Νέα

Δεν κάνει πίσω η Τουρκία λίγα 24ωρα μετά τον φονικό σεισμό: Νέα Navtex για το Oruc Reis κοντά στην Ρόδο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TASSOS karipidis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Nα θυμίσουμε απλώς ότι ο Υπουργός Επικρατείας κος Γεραπετρίτης δήλωσε πως είναι λεονταρισμός η επέκταση των χωρικών μας υδάτων στα 12 ν.μ. Οπότε ας τα παραχωρήσουμε στους Τούρκους και ας αρκεστούμε στα 6 νμ. Τόσο ανόητος. Ή τόσο βαλτός.....
Βεβαια θα μου πεις τι 12 τι 6 στα πέριξ του GB roof garden.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Δεν έχω γράψει σε αυτό το thread, έχω κλικάρει όμως μερικές φορές και έχω διαβάσει απίστευτες βλακείες, ανοησίες από ειδικούς του κανα-πέος και ηλίθιους που νομίζουν ότι κάνουν αντιπολίτευση….
Αφού λοιπόν σαββατιάτικα υπάρχει χρόνος και το νήμα είναι πρώτη μούρη, ένας δεκάλογος:

1. Δεν κάνουμε ότι λέει ο χαζός του Σύριζα. Συνταγή για καταστροφή είναι ο βλακάκος, οπότε από ότι λέει κάνουμε το αντίθετο, και είμαστε μέσα…

2. Δεν παίζουμε το παιχνίδι του Ερντογάν.

3. Δεν ρίχνουμε πρώτοι, η διεθνής κοινότητα θα θυμάται ποιος έριξε την πρώτη βολή και θα δώσουμε άλλοθι στον καραγκιόζη και θα τον κάνουμε μάγκα.
Αυτός που ρίχνει πρώτος είναι αυτός που έχει το πρόβλημα. Το πρόβλημα δεν είναι δικό μας, είναι δικό του. Εμείς δεν διεκδικούμε, εμείς δεν έχουμε διαλυμένη οικονομία, εμείς είμαστε στην ΕΕ και αυτός είναι στα χαμένα. Εμείς κρατάμε ευρώ και αυτός κρατάει πετσετάκια.

4. Φτιάχνουμε όσο καλύτερο μπορούμε πλέγμα συμμαχιών.

5. Εν μέσω πανδημίας και παγκόσμιας ύφεσης, θωρακίζουμε όσο μπορούμε την οικονομία, νομίζω ότι το οικονομικό επιτελείο είναι πολύ καλό.

6. Δηλώνουμε ΟΤΑΝ ΠΡΕΠΕΙ την κόκκινη γραμμή μας σε όλο τον κόσμο. Όχι πριν, όχι όταν θέλει ο σουλτάνος, αλλά όταν επιλέξουμε εμείς, όταν ο χρόνος είναι σωστός. Θεωρώ ότι ο ΠΘ ξέρει καλύτερα από όλους το πότε και το γιατί.


7. Ετοιμάζουμε τα στρατηγικά μας σχέδια, (αυτό έχει ήδη γίνει) έχω εμπιστοσύνη στους πραγματικούς επαγγελματίες, και όχι στους μπουμπούνες του fb, bou, κ.λπ

8. Οδηγούμε βήμα-βήμα την Ε.Ε. στις θέσεις μας. Πριν από 6 μήνες ζήτημα είναι να είχαμε ενεργή στήριξη από 2 χώρες. Τώρα είναι πάνω από 10. Σε 2 μήνες ίσως να έχει απομονωθεί πλήρως η φράου, το παιχνίδι είναι μαραθώνιος, δεν είναι αγώνας 100 μέτρων.

9.Το πιο πιθανό είναι ο ηγετίσκος της δεκάρας να ξαναγυρίσει στο ναύσταθμο. Οι μαγκιές είναι θέατρο, και αυτός είναι κότα. Θεωρώ ότι θα έχει κακό τέλος.


10. Στο πόκερ και στο σκάκι κερδίζει ο ψύχραιμος, αυτός που ξέρει πότε χτυπάει.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
:P :P
... Μία σκέψη και μόνο φίλοι μου το καθεστώς του σουλτάνου είναι τόσο στριμωγμένο που δεν κοιτά οικονομικές συμφωνίες και διαβεβαιώσεις, αλλά στο βωμό της εξουσίας θυσιάζει πλέον τα πάντα, χάνοντας εντελώς την αξιοπιστία του...

Υπάρχει μια μέθοδος ελέγχου που την ονομάζω "το αιώνιο παρόν".
Σύμφωνα με αυτή τα μόνα γεγονότα που έχουν σημασία είναι όσα γίνονται τώρα. Το μόνο μέλλον που έχει σημασία είναι αυτό που οι ΣΗΜΕΡΙΝΈΣ προβλέψεις σου αποκαλύπτουν. Το παρελθόν δεν έχει σημασία.

Λέγοντας αυτά να σου θυμίσω συναγωνιστή ότι η Τουρκία ήτανε "διπλωματικά απομονωμένη" και από τους πάντες στριμωγμένη και στους Αττίλες 1 και 2. Και στα γεγονότα της Πόλης. Και και και......
Έχω βαρεθεί προσωπικά να ακούω για τον απομονωτισμό της Τουρκίας. Έχω βαρεθεί να ακούω για διάλογο "ανευ όρων" από την Ελληνική πολιτική παρωδία. 60 διερευνητικές συνομιλίες έχουμε κάνει. 60. Στις πόσες ο ραγιάς σηκώνει το κεφάλι για να σκεφτεί άλλη εναλλακτική;;;;
 

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
Δεν έχω γράψει σε αυτό το thread, έχω κλικάρει όμως μερικές φορές και έχω διαβάσει απίστευτες βλακείες, ανοησίες από ειδικούς του κανα-πέος και ηλίθιους που νομίζουν ότι κάνουν αντιπολίτευση….
Αφού λοιπόν σαββατιάτικα υπάρχει χρόνος και το νήμα είναι πρώτη μούρη, έας δεκάλογος:

1. Δεν κάνουμε ότι λέει ο χαζός του Σύριζα. Συνταγή για καταστροφή είναι ο βλακάκος, οπότε από ότι λέει κάνουμε το αντίθετο, και είμαστε μέσα…

2. Δεν παίζουμε το παιχνίδι του Ερντογάν.

3. Δεν ρίχνουμε πρώτοι, η διεθνής κοινότητα θα θυμάται ποιος έριξε την πρώτη βολή και θα δώσουμε άλλοθι στον καραγκιόζη και θα τον κάνουμε μάγκα.
Αυτός που ρίχνει πρώτος είναι αυτός που έχει το πρόβλημα. Το πρόβλημα δεν είναι δικό μας, είναι δικό του. Εμείς δεν διεκδικούμε, εμείς δεν έχουμε διαλυμένη οικονομία, εμείς είμαστε στην ΕΕ και αυτός είναι στα χαμένα. Εμείς κρατάμε ευρώ και αυτός κρατάει πετσετάκια.

4. Φτιάχνουμε όσο καλύτερο μπορούμε πλέγμα συμμαχιών.

5. Εν μέσω πανδημίας και παγκόσμιας ύφεσης, θωρακίζουμε όσο μπορούμε την οικονομία, νομίζω ότι το οικονομικό επιτελείο είναι πολύ καλό.

6. Δηλώνουμε ΟΤΑΝ ΠΡΕΠΕΙ την κόκκινη γραμμή μας σε όλο τον κόσμο. Όχι πριν, όχι όταν θέλει ο σουλτάνος, αλλά όταν επιλέξουμε εμείς, όταν ο χρόνος είναι σωστός. Θεωρώ ότι ο ΠΘ ξέρει καλύτερα από όλους το πότε και το γιατί.


7. Ετοιμάζουμε τα στρατηγικά μας σχέδια, (αυτό έχει ήδη γίνει) έχω εμπιστοσύνη στους πραγματικούς επαγγελματίες, και όχι στους μπουμπούνες του fb, bou, κ.λπ

8. Οδηγούμε βήμα-βήμα την Ε.Ε. στις θέσεις μας. Πριν από 6 μήνες ζήτημα είναι να είχαμε ενεργή στήριξη από 2 χώρες. Τώρα είναι πάνω από 10. Σε 2 μήνες ίσως να έχει απομονωθεί πλήρως η φράου, το παιχνίδι είναι μαραθώνιος, δεν είναι αγώνας 100 μέτρων.

9.Το πιο πιθανό είναι ο ηγετίσκος της δεκάρας να ξαναγυρίσει στο ναύσταθμο. Οι μαγκιές είναι θέατρο, και αυτός είναι κότα. Θεωρώ ότι θα έχει κακό τέλος.


10. Στο πόκερ και στο σκάκι κερδίζει ο ψύχραιμος, αυτός που ξέρει πότε χτυπάει.
πολυ καλά τα γραφεις φίλε και όντως ο Έλληνας είναι πανέξυπνος και πανψυχραιμος και ασυναγωνιστος εν ολίγοις. ΟΜΩΣ..ατομικά μιλωντας..το πρόβλημα μας είναι στη συνοχη σαν κοινωνία και αυτό Δυστυχώς το έχουν οι Τούρκοι και μεσομακροπρόθεσμα θα λειτουργήσει παρά πολύ αρνητικά
 

Tigerhead

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2020
Μηνύματα
2.255
Like
1.328
Πόντοι
216
Κοκοκοκο οι μπατριωτες
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Λατρεύω ΚΚ. Σκέτη απόλαυση είναι. Κλασσική συμπεριφορά κουρούνας και καρακάξας. Πετούν ολούθε κρώζοντας χωρίς λόγο και γεμίζουν κουτσουλιές τον τόπο.
 

Tigerhead

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2020
Μηνύματα
2.255
Like
1.328
Πόντοι
216
Μπατριωτες τι εγινε με τη μακωνια θα πατε να την κατακτησετε ;
 

Trikavalos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2017
Μηνύματα
1.686
Like
1.093
Πόντοι
216
Ψυχραιμία έχει και ο κερατάς που του γαμούν την γυναίκα,


αλλά δεν τον λένε ψύχραιμο,κερατά τον λένε....



Ψυχραιμία λέει....Α,και αποφασιστικότητα,να μην ξεχνιόμαστε (το παρασύνθημα του φούστη)


Υ/Γ
stokadoura πολύ σωστή παρατήρηση για την διάσταση μεταξύ Μαξίμου και ΥΠΕΞ σε πολλές περιπτώσεις,και το συστηματικό άδειασμα του κασιδιάρη κόντε καραφλοκόρακα από το κουτάβι της Angela...


Μπας και είναι αυτός ο κασιδιάρης που αναφέρει ο Κοσμάς ο Αιτωλός και ξεκινήσει τον πόλεμο με τους Τούρκους τώρα που το σκέφτομαι...
 

Tigerhead

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2020
Μηνύματα
2.255
Like
1.328
Πόντοι
216
Απο παντου φαπες τρωνε οι μπατριωτες
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Ρε Tigerhead εκτός από τρίλεξες προτάσεις με τη μία να είναι το "φασίστας" "μπατριώτης", "πηγάδα" έχεις κάτι να προσθέσεις; Κάνε στον εαυτό σου ένα καλό και σκάσε. Βοηθάς αλλιώς στην εδραίωση και διάδοση του στερεοτύπου ότι οι αριστεροί είναι χαμηλού πνευματικού επιπέδου ΒΛΆΚΕΣ.
 

Tigerhead

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2020
Μηνύματα
2.255
Like
1.328
Πόντοι
216
Ποση φαπα να αντεξετε ρε κακομοιρηδες
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Υ/Γ
stokadoura πολύ σωστή παρατήρηση για την διάσταση μεταξύ Μαξίμου και ΥΠΕΞ σε πολλές περιπτώσεις,και το συστηματικό άδειασμα του κασιδιάρη κόντε καραφλοκόρακα από το κουτάβι της Angela...
Μπας και είναι αυτός ο κασιδιάρης που αναφέρει ο Κοσμάς ο Αιτωλός και ξεκινήσει τον πόλεμο με τους Τούρκους τώρα που το σκέφτομαι...
Κοίτα στις προφητείες δεν πιστεύω. Γνωρίζω μόνον ότι κατάγεται από τη Χειμμάρα, από ένα χωριό ονόματι Βουνό. Ο παππούς του έφυγε απο κει και κατέβηκε στους Παξούς. Τον τίμησε και η Ομόνοια αλλά και ο ίδιος το λέει με περηφάνεια.
 

Tigerhead

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2020
Μηνύματα
2.255
Like
1.328
Πόντοι
216
 

Συνημμένα

  • A2F3E599-AB27-4211-BE76-478CFB7558A1.jpeg
    A2F3E599-AB27-4211-BE76-478CFB7558A1.jpeg
    55,1 KB · Εμφανίσεις: 14

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306

Κατι λεγανε για κυρωσεις

11 δευτερολεπτα μλκς
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Πότε τα ΚΚ θα καταλάβουν ότι λένε μαλακίες;;;; Πάρτε μια ακόμα γεύση......Αύξηση της ζώνης έρευνας και διάσωσης από τη "φιλική" Τουρκία (κατά το ΕΛΙΑΜΕΠ) στο Αιγαίο και Ανατολική Μεσόγειο. Αλλά όχι, εμείς θα κάνουμε με το ζόρι διάλογο. Θα τη σύρουμε στις συνομιλίες........κερδάμε........
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom