για να παραγουν χρημα για τις τσεπες τους.

Το εψαξα και πιο περα. Μιλησα με ανθρωπους απο το εξωτερικο. Σχεδον μια απο τα ιδια.

Ξεκινησα τα πειραματα πανω μου. Χορτοφαγικη διατροφη (οχι με ετοιμα γευματα επεξεργασμενα τροφιμα) με προπονηση κανονικα στο γυμναστηριο και εξετασεις μετα απο ενα μηνα. Μειωση σε δυναμη μηδεν. Οι εξετασεις ολες στα παντα κομπλε. Παρατηρησα ομως μια ατονια στους μυς μου, σαν να λιωνουν κατι, σαν να εξαφανιζονται. Επισης καταλαβα οτι πρεπει να παιρνω συμπληρωματα για b, σιδηρο, d, a, ω3 κτλπ.

Κατεληξα λοιπον στο εξης: Χορτοφαγικη διατροφη σε καθημερινη βαση μαζι με ενα αυγο βραστο (βιολογικο), 200γρ γιαουρτι προβειο (βιολογικο) και μια φορα την εβδομαδα κρεας κατσικι (βιολογικο). Καθημερινα οσπρια ημερας (φακες φασολια ρεβυθια), σαλατες εποχης, μπροκολο-κουνουπιδι στον ατμο και καποιο γευμα με λαχανικα εποχης ειτε στο φουρνο ειτε μαγειρευτα. Επισης σε καθημερινη βαση μια καλη χουφτα απο μιξ ωμων ξηρων καρπων (συνηθως τα πεταω μεσα στο γιαουρτι.

Τι εχω αφαιρεσει εντελως: Αλευρι και οτι φτιαχνεται απο αλευρι, πατατες, ρυζι, σνακς, ζαχαρη, ελαιολαδο και καθε αλλου ειδους λαδι, τυρια, αλλαντικα, κρεατα (εκτος απο κατσικι μια φορα την εβδομαδα), φρουτα (τα λαχανικα εχουν πιο πολλες βιταμινες τα φρουτα ειναι γεματα φρουκτοζη που μεταβολιζεται μετα απο δυο ωρες απο το συκωτι σε γλυκοζη), ζυμαρικα, αναψυκτικα-χυμους (και τους φυσικους ειναι καθαρη ζαχαρη) και γενικα καθε ειδους τροφη που ειναι επεξεργασμενη και εχει μεσα ζαχαρα.

Τα καρκινικα κυτταρα για να τραφουν θελουν ζαχαρα και παρουσια ινσουλινης στο αιμα. Ετσι αναπτυσονται. Το ιδιο και πολλες αλλες ασθενειες ειτε καρδιολογικα προβληματα ειτε διαβητης κτλπ.

Οι εξετασεις μου ειναι ολες οκ. Κανω καθε μηνα. Τα παντα μαζι με ορμονων ουρα κτλπ. Ποτε δεν ημουν καλυτερα. Ποτε δεν ειχα τοση δυναμη και αντοχη στο γυμναστηριο και δεν ημουν σε τοσο καλη φορμα.

Πολυ σημαντικο ειναι επισης να αφηνουμε ενα 16ωρο εως να φαμε το πρωτο γευμα. Παραδειγμα: Πρωτο γευμα στις 12:00, δευτερο στις 16:00 και τριτο στις 20:00. Να ξεκουραστει το παγκρεας και το πεπτικο συστημα σε αυτο το 16ωρο και να ερθουν οι ορμονες μας στα επιπεδα που πρεπει. Το μοντελο πρωινο μεσημεριανο και δειπνο ειναι εντελως λαθος. 16 ωρες ουτε μπουκια (μονο νερο και καφε σκετο) και μεσα στο 8ωρο 3 γευματα.

Πριν ξεκινησετε να λετε ο καθενας τα δικα του, δειτε στο διαδικτυο ομιλιες του Dr Fung (εχει σωσει πολλες ζωες ο ανθρωπος).

Ως ανθρωπος που εχει στην οικογενεια του εναν νεκρο, 2 γονεις με καρκινο και τη γλυτωσα ξυστα και ο ιδιος, κατι παραπανω εχω σαν εμπειρια και γνωση. Ειναι εντελως διαφορετικο απλα να λεμε οτι λεμε και αλλιως να εχεις το προβλημα με βαριες συνεπειες στο σπιτι σου.

Οι ιατροι δεν ξερουν τιποτα απο διατροφη, λενε οτι τους εχουν πει να λενε. Ειναι μονο για να παραγουν χρημα. Υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα ειναι σπανιες. Ακομα και αυτοι ομως, δεν γνωριζουν απο διατροφη και το πως η τροφη μπορει να γινει ειτε η σωτηρια σου ειτε ο θανατος σου.

Ο βιγκανισμος ειναι λαθος. Αν ηταν σωστο δεν θα χρειαζοταν ολα αυτα τα συμπληρωματα για να μην εχεις ελλειψεις. Τωρα ο καθενας εχει δικαιωμα να πει αυτο που θελει να πει. Η πραξη ομως δειχνει αλλα.

Το δυτικο μοντελο διατροφης με ολες αυτες τις σαβουρες και το καρκινο σε μορφη τροφιμων, ειναι και αυτο λαθος.

Οσπρια καθημερινα, λαχανικα εποχης καθημερινα, ενα βραστο αυγο, ενα γιαουρτι προβειο και μια φορα την εβδομαδα κρεας απο κατσικι. Τηγανια πεταμα, φουρνοι μικροκυματων πεταμα. Λαδια πεταμα.

Προσπαθησα να τα γραψω οσο πιο συνοπτικα μπορουσα και να μην πλατιασω πολυ το ολο θεμα. Δειτε το βιντεο με τον Dr Fung και καλη συνεχεια σε ολους μας.

ΥΓ: Δεν εχω σκοπο να ερθω σε διαδικτυακη κοντρα με κανεναν. Δεν με απασχολει τι θα πει ο καθενας κτλπ. Δικαιωμα του. Εγραψα οτι εγραψα για καποιον που θελει πραγματικα να ακουσει και να βοηθησει τον εαυτο του ή τα παιδακια του. Για τους υπολοιπους φανατικους εγωιστες ξερολες ταλιμπαν στα αρχιδια μου.
Τους τελευταιους μηνες εχω καρκινο και αλλοι λενε ισως 3-4 χρονια αλλοι λενε αν ξεκινησει θα σε τελειωσει μεσα σε 2-3 μηνες και ολοι μαζι λενε να ξεκινησω επεμβασεις θεραπειες κτλπ. Οι παραγοντες που το ερεθιζουν ειναι η κακη ψυχολογια, το στρες και οι καταχρησεις. Τα εχω γραψει στα αρχιδια μου, δεν με απασχολει. Ηθελα να γνωριζω τι εχω, το εμαθα, το εγραψα στα αρχιδια μου. Αυτο κανει τη δουλεια του και εγω τη δικη μου.

Εαν θες, συναντιομαστε και τα βλεπεις και απο κοντα για να κοψεις να λες τις παπαριες που λες.

Δεν ειχα σκοπο να πω τιποτα δημοσιως αλλα βλεπω οτι δεν σεβεσαι τιποτα και το χοντραινεις το αστειο και δεν εχεις ουτε ιερο ουτε οσιο.
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.207
Like
1.748
Πόντοι
216
Τα καλύτερα είναι κατι λουμπεν ρωσικα χιπ χοπ που ποσταρε.
Τα άκουγε ο έννιο μορικόνε και από τη στεναχώρια του που δεν μπορούσε να φτάσει αυτή τη μουσική τελειότητα, πέθανε.
Veni Vidi Menidi
Manson που πόσταρε συχνά πυκνά είχα να ακούσω από 16 ετώνε πάντως. Και αυτό τα λέει όλα.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Σε διαβάζω και ανακατεύω τα παγάκια της Πέλφε. Είσαι απολαυστικός.  

Ρε κάφρε ... βότκα στις 11.38 το πρωί ;;;;;;;
Μήπως τα μπέρδεψες ;;
Έχουν βότκα στους καφενέδες στον ίμπρο ;;;;;
Τσικουδιά είναι ρε !!!!!

911446b32107fbfdd67768ec5f63b05f.jpg


Τελικά έμαθες αν μπορούμε να πληρώνουμε τσικουδιές σε ίμπρο , αερινό  ,ανώπολη  , πετρέ , βρασκά, πατσιανό και ζούρβα κυδωνίας , καράνου , με

DEBIT  CARD της UBS ;;;;;;;

Θα έρθουμε με τον τραμουντάνα τον αύγουστο !
Μη κουβαλάμε .... μετρητά !!!!!!!
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.877
Πόντοι
5.406
Ρε παιδιά, μήπως είναι στο νοσοκομείο ο άνθρωπος? Έχει κάποιος το τηλέφωνο του να επικοινωνήσει μαζί του, τουλάχιστον να μάθουμε ότι είναι καλά.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
το τηλέφωνο λογικά το έχουν πολλοί ... ας πάρουν ή ας στείλουν ένα sms ....
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Ρε παιδιά, μήπως είναι στο νοσοκομείο ο άνθρωπος? Έχει κάποιος το τηλέφωνο του να επικοινωνήσει μαζί του, τουλάχιστον να μάθουμε ότι είναι καλά.
Του τηλεφωνούν οι φωστήρες που του έδωσαν το τηλέφωνό τους, αλλά δεν το σηκώνει.
Έχει πάει στην Ουκρανία για να εξαγοράσει μία βιομηχανία τσεμπουρεκ
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Του τηλεφωνούν οι φωστήρες που του έδωσαν το τηλέφωνό τους, αλλά δεν το σηκώνει.
Έχει πάει στην Ουκρανία για να εξαγοράσει μία βιομηχανία τσεμπουρεκ

Στο από κοντά κάνει τις μπίζνες του ο Σαβμαν ...

:rockon:
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Τον βρίσκω σωστό στις διατροφικές συμβουλές.
Και εγω.
Γι'αυτό δεν το φοβαμαι.
Την πρώτη φορά νίκησε τον καρκίνο με διατροφή και ταλισκερ.
Θα τον ξανανικησει τον κερατα
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1594135477998.jpg
    FB_IMG_1594135477998.jpg
    40,8 KB · Εμφανίσεις: 18
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μα τι άσμα... :kneel: :kneel: :kneel:
Και πως την τιμωρεί έτσι,ο ΣΑΤΡΑΠΗΣ!!!
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Μα τι άσμα... :kneel: :kneel: :kneel:
Και πως την τιμωρεί έτσι,ο ΣΑΤΡΑΠΗΣ!!!

Οι βαλκάνιοι τσοπαναραίοι έτσι ξηγιούνται. >:(

Κουλτουριάρικα, διότι είναι βαθύτερα άνθρωποι της τέχνης, αλλα πάντα με εσάνς βαρβατίλας !! >:(

Για αυτό και επιβάλλονται ! >:(
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom