Νέα

Διαμαρτύρεται το ΚΚΕ για τις απελάσεις μεταναστών στο Πακιστάν

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kinsey
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 243
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Έχεις απόλυτο δίκιο. Η δαιμονομποίηση δε κάνει καλό. Ούτε ξαγφνικά όλοι οι ξένοι είναι "τέρατα". Το όλο ζήτημα είναι κοινωνικό, όχι εθνικό ή "ρατσιστικό" ή "καθαρής φυλής".

Ακόμη άλλωστε και ξένοι που διαμένουν εδώ, επιθυμούν να αλλάξει κάπως αυτή η κατάσταση. Δυστυχώς πάντως δε γίνεται αλλιώς πρέπει να μπει κάποιο όριο και προυποθέσεις στην παραμονή και όσοι δε την πληρούν με κάποιο τρόπο δε θα μπορούν να είναι στη χώρα. Ούτως ώστε να είναι και σε καλύτερη κατάσταση και όσοι τελικά παραμείνουν. Να υπάρξει κατάρτιση στο θέμα της γλώσσας και επίσης και μια κάποια επαγγελματική-τεχνική κατάρτιση για αυτούς. Και να βοηθήσουμε και να έχουμε αλληλεγγύη. Δεν είναι κακό, όλοι άνθρωποι είμαστε. Αλλά από την άλλη η Ελλάδα- και οποιαδήποτε χώρα, δε μπορεί να διαχειριστεί τις στρατιές λούμπεν όλου του πλανήτη έτσι δεν είναι?

Δεν ξέρω τι είναι λούμπεν αλλά αυτό είναι καταπληκτικό ποστ  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Από τη στιγμή που όσοι μείνουν εδώ θα μπορούν να δουλεύουν δε θα υπάρχει κανένα πρόβλημα, ξαφνικά ο βρωμοπάκης θα γίνει ο συμπαθητικός μελαμψός οικογενειάρχης από απέναντι και όλοι θα είμαστε ευχαριστημένοι. Αρκεί να μείνουν μόνο όσοι μπορούμε να διαχειριστούμε και να υπάρξει κάποια οργάνωση σχετικά με την αντιμετώπισή τους.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Η τωρινή κατάσταση Υπερποντικέ εξυπηρετεί δεκάδες κυκλώματα και για αυτό αμφιβάλλω αν κάτι πράγματι αλλάξει...

Όσο κυκλοφορούν ξέμπαρκοι και ανεξέλεγκτοι χιλιάδες λαθρομετανάστες, όπως σήμερα, από τους πρεζεμπόρους έως τους δικηγόρους που ασχολούνται με το θέμα, από τα "δίκτυα" δήθεν υπεράσπισης ανυρωπίνων δικαιωμάτων έως πουστράκους που ψάχνουν φθηνό κωλομπαρά, από τους μπαχαλάκηδες που ψάχνουν εφεδρείες για επεισόδια μέχρι τα νεοφιλελευθεριστήρια που ψάχνουν τσάμπα εργατικό δυναμικό, κανείς δεν θέλει πραγματικό έλεγχο της ροής..

Ο έλεγχος, η καταγραφή, η επαναπροώθηση στα πρότυπα του Ελις Άιλαντ που προωθείται, είναι μια κάποια λύση...


Όσο για τη χρηματοδότηση της οικονομίας, με το παρόν καθεστώς ΔΕΝ εισρέουν έσοδα στο κράτος- κάθε άλλο...Μόνο κυκλώματα ωφελούνται...
Και επιμένω, κάθε συσχετισμός ολοκαυτώματος - μεταναστευτικής πολιτικής είναι λάθος...

Συμφωνώ... αλλά αυτά τα κυκλώματα (εντός χώρας και εκτός, αυτά που τους φέρνουν εδώ) υπάρχουν παντού... γιατί ρε γαμώτο εμείς να έχουμε τόσο μεγάλο πρόβλημα στη διαχείριση;  :headbang:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μαλλον αγνοεις οτι οι διωξεις των Εβραιων στην προπολεμικη Γερμανια,που ανοιξαν τον δρομο για το Ολοκαυτωμα ΜΕΤΑ το 1942,γιναν με ΑΠΟΛΥΤΩΣ συννομο τροπο.

Ο Γερμανικος Κρατικος μηχανισμος εγινε-οχι απροθυμα-υποχειριο των Ναζι τηρωντας το γραμμα του Νομου...Να σημειωσω οτι-οπως και οι Ναζι-και οι δικοι μας επικαλουνται,μεταξυ αλλων,τον υγειονομικο κινδυνο απο τους μεταναστες,και δεν μιλαω για τιποτα Χρυσαυγιτες,για αρθρα σε αστοφιλελευθερες εφημεριδες μιλαω.

Τους"σωζουν"απο τον εαυτο τους με τα ΜΑΤ απελαυνοντας τους σε πολεμικες ζωνες,με την Ντορα να μας καλει(με το γνωστο χαμογελο)να αναλογιστουμε την ανθρωπιστικη διασταση του ζητηματος...Ειναι αληθεια οτι τα αεροπλανα που πανε Kαμπουλ φορτωμενα Αφγανους θα επιστρεφουν με αδειουχους Ελληνες Στρατιωτικους?

Οι εβραίοι ήταν γερμανοί πολίτες κάτι αιώνες πριν τους νόμους της Νυρεμβέργης, δεν μπήκαν παράνομα στη Γερμανία, στην Αυστρία, στην Πολωνία, στην Ελλάδα, ούτε κατέλαβαν παράνομα κτίρια, ούτε υποβάθμισαν περιοχές ούτε...ούτε...

Και τους λαθρομετανάστες δεν θα τους πάνε για εκτέλεση ούτε και θα τους δημευουν τις περιουσίες (που δεν έχουν)....


Η συσχέτιση των φυλετικών εγκλημάτων των ναζί με την εφαρμογή μεταναστευτικής πολιτικής (επιτέλους) είναι όλως λανθασμένη και σε εκθέτει όσο εσύ επιμένεις.

Όπως και το γνωστό παραμυθάκι ότι για το ρεύμα της λαθρομετανάστευσης ευθύνονται οι ... λίγες εκατοντάδες έλληνες στρατιώτες στην Καμπούλ...


Συμφωνώ... αλλά αυτά τα κυκλώματα (εντός χώρας και εκτός, αυτά που τους φέρνουν εδώ) υπάρχουν παντού... γιατί ρε γαμώτο εμείς να έχουμε τόσο μεγάλο πρόβλημα στη διαχείριση;  :headbang:

Διότι είμαστε ταυτόχρονα πύλη εισόδου, πέρασμα και τελικός προορισμός, σε συνδυασμό με τις πάγιες αδυναμίες του κρατικού μηχανισμού...


 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΘΗΝΑΣ ΤΟΥ ΚΚΕ
Σύσκεψη με Πακιστανούς μετανάστες

Μίλησε μαζί τους ο Σαφίκ Αχμέντ, μέλος της ΚΕ του ΚΚ Πακιστάν

Ο Σαφίκ Αχμέντ μιλά στους μετανάστες συμπατριώτες του
Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τη δράση και τις θέσεις του Κομμουνιστικού Κόμματος Πακιστάν παρακολούθησαν Πακιστανοί μετανάστες που ζουν και εργάζονται στην Ελλάδα την ομιλία του Σαφίκ Αχμέντ, μέλους της ΚΕ του ΚΚ Πακιστάν, το Σάββατο το απόγευμα στην αίθουσα εκδηλώσεων της ΚΟΑ στην οδό Θεμιστοκλέους. Ο Σαφίκ Αχμέντ επισκέφτηκε τη χώρα μας για την παρακολούθηση των εργασιών του 18ου Συνεδρίου του ΚΚΕ και η εκδήλωση διοργανώθηκε από την ΚΟ Αθήνας του ΚΚΕ, ως μέρος και συνέχεια της πολύμορφης παρέμβασης του Κόμματος στους μετανάστες εργάτες.

Η πλούσια συζήτηση που ακολούθησε και οι ερωτήσεις αποτύπωσαν την «αγωνία» πολλών μεταναστών από το Πακιστάν για οργάνωση των αγώνων, για τη δράση του ΚΚ Πακιστάν. Ο Σαφίκ Αχμέντ αναφέρθηκε στην ιστορία του ΚΚ Πακιστάν, στην κατάσταση που επικρατεί στη χώρα, όπου οι κομμουνιστές διώκονται, όπως είπε, και το Κόμμα δρα ουσιαστικά σε συνθήκες παρανομίας και έντονης τρομοκρατίας. Υπογράμμισε ακόμα τις οξυμένες ταξικές αντιθέσεις στο Πακιστάν και ιδιαίτερα αναφορικά με τη γη, η οποία είναι συγκεντρωμένη σε λίγα χέρια και μάλιστα σε όσους έχουν σχέσεις με τους Αμερικάνους και τους Αγγλους, όπως είπε.

Από την πλευρά τους οι μετανάστες Πακιστανοί του περιέγραψαν τις βασικότερες δυσκολίες που αντιμετωπίζουν στην Ελλάδα, όπως είναι η ανεργία, οι άθλιες συνθήκες εργασίας, οι έλεγχοι εκφοβισμού από την αστυνομία και προβλήματα που σχετίζονται με την παραμονή τους στη χώρα. Σημείωσαν ότι το ΚΚΕ βρίσκεται σταθερά στο πλευρό των εργαζομένων από όποια χώρα κι αν κατάγονται. Οπως είπαν χαρακτηριστικά, «στην Ελλάδα οι εργαζόμενοι ξέρουν ότι υπάρχει το ΚΚΕ, το κόμμα των εργατών, που τους υπερασπίζεται και παλεύει μαζί τους για τα προβλήματα», και εξέφρασαν την ανάγκη το ΚΚ Πακιστάν να γίνει γνωστό στους εργαζόμενους, να αποκτήσει κύρος και δράση στα λαϊκά στρώματα, να γίνουν οι θέσεις του πλατύτερα γνωστές.

Ο Σαφίκ Αχμέντ προέτρεψε τους μετανάστες συμπατριώτες του να βρίσκονται σταθερά σε επαφή με το ΚΚΕ για όλα όσα τους απασχολούν και να συσπειρώνονται μαζί του στους αγώνες για τις διεκδικήσεις της εργατικής τάξης.

    Το κειμενο αυτο ειναι απο το ριζοσπαστη ...ρε δεν πανε καλα οι ανθρωποι τελικα ειδαν οτι δεν μπορουν να παρουν ψηφους απο ελληνες κ πολεμανε να παρουν με τους πακιστανους..δεν φευγουν για το πακισταν κιολας λεω εγω να ησυχασουμε... :cheesy:
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Οι εβραίοι ήταν γερμανοί πολίτες κάτι αιώνες πριν τους νόμους της Νυρεμβέργης, δεν μπήκαν παράνομα στη Γερμανία, στην Αυστρία, στην Πολωνία, στην Ελλάδα, ούτε κατέλαβαν παράνομα κτίρια, ούτε υποβάθμισαν περιοχές ούτε...ούτε...

Και τους λαθρομετανάστες δεν θα τους πάνε για εκτέλεση ούτε και θα τους δημευουν τις περιουσίες (που δεν έχουν)....


Η συσχέτιση των φυλετικών εγκλημάτων των ναζί με την εφαρμογή μεταναστευτικής πολιτικής (επιτέλους) είναι όλως λανθασμένη και σε εκθέτει όσο εσύ επιμένεις.

Όπως και το γνωστό παραμυθάκι ότι για το ρεύμα της λαθρομετανάστευσης ευθύνονται οι ... λίγες εκατοντάδες έλληνες στρατιώτες στην Καμπούλ...


Διότι είμαστε ταυτόχρονα πύλη εισόδου, πέρασμα και τελικός προορισμός, σε συνδυασμό με τις πάγιες αδυναμίες του κρατικού μηχανισμού...

Πεστα ρε φιλε γιατι θα τρελαθουμε ρε πουστη μου.
Αν θελει ο τυπος λαθρομεταναστες ας τους φιλοξενισει στο σπιτι του.
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΘΗΝΑΣ ΤΟΥ ΚΚΕ
Σύσκεψη με Πακιστανούς μετανάστες

Μίλησε μαζί τους ο Σαφίκ Αχμέντ, μέλος της ΚΕ του ΚΚ Πακιστάν

Ο Σαφίκ Αχμέντ μιλά στους μετανάστες συμπατριώτες του
Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τη δράση και τις θέσεις του Κομμουνιστικού Κόμματος Πακιστάν παρακολούθησαν Πακιστανοί μετανάστες που ζουν και εργάζονται στην Ελλάδα την ομιλία του Σαφίκ Αχμέντ, μέλους της ΚΕ του ΚΚ Πακιστάν, το Σάββατο το απόγευμα στην αίθουσα εκδηλώσεων της ΚΟΑ στην οδό Θεμιστοκλέους. Ο Σαφίκ Αχμέντ επισκέφτηκε τη χώρα μας για την παρακολούθηση των εργασιών του 18ου Συνεδρίου του ΚΚΕ και η εκδήλωση διοργανώθηκε από την ΚΟ Αθήνας του ΚΚΕ, ως μέρος και συνέχεια της πολύμορφης παρέμβασης του Κόμματος στους μετανάστες εργάτες.

Η πλούσια συζήτηση που ακολούθησε και οι ερωτήσεις αποτύπωσαν την «αγωνία» πολλών μεταναστών από το Πακιστάν για οργάνωση των αγώνων, για τη δράση του ΚΚ Πακιστάν. Ο Σαφίκ Αχμέντ αναφέρθηκε στην ιστορία του ΚΚ Πακιστάν, στην κατάσταση που επικρατεί στη χώρα, όπου οι κομμουνιστές διώκονται, όπως είπε, και το Κόμμα δρα ουσιαστικά σε συνθήκες παρανομίας και έντονης τρομοκρατίας. Υπογράμμισε ακόμα τις οξυμένες ταξικές αντιθέσεις στο Πακιστάν και ιδιαίτερα αναφορικά με τη γη, η οποία είναι συγκεντρωμένη σε λίγα χέρια και μάλιστα σε όσους έχουν σχέσεις με τους Αμερικάνους και τους Αγγλους, όπως είπε.

Από την πλευρά τους οι μετανάστες Πακιστανοί του περιέγραψαν τις βασικότερες δυσκολίες που αντιμετωπίζουν στην Ελλάδα, όπως είναι η ανεργία, οι άθλιες συνθήκες εργασίας, οι έλεγχοι εκφοβισμού από την αστυνομία και προβλήματα που σχετίζονται με την παραμονή τους στη χώρα. Σημείωσαν ότι το ΚΚΕ βρίσκεται σταθερά στο πλευρό των εργαζομένων από όποια χώρα κι αν κατάγονται. Οπως είπαν χαρακτηριστικά, «στην Ελλάδα οι εργαζόμενοι ξέρουν ότι υπάρχει το ΚΚΕ, το κόμμα των εργατών, που τους υπερασπίζεται και παλεύει μαζί τους για τα προβλήματα», και εξέφρασαν την ανάγκη το ΚΚ Πακιστάν να γίνει γνωστό στους εργαζόμενους, να αποκτήσει κύρος και δράση στα λαϊκά στρώματα, να γίνουν οι θέσεις του πλατύτερα γνωστές.

Ο Σαφίκ Αχμέντ προέτρεψε τους μετανάστες συμπατριώτες του να βρίσκονται σταθερά σε επαφή με το ΚΚΕ για όλα όσα τους απασχολούν και να συσπειρώνονται μαζί του στους αγώνες για τις διεκδικήσεις της εργατικής τάξης.

    Το κειμενο αυτο ειναι απο το ριζοσπαστη ...ρε δεν πανε καλα οι ανθρωποι τελικα ειδαν οτι δεν μπορουν να παρουν ψηφους απο ελληνες κ πολεμανε να παρουν με τους πακιστανους..δεν φευγουν για το πακισταν κιολας λεω εγω να ησυχασουμε... :cheesy:

Το ΚΚΕ με αυτες του τις θεσεις θα καταντησει σαν τον ΣΥΡΙΖΑ.
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Δεν ξέρω πως έγιναν τα πράγματα. Οι Πακιστανοί που ξέρω εγώ είναι ήσυχοι άνθρωποι που δουλεύουν. Τι γίνεται πια στο κέντρο της Αθήνας δεν γνωρίζω. Οι πιο κωλοφάρες που ξέρω, είναι οι Αλβανοί όπως έγινε και οι Ρουμάνοι

Ολοι αυτοι που δουλευουν παρανομα στα φαναρια απο που ειναι?
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Το ΚΚΕ με αυτες του τις θεσεις θα καταντησει σαν τον ΣΥΡΙΖΑ.

νατος και ο πισοχωστης..

ελεγα και γω ,δεν θα ακουσω καμμια πατατα σημερα.. :(

υγ.εχει και τον τραγακη εικονισμα.νταξει δεν χρειαζεται να πουμε τιποτα αλλο.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Ολοι αυτοι που δουλευουν παρανομα στα φαναρια απο που ειναι?

Δεν ξέρω, αν εσείς ξέρετε πέστε μου. Πακιστανοί εδώ, πακιστανοί εκεί. Μπορεί να είναι από αλλού. Να πάμε να ρωτήσουμε σε κάθε φανάρι :cheesy:
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
νατος και ο πισοχωστης..

ελεγα και γω ,δεν θα ακουσω καμμια πατατα σημερα.. :(

υγ.εχει και τον τραγακη εικονισμα.νταξει δεν χρειαζεται να πουμε τιποτα αλλο.

Για να δουν ολοι τι γιωτας που εισαι:

1) Ο ΣΥΡΙΖΑ υποστηριζει τους λαθρομεταναστες και τους κουκουλοφορους γι'αυτο τον ηπιε στις εκλογες

2) Τον Τραγακη τον εχω φωτογραφια γιατι θεωρω οτι ειναι γελοιος αρχοντοχωριατης,
χαρακτηριστικο παραδειγμα του αχρηστου πολιτικου.

Αν δεν ξερεις τις αποψεις μου και δεν εχεις παρακολουθησει τα λεγομενα μου
μην ασχολεισαι μαζι μου. Θα ηθελα να σου πω μερικα πραγματα ακομα αλλα καλυτερα να
μην το κανω γιατι μετα απο 4 χρονια στο site δε θελω να φαω ban για παρτη σου.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Για να δουν ολοι τι γιωτας που εισαι:

1) Ο ΣΥΡΙΖΑ υποστηριζει τους λαθρομεταναστες και τους κουκουλοφορους γι'αυτο τον ηπιε στις εκλογες

2) Τον Τραγακη τον εχω φωτογραφια γιατι θεωρω οτι ειναι γελοιος αρχοντοχωριατης,
χαρακτηριστικο παραδειγμα του αχρηστου πολιτικου.

Αν δεν ξερεις τις αποψεις μου και δεν εχεις παρακολουθησει τα λεγομενα μου
μην ασχολεισαι μαζι μου. Θα ηθελα να σου πω μερικα πραγματα ακομα αλλα καλυτερα να
μην το κανω γιατι μετα απο 4 χρονια στο site δε θελω να φαω ban για παρτη σου.


καλα εκανε και τον "ηπιε" ο συριζα στις εκλογες. το προβλημα του ειναι ιδεολογικο.

μακαρι να καταργηθει οπως ειπε και ο κυρκος

οχι ρε μην φας ban ,

πως θα διαβαζουμε αυτα που γραφεις μετα.. ;) ;)
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
καλα εκανε και τον "ηπιε" ο συριζα στις εκλογες. το προβλημα του ειναι ιδεολογικο.

μακαρι να καταργηθει οπως ειπε και ο κυρκος

οχι ρε μην φας ban ,

πως θα διαβαζουμε αυτα που γραφεις μετα.. ;) ;)

πες μου ενα πραγμα που εχω γραψει που θεωρεις οτι ειναι ακυρο.
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Να τους πάρουν στο σπίτι τους. Αντε μπράβο. Η μαλακία έχει και τα όρια της

να τους παρει σπιτι του τοτε.

Να πανε να γαμηθουν του ΚΚΕ ας τους παρουν σπιτι τους.

θα πρεπει και οι κομμουνιστες και οσοι ειναι υπερμαχοι για τα δικαιωματα ολων των οικονομικων μεταναστων ή λαθρομεταναστων να φιλοξενησουν για παντα απο 10 αλλοδαπους ο καθε ενας απο το 8,3% του ελληνικου λαου που ψηφισε ΚΚΕ.Αν μαλιστα το σπιτι ξεπερνα τα 75 τετραγωνικα να γινει νομος του κρατους να φιλοξενουν 2 ανα τετραγωνικό μετρο τουλαχιστον.Ετσι πραγματικα θα τους εκτιμησω και θα τους ψηφισω.

Αφου τους αγαπανε τοσο πολυ τους Πακιστανους και τους αλλους γυφτους το ΚΚΕ και η αριστερα να τους βαλουν και μεσα στα σπιτια τους.

Επίσης η  πρόταση για να φιλοξενήσει κάθε μέλος του ΚΚΕ κάποιον σπίτι του με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

και εμένα
αφού τους θέλουν τόσο πολύ και είναι "αδελφια μας", ας τους πάρουν σπίτι τους να τους ταίζουν κτλ

Πεστα ρε φιλε γιατι θα τρελαθουμε ρε πουστη μου.
Αν θελει ο τυπος λαθρομεταναστες ας τους φιλοξενισει στο σπιτι του.

Έχει γίνει ψύχωση βλέπω το θέμα για πολλούς  :cheesy:
Ο Μαγγίνας πλακα πλάκα, αν και όχι κομουνιστής, έχει δώσει λύσεις όχι αστεία..

Η λύση που προτείνεται νομίζω είναι δίκαιη και θέτει τον καθένα προ των ευθυνών του..

Δεν μου λέτε.. αν τους πάρω σπίτι μου, μπορώ να τους αφήνω να βγαίνουν ή πρέπει να είναι κλεισμένοι μέσα για να μην τους βλέπετε ;
Θα μπορούν να βγαίνουν έξω έστω για να δουλεύουν ή τότε θα είναι πάλι μέσα στα πόδια σας οπότε κι αυτό απαγορεύεται..
Τα παιδιά τους να πηγαίνουν στο σχολείο της γειτονιάς ή θα συγχρωτίζονται με τα καθαρά δικά σας οπότε θα πρέπει να προσλάβω δάσκαλο για το σπίτι;
Γενικά, πιστεύετε, η όλη φάση πρέπει να είναι κάτι σαν το τραβέλι από τη Θεσσαλονίκη που ζήταγε αφέντη με συμβόλαιο ;;

Επίσης, δεν καταλαβαίνω.. γιατί θα πρέπει να φιλοξενήσω απαραίτητα άντρες;
Διατίθεμαι ανιδιοτελώς  :rolleyes: να υιοθετήσω απροστάτευτες αναξιοπαθούσες λαθρομετανάστριες μετά από σύντομο casting.. πιο φθηνά θα μου έρχεται  ;)
Τους άλλους να τους πάρουν οι ελλεϊνίδες, χήρες, γεροντοκόρες, δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα..
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Τα Πακιστανια επρεπε να εχουν παρει τον πουλο, απο το Νοεμβριο του 1983, οταν το Πακισταν αναγνωρισε το ψευδοκρατος της Β. Κυπρου. Νομιζω οτι εως τωρα ειναι η μοναδικη χωρα στον κοσμο (πλην Τουρκιας) που το εχει αναγνωρισει και εχει και πρεσβη. :rockon:
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Μαλλον αγνοεις οτι οι διωξεις των Εβραιων στην προπολεμικη Γερμανια,που ανοιξαν τον δρομο για το Ολοκαυτωμα ΜΕΤΑ το 1942,γιναν με ΑΠΟΛΥΤΩΣ συννομο τροπο.

Ο Γερμανικος Κρατικος μηχανισμος εγινε-οχι απροθυμα-υποχειριο των Ναζι τηρωντας το γραμμα του Νομου..
Αντε παλι τα ιδια. Δεν υπηρξε ολοκαυτωμα Κυριοι. Χωνεψε τε το επιτελους. Οσοι δεν μπορειτε....Αλκα Σετζερ.
 

grousouzis

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2007
Μηνύματα
51
Like
0
Πόντοι
0
...βάλτε τώρα τον βρομερό Λαζόπουλο να δείτε κήρυγμα υπέρ μεταναστών... 

Ο Λαζόπουλος είναι ένας γραφικός καραγκιόζης που μιλάει εκ του ασφαλούς... Στα κότερα άλλωστε, δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα με την παρουσία των Πακιστανών...
 

johndee

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2009
Μηνύματα
253
Like
0
Πόντοι
1
Τα Πακιστανια επρεπε να εχουν παρει τον πουλο, απο το Νοεμβριο του 1983, οταν το Πακισταν αναγνωρισε το ψευδοκρατος της Β. Κυπρου. Νομιζω οτι εως τωρα ειναι η μοναδικη χωρα στον κοσμο (πλην Τουρκιας) που το εχει αναγνωρισει και εχει και πρεσβη. :rockon:

Σοφή η άποψη σου και σωστή αλλά οι περισσότερες τριχιές εδώ μέσα δεν το ξέρουν ότι το Πακισταν έχει αναγνωρίσει από πολύ παλιά το ψευδοκράτος. Το πούλο οι σιχαμένοι οι Πακιστάνες και να τα μαζεύουν    :rockon:
 

johndee

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2009
Μηνύματα
253
Like
0
Πόντοι
1
Ο Λαζόπουλος είναι ένας γραφικός καραγκιόζης που μιλάει εκ του ασφαλούς... Στα κότερα άλλωστε, δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα με την παρουσία των Πακιστανών...

Σωστό.Αυτός την κονόμα του κοιτάει και τίποτα αλλο. Οτι πουλάει στο μέσο βλάκα Ελληνα αυτό λέει    :rockon:
 

ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2007
Μηνύματα
522
Κριτικές
3
Like
50
Πόντοι
6
Ο Λαζόπουλος είναι ένας γραφικός καραγκιόζης που μιλάει εκ του ασφαλούς... Στα κότερα άλλωστε, δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα με την παρουσία των Πακιστανών...
Σωστος
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
Μαλλον αγνοεις οτι οι διωξεις των Εβραιων στην προπολεμικη Γερμανια,που ανοιξαν τον δρομο για το Ολοκαυτωμα ΜΕΤΑ το 1942,γιναν με ΑΠΟΛΥΤΩΣ συννομο τροπο.
...Να σημειωσω οτι-οπως και οι Ναζι-και οι δικοι μας επικαλουνται,μεταξυ αλλων,τον υγειονομικο κινδυνο απο τους μεταναστες,και δεν μιλαω για τιποτα Χρυσαυγιτες,για αρθρα σε αστοφιλελευθερες εφημεριδες μιλαω.

Υποψιάζεσαι  πως η Ελλάδα ετοιμάζεται για το Ολοκαύτωμα των μεταναστών ???  ..... ΕΛΕΟΣ

Στο μυαλό σου έχεις μπερδέψει ιστορικά γεγονότα με τη σημερινή πραγματικότητα ..... 

Υπάρχουν τεράστιες αγροτικές εκτάσεις που παραμένουν ανεκμετάλλευτες είτε επειδή αποτελούν εκκλησιαστική ή κρατική ιδιοκτησία είτε επειδή η ερήμωση της υπαίθρου δεν επιτρέπει την αξιοποίηση τους από τον ντόπιο πληθυσμό.
.....Όσο για το σφράγισμα των συνόρων - οι λύσεις για να το πετύχει κανείς είναι γνωστές ... και κάποτε σαν κοινωνία θα πρέπει να τις δεχτούμε εκτός αν επιλέξουμε την λύση της αυτοκαταστροφής μας.

Καλή ιδέα, αλλά με πολλές δυσκολίες στην εφαρμογή της, δεδομένου ότι σε πολλά από τα αγροτικά προϊόντα  υπάρχει υπερπαραγωγή….
Σφράγισμα των συνόρων είχαμε στα σύνορα μεταξύ Ελλάδας – Αλβανίας για 50 χρόνια και δεν πέρναγε κουνούπι….. αν μια χώρα θέλει μπορεί ……
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom