Νέα

Δουλειά ή ευχαρίστηση; Τι να επιλέξω;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα griniarhs
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 126
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
Ξυστρί φιλε... Σουτ στο πισινο
 

lookatme21

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2015
Μηνύματα
7.624
Like
0
Πόντοι
66
Πες της ότι έχεις προσλάβει άτομο από το συγγενικό σου περιβάλλον και δεν μπορείς να τη διώξεις τώρα. Αν σε θέλει μόνο για τον αδαμάντινο χαρακτήρα σου και τη χρυσή καρδιά σου, ας σε έχει μόνο γκόμενο.  :grin: :grin:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.454
Κριτικές
36
Like
38.036
Πόντοι
18.565
Τυπε, ξεφορτωσου την τωρα που ειναι νωρις. Και εγω εκανα την ιδια μαλακια και μου εχει κατσικωθει εδω και 35 χρονια και στο μαγαζι και στο σπιτι και δεν μπορω να τη ξεφορτωθω.  :grin:
Nα σκεφτεις οτι της εχω γραψει στο ονομα της και το μαγαζι και το σπιτι, και απο τοτε κανω συνεχεια μαλακιες μπας και με διωξει αυτη, αφου δεν καταφερα να τη διωξω εγω, αλλα δεν καταφερα τιποτα. :grin:
 

bakourakos

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
170
Like
0
Πόντοι
1
Πρακτική λιτή απάντηση η Ρεγκίνα
Πάντως κοίταξε τη δουλειά σου όπως και να έχει πρωτίστως
Κωλόγερε ήρωα..
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.065
Like
22.786
Πόντοι
5.506
Nα σκεφτεις οτι της εχω γραψει στο ονομα της και το μαγαζι και το σπιτι, και απο τοτε κανω συνεχεια μαλακιες μπας και με διωξει αυτη, αφου δεν καταφερα να τη διωξω εγω, αλλα δεν καταφερα τιποτα. :grin:


Που να σου πληρώσει αποζημίωση ρε γέρο με 35 χρόνια προυπηρεσίας;
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.988
Like
13.005
Πόντοι
2.606
Θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα θέμα που με έχει κάνει να χάσω τον ύπνο μου και πρέπει να το έχω λύσει μέχρι τη Δευτέρα.
Δεν θα κουράσω με λεπτομέρειες και θα είμαι περιεκτικός.
Πριν κάμποσο καιρό πήρα για δουλειά μια κοπέλα και τελικά καταλήξαμε να έχουμε πιο στενή σχέση. Από τη μια σε προσωπικό επίπεδο περνούσα σούπερ στη δουλειά όμως είχα βρει το μπελά μου. Εκτός του ότι ήθελα ένα δεύτερο μισθό σε δώρα,είχα καταντήσει υπάλληλος της υπαλλήλου.
Για κάποιο προσωπικό της λόγο αναγκάστηκε να παραιτηθεί και σαν συνέπεια αυτό είχε να μην βρισκώμαστε μεν,να μιλάμε τακτικά δε.
Στη θέση της προσέλαβα κάποια άλλη η οποία στη δουλειά της είναι συνεπέστατη και δεν μου έχει δημιουργήσει ποτέ θέμα. Φυσικά η σχέση μας είναι καθαρά επαγγελματική.

Πριν λίγες μέρες η πρώην ζήτησε να βρεθούμε για να θυμηθούμε τα παλιά.
Εννοείται πως έτρεξα,ποιος τυφλός δεν θέλει το φως του,αλλά είδα το τυρί χωρίς να δω τη φάκα!
Μου ζήτησε να την ξαναπάρω στη δουλειά αφού ξεπέρασε το προβλημά της και η αλήθεια είναι πως κάτι τέτοιο της το είχα υποσχεθεί όταν έφυγε.

Το προβλημά μου είναι πως δεν την θέλω στη δουλειά ούτε θέλω να διώξω την καινούρια από τη στιγμή που κάνει άψογα τη δουλειά της χωρίς να μου κοστίζει και ένα σωρό λεφτά.
Όμως αν δεν την πάρω είναι σίγουρο πως θα στραβώσει τόσο που δεν θα ξαναβρεθούμε.

Μάγκες μπορεί να σας φαίνεται γελοίο το θέμα,εγώ όμως τραβάω μεγάλο ζόρι. Έπρεπε ήδη να είχα αποφασίσει και το έχω τρενάρει όσο γινώταν. Τη Δευτέρα το αργότερο πρέπει να δώσω απάντηση κι ακόμα δεν έχω ιδέα τι να κάνω.

Γνώμες...;
παντρεψου την μια και την αλλη εχε την γκομενα  :grin:
 

max-man

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
14
Like
0
Πόντοι
0
Υπάλληλος σου και αίσθημά σου πρεπει να είναι δύο διαφορετικά πρόσωπα.... Νόμος!
    Μόνο τότε θά χεις καί δουλειά και ευχαριστηση όπως λες στον τίτλο!
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.679
Κριτικές
12
Like
6.894
Πόντοι
2.646
Τυπε διωξτην κ απο δουλεια κ απο γκομενα.Και η επομενη γκομενα ας μην ειναι καλυτερα υπαλληλος σου γιατι στο τελος θα καταληξεις εσυ υπαλληλος γενικα
 
OP
OP
G

griniarhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
897
Κριτικές
1
Like
1.696
Πόντοι
206
Τυπε, ξεφορτωσου την τωρα που ειναι νωρις. Και εγω εκανα την ιδια μαλακια και μου εχει κατσικωθει εδω και 35 χρονια και στο μαγαζι και στο σπιτι και δεν μπορω να τη ξεφορτωθω.  :grin:
Καλά,εσύ το παράκανες! :grin:
 
OP
OP
G

griniarhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
897
Κριτικές
1
Like
1.696
Πόντοι
206
Πες της ότι έχεις προσλάβει άτομο από το συγγενικό σου περιβάλλον και δεν μπορείς να τη διώξεις τώρα. Αν σε θέλει μόνο για τον αδαμάντινο χαρακτήρα σου και τη χρυσή καρδιά σου, ας σε έχει μόνο γκόμενο.  :grin: :grin:
Δεν παίζει αυτό. Ξέρει ποια έχω προσλάβει και μάλιστα ήταν γνωστές από πριν και τώρα έχουν ψυχραθεί.
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Εισαι μεγαλος μαλακας και στο τελος θα παρεις αυτο που σου αξιζει.

Εισαι special περιπτωση καραγκιοζη.
 

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
Θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα θέμα που με έχει κάνει να χάσω τον ύπνο μου και πρέπει να το έχω λύσει μέχρι τη Δευτέρα.
Δεν θα κουράσω με λεπτομέρειες και θα είμαι περιεκτικός.
Πριν κάμποσο καιρό πήρα για δουλειά μια κοπέλα και τελικά καταλήξαμε να έχουμε πιο στενή σχέση. Από τη μια σε προσωπικό επίπεδο περνούσα σούπερ στη δουλειά όμως είχα βρει το μπελά μου. Εκτός του ότι ήθελα ένα δεύτερο μισθό σε δώρα,είχα καταντήσει υπάλληλος της υπαλλήλου.
Για κάποιο προσωπικό της λόγο αναγκάστηκε να παραιτηθεί και σαν συνέπεια αυτό είχε να μην βρισκώμαστε μεν,να μιλάμε τακτικά δε.
Στη θέση της προσέλαβα κάποια άλλη η οποία στη δουλειά της είναι συνεπέστατη και δεν μου έχει δημιουργήσει ποτέ θέμα. Φυσικά η σχέση μας είναι καθαρά επαγγελματική.

Πριν λίγες μέρες η πρώην ζήτησε να βρεθούμε για να θυμηθούμε τα παλιά.
Εννοείται πως έτρεξα,ποιος τυφλός δεν θέλει το φως του,αλλά είδα το τυρί χωρίς να δω τη φάκα!
Μου ζήτησε να την ξαναπάρω στη δουλειά αφού ξεπέρασε το προβλημά της και η αλήθεια είναι πως κάτι τέτοιο της το είχα υποσχεθεί όταν έφυγε.

Το προβλημά μου είναι πως δεν την θέλω στη δουλειά ούτε θέλω να διώξω την καινούρια από τη στιγμή που κάνει άψογα τη δουλειά της χωρίς να μου κοστίζει και ένα σωρό λεφτά.
Όμως αν δεν την πάρω είναι σίγουρο πως θα στραβώσει τόσο που δεν θα ξαναβρεθούμε.

Μάγκες μπορεί να σας φαίνεται γελοίο το θέμα,εγώ όμως τραβάω μεγάλο ζόρι. Έπρεπε ήδη να είχα αποφασίσει και το έχω τρενάρει όσο γινώταν. Τη Δευτέρα το αργότερο πρέπει να δώσω απάντηση κι ακόμα δεν έχω ιδέα τι να κάνω.

Γνώμες...;

θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες! Μη χεσεις εκει που τρως!! δικαιολογησου  οτι η νεα υπαλληλος εχει συμβαση κλπ κ ειναι κ ξαδερφη του ξαδερφου σ κ ειναι κ σωστη στη δουλεια οποτε δε μπορεις να τη διωξεις κ πες της οτι αν ανοιξει θεση καποια στιγμη θα τη προτιμησεις...
παρολα αυτα πες της οτι τη γουσταρεις πολυ και τη θες στη ζωη σου, παρτης κ ενα τριανταφυλλο καιη γκομενα αν σε θελει θα μεινει αλλιως αν ηθελε το πορτοφολι σου θα το καταλαβεις! ειναι ενα crust test φιλε!

παντως κ εγω προσφερομαι για δουλεια αν θες ;) λολλ

 
OP
OP
G

griniarhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
897
Κριτικές
1
Like
1.696
Πόντοι
206
θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες! Μη χεσεις εκει που τρως!! δικαιολογησου  οτι η νεα υπαλληλος εχει συμβαση κλπ κ ειναι κ ξαδερφη του ξαδερφου σ κ ειναι κ σωστη στη δουλεια οποτε δε μπορεις να τη διωξεις κ πες της οτι αν ανοιξει θεση καποια στιγμη θα τη προτιμησεις...
παρολα αυτα πες της οτι τη γουσταρεις πολυ και τη θες στη ζωη σου, παρτης κ ενα τριανταφυλλο καιη γκομενα αν σε θελει θα μεινει αλλιως αν ηθελε το πορτοφολι σου θα το καταλαβεις! ειναι ενα crust test φιλε!

παντως κ εγω προσφερομαι για δουλεια αν θες ;) λολλ
Στη σειρά σου κι εσύ! :cheesy:
 

verga

Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2016
Μηνύματα
21
Like
104
Πόντοι
0
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να την διώξεις.Μην μπερδεύεις δουλειά και διασκέδαση.
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Φίλε μου φαντάζομαι χωρίς να έχω διαβάσει ότι όλοι θα σου πουν να αποφασίσεις για τη δουλειά σου, σύμφωνα με το τι είναι καλύτερο για ΤΗ  ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ και όχι για το πουλί σου.

Όπως και να διαλέξεις για το πουλί σου ότι είναι καλύτερο ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΟΥ.


Μην τα μπλέκεις. Να τη γαμάς θες, τότε γιατί να την έχεις υπάλληλο? Έχεις δεί πολλούς να φέρνουν τη γκόμενα στη δουλειά???

Και στο κάτω κάτω αν στραβώσει το θέμα και την έχεις εκεί μέσα δε ξέρεις τι βρωμοθύληκο μπορεί να γίνει και αν σου φέρνει κανά Ικα επιθεώρηση εργασίας κλπ.. Φύλα τα νώτα σου.


Και αν φτάσεις στο αμήν, πάρτην για part time. Και πολλά να μη δίνεις αλλά και σαν δικαιολογία λες ότι δε μπορείς να διώξεις την υπάλληλο. Είναι θέμα αρχής δεν είναι σωστό..
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Τόσο τρελό μουνί είναι ή τόσο καλό γαμήσι κάνει και δε θες να ρισκάρεις μην τη χάσεις? Γιατί δε θέτεις εσύ τους κανόνες και να ακολουθήσει εκείνη.

Σε βλέπω να σε ελέγχει γιατί για να έχεις την πίεση να απαντήσεις εγκαίρως φαίνεσαι πιεσμένος. Εσύ πρέπει να έχεις το πάνω χέρι κανονικά. Άντρας είσαι και δική σου δουλειά που ζητάει εργασία  η κοπέλα... Τι πιο ισχυρό?


Αναρωτιέμαι αν όντως είναι τόσο καλό μουνί, αν κάνει καλό γαμήσι, δάγκωσες εσύ έτσι χωρίς λόγο τη λαμαρίνα ή δεν σου κάθονται πολλά μουνιά οπότε έπεσες με τα μούτρα. Τι από όλα?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom