Νέα

Διαμαρτύρεται το ΚΚΕ για τις απελάσεις μεταναστών στο Πακιστάν

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kinsey
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 243
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Επισκέπτης
αφου το λες εσυ .. γιατι να διαφωνησει κανεις ;)

σωστα αφου λεει το τομμασο του μπουρδελα.τβ οτι το κκε γαμει και δερνει και ειναι το μονο κομα που θα σωσει τον κατακαμμενο ελληνικο λαο γιατι να το αμφισβητησουμε.
Ουστ φασιστες!
Ζητω το ΚΚΕ!
 

spiderdom

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
1.087
Κριτικές
24
Like
240
Πόντοι
5.175
οι μεταναστες μπορουν να βοηθησουν την ελληνικη κοινωνια.Ας τους κανουμε δασοπυροσβεστες για τους μηνες του καλοκαιριου
και θα προσφερουν και θα αμοιβονται ενω θα ζουν και καλυτερα απο το να μενουν στο εφετειο η στις τρωγλες.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
οι μεταναστες μπορουν να βοηθησουν την ελληνικη κοινωνια.Ας τους κανουμε δασοπυροσβεστες για τους μηνες του καλοκαιριου
και θα προσφερουν και θα αμοιβονται ενω θα ζουν και καλυτερα απο το να μενουν στο εφετειο η στις τρωγλες.

και το χειμώνα;  :o :o :o
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.382
Κριτικές
61
Like
42.449
Πόντοι
22.785
Πραγματικα πιστευει κανεις σοβαρα πως χωρις δραματικες αλλαγες προς το καλυτερο στον Τριτο Κοσμο μπορει να περιοριστει η μεταναστευση;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :headbang:
Ζουμε στην εποχη ενος ακομα μεγαλου μεταναστευτικου κυματος οπως αυτα που στο παρελθον εχουν εμφανιστει παμπολλα. :helpplea: :helpplea: :helpplea:
Οπως απετυχαν οι Ρωμαιοι με τις λεγεωνες στο Δουναβη  οπως απετυχαν οι Κινεζοι με το Σινικο Τειχος ετσι καθε προσπαθεια να σταματησει κανεις το φαινομενο της μεταναστευσης (το οποιο στην ιστορια εμφανιζεται σχεδον σαν φυσικο φαινομενο) ειναι εκ προοιμοιου ματαιη.................. :think: :think: :think: :think: :think:
Οι πειναλεοι ειναι απλα πολυ περισσοτεροι απο οσους μπορουν να σκοτωσουν οι ναρκες του Εβρου ή οι ακταιωροι του Μπερλουσκονι.........................
Ή θα προσαρμοστουμε (οπως η Ανατολικη Ρωμαικη Αυτοκρατορια) ή θα καταστραφουμε (οπως η Δυτικη Ρωμαικη Αυτοκρατορια).

Απλα τα πραγματα................
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
Είναι γεγονός πως αδυνατούμε να αντιληφτούμε την καθολική και απόλυτη φτώχεια που βιώνουν εκατοντάδες εκατομμύρια συνανθρώπων μας.

Ασφαλώς το μεγάλο μεταναστευτικό κύμα δεν ανακόπτετε με τείχη,  ωστόσο θα  πρέπει να υπάρχει αυστηρή επιτήρηση των συνόρων και αυστηρή μεταναστευτική πολιτική που να αποθαρρύνει τη λαθρομετανάστευση.

Καλό θα ήταν να δοθεί βοήθεια προς τις χώρες του τρίτου κόσμου ώστε να ξεφύγουν από την εξαθλίωση και υπανάπτυξη. Μια τέτοια πολιτική σαφώς και θα μείωνε τα κύματα λαθρομετανάστευσης προς τις αναπτυγμένες χώρες.   
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.382
Κριτικές
61
Like
42.449
Πόντοι
22.785
Είναι γεγονός πως αδυνατούμε να αντιληφτούμε την καθολική και απόλυτη φτώχεια που βιώνουν εκατοντάδες εκατομμύρια συνανθρώπων μας.

Ασφαλώς το μεγάλο μεταναστευτικό κύμα δεν ανακόπτετε με τείχη,  ωστόσο θα  πρέπει να υπάρχει αυστηρή επιτήρηση των συνόρων και αυστηρή μεταναστευτική πολιτική που να αποθαρρύνει τη λαθρομετανάστευση.

Καλό θα ήταν να δοθεί βοήθεια προς τις χώρες του τρίτου κόσμου ώστε να ξεφύγουν από την εξαθλίωση και υπανάπτυξη. Μια τέτοια πολιτική σαφώς και θα μείωνε τα κύματα λαθρομετανάστευσης προς τις αναπτυγμένες χώρες.   
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και νομίζω πως το σχόλιο σου αποδεικνύει ότι για την αντιμετώπιση των περισσότερων προβλημάτων η καλύτερη  θεραπεία είναι η πρόληψη..........
Δηλαδή αν αυτοί οι άνθρωποι ζούσαν καλά στον τόπο τους θα ήθελαν να φύγουν;;;;;;;;;;;
Ποιος γουστάρει να είναι μετανάστης;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Φυσικά τον πολιτισμένο δυτικό κόσμο δεν τον αφορά αυτό.
Εμείς να περνάμε καλά και άσε τους άλλους να πεθάνουν…
Αλλά αυτό νομίζω πως αρχίζει και γυρίζει μπούμεραγκ πάνω από τα κεφάλια μας.................................
 

leopard

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2009
Μηνύματα
374
Like
0
Πόντοι
1
Η Τουρκία αρνήθηκε να εφαρμόσει συμφωνίες για επαναπροώθηση μεταναστών (πηγή ).Οπότε με το δεδομένο ότι οι Ευρωπαίοι δεν συνδράμουν (στ αρχίδια τους κιόλας) βλέπω να μας πνίγουν, διότι πώς θα μπορέσουμε να σταματήσουμε τις χιλιάδες που έρχονται? Να τους αφήσεις να πνιγούν μεσοπέλαγα πάντως είναι απάνθρωπο. Και κανένας λιμενικός δεν θα τους αφήσει να πνιγούν. Λένε κάποιοι "να τους βυθίσει το λιμενικό ". Και ο λιμενικός τι είναι δηάδή, φονιάς? Μόνο στον Εβρο μπορεί κανείς να τους ανακόψει με ΄συνεχείς περιπολίες. Προσωπικά δεν βλέπω λύση και νομίζω πως φτάσαμε σε αδιέξοδο!!  
 

leopard

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2009
Μηνύματα
374
Like
0
Πόντοι
1
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και νομίζω πως το σχόλιο σου αποδεικνύει ότι για την αντιμετώπιση των περισσότερων προβλημάτων η καλύτερη  θεραπεία είναι η πρόληψη..........
Δηλαδή αν αυτοί οι άνθρωποι ζούσαν καλά στον τόπο τους θα ήθελαν να φύγουν;;;;;;;;;;;
Ποιος γουστάρει να είναι μετανάστης;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Φυσικά τον πολιτισμένο δυτικό κόσμο δεν τον αφορά αυτό.
Εμείς να περνάμε καλά και άσε τους άλλους να πεθάνουν…
Αλλά αυτό νομίζω πως αρχίζει και γυρίζει μπούμεραγκ πάνω από τα κεφάλια μας.................................
Ρε amjik καλά τα λες αλλά πώς θα πεισθούν για παράδειγμα οι ΗΠΑ να αποχωρήσουν απ το Αφγανιστάν? Θα λύσουν μήπως το Κουρδικό? Θα συνδράμουν τους Αφρικανούς από το να μην έρχονται? Αφού η ίδια η Δύση ευθύνεται για το μακελειό στη Σομαλία και στο Νταρφούρ, οπότε θα συνεχίσουν αυτοί να ρχονται κατά χιλιάδες (η Ελλάδα έχει χιλιάδες Σομαλούς και Σουδανούς). Στη Δύση δεν ενδιαφέρονται , ξεχάστε το. Το θέμα είναι εμείς πώς θα προστατευθούμε. Ποιος αποκλείει κιόλας μια εξέγερση των μεταναστών όπως είχε γίνει στη Γαλλία? Πάντως εγώ δε βλέπω εύκολη διέξοδο. Κάποια φάση θα γίνει το "μπαμ", και βλέπω σύγκρουση αλλοδαπών με τους "ιθαγενείς" Έλληνες.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.382
Κριτικές
61
Like
42.449
Πόντοι
22.785
Ρε amjik καλά τα λες αλλά πώς θα πεισθούν για παράδειγμα οι ΗΠΑ να αποχωρήσουν απ το Αφγανιστάν? Θα λύσουν μήπως το Κουρδικό? Θα συνδράμουν τους Αφρικανούς από το να μην έρχονται? Αφού η ίδια η Δύση ευθύνεται για το μακελειό στη Σομαλία και στο Νταρφούρ, οπότε θα συνεχίσουν αυτοί να ρχονται κατά χιλιάδες (η Ελλάδα έχει χιλιάδες Σομαλούς και Σουδανούς). Στη Δύση δεν ενδιαφέρονται , ξεχάστε το. Το θέμα είναι εμείς πώς θα προστατευθούμε. Ποιος αποκλείει κιόλας μια εξέγερση των μεταναστών όπως είχε γίνει στη Γαλλία? Πάντως εγώ δε βλέπω εύκολη διέξοδο. Κάποια φάση θα γίνει το "μπαμ", και βλέπω σύγκρουση αλλοδαπών με τους "ιθαγενείς" Έλληνες.

Αγαπητε το επίπεδο της πολιτικής σκέψης στην ελλάδα είναι πολύ χαμηλό απόρροια της τεμπελιάς σε συνδυασμό με την αμορφωσιά και την έλλειψη ευφυίας.
Από την άποψη αυτή λογικά η ιστορία θα εκδικηθεί αυτή τη χώρα. :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel:

α και οχι την αλι φορα να με απολαλισ ρε......... μορι θα μελεσ. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
Αγαπητε το επίπεδο της πολιτικής σκέψης στην ελλάδα είναι πολύ χαμηλό απόρροια της τεμπελιάς σε συνδυασμό με την αμορφωσιά και την έλλειψη ευφυίας.
Από την άποψη αυτή λογικά η ιστορία θα εκδικηθεί αυτή τη χώρα. :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel:

....συμφωνώ απόλυτα, αλλά θα προσθέσω και την έλλειψη οράματος. Η Ελλάδα δεν έχει κανέναν εθνικό - οικονομικό - κοινωνικό στόχο προς επίτευξη....
 

rakos13

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
94
Like
0
Πόντοι
0
....συμφωνώ απόλυτα, αλλά θα προσθέσω και την έλλειψη οράματος. Η Ελλάδα δεν έχει κανέναν εθνικό - οικονομικό - κοινωνικό στόχο προς επίτευξη....
κ βεβαια εχουμε!!!να βγουμε πρωτοι στην eurovision :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
(πλακα πλακα κατι τετοιες στιγμες υπαρχει εθνικη ομοψυχια!!)
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16



Κάποτε σ’ είδα στο πέρασμα του αιώνιου κόμβου,
στο καιρό του τρόμου και του αλλόκοτου φόβου,
να διπλώνεσαι, ν’ ανησυχείς και να τρομάζεις
και πριν καλάρουν οι μέρες το σκασμό να βγάζεις.
Να μια απ’ τα ίδια – ίδιοι δρόμοι – ίδιοι κύκλοι·
γαβγίζουν οι άνθρωποι – σκιάζονται οι σκύλοι,
θρηνούν μανάδες, και πού να ξαποστάσεις
όταν στη μνήμη σου μακραίνουν οι αποστάσεις.
Έτσι σκηνοθετούν το σήμερα άκριτοι κοσμοκράτορες,
βαρέθηκα τα έγκυρα - είναι όλοι προβοκάτορες
που πιάνονται απ’ τον φόβο σου και φτιάχνουν ιστορίες
κι ενάντια στους άπιστους στήνουν σταυροφορίες
από χορτασμένους με το ίδιο ήθος και παράστημα
που θα εξοντώνουν όσα τους μοιάζουν άσχημα.
Έτσι κι εγώ αφού σκιάζεσαι ξανά σε φτύνω.
Ψάχνω, λοιπόν, ό,τι φοβάσαι για να γίνω…
Γίνομαι τάφος αντάρτη στο Ιράκ και μοιρολόι στη Παλαιστίνη,
τυφλός στη Βοσνία - Ερζεγοβίνη·
πεινασμένος ιθαγενής στο Μεξικό,
χίλιες επεξηγήσεις για το φόβο σου στο λεξικό,
μοναχός στο Θιβέτ – κι aboriginal στην Αυστραλία,
τζαμί καμένο από φασίστες στην Ιταλία·
εθελοντής γιατρός απ’ την Αβάνα
και παιδί στην Τεχεράνη απ’ ανύπαντρη μάνα·
νεκρός κι άταφος δάσκαλος στη Σομαλία,
κυνηγημένος τούρκος συγγραφέας στη Γαλλία,
εργάτης στα πετρέλαια στη Βενεζουέλα
και στο Μπέλφαστ μια ματωμένη φανέλα·
βραζιλιάνος με 8 σφαίρες στο κεφάλι στο Λονδίνο
- τι άλλο φοβάσαι, πες μου, και θα γίνω.
Εγώ που κάνω όνειρα κι έχω πολλά ωραία να χάσω
κάνω και την αρχή – δε γουστάρω να ησυχάσω.

Τι άλλο φοβάσαι, πες μου, και θα γίνω
κι ας έχω τόσα πολλά κι ωραία να χάσω.
Κι ούτε στιγμή μη ρωτάς τι θα απογίνω,
μου φτάνει που δε γουστάρω να ησυχάσω
(που είμαι εδώ και θέλω τη βολή σου να χαλάσω – πες μου, τι άλλο φοβάσαι)

Θα γίνω χρήστης που παλεύει για τη σωτηρία,
διψασμένος πρόσφυγας από τη Νιγηρία,
σαρίκι τυλιγμένο σε περήφανο κεφάλι
και μασάτι από αφρικάνικο ατσάλι.
Σφαγμένο θηλυκό απ’ τους γονείς του στην Κίνα
κι ορφανό σε φαβέλα που πεθαίνει απ’ την πείνα.


Τι άλλο φοβάσαι πες μου και θα γίνω…

Αλγερινός που ξημερώνεται σε γαλλικά λιμάνια
και μάτια που κοιτούν από πασαμοντάνια·
τούρκος αναλφάβητος που ζει στο Γκάζι
και μορφωμένος Αλβανός που σε τρομάζει·
στο τοίχος της ντροπής stencil απ’ τον Banksy
κι ο εφιάλτης σου πριν να χαράξει.

Πες μου, τι άλλο φοβάσαι και θα γίνω…

 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
ναι ρε πουστη μου διαμαρτυρεται και το κκ

τι θελετε γαμωτο 3 η ωρα την νυχτα??? :cheesy: :cheesy:
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
ναι ρε πουστη μου διαμαρτυρεται και το κκ

τι θελετε γαμωτο 3 η ωρα την νυχτα??? :cheesy: :cheesy:
Να διαλυθεί το Κ.Κ.Ε. και να αναθεωρήσει τις απόψεις του γαμώ την Παπαρήγα την καλή....
Μπορεί να βγεί από την ξύλινη γλώσσα που βγάζει και να κάνει προτάσεις επι της ουσίας....
Εστω και 3 την νύχτα...
Οι ανατροπές γαμώ την πουτάνα μου την νύχτα γίνονται... :headbang: :headbang: :headbang:
 

Biker.

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2009
Μηνύματα
186
Like
0
Πόντοι
1
Να διαλυθεί το Κ.Κ.Ε. και να [size=20pt]αναθεωρήσει[/size] τις απόψεις του γαμώ την Παπαρήγα την καλή....
Μπορεί να βγεί από την ξύλινη γλώσσα που βγάζει και να κάνει προτάσεις επι της ουσίας....
Εστω και 3 την νύχτα...
Οι ανατροπές γαμώ την πουτάνα μου την νύχτα γίνονται... :headbang: :headbang: :headbang:

Χαααααααχαχαχα !
Κ.Κ.Ε.
... βούτυρο στο ψωμί του κάθε ναζιστή !

θα αυτοκατηγορηθούν για ρεβιζιονισμό και θα αυτοδιαγραφούν ! ! !
Μιά χαρά στηρίγματα δίνουν στον Καπιταλισμό ! Γιατί να το κλείσουν το μαγαζάκι , αφού κονομάει ; ; ; 


 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Να διαλυθεί το Κ.Κ.Ε. και να αναθεωρήσει τις απόψεις του γαμώ την Παπαρήγα την καλή....
Μπορεί να βγεί από την ξύλινη γλώσσα που βγάζει και να κάνει προτάσεις επι της ουσίας....
Εστω και 3 την νύχτα...
Οι ανατροπές γαμώ την πουτάνα μου την νύχτα γίνονται... :headbang: :headbang: :headbang:

θα σου δωσουμε μια ζαχαρωτη γλωσσα εσενα αντι για ξυλινη

για να λιωνει στο στομα σου

και μια μαρμελαδα για τα αυτια σου. :cheesy:

ρε ουστ.

μαλθακα παιδακια. :cheesy: :cheesy:

ολα ετοιμα τα θελετε.που θα αγωνιστειτε εσεις.

ουτε το τομαρι σας δεν μπορειτε να σωσετε
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
θα σου δωσουμε μια ζαχαρωτη γλωσσα εσενα αντι για ξυλινη

για να λιωνει στο στομα σου

και μια μαρμελαδα για τα αυτια σου. :cheesy:

ρε ουστ.

μαλθακα παιδακια. :cheesy: :cheesy:

ολα ετοιμα τα θελετε.που θα αγωνιστειτε εσεις.

ουτε το τομαρι σας δεν μπορειτε να σωσετε
Εμένα ειδικά μη μου μιλάς για αγώνες.....
Τους αγώνες που έχω δώσει για τους ...υπόλοιπους δεν τους ξέρεις....
Εσύ που προφανώς ακολουθείς την κομματική γραμμή κάτσε να σου λένε πως ο ρεβιζιονισμός είναι ο Δαιμονας.....
Μαλθακό παιδάκι δεν είμαι....
Όταν εγώ πλακωνώμουνα με φασίστες και μου αφήναν σημάδι από μαχαίρι, εσύ καθόσουνα στον καναπέ και έβλεπες 902 το "Θωρηκτό Ποτέμκιν"... μπας και καταλάβεις τι σκατα είναι ο σοσιαλισμός που ευαγγελίζεται το Κ.Κ.Ε. :jerking:

Το τομάρι μου να το σώσω απο ποιον ρε????
Όποιος γουστάρει ξέρει που θα με βρει.....
Δεν θέλω ζαχαρωτή γλώσσα....
Δεν θέλω όμως και διχαλωτή.... Καταλαβαίνεις τη διαφορά Ιωσήφ???????

Αμα θέλω λαοπλάνο ψηφίζω Καρατζαφέρη... Βλάκα...
Μάθετε γαμώ το Κ.Κ.Ε. μου να προσαρμόζεται τις ιδέες σας στις ανάγκες του συγχρονου ανθρώπου....

Υ.Γ. Τις ιδέες μου ακόμα να τις χωνέψουν στην φαμίλια αλλά στα αρχίδια  μου...
Υ.Γ.2 Κρίμα και σε είχα σε υπόληψη....
Υ.Γ.3 Η μήπως αμφισβητείς ανίδεε πως οι ανατροπές γίνονται την ΝΥΧΤΑ... Πες το μου και αυτό να καταλάβω τί σόι επανάσταση θέλεις....

 

toro

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2007
Μηνύματα
209
Like
0
Πόντοι
1
Να διαλυθεί το Κ.Κ.Ε. και να αναθεωρήσει τις απόψεις του γαμώ την Παπαρήγα την καλή....
Μπορεί να βγεί από την ξύλινη γλώσσα που βγάζει και να κάνει προτάσεις επι της ουσίας....
Εστω και 3 την νύχτα...
Οι ανατροπές γαμώ την πουτάνα μου την νύχτα γίνονται... :headbang: :headbang: :headbang:



Biker.

Χαααααααχαχαχα !
Κ.Κ.Ε.
... βούτυρο στο ψωμί του κάθε ναζιστή !

θα αυτοκατηγορηθούν για ρεβιζιονισμό και θα αυτοδιαγραφούν ! ! !
Μιά χαρά στηρίγματα δίνουν στον Καπιταλισμό ! Γιατί να το κλείσουν το μαγαζάκι , αφού κονομάει ; ; ; 


Πόσο δίκιο, δυστυχώς, έχετε κι οι δύο...

Ένα κόμμα που κάποτε οργάνωσε το μεγαλύτερο στρατό ανταρτών (ΕΛΑΣ) στην Ελλάδα εναντίων των Κατοχικών Δυναμεων, καταφερε σιγά-σιγά να αποβάλει όποιο προοδευτικό ή σκεπτόμενο στοιχείο είχε στις τάξεις του ! (όχι δλδ ότι δεν το έκανε αυτο από τοτε...Βελουχιωτης, Πλουμπιδης...).

Μετατράπηκε σε ενα μικρό γωνιακό ...μαγαζακι επαγγελματιών - κομματικών στελεχών που ζούνε σε ένα παραλληλο ...σύμπαν.

Παγιδευμενοι σε μια στειρα, ξυλινη πολιτικη γλώσσα, αδυνατούν να προτεινουν κάτι ουσιαστικό στη σημερινη Ελληνική πραγματικότητα κι απλα επιδιωκουν την πολωση και την αγονη αντιπαραθεση, αρκεί αυτό να κραταει τα ποσοστα τους.

Η ...συντροφισσα Αλεκα δήλωνε προσφατα, ότι εξεταζουν ιδεολογικα στον Περισσο τα αίτια πτωσης του υπαρκτου σοσιαλισμού... Εχω την εντυπωση ότι θα τα εξεταζουν για πολλα χρονια ακόμη...

Φυσικά την απαντηση τους, την ξερουμε από τωρα : φταίει ο καπιταλισμός, οι αντιφρονούντες, οι...Αρειανοί !
Πάντα οι άλλοι, πάντα οι προβοκατορες-ρεβιζιονιστες που δεν ακολουθούσαν την ...αγία, πανσοφη, αλάνθαστη κομματική γραμμή !....
Ποτέ δεν έφταιξαν εκείνοι ! Ποτέ δεν είδαν τα εγκλήματα του Σταλιν !

Καλό θα ήταν λοιπόν το ΚΚΕ αντί να ψάχνει να βρει γιατί διαλύθηκε η ΕΣΣΔ:

- να δώσει πρόσβαση στα κομματικά του αρχεία στους ιστορικούς

- και να βγαλει στο φως τις οικονομικες δραστηριότητες του κομματος !

Όποιος φοβαται την ιστορική αλήθεια και εχει αφανείς οικονομικες δραστηριοτητες, δε δικαιούται να το παίζει προστατης των αδυνατων στη σημερινη Ελλαδα !

ΥΓ : Διευκρινηση : ...όποιος δεν είναι κομμουνιστης, δεν ειναι απαραιτητα και φασιστας και το αντίθετο ! Καπου στη μεση υπάρχουν και σκεπτομενοι ανθρωποι, κατι που ενοχλει αφανταστα τα δυο αυτα άκρα !

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom