Νέα

Διαζύγιο ανώδυνο... γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kwstasss123
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 160
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
4 Ιουλ 2020
Μηνύματα
12
Like
2
Πόντοι
0
Εγω φιλε ημουν παντρεμενος 20 χρονια και εχω δυο παιδια 17 και 15. Δεν πρεπει να εχει υπαρξει πιο μεγαλος καψουρης στην φυση ολη.Ωσπου μια ωραια πρωια τον Δεκεμβρη του 18 η κυρια μου ανακοινωνει οτι θελει διαζυγιο.Κανεις δεν πιστευε οτι μπορει να εγινε αυτο με εμας.Εντελως αντικειμενικα παιδια,ειχαμε μια τρομερη σχεση.Ουδεποτε πηρα μια απαντηση πειστικη γιατι .Αποφασισαμε να βγαλουμε συναινετικο διαζυγιο στο οποιο της ειπα να αναφερει οτι τα παιδια θα τα βλεπω οποτε θελω και οτι ωρα θελω.Εξηγηθηκα οτι αν γινει κατι διαφορετικο απλα θα την βρουν σε χαντακι νεκρη.Το δεχθηκε αδιαμαρτυρητα.Τωρα μενει με τα παιδια σε ενα σπιτι που εχουμε στην Αθηνα και εγω μενω στην Κορινθο εκει που μεναμε πριν.Βλεπω τα παιδια μου τουλαχιστον τρεις φορες την εβδομαδα και οτι μερα θελω.Δεν εχουμε τσακωθει και πιστευω οτι μες στην ατυχια μου ειμαι τυχερος που δεν εχω θεματα με αυτην.Τα παιδια δεν ειδαν καθολου τσακωμους και αν εξαιρεσουμε την αρχη που την ακουσαν λιγο,τωρα πια νομιζω οτι ειμαστε σε μια καλη φαση.Περουσιακα επειδη εγω ημουν αυτος που εχω κατι τις, ποτε δεν διεκδικησε κατι.Δεν ξερω .....
 

waikiki

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2017
Μηνύματα
76
Like
12
Πόντοι
0
Αυτά βλέπουμε και άντε να παντρευτούμε μετά. Το συμφωνο συμβίωσης ομοφυλόφιλων βιαστηκανε την κοινή επιμέλεια ακόμη το ψάχνουν.
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.340
Πόντοι
2.356
Δυσκολα τα πραματα τυπε!
 
OP
OP
Kwstasss123

Kwstasss123

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2011
Μηνύματα
98
Κριτικές
1
Like
131
Πόντοι
0
Εγω φιλε ημουν παντρεμενος 20 χρονια και εχω δυο παιδια 17 και 15. Δεν πρεπει να εχει υπαρξει πιο μεγαλος καψουρης στην φυση ολη.Ωσπου μια ωραια πρωια τον Δεκεμβρη του 18 η κυρια μου ανακοινωνει οτι θελει διαζυγιο.Κανεις δεν πιστευε οτι μπορει να εγινε αυτο με εμας.Εντελως αντικειμενικα παιδια,ειχαμε μια τρομερη σχεση.Ουδεποτε πηρα μια απαντηση πειστικη γιατι .Αποφασισαμε να βγαλουμε συναινετικο διαζυγιο στο οποιο της ειπα να αναφερει οτι τα παιδια θα τα βλεπω οποτε θελω και οτι ωρα θελω.Εξηγηθηκα οτι αν γινει κατι διαφορετικο απλα θα την βρουν σε χαντακι νεκρη.Το δεχθηκε αδιαμαρτυρητα.Τωρα μενει με τα παιδια σε ενα σπιτι που εχουμε στην Αθηνα και εγω μενω στην Κορινθο εκει που μεναμε πριν.Βλεπω τα παιδια μου τουλαχιστον τρεις φορες την εβδομαδα και οτι μερα θελω.Δεν εχουμε τσακωθει και πιστευω οτι μες στην ατυχια μου ειμαι τυχερος που δεν εχω θεματα με αυτην.Τα παιδια δεν ειδαν καθολου τσακωμους και αν εξαιρεσουμε την αρχη που την ακουσαν λιγο,τωρα πια νομιζω οτι ειμαστε σε μια καλη φαση.Περουσιακα επειδη εγω ημουν αυτος που εχω κατι τις, ποτε δεν διεκδικησε κατι.Δεν ξερω .....
Σχετικα τυχερος μεσα στην ατυχια σου...
αφου δεν διεκδικησε πολλα... μαλλον καταλαβε οτι η μαλακια ειναι δικια της...
απο διατροφες κ τετοια... ποσα δινεις..?
Και γενικα...
οι διατροφες κλπ... πως βγαινουν???
ο φιλος εχει ενα μαγαζι που παει για κλεισιμο.. οποτε εισοδηματα μηδεν!!
Οποτε τι να διεκδηκησει η κυρια απο καποιον που κανει μηδενικη δηλωση...??? :think:
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.660
Πόντοι
41.129
Εγω φιλε ημουν παντρεμενος 20 χρονια και εχω δυο παιδια 17 και 15. Δεν πρεπει να εχει υπαρξει πιο μεγαλος καψουρης στην φυση ολη.Ωσπου μια ωραια πρωια τον Δεκεμβρη του 18 η κυρια μου ανακοινωνει οτι θελει διαζυγιο.Κανεις δεν πιστευε οτι μπορει να εγινε αυτο με εμας.Εντελως αντικειμενικα παιδια,ειχαμε μια τρομερη σχεση.Ουδεποτε πηρα μια απαντηση πειστικη γιατι .Αποφασισαμε να βγαλουμε συναινετικο διαζυγιο στο οποιο της ειπα να αναφερει οτι τα παιδια θα τα βλεπω οποτε θελω και οτι ωρα θελω.Εξηγηθηκα οτι αν γινει κατι διαφορετικο απλα θα την βρουν σε χαντακι νεκρη.Το δεχθηκε αδιαμαρτυρητα.Τωρα μενει με τα παιδια σε ενα σπιτι που εχουμε στην Αθηνα και εγω μενω στην Κορινθο εκει που μεναμε πριν.Βλεπω τα παιδια μου τουλαχιστον τρεις φορες την εβδομαδα και οτι μερα θελω.Δεν εχουμε τσακωθει και πιστευω οτι μες στην ατυχια μου ειμαι τυχερος που δεν εχω θεματα με αυτην.Τα παιδια δεν ειδαν καθολου τσακωμους και αν εξαιρεσουμε την αρχη που την ακουσαν λιγο,τωρα πια νομιζω οτι ειμαστε σε μια καλη φαση.Περουσιακα επειδη εγω ημουν αυτος που εχω κατι τις, ποτε δεν διεκδικησε κατι.Δεν ξερω .....


τυπε προσπαθεις να πεισεις οτι δεν εισαι κλωναρι και οτι εχεις κανονικη ζωη ??

που τα σκεφτηκες ολα αυτα ?

γραφεις και μαλακιες μεσα και εκτιθεσαι κιολας  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Καλησπερα φριεντς..!! :grin:
Εχω φιλαρακι.. παντρεμενο 6χρονια.. με 2 παιδακια.. που με την γυναικα του δεν μιλιουντε!!!Στο ιδιο σπιτι κ δεν μιλαει ο ενασ στον αλλο... :S το εχω δει με τα ματια μ...!!Καλα..το σεξ το εχουν κοψει 1 χρονο τωρα...!! :headbang:
Γενικα δεν υπαρχει συνεννοηση.. αυτη δινει σημασια μονο στα παιδακια... το ιδιο κ ο φιλος.. οποτε μεταξυ τους οποτε μιλανε.. τσακωνονται!
Εγω προσπαθω να τον ηρεμω..γιατι μου λεει κατι τρελα.. 'θα την σκοτοσω κ θα την θαψω..κλπ' :jerking: 
Αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μπορει να συνεχειστει αυτο το θεατρο..οποτε μαλλον πανε για διαζυγιο!!
Οσοι εχετε περασει απ αναλογη φαση... ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει ανωδυνο διαζυγιο...???  συναισθηματικα κ οικονομικα...
και καποια tips αν υπαρχουν..
Ηλικιες γυρω στα 40 κ οι δυο...

[/quot


Το αν το Διαζύγιο είναι ανώδυνο, εξαρτάται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ από τη διάθεση της γυναίκας. Πες του να τραινάρει όσο μπορεί την κατάσταση και να κρύψει όσο το δυνατόν περισσότερα χρήματα μπορεί. Να είναι έτοιμος για απίθανες κατηγορίες, το ξέρουν πάρα πολύ καλά ότι η Κοινωνία θα τις πιστέψει ότι και να πούνε και να πάρει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΈΝΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ, όσο ακριβός κι αν είναι. Θα του βγει φθηνότερα. Αν μπορέσει και πάρει Κοινή Επιμέλεια, δεν ξέρω πότε και αν θα ψηφιστεί ο Νόμος θα είναι το τέλειο, αφού δεν θα πληρώνει Διατροφή   
Οταν διαβαζω "εξειδικευμενο δικηγορο στα διαζυγια" που ειναι η πιο απλη και συνηθισμενη διαδικασια, με πιανουν τα γελια
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.487
Like
27.703
Πόντοι
5.506
Προσωπική εμπειρία δεν έχω , αλλά μου είχε πει ένας φίλος οτι το μη συναινετικό (η πως αλλιώς λέγεται δεν ξέρω) βγαίνει γυρω στο χιλιάρικο και αργεί να βγει , ενώ το συναινετικό βγαίνει πιο γρήγορα αλλα είναι και πιό ακριβό και βγαίνει γυρω στα 3 χιλιάρικα ... αν τα θυμάμαι καλά δηλαδη , και αν ισχύουν αυτά που μου είπαν.
αλεξ αυτες ειναι οι τιμες?
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
ο Αλεξ θα γινει ο προσωπικος μου δικηγορος.
Θα εχει απλετη διαφημιση και προμοσιον και σε ανταλλαγμα θα κοιτα τις υποθεσεις μου με ζεση και τσαμπε :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Προσωπική εμπειρία δεν έχω , αλλά μου είχε πει ένας φίλος οτι το μη συναινετικό (η πως αλλιώς λέγεται δεν ξέρω) βγαίνει γυρω στο χιλιάρικο και αργεί να βγει , ενώ το συναινετικό βγαίνει πιο γρήγορα αλλα είναι και πιό ακριβό και βγαίνει γυρω στα 3 χιλιάρικα ... αν τα θυμάμαι καλά δηλαδη , και αν ισχύουν αυτά που μου είπαν.
Οχι, δεν ισχυει. Το κατ' αντιδικία θα αργησει οντως ισως λιγο και κοστιζει και λιγο περισσοτερο.
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.200
Like
3.434
Πόντοι
456
Είχα περίπτωση γνωστών μου που περίμεναν να γίνει το παιδί 18 και μετά χώρισαν. Στο ενδιάμεσο, 2 χρόνια περίπου, ο καθένας τη ζωή του. Δεν ρώτησα γιατί το έκαναν αλλά πιστεύω πως θα αλλάζει κάτι αν τα παιδιά είναι ενήλικα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
ο Αλεξ θα γινει ο προσωπικος μου δικηγορος.
Θα εχει απλετη διαφημιση και προμοσιον και σε ανταλλαγμα θα κοιτα τις υποθεσεις μου με ζεση και τσαμπε :grin:
Δικηγορο που σε εξυπηρετεί "τσαμπέ" μην τον εμπιστευεσαι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Είχα περίπτωση γνωστών μου που περίμεναν να γίνει το παιδί 18 και μετά χώρισαν. Στο ενδιάμεσο, 2 χρόνια περίπου, ο καθένας τη ζωή του. Δεν ρώτησα γιατί το έκαναν αλλά πιστεύω πως θα αλλάζει κάτι αν τα παιδιά είναι ενήλικα.
Το μονο που αλλαζει ειναι οτι για να βγαλεις συναινετικο διαζυγιο δεν χρειαζεται να κάνεις συμφωνία διατροφης και επικοινωνιας
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.660
Πόντοι
41.129
Ειναι και αυτοι που πιανουν την καραμπινα και μπαμ και κατω...

Ουτε διατροφες ουτε τιποτα μετα...
 

Peacful_Warrior

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2011
Μηνύματα
2.929
Κριτικές
1
Like
237
Πόντοι
36
Ειναι και αυτοι που πιανουν την καραμπινα και μπαμ και κατω...

Ουτε διατροφες ουτε τιποτα μετα...

Το λεγομενο κομπιουτερακι της Κρητης

Κανονιζεις λογαριασμους  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom