Νέα

Διαμαρτύρεται το ΚΚΕ για τις απελάσεις μεταναστών στο Πακιστάν

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kinsey
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 243
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

epivitoras300

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2009
Μηνύματα
554
Like
0
Πόντοι
6
Ναι αυτος. Αλλα εδω ποιος να το κανει ?? Δεν εχει κανενας πολιτικος τα αρχιδια. Αδερφες ειναι ολοι τους
 

pathos gia ta temachia

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
11.388
Κριτικές
132
Like
147
Πόντοι
2.266
Να πανε να γαμηθουν του ΚΚΕ ας τους παρουν σπιτι τους. Διαφορετικα να μαζεψουν Αλβανους Ρουμανους κ.τ.λ. και να τους βαλουν σε καραβια να τους πανε στην θαλασσα και να τους πνιξουν οπως εκανε η Ιταλια. Να παν στο διαολο απο εδω

κοιτα καταλαβαινω τον εκνευρισμο σου,αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα.Ειμαστε ολοι ανθρωποι και ειναι χρεος μας να κανουμε ΑΝ ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ το καλυτερο ο ένας για τον αλλο.Απο τη στιγμη ομως που κανενα πολιτειακο οργανο δεν μπορει να βαλει ταξη και να διορθωσει μια λανθανουσα κατασταση που εχει εγκατασταθει ειδικα στο κεντρο των αθηνων,θα πρεπει και οι κομμουνιστες και οσοι ειναι υπερμαχοι για τα δικαιωματα ολων των οικονομικων μεταναστων ή λαθρομεταναστων να φιλοξενησουν για παντα απο 10 αλλοδαπους ο καθε ενας απο το 8,3% του ελληνικου λαου που ψηφισε ΚΚΕ.Αν μαλιστα το σπιτι ξεπερνα τα 75 τετραγωνικα να γινει νομος του κρατους να φιλοξενουν 2 ανα τετραγωνικό μετρο τουλαχιστον.Ετσι πραγματικα θα τους εκτιμησω και θα τους ψηφισω.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866

Συνημμένα

  • papandreou18tf.jpg
    papandreou18tf.jpg
    22,2 KB · Εμφανίσεις: 18
  • papandreou-ghostbuster.jpg
    papandreou-ghostbuster.jpg
    33,5 KB · Εμφανίσεις: 16

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
...βάλτε τώρα τον βρομερό Λαζόπουλο να δείτε κήρυγμα υπέρ μεταναστών... 
 

Kurwa

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2008
Μηνύματα
511
Like
6
Πόντοι
6
Αφου τους αγαπανε τοσο πολυ τους Πακιστανους και τους αλλους γυφτους το ΚΚΕ και η αριστερα να τους βαλουν και μεσα στα σπιτια τους.

 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Η επιλογη του ησσονος κακου ειναι γελοια ως θεση,ασε που ο Καρατζαφυρερ εχει ηδη ξεπεραστει απο τα Δεξια απο το παιντι.Οσο για τους Συριζαιους αυτη ειναι μια ευκαιρια να καθαρισουν με κατι καραγκιοζηδες τυπου Κυρκου και Παπαδημουλη:Aς πανε ολοι στο ΠΑΣΟΚ που τοοοοοοσο πολυ γουσταρουν να κωλοτριβονται με τον Παγκαλο-οξω πουστη απ'την παραγκα λεμε.

Πριν μερικους μηνες εσπασα χοντρη πλακα με εναν Δεξιο δικηγορο που μου ελεγε οτι και εσυ-οτι ειναι πολλοι οι μεταναστες,δημιουργουν προβληματα και δεν χωρανε αλλοι και αλλες τετοιες μαλακιες.
Γιατι εσπασα πλακα?Γιατι ο τυπος ασχολουνταν ΚΥΡΙΩΣ με νομιμοποιησεις μεταναστων...Ξερεις τωρα αυτην την πιατσα,μην κανεις τον χαζο...Βεβαιως ο συναδελφος σου θα εχανε φραγκα αν αυριο-μεθαυριο γινοταν ΜΑΖΙΚΕΣ νομιμοποιησεις...οπως ειπες καπου αλλου:"πρεπει να προστατεψω το εισοδημα μου".

Ε,λοιπον οι μαφιοζοι που ειναι στο κουμαντο αυτο κανουν:Προστατευουν το εισοδημα τους,συντηρωντας την"αγορα".Ο Darkroom το ειπε πιο πριν οτι οι πρεζοπιατσες ειναι ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΕΣ,και οχι απο τα ζακια-το ιδιο και το πογκρομ εναντιον των ΠακοΑφγανων:Eιναι ΕΠΙΛΟΓΗ(δλδ.:οχι κοινωνικη ΑΝΑΓΚΑΙΟΤΗΤΑ)και τα ταλε κουαλε πρωτοσελιδα και editorials των"σοβαρων"και"μετριοπαθων"εφημεριδων το ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ πληρως.

Οσο για τους Εβραιους που ανεφερα,τους ανεφερα ΠΡΟΦΑΝΩΣ τηρουμενων των αναλογιων:Οι Ναζι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ χρηματοδοτησαν εν μερει τον Πολεμο εξοντωνοντας ανθρωπους(και τους Εβραιους),οι δικοι μας"σωζουν"την Οικονομια"επαναπροωθωντας"τους-για την ωρα,αφου εχουν πεσει προτασεις για ΜΗΔΕΝΙΚΗ ανοχη στην μεταναστευση,και μαλιστα απο το"μετριοπαθες"(κατ'εσε)ΠΑΣΟΚ...Το τι σημαινει αυτο οταν εχεις ναυαγους-μεταναστες,η τυπους που περναν τον Εβρο,μπορει να το καταλαβει και ενα μικρο παιδι.

Η τωρινή κατάσταση Υπερποντικέ εξυπηρετεί δεκάδες κυκλώματα και για αυτό αμφιβάλλω αν κάτι πράγματι αλλάξει...

Όσο κυκλοφορούν ξέμπαρκοι και ανεξέλεγκτοι χιλιάδες λαθρομετανάστες, όπως σήμερα, από τους πρεζεμπόρους έως τους δικηγόρους που ασχολούνται με το θέμα, από τα "δίκτυα" δήθεν υπεράσπισης ανυρωπίνων δικαιωμάτων έως πουστράκους που ψάχνουν φθηνό κωλομπαρά, από τους μπαχαλάκηδες που ψάχνουν εφεδρείες για επεισόδια μέχρι τα νεοφιλελευθεριστήρια που ψάχνουν τσάμπα εργατικό δυναμικό, κανείς δεν θέλει πραγματικό έλεγχο της ροής..

Ο έλεγχος, η καταγραφή, η επαναπροώθηση στα πρότυπα του Ελις Άιλαντ που προωθείται, είναι μια κάποια λύση...


Όσο για τη χρηματοδότηση της οικονομίας, με το παρόν καθεστώς ΔΕΝ εισρέουν έσοδα στο κράτος- κάθε άλλο...Μόνο κυκλώματα ωφελούνται...
Και επιμένω, κάθε συσχετισμός ολοκαυτώματος - μεταναστευτικής πολιτικής είναι λάθος...


 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
ρε μη μασάτε,
έχετε δει πουθενά Πακιστανές?
Μόνο Πακιστανούς φέρνουν.Για σκεφτείτε το.

Επίσης η  πρόταση για να φιλοξενήσει κάθε μέλος του ΚΚΕ κάποιον σπίτι του με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
...βάλτε τώρα τον βρομερό Λαζόπουλο να δείτε κήρυγμα υπέρ μεταναστών... 
άσε τον άκουσα.
Βγήκε η Βαγενά που είναι δηλωμένη αριστερή και ειπε ότι δεν πάει άλλο και αυτός τα  μάσαγε..
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.116
Κριτικές
491
Like
37.352
Πόντοι
41.447
Επίσης η  πρόταση για να φιλοξενήσει κάθε μέλος του ΚΚΕ κάποιον σπίτι του με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

και εμένα
αφού τους θέλουν τόσο πολύ και είναι "αδελφια μας", ας τους πάρουν σπίτι τους να τους ταίζουν κτλ
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ρε μη μασάτε,
έχετε δει πουθενά Πακιστανές?
Μόνο Πακιστανούς φέρνουν.Για σκεφτείτε το.

Επίσης η  πρόταση για να φιλοξενήσει κάθε μέλος του ΚΚΕ κάποιον σπίτι του με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

Εγώ πάλι θα ήθελα κάθε πακιστανός να φιλοξενήσει κάποιο μέλος του ΚΚΕ, κατά προτίμηση εντός πακιστάν!

:2funny:  :2funny:  :2funny:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
και εμένα
αφού τους θέλουν τόσο πολύ και είναι "αδελφια μας", ας τους πάρουν σπίτι τους να τους ταίζουν κτλ
να τους πηγαινουν και βολτα τυπε μου
να τους βγαζουν και ονοματα
φλοξ και λοιπα
υιοθετησε και εσυ εναν πακιστανο
μπορεις!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

johndee

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2009
Μηνύματα
253
Like
0
Πόντοι
1
άσε τον άκουσα.
Βγήκε η Βαγενά που είναι δηλωμένη αριστερή και ειπε ότι δεν πάει άλλο και αυτός τα  μάσαγε..

Σιχαμένος ο Λαζοπουλος...πρέπει να πουλήσει ρε μάγκες...αλλά απευθύνεται στο φιλοθεάμον κοινό...ρε πόσο χαμηλά έχει πέσει ο Ελληνας ρεεεε....να χτυπας το κεφάλι σου είναι   :headbang:
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Δεν ξέρω πως έγιναν τα πράγματα. Οι Πακιστανοί που ξέρω εγώ είναι ήσυχοι άνθρωποι που δουλεύουν. Τι γίνεται πια στο κέντρο της Αθήνας δεν γνωρίζω. Οι πιο κωλοφάρες που ξέρω, είναι οι Αλβανοί όπως έγινε και οι Ρουμάνοι
 

arcans11

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2009
Μηνύματα
48
Like
0
Πόντοι
0
να τους πηγαινουν και βολτα τυπε μου
να τους βγαζουν και ονοματα
φλοξ και λοιπα
υιοθετησε και εσυ εναν πακιστανο
μπορεις!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
τυπε αν ειχε πακιστανους στην κολομβια θα τους φορουσανε ολους τις πιο ωραιες γραβατες.
 

arcans11

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2009
Μηνύματα
48
Like
0
Πόντοι
0
Δεν ξέρω πως έγιναν τα πράγματα. Οι Πακιστανοί που ξέρω εγώ είναι ήσυχοι άνθρωποι που δουλεύουν. Τι γίνεται πια στο κέντρο της Αθήνας δεν ξέρω. Οι πιο κωλοφάρες που ξέρω, είναι οι Αλβανοί όπως έγινε και οι Ρουμάνοι
αλβανος καλος μονο νεκρος.
 

johndee

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2009
Μηνύματα
253
Like
0
Πόντοι
1
Η τωρινή κατάσταση Υπερποντικέ εξυπηρετεί δεκάδες κυκλώματα και για αυτό αμφιβάλλω αν κάτι πράγματι αλλάξει...

Όσο κυκλοφορούν ξέμπαρκοι και ανεξέλεγκτοι χιλιάδες λαθρομετανάστες, όπως σήμερα, από τους πρεζεμπόρους έως τους δικηγόρους που ασχολούνται με το θέμα, από τα "δίκτυα" δήθεν υπεράσπισης ανυρωπίνων δικαιωμάτων έως πουστράκους που ψάχνουν φθηνό κωλομπαρά, από τους μπαχαλάκηδες που ψάχνουν εφεδρείες για επεισόδια μέχρι τα νεοφιλελευθεριστήρια που ψάχνουν τσάμπα εργατικό δυναμικό, κανείς δεν θέλει πραγματικό έλεγχο της ροής..

Ο έλεγχος, η καταγραφή, η επαναπροώθηση στα πρότυπα του Ελις Άιλαντ που προωθείται, είναι μια κάποια λύση...


Όσο για τη χρηματοδότηση της οικονομίας, με το παρόν καθεστώς ΔΕΝ εισρέουν έσοδα στο κράτος- κάθε άλλο...Μόνο κυκλώματα ωφελούνται...
Και επιμένω, κάθε συσχετισμός ολοκαυτώματος - μεταναστευτικής πολιτικής είναι λάθος...
Πολύ σωστό
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom