Νέα

Δολοφονία 2 νεαρών στη Μάνη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Gamaw Gries
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 573
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
τη μεταφραση ποιος την εκανε μαν???? σε κανα ορθοδοξοεθνικιστικοταλιμπανεζικο σαιτ και τα πηρες κοπι πειστ????
η μηπως δικια σου μεταφραση??? ξες αραβικα???

επειδη δεν θελω να το παιζω ξερολας....δεν γνωριζω περι αυτων....δεν ασχολουμαι με παραμυθια θρησκειων (αθρησκος γαρ).....αν ισχυουν αυτα ειναι απεχθη....θα πρεπει να το ψαξω...

παρολα αυτα εχεις συναναστραφει με αραβες μουσουλμανους??? αν ναι τι εχεις αποκομοισει προσωπικα????
Εισαι σε μια ωριμη ηλικια πια όμως, θα επρεπε να γνωρίζεις τα βασικα. Δεν εχει "δεν γνωριζω περι αυτων". Τοτε γιατι εκφράζεις αποψη και μαλιστα με ολοκληρα κατεβατά?
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.744
Like
1.426
Πόντοι
366
Αμφισβητω αυτο που λες.

Δε νομιζω να υπαρχει τετοιο οπτικο υλικο.


Οσο για Αλεξ, ΝΑΙ, εγω θελω να δω το υλικο που λες με τους αποκεφαλισμους κλπ. Αν μπορεις, αναρτησέ το.
μαν με προσβαλεις....
το ειχα δει και σε βιντεο αλλα και σε φωτο
αμεσα να του αναρτησω δεν γινεται γιατι θελει ψαξιμο
και στις 3 η ωρα το πρωι δεν προκειται να μπω σε τετοια διαδικασια να ψαχνω τετοιου ειδους φωτο (φρικαλεες)

παντως ειχε γινει στο αφγανισταν

παντως μου κανει εντυπωση που αμφισβητεις οτι μπορει να χει γινει κατι τετοιο???? στο αμπου γκρααμπ τετοια και χειροτερα γιναν??? τους εχεις οτι ηταν με το σταυρο στο χερι ολοι εκει περα???
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Προσωπικα εχω εμπειρια με μια φιλη που τα εφτιαξε με αραβα μουσουλμανο (αιγυπτιο).
Τραγωδια.
Την εβαζε να κυκλοφορει με μαντηλα.
Δεν την αφηνε να φαει παρα μονο οσα επετρεπε αυτος.
Δεν την αφηνε να εκφρασει χριστιανικη πιστη.
Την εκανε να ντρεπεται για το φύλο και την ερωτικοτητα της.
Κοινώς, προσπαθησε να την μεταβαλει σε "πραγμα".
Ευτυχως ξυπνησε και τον εστειλε στο διαολο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
μαν με προσβαλεις....
το ειχα δει και σε βιντεο αλλα και σε φωτο
αμεσα να του αναρτησω δεν γινεται γιατι θελει ψαξιμο
και στις 3 η ωρα το πρωι δεν προκειται να μπω σε τετοια διαδικασια να ψαχνω τετοιου ειδους φωτο (φρικαλεες)

παντως ειχε γινει στο αφγανισταν

παντως μου κανει εντυπωση που αμφισβητεις οτι μπορει να χει γινει κατι τετοιο???? στο αμπου γκρααμπ τετοια και χειροτερα γιναν??? τους εχεις οτι ηταν με το σταυρο στο χερι ολοι εκει περα???
Δεν με ενδιαφερει τι κανουν οι αμερικανοι. Με ενδιαφερει ότι οι ισλαμοφασιστες είναι κίνδυνος για εμενα, ως Ελλαδα. Τι δεν καταλαβαίνεις και αραδιάζεις ασχετα?
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.843
Πόντοι
1.686
Προσωπικα εχω εμπειρια με μια φιλη που τα εφτιαξε με αραβα μουσουλμανο (αιγυπτιο).
Τραγωδια.
Την εβαζε να κυκλοφορει με μαντηλα.
Δεν την αφηνε να φαει παρα μονο οσα επετρεπε αυτος.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Διαιτολόγος ο Αραψ ;

Μετά πείνασε και τον χώρισε !  :2funny:
Τώρα πόσα κιλά είναι ;  :2funny:
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.744
Like
1.426
Πόντοι
366
Εισαι σε μια ωριμη ηλικια πια όμως, θα επρεπε να γνωρίζεις τα βασικα. Δεν εχει "δεν γνωριζω περι αυτων". Τοτε γιατι εκφράζεις αποψη και μαλιστα με ολοκληρα κατεβατά?
μιλησα για κορανι??? σιγα ρε μην εχω κατσει να διαβασω το κορανι??? πας καλα?? ρε???
εγω μιλαω για κοινωνικο-πολιτικες-οικονομικες συνθηκες (και ιστορια) και πως επηρεαζεται η ψυχολογια του ατομου και κατ επεκταση μεριδα ατομων

γιατι ρε ξερολα εσυ εχει διαβασει ο ιδιος το κορανι???? ή τα ακουσες απο καποιον αλλο??? πως εσυ εκφερεις και κανεις αναγωγη με βαση κατι που ακουσες απο τριτον???
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Κοράνι, 8:12 «Θυμηθείτε οτι ο Κύριός σας ενέπνευσε τους αγγέλους (με το μήνυμα): “Είμαι μαζί-σας: δώστε αντοχή στους Πιστούς: Θα σπείρω τον τρόμο στις καρδιές των Απίστων: τσακίστε τους λαιμούς-τους, και σακατέψτε τα ακροδάχτυλά τους.”»

Κοράνι 33:26 «Κ’ εκείνους από τους Ανθρώπους του Βιβλίου [δηλ. τους Εβραίους και τους Χριστιανούς] που τους βοήθησαν — ο Αλλάχ τους έριξε από τα φρούριά τους κ’ έσπειρε τον τρόμο στις καρδιές-τους. (Έτσι ώστε) κάποιους σκοτώσατε, κι άλλους πήρατε αιχμαλώτους.»

Κοράνι, 2:190–193 «Και δώστε μάχη για τον Αλλάχ μ’ εκείνους που μάχονται εναντίον-σας, και μην ξεπεράσετε τα όρια, ασφαλώς ο Αλλάχ δεν αγαπάει εκείνους που ξεπερνούν τα όρια. Και σκοτώστε-τους όπου τους βρείτε, και διώξτε-τους από κει που σας έδιωξαν, [γιατί] ο διωγμός είναι χειρότερος από το φόνο. [...] Και δώστε μάχη εναντίον-τους μέχρις ότου να μην υπαρχει πια διωγμός, και η θρησκεία να είναι μόνο για τον Αλλάχ.»

Κοράνι 9:29 «Πολεμήστε εκείνους που δεν πιστεύουν στον Αλλάχ, ούτε στην Ημέρα της Κρίσεως, ούτε θεωρούν απαγορευμένο εκείνο που έχει απαγορεύσει ο Αλλάχ και ο Αγγελιοφόρος-Του, ούτε παραδέχονται τη θρησκεία της Αλήθειας, (ακόμη κι αν είναι) απ’ τους Ανθρώπους του Βιβλίου, [Χριστιανοί και Εβραίοι] μέχρις ότου πληρώσουν το φόρο υποταγής, κ’ αισθάνονται καθυποταγμένοι.»

Ισχάκ:327 «Ο Αλλάχ είπε, “Ένας προφήτης πρέπει να σφάξει πριν να συλλέξει αιχμαλώτους. Ο κατασφαγμένος εχθρός διώχνεται από τη γη. Μωάμεθ, έχεις ζηλέψει τις επιθυμίες αυτού του κόσμου, τα καλά και τα λύτρα που οι αιχμάλωτοι θα φέρουν. Αλλά ο Αλλάχ επιθυμεί να σκοτωθούν για να κάνει φανερή τη θρησκεία.”»

καλά έχει πολλά τέτοια,
κοράνι σελίδα 53 στο pdf
μπάκαρα 2:216 μιλάει για τον πόλεμο
στο επόμενο 217, λέει ότι ο πόλεμος σταματάει στον απαράβατο μήνα, διότι είναι αμάρτημα

επίσης πιο κάτω στην επόμενη σελίδα στο 221, στο μπάκαρα, αναφέρει ότι και στο ταλμούδ, μην παντρεύεστε άπιστες... εδώ βέβαια άμα πιστέψουν τότε όλα είναι μια χαρά. στους εβραίους θεωρούνται τα παιδιά μη καθαροί εβραίοι και αντιμετωπίζονται διαφορετικά ακόμα και από τους εβραίους.

τα ωραία βέβαι είναι και πιο κάτω, σελίδα 95 στο pdf,
σούρα αλ ιμράν 3:118 για όσους έχουν το βιβλίο αναφέρει, μην έχετε οικειότητα με όσους είναι έξω από τις θέσεις σας. δε θα παραλείψουν να σας διαφθείρουν, μόνο την καταστροφή σας επιθυμούν.

πιο κάτω στο 121, θυμήσου εκείνο το πρωί που έφυγες πολύ νωρίς απ' την οιγένειά σου για να τοποθετήσεις τους Πιστούς στις θέσεις τους στο πόλεμο....

στο 129, ο αλλάχα συγχωρεί όποιον θέλει και βασανίζει όποιον θέλει,

στο 131, να φοβάστε τη Φωτιά που έχει ετοιμασθεί για όσους έχουν αρνηθεί την πίστη.

στο 141, έργο του αλλάχ είναι να καταστρέψει εκείνους που αντιστέκονται την Πίστη

σελίδα 162 στο pdf, στο 51, μην κάνετε τους εβραίους και τους χριστιανούς φίλους και προστάτες σας

το μισό κοράνι τέτοια γράφει.
ποιος κάθεται να ψάχνει και τα υπόλοιπα τέτοια ώρα...
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Την εκανε να ντρεπεται για το φύλο και την ερωτικοτητα της.

Γιατι ο χριστιανισμος ειναι μες στην ερωτικοτητα και την αγαπη για το σωμα.  :2funny:
Ολες οι αβραμαικες θρησκειες τα ιδια λενε πανω κατω, μαν.
Μονο η αρχαια θρησκεια αγαπουσε τις ηδονες, το γυμνο σωμα, τον αθλητισμο κτλ.
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
66
Προσωπικα εχω εμπειρια με μια φιλη που τα εφτιαξε με αραβα μουσουλμανο (αιγυπτιο).
Τραγωδια.
Την εβαζε να κυκλοφορει με μαντηλα.
Δεν την αφηνε να φαει παρα μονο οσα επετρεπε αυτος.
Δεν την αφηνε να εκφρασει χριστιανικη πιστη.
Την εκανε να ντρεπεται για το φύλο και την ερωτικοτητα της.
Κοινώς, προσπαθησε να την μεταβαλει σε "πραγμα".
Ευτυχως ξυπνησε και τον εστειλε στο διαολο.
Φέτος πήγα Παρίσι. Στο σταθμό Chatelet περιμένοντας το μετρό, πέτυχα οικογένεια interracial φάση. Άραβας με μούσι τζιχαντιστή και τουρμπάνι έσερνε σα σκυλάκι μια κατάλευκη γαλανομάτα Γαλλιδούλα 23-25 ετών που είχε ντυθεί σα ντολμάς με παραδοσιακή μουσουλμανική φορεσιά, μαζί με 2 κουτσούβελα. Η γκόμενα προφανώς αλλαξοπίστησε και υπέστη φοβερή πλύση εγκεφάλου αφού προχωρούσε με τα μάτια στο πάτωμα και συμπεριφερόταν αφύσικα, σα στοιχειό. Κατάντια. Τους έρμους τους γονείς της σκέφτομαι...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
μιλησα για κορανι??? σιγα ρε μην εχω κατσει να διαβασω το κορανι??? πας καλα?? ρε???
εγω μιλαω για κοινωνικο-πολιτικες-οικονομικες συνθηκες (και ιστορια) και πως επηρεαζεται η ψυχολογια του ατομου και κατ επεκταση μεριδα ατομων

γιατι ρε ξερολα εσυ εχει διαβασει ο ιδιος το κορανι???? ή τα ακουσες απο καποιον αλλο??? πως εσυ εκφερεις και κανεις αναγωγη με βαση κατι που ακουσες απο τριτον???
Σαχλαμαρίζεις. Θελεις να μιλαμε σοβαρα ή όχι?
Εμεις σου παραθέτουμε κομματια από το κορανι, κι εσυ σκιζεις τα ιματια σου ότι δεν είναι ετσι, αλλά δεν ξερεις κιολας, και πού βρηκατε τη μεταφραση, κλπ κλπ.
Πολύ ζορι βλεπω τραβας, για καποιον που...δεν ασχολειται. Ε εμεις ασχολούμαστε. Αρα ακου και μην μιλας αφου δεν ξερεις.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Φέτος πήγα Παρίσι. Στο σταθμό Chatelet περιμένοντας το μετρό, πέτυχα οικογένεια interracial φάση. Άραβας με μούσι τζιχαντιστή και τουρμπάνι έσερνε σα σκυλάκι μια κατάλευκη γαλανομάτα Γαλλιδούλα 23-25 ετών που είχε ντυθεί σα ντολμάς με παραδοσιακή μουσουλμανική φορεσιά, μαζί με 2 κουτσούβελα. Η γκόμενα προφανώς αλλαξοπίστησε και υπέστη φοβερή πλύση εγκεφάλου αφού προχωρούσε με τα μάτια στο πάτωμα και συμπεριφερόταν αφύσικα, σα στοιχειό. Κατάντια. Τους έρμους τους γονείς της σκέφτομαι...
Εγω δεν τους λυπάμαι.
Καλα να παθουν.
Ποιος ξερει τι σαχλαμαρα επετρεψαν να μπει στο κεφαλι της κορης τους, ώστε να δεχθεί να ενωσει τη ζωη της με ένα ζωο.
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
μαν με προσβαλεις....
το ειχα δει και σε βιντεο αλλα και σε φωτο
αμεσα να του αναρτησω δεν γινεται γιατι θελει ψαξιμο
και στις 3 η ωρα το πρωι δεν προκειται να μπω σε τετοια διαδικασια να ψαχνω τετοιου ειδους φωτο (φρικαλεες)

παντως ειχε γινει στο αφγανισταν

παντως μου κανει εντυπωση που αμφισβητεις οτι μπορει να χει γινει κατι τετοιο???? στο αμπου γκρααμπ τετοια και χειροτερα γιναν??? τους εχεις οτι ηταν με το σταυρο στο χερι ολοι εκει περα???

Αμφισβητω το βιντεο. Οχι εσενα.

Η τελευταια φορα που ξεσηκωθηκε σαλος για (πραγματικη) ακροτητα αμερικανων στρατιωτων ηταν οταν πεταξαν ενα κουταβι σε χαραδρα.
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Εγω δεν τους λυπάμαι.
Καλα να παθουν.
Ποιος ξερει τι σαχλαμαρα επετρεψαν να μπει στο κεφαλι της κορης τους, ώστε να δεχθεί να ενωσει τη ζωη της με ένα ζωο.

Ετσι.
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.744
Like
1.426
Πόντοι
366
Προσωπικα εχω εμπειρια με μια φιλη που τα εφτιαξε με αραβα μουσουλμανο (αιγυπτιο).
Τραγωδια.
Την εβαζε να κυκλοφορει με μαντηλα.
Δεν την αφηνε να φαει παρα μονο οσα επετρεπε αυτος.
Δεν την αφηνε να εκφρασει χριστιανικη πιστη.
Την εκανε να ντρεπεται για το φύλο και την ερωτικοτητα της.
Κοινώς, προσπαθησε να την μεταβαλει σε "πραγμα".
Ευτυχως ξυπνησε και τον εστειλε στο διαολο.
διαβασες το γαμωσεντονι μου
αυτο δεν το περιγραφω σ αυτες τις γραμμες: "οτι υπαρχει προβλημα δεν αντιλεγει κανεις....το ισλαμ ως κοινωνικο πολιτικο συστημα ειναι καταπιεστικο γιατι βασιζει τους νομους του στο κορανι που γραφτηκε τον 7 μχ αιωνα.....οι ανθρωπινες ελευθεριες περιοριζονται, δεν τιθεται θεμα συγκρισης με τη δυση....σε τι?? σε πολιτικο επιπεδο? που ειναι τα περισσοτερα δικτατορικα καθεστωτα?? σε κοινωνικο??? σε οικονομικο???... αυτα βεβαια ειναι θεματα δικα τους και καλουνται να τα επιλυσουν οι ιδιοι....πρεπει οι ιδιοι να θελησουν τη χειραφετηση τους ..."
τι δεν καταλαβαινεις?????
χειραφετηθηκε η δικια σου και τελειωσε (την πηδηξες να βρει το φως της??)

αυτο που γραφεις πανω, το οποιο ειναι και γνωστο γιατι γινεται σε επιπεδο καθημερινοτητας, σε κοινωνικο επιπεδο (δεν χρειαζεται να εχεις διαβασει το κορανι για να το ξες), απεχει πολυ απ το να κοβεις κεφαλια με μπαλταδες και μαχερια λες και ειναι προβατο ο αλλος (ελεος ρε αλεξ)
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
εχεις συναναστραφει με αραβες μουσουλμανους??? αν ναι τι εχεις αποκομοισει προσωπικα????
ρε μαν, αφου ειχαν τατουαζ με σβαστικες, πως να το κανουμε....δεν ηταν ναζι????  

να κάνουμε την αφαίρεση, να βρούμε το χρόνο που σου πήρε να αυτο-αναιρεθείς.
σου είπα ότι κρίνεις εξ ιδίων, αλλά τώρα με τους μουσουλμάνους θες και γνωριμία εις βάθος.

σε ποια από τις 2 τελείως διαφορετικές απόψεις που γράφεις, συγκλίνεις;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom