Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 483K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.807
Like
14.593
Πόντοι
3.656
Μεγάλες αλήθειας μίας ιδιότητας (γονέας) που έχει καταχραστεί το δυστυχώς το γυναικείο φύλο.

Η Επιμέλεια των παιδιών δίνεται στη γυναίκα, εκτός αν είναι Αλκοολική, Ναρκομανής ή έχει βαρύ ψυχικό νόσημα, διεγνωσμένο από Δημόσιο Νοσοκομείο, δηλ. στο 99% των περιπτώσεων. Ήταν Νομοτελειακό να εκμεταλλευτούν αυτό το γεγονός. Χρησιμοποιούν τα παιδιά τους σαν πιόνια, ώστε να αποσπάσουν όσο το δυνατόν περισσότερα χρήματα από τον πατέρα. Γνωρίζουν ότι είναι σχεδόν απίθανο να έχουν συνέπειες για αυτή την τακτική, κι αδιαφορούν για τις μακροχρόνιες συνέπειες που θα έχει στα παιδιά τους αυτή η τακτική  
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.807
Like
14.593
Πόντοι
3.656
Τύπε....βρίσκεις έναν Ρουμάνο και με 3000€ λύνονται όλα σου τα προβλήματα με την πρώην σκυλα σύζυγο.Μονο αυτό τους αξίζει αν βάζουν το προσωπικό συμφέρον τους πάνω από τα παιδιά τους.

Όχι, δε πρέπει τα παιδιά να μεγαλώσουν χωρίς μητέρα, ένας σωστός πατέρας αυτό σκέφτεται. Κι αυτό ακριβώς εκμεταλλεύονται αυτές, στηρίζονται στα συναισθήματά μας
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.807
Like
14.593
Πόντοι
3.656
Τρολαρει παλι μαλλον.

Δεν εγραψες πουθενα οτι μετανιωσες για τα παιδια σου.

Όχι, δεν μετάνιωσα, κι ας πλήρωσα το γεγονός αυτό ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ, και δεν μιλάω μόνο για το οικονομικό μέρος. Απλά αν γνώριζα όσα γνωρίζω σήμερα, δεν θα παντρευόμουν. Θα έμενα σε γκαρσονιέρα με έπιπλα ΙΚΕΑ, θα μάζευα όσους περισσότερους πόρους μπορούσα και θα πήγαινα στην Ουκρανία. Θα έβρισκα μια δίμετρη ξανθιά θεά και θα της έσκαγα 20.000€ για παρένθετη μητέρα. Θα γύρναγα με το παιδί σπίτι και δεν θα διακινδύνευα να μου το πάρει καμία
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Όχι, δεν μετάνιωσα, κι ας πλήρωσα το γεγονός αυτό ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ, και δεν μιλάω μόνο για το οικονομικό μέρος. Απλά αν γνώριζα όσα γνωρίζω σήμερα, δεν θα παντρευόμουν. Θα έμενα σε γκαρσονιέρα με έπιπλα ΙΚΕΑ, θα μάζευα όσους περισσότερους πόρους μπορούσα και θα πήγαινα στην Ουκρανία. Θα έβρισκα μια δίμετρη ξανθιά θεά και θα της έσκαγα 20.000€ για παρένθετη μητέρα. Θα γύρναγα με το παιδί σπίτι και δεν θα διακινδύνευα να μου το πάρει καμία

Εβλεπα ενα βιντεακι στο youtube. Σχετικα με ΗΠΑ, πολεμιους Τραμπ εναντιον υποστηρικτων Τραμπ. Και ενα σχολιο, καποιος ξενος, ελεγε ακριβως αυτα που υποστηριζεις εσυ. Οτι χωρισε, οτι εχει προβληματα απο τη γυναικα, για τα παιδια κλπ. Ακριβως τα ιδια. Παιρνοντας πολλα λαικ. Και καποιος του απανταει λεγοντας οτι ειναι απλα μισογυνης. Και εκεινος ανταπαντησε οτι καθε αλλο. Απλως περιγραφει καταστασεις και τι συμβαινει.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.807
Like
14.593
Πόντοι
3.656
Εβλεπα ενα βιντεακι στο youtube. Σχετικα με ΗΠΑ, πολεμιους Τραμπ εναντιον υποστηρικτων Τραμπ. Και ενα σχολιο, καποιος ξενος, ελεγε ακριβως αυτα που υποστηριζεις εσυ. Οτι χωρισε, οτι εχει προβληματα απο τη γυναικα, για τα παιδια κλπ. Ακριβως τα ιδια. Παιρνοντας πολλα λαικ. Και καποιος του απανταει λεγοντας οτι ειναι απλα μισογυνης. Και εκεινος ανταπαντησε οτι καθε αλλο. Απλως περιγραφει καταστασεις και τι συμβαινει.

Αυτή είναι η τακτική του Shame - Blame. Στηριγμένοι στο αντρικό φιλότιμο, αντί να απαντήσουν ΕΥΘΕΩΣ  σε όσα είπες, απλά σε κατηγορούν. Είσαι κοντός, χοντρός, καράφλας, φασίστας, μισογύνης, δεν ξέρεις να φερθείς σε γυναίκες κλπ ώστε να σε ντροπιάσουν και να ξεχαστεί η ουσία όσων έγραψες. Ένας από τους ομορφότερους, διασημότερους και πλουσιότερους άντρες, η φαντασίωση κάθε γυναίκας, ο Μπράντ Πίτ, κατηγορήθηκε από τη γυναίκα του ότι κακοποιούσε συστηματικά τα παιδιά του. Και τον ερεύνησε το FBI. Και δεν αποδείχτηκε τίποτα. Και η άλλη δεν είναι μέσα για ψευδή κατηγορία. Ποιος από μας μπορεί να συγκριθεί με αυτόν; ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ. Και ναι η μόνη λύση να μην σε ξεσκίσει οποιαδήποτε γυναίκα είναι το να μην παντρευτεί κάποιος. Γι αυτό και άρχισε να γιγαντώνεται το κίνημα των MGTOW
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Τύπε εμένα η γυναίκα μου μεγάλωσε σε μια οικογένεια με άπειρα χρήματα..Χωρίς υπερβολές όμως.Με περιουσίες που ξεπερνάνε τα 100εκατ.€
Από την μάνα της πήρε μόνο θλίψη και μαθήματα λάθος αντίληψης.Λυπαμαι που το λέω αλλά καλύτερα να μεγάλωνε χωρίς μητέρα.Το έχει παραδεχτεί και η ίδια μου η γυναίκα αυτό όταν αντιλήφθηκε ότι ζει ένα μεγάλο ψέμα για το πως ζούμε,πως αντιδράμε και πως ρίχνουμε βαρύτητα στα καθημερινά πράγματα.Ειναι πολύ μεγάλο για να το αναλύσω.Εννοειτια ότι με την πεθερά μου δεν ανταλλάσω ούτε καλημέρα,δεν στρέφω το παιδί μου εναντίον της όμως.Θα το αφήσω να βγάλει τα δικά σου συμπεράσματα όταν μεγαλώσει.

Όπως μπορεί καθένας.

Εγώ πάλι αβίαστα στηρίζω δυναμικά την πεθερά μου όταν γκρινιάζει γιατί δεν την θυμόμαστε.

Με μια φράση.

"Η κόρη σου σε θυμάται, όταν στις προσωπικές στιγμές μας φωνάζει αχ μάνα μου".


Εεεεεεεεεεεεεεεε;;;

 

gravatakias

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
1.260
Like
815
Πόντοι
96
Από τη στιγμή που στατιστικά ένας στους 2 πατεράδες θα χάσει τα παιδιά του, δυστυχώς όχι δεν αξίζει. Το ρίσκο (διαζύγια γύρω στο 45%) είναι πολύ μεγάλο
για να σε μισούν τα ίδια σου τα παιδιά λόγω της γυναίκας σου.
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
Όπως μπορεί καθένας.

Εγώ πάλι αβίαστα στηρίζω δυναμικά την πεθερά μου όταν γκρινιάζει γιατί δεν την θυμόμαστε.

Με μια φράση.

"Η κόρη σου σε θυμάται, όταν στις προσωπικές στιγμές μας φωνάζει αχ μάνα μου".


Εεεεεεεεεεεεεεεε;;;
θα μπορουσες να της πεις οτι τη θυμασαι κι εσυ οποτε η γυναικα σου δεν πετυχαινει το φαι που της λες: " λυσσα το εκανες γαμω τη μανα σου..."
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.802
Κριτικές
6
Like
11.279
Πόντοι
3.936
Δεν έχω ακούσει από κανέναν πως μετάνιωσε που έκανε παιδί.
Εγω το πρωτοάκουσα μια πρώην γειτόνισα μου που κουνούσε την ουρά της, μέχρι που της τον έριξα.. Και μετά μου έλεγε ότι ένιωθε εγκλωβισμένη στον γάμο της  :sunglasses:
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Δεν έχω ακούσει από κανέναν πως μετάνιωσε που έκανε παιδί.
Δεν θα σου πει ποτέ κανένας αν μετάνιωσε που έκανε γιό  πούστη, λοατκι, πρεζάκι, αναρχικός ή δουλεύει για 400Ε και ζει στη φτώχεια  και λοιπά .."ωραία πράγματα"...
Ή  κόρη Όρκα, λαθρολάγνα, πρεζού  κτλ..

Και δεν θέλει και πολύ να ...εκτροχιαστεί η κατάσταση!
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Από τη στιγμή που στατιστικά ένας στους 2 πατεράδες θα χάσει τα παιδιά του, δυστυχώς όχι δεν αξίζει. Το ρίσκο (διαζύγια γύρω στο 45%) είναι πολύ μεγάλο
για να σε μισούν τα ίδια σου τα παιδιά λόγω της γυναίκας σου.

Που το βρήκες το 45% των διαζυγίων;
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Δεν θα σου πει ποτέ κανένας αν μετάνιωσε που έκανε γιό  πούστη, λοατκι, πρεζάκι, αναρχικός ή δουλεύει για 400Ε και ζει στη φτώχεια  και λοιπά .."ωραία πράγματα"...
Ή  κόρη Όρκα, λαθρολάγνα, πρεζού  κτλ..

Και δεν θέλει και πολύ να ...εκτροχιαστεί η κατάσταση!

Εδώ ακόμη ένας "ευτυχισμένος" από τα παιδιά που έκανε (βλέπε στο 1:10):

 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
θα μπορουσες να της πεις οτι τη θυμασαι κι εσυ οποτε η γυναικα σου δεν πετυχαινει το φαι που της λες: " λυσσα το εκανες γαμω τη μανα σου..."

Ναι αλλά το γαμήσι ενοχλεί περισσότερο την πουτανόγρια που το στεγνό μουνί της

δεν βγάζει καν υγρά (πια). Χο-χο!

Μια φορά της έσπασα την κουνουπίδια κόμμωση. Της έφυγαν και τ'αυτιά!

Της έδειχνα φωτογραφίες από τραβέλια και της έλεγα ότι με λίγο κραγιόν παραπάνω

δεν έχει τίποτα να ζηλέψει. Την πάω γαμιώντας όπου την πετύχω.

Έπεισα και την κόρη της, να της καρφώσει φαρμάκι στην καρωτίδα

με μελιστάλαχτες ατάκες τύπου: "μόλις ψοφήσεις, θα φορέσω κόκκινα".

Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;;;


Θέλει αέρινο στυλ...μια κι έξω!

 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.807
Like
14.593
Πόντοι
3.656
Που το βρήκες το 45% των διαζυγίων;

Διαζύγια Ελλάδα ποσοστά: Η αναλογία γάμων και διαζυγίων ανά 1.000 κατοίκους το 2017 είναι 4,7 και 1,8, αντίστοιχα. Αυτό σημαίνει ότι η αναλογία γάμοι / διαζύγια είναι 38,2%. ΠΡΟΣΟΧΗ. Οι αριθμοί αυτό αφορούν ΤΩΡΙΝΟΥΣ γάμους, ενώ τα διαζύγια έχονται από άλλες χρονιές. Όμως το γεγονός ότι Σε 19.190 ανήλθαν το 2017 οι αποφάσεις διαζυγίων που εκδόθηκαν στα Πρωτοδικεία της χώρας, έναντι 11.013 το 2016, παρουσιάζοντας αύξηση 74,2%, δείχνει ότι η τάση είναι αυξητική και το πιθανότερο είναι να αυξηθεί τα επόμενα χρόνια. Υπολόγισε λοιπόν πόσα παντρεμένα ζευγάρια περνάνε άθλια και δεν χωρίζουν για Οικονομικούς / Κοινωνικούς κλπ Λόγους και θα δεις αν αξίζει ή όχι. πηγή
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Όχι, δεν μετάνιωσα, κι ας πλήρωσα το γεγονός αυτό ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ, και δεν μιλάω μόνο για το οικονομικό μέρος. Απλά αν γνώριζα όσα γνωρίζω σήμερα, δεν θα παντρευόμουν. Θα έμενα σε γκαρσονιέρα με έπιπλα ΙΚΕΑ, θα μάζευα όσους περισσότερους πόρους μπορούσα και θα πήγαινα στην Ουκρανία. Θα έβρισκα μια δίμετρη ξανθιά θεά και θα της έσκαγα 20.000€ για παρένθετη μητέρα. Θα γύρναγα με το παιδί σπίτι και δεν θα διακινδύνευα να μου το πάρει καμία

παρένθετη σημαίνει ότι θα φιλοξενούσε ωάριο άλλης γυναίκας
 

ErotasPeiratis

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
663
Πόντοι
81
Εννοείται ότι αξίζει!! Είμαι 12 χρόνια παντρεμένος με την γυναίκα μου την οποία γνώρισα από το facebook, είναι από χώρα του πρώην ανατολικού μπλοκ και μου έχει χαρίσει μία υπέροχη κόρη για την οποία κόβω φλέβες!! Αν είχα πάρει ελλεηνίδα θα ήμουν χωρισμένος τώρα....
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Ετσι και ενας φιλος, βρηκε μεσω διαδικτυου μια ξεβρακωτη απο το πρωην ανατολικο μπλοκ, και μολις τσακωθηκαν του πηρε το παιδι και την εκανε  :S
 

ErotasPeiratis

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
663
Πόντοι
81
Ετσι και ενας φιλος, βρηκε μεσω διαδικτυου μια ξεβρακωτη απο το πρωην ανατολικο μπλοκ, και μολις τσακωθηκαν του πηρε το παιδι και την εκανε  :S
Ενώ οι βρακωμένες οι δικές μας είναι καλύτερες ε;! Εγώ κάθε μέρα τόσα χρόνια πλακώνομαι με τη σύζυγο και μετά τα βρίσκουμε. Αυτός είναι ο σκοπός του γάμου. Οι ανατολικές είναι πολύ πιο σωστοί άνθρωποι από τις δικές μας, 10 χρόνια μνημόνια και το αποτέλεσμα είναι αντί να κατεβάσουν οι ελλεηνίδες τη μύτη, έγιναν οι περισσότερες Call girls!!!!
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.877
Πόντοι
5.406
Οικογενεια μονο με ξενη και με ελαχιστες περιπτωσεις ελληνιδων. Οι περισσοτερες ειναι παναχρηστες ελεηνιδες σκατοψυχες με επιπεδο βρωμικης κουραδας απο χαλασμενο κουνουπιδι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom