Νέα

Δολοφονία 2 νεαρών στη Μάνη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Gamaw Gries
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 573
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
διαβασες το γαμωσεντονι μου
αυτο δεν το περιγραφω σ αυτες τις γραμμες: "οτι υπαρχει προβλημα δεν αντιλεγει κανεις....το ισλαμ ως κοινωνικο πολιτικο συστημα ειναι καταπιεστικο γιατι βασιζει τους νομους του στο κορανι που γραφτηκε τον 7 μχ αιωνα.....οι ανθρωπινες ελευθεριες περιοριζονται, δεν τιθεται θεμα συγκρισης με τη δυση....σε τι?? σε πολιτικο επιπεδο? που ειναι τα περισσοτερα δικτατορικα καθεστωτα?? σε κοινωνικο??? σε οικονομικο???... αυτα βεβαια ειναι θεματα δικα τους και καλουνται να τα επιλυσουν οι ιδιοι....πρεπει οι ιδιοι να θελησουν τη χειραφετηση τους ..."
τι δεν καταλαβαινεις?????
χειραφετηθηκε η δικια σου και τελειωσε (την πηδηξες να βρει το φως της??)

αυτο που γραφεις πανω, το οποιο ειναι και γνωστο γιατι γινεται σε επιπεδο καθημερινοτητας, σε κοινωνικο επιπεδο (δεν χρειαζεται να εχεις διαβασει το κορανι για να το ξες), απεχει πολυ απ το να κοβεις κεφαλια με μπαλταδες και μαχερια λες και ειναι προβατο ο αλλος (ελεος ρε αλεξ)
Περαν από τα εγκληματα, ο μουσουλμανισμος είναι ενοχλητικος ακομη και ως καθημερινοτητα.
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537

Κοιτα, επειδη θα πεσω για υπνο εντος των προσεχων 2 λεπτων, το εκανα save σ' ενα γενικο μου "ημερολογιο" (αρχειο Word με ολες μου τις εκκρεμοτητες, απο Youtube μεχρι βιβλια και ταινιες) και θα το δω αυριο πρωι.

Παντως, κοιταξα το πρωτο λεπτο και, ομολογουμενως, ξεχειλιζε αναγεννησιακη αισθητικη και ουμανισμο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Κοιτα, επειδη θα πεσω για υπνο εντος των προσεχων 2 λεπτων, το εκανα save σ' ενα γενικο μου "ημερολογιο" (αρχειο Word με ολες μου τις εκκρεμοτητες, απο Youtube μεχρι βιβλια και ταινιες) και θα το δω αυριο πρωι.

Παντως, κοιταξα το πρωτο λεπτο και, ομολογουμενως, ξεχειλιζε αναγεννησιακη αισθητικη και ουμανισμο.
Εγω παντως για να σου πω την αληθεια, τα βλεπω ανετα και μετα πεφτω και κοιμάμαι.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Γιατι ο χριστιανισμος ειναι μες στην ερωτικοτητα και την αγαπη για το σωμα.  :2funny:
Ολες οι αβραμαικες θρησκειες τα ιδια λενε πανω κατω, μαν.
Μονο η αρχαια θρησκεια αγαπουσε τις ηδονες, το γυμνο σωμα, τον αθλητισμο κτλ.
θες να πιάσουμε τι είπε ο χριστός; τι έγραψαν οι απόστολοι; τι ασπάζονται οι ορθόδοξοι, οι καθολικοί, οι διαμαρτυρόμενοι κ.ο.κ.;
για να τα ξεκαθαρίσουμε, γιατί μπορεί κάποιοι να έχουν λανθασμένες απόψεις, οι οποίες προέρχονται από αυτό που ακούγεται δεξιά-αριστερά.
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Ολες οι θρησκειες ειναι για τον πουτσο, απλα ο μουσουλμανισμος ειναι λιγο περισσοτερο για τον πουτσο.  :grin:

Αμεσως μετα ερχονται οι διαφοροι χριστιανισμοι - ιουδαϊσμοι (ξαδερφια ολα, μεταξυ τους και με το μουσουλμανισμο) και, ενα κλικ πιο σοβαρος ειναι ο ινδουισμος.

Φυσικα, νο1 θρησκεια ειναι του ιπταμενου μακαρονοτερατος (η μονη που δεν θα ντρεπομουν να δηλωσω πιστος της, δημοσιως).
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Γιατι ο χριστιανισμος ειναι μες στην ερωτικοτητα και την αγαπη για το σωμα.  :2funny:
Ολες οι αβραμαικες θρησκειες τα ιδια λενε πανω κατω, μαν.
Μονο η αρχαια θρησκεια αγαπουσε τις ηδονες, το γυμνο σωμα, τον αθλητισμο κτλ.
Σε κανενα χριστιανικο κρατος δεν θα σε λιθοβολησουν επειδή πηγες με καποια.
Σωστα?
Αρα υπαρχει διαφορά. Και κόψτε την καραμελιτσα του τσουβαλιάσματος.
Δεν ξερω γιατι σας ενοχλεί τοσο η διαπιστωση (προφανως είναι υποχρεωση...προοδευτικότητας να αρνεισαι τον χριστιανισμο σου) αλλά ΔΕΝ ειμαστε το ιδιο χριστιανοι και μουσουλμάνοι. Και ποιος ενοχλείται, να το κοιταξει.
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
66
Φυσικα, νο1 θρησκεια ειναι του ιπταμενου μακαρονοτερατος (η μονη που δεν θα ντρεπομουν να δηλωσω πιστος της, δημοσιως).
Όντως είναι στα φόρτε της αυτή η μαλακία τελευταία. Νομίζω πιστός της δήλωνε και ο παράλυτος που δημιούργησε τον Παστίτσιο.
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.744
Like
1.426
Πόντοι
366
Σαχλαμαρίζεις. Θελεις να μιλαμε σοβαρα ή όχι?
Εμεις σου παραθέτουμε κομματια από το κορανι, κι εσυ σκιζεις τα ιματια σου ότι δεν είναι ετσι, αλλά δεν ξερεις κιολας, και πού βρηκατε τη μεταφραση, κλπ κλπ.
Πολύ ζορι βλεπω τραβας, για καποιον που...δεν ασχολειται. Ε εμεις ασχολούμαστε. Αρα ακου και μην μιλας αφου δεν ξερεις.
δεν σε πιανω...αμφισβητεις οτι αυτα που εγραψα βασιστηκαν σε γεγονοτα παρελθοντος αλλα και του παροντος απο πολυπαραγοντικο πρισμα εκτος απο καθαρα θρησκευτικο???
αμφισβητησα αρχικα ευφυολογοντας τον piderof ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΥΒΩ ΜΑΛΑΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΑΝΙ, αλλα κατοπιν οταν μου ανεβασε τη πηγη, εκανα μουγκα και του πα ωραιος...κι οτι θα το μελετησω κατ ιδιαν....ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΡΕ ΜΑΛΕΑ???ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ ΚΑΜΙΑ ΠΙΠΑ ΜΗΠΩΣ????

κι εσυ, οι γενικευσεις που καταληγεις απο προερχονται ρε???? ανεβασες κανα κορανι και δεν το ειδα???? εγραψες τιποτα απ αυτα που ποσταρησε ο piderof και δεν το ειδα??? ή βασιστηκες σ αυτα που εχεις δει (εμπειρικα) και στη γεγονοτολογια που σου φτανει μεσω ιντερνετ και μμε???
μη μου λες μαλακιες λοιπον
 
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Προσωπικα εχω εμπειρια με μια φιλη που τα εφτιαξε με αραβα μουσουλμανο (αιγυπτιο).
Τραγωδια.
Την εβαζε να κυκλοφορει με μαντηλα.
Δεν την αφηνε να φαει παρα μονο οσα επετρεπε αυτος.
Δεν την αφηνε να εκφρασει χριστιανικη πιστη.
Την εκανε να ντρεπεται για το φύλο και την ερωτικοτητα της.
Κοινώς, προσπαθησε να την μεταβαλει σε "πραγμα".
Ευτυχως ξυπνησε και τον εστειλε στο διαολο.
όλα αυτά καλύπτονται από το κοράνι δε χρειάζονται και προσωπικές εμπειρίες.
οι γυναίκες είναι αντικείμενα τα οποία έχουν τη βλαβερή μόλυνση(περίοδο).
είναι καλλιεργήσιμη γη, καλλιεργείστε την όπως θέλετε...

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
όλα αυτά καλύπτονται από το κοράνι δε χρειάζονται και προσωπικές εμπειρίες.
οι γυναίκες είναι αντικείμενα τα οποία έχουν τη βλαβερή μόλυνση(περίοδο).
είναι καλλιεργήσιμη γη, καλλιεργείστε την όπως θέλετε...
Και όπως διδασκουν οι μουλλάδες, δεν φταιει ο αντρας που βιαζει μια γυναικα στο δρομο αν δεν φοραει μπουργκα, "όπως δεν μπορεις να πεις ότι φταιει η γατα που ορμαει σε ένα κομματι κρεας που βλεπει πεταμενο κατω".

Αλλά όχι μωρε, και οι χριστιανοι το ιδιο είναι, οι αμερικανοι σκοτωνουν στο αφγανισταν... :jerking:
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.744
Like
1.426
Πόντοι
366
Περαν από τα εγκληματα, ο μουσουλμανισμος είναι ενοχλητικος ακομη και ως καθημερινοτητα.
ναι ειναι...τι πρπει να κανουμε δηλαδη να τους γαμησουμε τα πρεκια???
αφου οι ιδιοι το αποδεχονται?? τι να κανουμε??? να τους αλλαξουμε τη θρησκεια?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ναι ειναι...τι πρπει να κανουμε δηλαδη να τους γαμησουμε τα πρεκια???
αφου οι ιδιοι το αποδεχονται?? τι να κανουμε??? να τους αλλαξουμε τη θρησκεια?
Να μην μας ενοχλουν.
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Τι είναι αυτό ρε συ?

Ενας αμερικανος χαβαλες το ξεκινησε για πλακα, διεκδικωντας "σεβασμο" και "δικαιωματα", στο πλαισιο της ανεξιθρησκειας...

Μετα πηρε διαστασεις και απεκτησε δεκαδες χιλιαδες "πιστους", μετατρεπομενο σε συλλογικο τρλλαρισμα.

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ενας αμερικανος χαβαλες το ξεκινησε για πλακα, διεκδικωντας "σεβασμο" και "δικαιωματα", στο πλαισιο της ανεξιθρησκειας...

Μετα πηρε διαστασεις και απεκτησε δεκαδες χιλιαδες "πιστους", μετατρεπομενο σε συλλογικο τρλλαρισμα.
Ε καλα, από βλαμμενους τίγκα ο κοσμος.
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.744
Like
1.426
Πόντοι
366
Αμφισβητω το βιντεο. Οχι εσενα.

Η τελευταια φορα που ξεσηκωθηκε σαλος για (πραγματικη) ακροτητα αμερικανων στρατιωτων ηταν οταν πεταξαν ενα κουταβι σε χαραδρα.
αμφισβητεις εμενα που το λεω, αρα την αξιοπιστια μου...τεσπα θα το ψαξω (αν και απεχθανομαι να βλεπω κανιβαλισμους) κ θα στο στειλω μαν

για το κουταβι τρολαρεις τωρα????  :grin:
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537

Οχι, το κεντρικο επιχειρημα του τυπου ηταν ουσιωδες και ορθολογικο.

αμφισβητεις εμενα που το λεω, αρα την αξιοπιστια μου...τεσπα θα το ψαξω (αν και απεχθανομαι να βλεπω κανιβαλισμους) κ θα στο στειλω μαν

για το κουταβι τρολαρεις τωρα????  :grin:

Οχι, δεν τρολλαρω. Θα το βρεις στο Youtube.

Οσο για Αμπου Γκραιμπ, κλπ, δεν θυμαμαι αν υπηρχανε θυματα.
Οι περισσοτεροι δεν ηταν απλα βασανισμενοι (αλλα χωρις να πεθανουν)?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom