Νέα

Χρήστος Κασταμονίτης (Διαβαίνοντας την ανοπαία ατραπό)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα james tiberius kirk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 78
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.938
Κριτικές
5
Like
8.012
Πόντοι
2.306
Ανοίγω το παρόν νήμα για να γράψουμε τις απόψεις μας για τον Έλληνα αναζητητή του χώρου του φανταστικού - UFO spotter - πολιτικοκοινωνικοϊστορικό αναλυτή - συνομωσιολόγο - YouTuber ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΣΤΑΜΟΝΙΤΗ ο οποίος διατηρεί και το site Ανοπαία Ατραπός.
Το κανάλι του στο YouTube ονομάζεται Christoskastamonitis
Παλιότερα το βρίσκαμε ως Ανοπαία Ατραπό ή Διαβαίνοντας την Ανοπαία Ατραπό. Στην τηλεόραση έχει συνεργαστεί κατά καιρούς με τον Κώστα Χαρδαβέλλα (Πύλες του ανεξήγητου) και τη Νατάσα Κρητικού (5η διάσταση)
 

Συνημμένα

  • images (1) (20).jpeg
    images (1) (20).jpeg
    8,5 KB · Εμφανίσεις: 39

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.328
Like
1.931
Πόντοι
216
Ανοίγω το παρόν νήμα για να γράψουμε τις απόψεις μας για τον Έλληνα αναζητητή του χώρου του φανταστικού - UFO spotter - πολιτικοκοινωνικοϊστορικό αναλυτή - συνομωσιολόγο - YouTuber ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΣΤΑΜΟΝΙΤΗ ο οποίος διατηρεί και το site Ανοπαία Ατραπός.
Το κανάλι του στο YouTube ονομάζεται Christoskastamonitis
Παλιότερα το βρίσκαμε ως Ανοπαία Ατραπό ή Διαβαίνοντας την Ανοπαία Ατραπό. Στην τηλεόραση έχει συνεργαστεί κατά καιρούς με τον Κώστα Χαρδαβέλλα (Πύλες του ανεξήγητου) και τη Νατάσα Κρητικού (5η διάσταση)
Πριν από χρόνια είχε βγει ένα δικό του βίντεο στην λίστα με τα προτεινόμενα (sic) στο ΓιούΤιούμπ.
Ε,το παρακολούθησα - ήταν γύρω στο τέταρτο/είκοσι λεπτά....
Το τι μπούρδες έλεγε,άλλο πράμα!
Έπαιρνε μισή είδηση από δω,άλλη μισή από κει και με αρκετή σάλτα,έφτιαχνε κάτι το καινούργιο που δεν μπορούσε να αποδειχθεί απο πουθενά!
Μου θύμισε (καιρό αργότερα) έναν άλλο τύπο το ίδιο ημιμαθή που είχε ως κύρια ασχολία του την γεωστρατηγική,τον λέγανε νομίζω ΑΓΩΓΗ ή κάτι τέτοιο...
Κοινό τους χαρακτηριστικό,τα φτωχά Αγγλικά και η δυσκολία κατανόησης κειμένου.
Υ.Γ. Υπάρχει μπόλικο πράμα από τέτοια ατομάκια στο γιουτούμπε!
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
32
Like
26.015
Πόντοι
8.346
....οχι ρε φιλος το ναυαγιο!!! Ο τυπος ειναι ο ορισμος του μπαρουφολογου! Εννια στα δεκα απο αυτα που λεει αμα μπεις στην διαδικασια να κανεις μια απλη αναζητηση ή γρηγορη ερευνα θα δεις οτι ειναι ψεματα! Κινδυνολογος, τρομολαγνος, προβλεπει (και τρομακρατει τους ακολουθους του) μεγαλους σεισμους σε ολη την Ελλαδα (τι πρωτοτυπο, σεισμοι στην σεισμογενη Ελλαδα), προβλεπει πανδημιες ζομπι, προβλεπει πολεμους με την Τουρκια (δινοντας κ ημερομηνιες που φυσικα ποτε δεν επεσε μεσα), προβλεπει, προβλεπει.......
Αρνητης της πανδημιας του κορωνοιου, ελεγε οτι ειναι συνδιασμος γριπης με μηνιγγιτιδα και οτι δν θα υπαρχουν περισσοτεροι νεκροι απο την κοινη ετησια γριπη (βεβαια επεσε εξω παιρνοντας κοσμο στον λαιμο του) και στρεφοταν εναντιον ολων των μετρων εως οτου του ριξαν το καναλι (δυο φορες). Ο ανθρωπος ειναι μυθομανης, εγωμανης κ ψυχικα ασταθης! Το παιζει ειδημων σε ΟΛΑ, απο το μεταφυσικο μεχρι σε ιατρικα θεματα, σεισμων, γεωπολιτικα, θεματα στατιστικης, μαθηματικων, αστρονομιας, διατροφης, χημειας και πολλα ακομη (γενικα το παιζει γνωστης σε ολα)! Τον εχουνε παρει χαμπαρι ολοι της ελληνικης αναζητησης καθως και αρκετοι στα ΜΜΕ τον εχουν κανει περα (του κοψανε κ την καλημερα ακομη) και εχει μεινει μονος του να φαντασιωνεται! Επισης σε διαφορα καναλια που προσπαθουν να τον αποδομισουν, εχουν βγει live κοπελες που ηταν ακολουθοι του και κατηγγειλαν οτι τις παρενοχλουσε σεξουαλικα με μνμ, τηλεφωνα κ στελνοντας γυμνες του φωτογραφιες κ pic dick!
Τελος, εχει κανει κομματι του καναλιου του συνδρομητικο και εχει βγαλει και ενα τευχιδιο που το πουλαει για βιβλιο και μασαει φραγκα απ'οπου μπορει!
Οπως και να΄χει ο ανθρωπος με τις μαλακιες που λεει κ γινεται πιστευτος ειναι επικινδυνος!!!
:hi:

check this :
 
Τελευταία τροποποίηση:

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306
Nα χέσω μέσα για θέματα που ανοίγετε......
Διαβάζω στα γρήγορα μετα τις μπύρες που έχω πιεί:
Χρήστος Κασταμονίτης (Διαβαίνοντας την ανοπαία στραπόν) ξεχασε το ν ο μαλάκας σκέφτομαι
ξαναδιαβάζω
Χρήστος Κασταμονίτης (Διαβαίνοντας την ανοπαία ατραπό)
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.328
Like
1.931
Πόντοι
216
<<εχουν βγει live κοπελες που ηταν ακολουθοι του και κατηγγειλαν οτι τις παρενοχλουσε σεξουαλικα με μνμ, τηλεφωνα κ στελνοντας γυμνες του φωτογραφιες κ pic dick!>>

χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα!!! ρε τον καυλιάρη!!!
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.001
Πόντοι
5.956
Τον παρακολουθώ λιγάκι..όχι όλα τα βίντεο, αλλά ανά περιόδους βλέπω κάποια .. έχει πολλες γνώσεις σε θέματα εξωγήινων και παράξενων φαινομενων.. για όποιον του αρέσουν αυτά είναι έγκριτος - είναι πολύ παλιός στο χώρο αυτό, άρα έχει γνώσεις..
.σε θέματα κωρινοιου ή πολιτικής έχω τις δικές μου απόψεις..
Διαφωνώ σε αρκετά μαζί του
Αλλά επισης διαφωνώ με ισοπεδωτικες απόψεις του στυλ : " είναι άχρηστος" , "επικίνδυνος " κλπ.
Αλλά δεν πρόκειται να μπω σε διαδικασία υπεράσπισης του..
 

Alex.mauros.1977

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2022
Μηνύματα
504
Like
1.413
Πόντοι
206
....οχι ρε φιλος το ναυαγιο!!! Ο τυπος ειναι ο ορισμος του μπαρουφολογου! Εννια στα δεκα απο αυτα που λεει αμα μπεις στην διαδικασια να κανεις μια απλη αναζητηση ή γρηγορη ερευνα θα δεις οτι ειναι ψεματα! Κινδυνολογος, τρομολαγνος, προβλεπει (και τρομακρατει τους ακολουθους του) μεγαλους σεισμους σε ολη την Ελλαδα (τι πρωτοτυπο, σεισμοι στην σεισμογενη Ελλαδα), προβλεπει πανδημιες ζομπι, προβλεπει πολεμους με την Τουρκια (δινοντας κ ημερομηνιες που φυσικα ποτε δεν επεσε μεσα), προβλεπει, προβλεπει.......
Αρνητης της πανδημιας του κορωνοιου, ελεγε οτι ειναι συνδιασμος γριπης με μηνιγγιτιδα και οτι δν θα υπαρχουν περισσοτεροι νεκροι απο την κοινη ετησια γριπη (βεβαια επεσε εξω παιρνοντας κοσμο στον λαιμο του) και στρεφοταν εναντιον ολων των μετρων εως οτου του ριξαν το καναλι (δυο φορες). Ο ανθρωπος ειναι μυθομανης, εγωμανης κ ψυχικα ασταθης! Το παιζει ειδημων σε ΟΛΑ, απο το μεταφυσικο μεχρι σε ιατρικα θεματα, σεισμων, γεωπολιτικα, θεματα στατιστικης, μαθηματικων, αστρονομιας, διατροφης, χημειας και πολλα ακομη (γενικα το παιζει γνωστης σε ολα)! Τον εχουνε παρει χαμπαρι ολοι της ελληνικης αναζητησης καθως και αρκετοι στα ΜΜΕ τον εχουν κανει περα (του κοψανε κ την καλημερα ακομη) και εχει μεινει μονος του να φαντασιωνεται! Επισης σε διαφορα καναλια που προσπαθουν να τον αποδομισουν, εχουν βγει live κοπελες που ηταν ακολουθοι του και κατηγγειλαν οτι τις παρενοχλουσε σεξουαλικα με μνμ, τηλεφωνα κ στελνοντας γυμνες του φωτογραφιες κ pic dick!
Τελος, εχει κανει κομματι του καναλιου του συνδρομητικο και εχει βγαλει και ενα τευχιδιο που το πουλαει για βιβλιο και μασαει φραγκα απ'οπου μπορει!
Οπως και να΄χει ο ανθρωπος με τις μαλακιες που λεει κ γινεται πιστευτος ειναι επικινδυνος!!!
:hi:

check this :
Τύπε όπως τα λες είναι. Τον έχουν ξεμπροστιάσει αρκετά κανάλια, τον έχουν ξεφτυλίσει τα Hellenic Hoax κτλ. Πριν κάτι μήνες έλεγε για σεισμούς και ότι θα σκάσει το ηφαίστειο της Σαντορίνης σύντομα και διάβασα ότι το Δημοτικό Συμβούλιο της Σαντορίνης θα προβεί σε μήνυση για διασπορά ψευδών ειδήσεων!
Επίσης έλεγε ότι είναι σε επικοινωνία με τον σεισμολόγο Ακη Τσελέντη, λεγοντας τα παλαβά του, σεισμούς, άδειασμα του Αιγαίου (ότι φεύγει το νερό και πέφτει σε μία τρύπα έξω από την Πύλο) κ.α. μέχρι που βγήκε ο Τσελέντης και τον άδειασε λέγοντας ότι δεν έχει καμμία σχέση με τον τύπο! Και βέβαια πολλά ακόμα!
Έχεις δίκιο, α άνθρωπος είναι όντως άρρωστος!
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
32
Like
26.015
Πόντοι
8.346
Τον παρακολουθώ λιγάκι..όχι όλα τα βίντεο, αλλά ανά περιόδους βλέπω κάποια .. έχει πολλες γνώσεις σε θέματα εξωγήινων και παράξενων φαινομενων.. για όποιον του αρέσουν αυτά είναι έγκριτος - είναι πολύ παλιός στο χώρο αυτό, άρα έχει γνώσεις..
.σε θέματα κωρινοιου ή πολιτικής έχω τις δικές μου απόψεις..
Διαφωνώ σε αρκετά μαζί του
Αλλά επισης διαφωνώ με ισοπεδωτικες απόψεις του στυλ : " είναι άχρηστος" , "επικίνδυνος " κλπ.
Αλλά δεν πρόκειται να μπω σε διαδικασία υπεράσπισης του..
...μαγκα μου θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω! Πως ειναι "εγκριτος" αφου δεν εχει την αναγνωριση απο τους ειδικους του χωρου, εχει τσακωθει με ολους κ τον εχουν κανει περα? Ουτε γνωσεις εχει, αερολογιες λεει κ οτι διαβαζει απο εδω κ απο εκει. Αν μπεις στην διαδικασια να ψαξεις λιγο περισσοτερο (αρθρα επισημα, μελετες, εγγραφα κ ντοκουμεντα) θα δεις οτι δεν ισχυει τπτ απο αυτα που λεει! Clopy-paste κανει βαζοντας τις δικες του σαλτσες κ το παιζει ειδημων! Οσο για το παλιος ναι ειναι χρονια στον χωρο αλλα αυτο δεν τον κανει γνωστη! Χρειαζεται διαβασμα, ερευνα, μελετες, διασταυρωση πληροφοριων κ μετα να παρουσιασεις ενα θεμα. Αυτος δεν τα κανει αυτα!
:hi:
 

FlashDance

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.107
Κριτικές
4
Like
7.256
Πόντοι
1.336
Ανοίγω το παρόν νήμα για να γράψουμε τις απόψεις μας για τον Έλληνα αναζητητή του χώρου του φανταστικού - UFO spotter - πολιτικοκοινωνικοϊστορικό αναλυτή - συνομωσιολόγο - YouTuber ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΣΤΑΜΟΝΙΤΗ ο οποίος διατηρεί και το site Ανοπαία Ατραπός.
Το κανάλι του στο YouTube ονομάζεται Christoskastamonitis
Παλιότερα το βρίσκαμε ως Ανοπαία Ατραπό ή Διαβαίνοντας την Ανοπαία Ατραπό. Στην τηλεόραση έχει συνεργαστεί κατά καιρούς με τον Κώστα Χαρδαβέλλα (Πύλες του ανεξήγητου) και τη Νατάσα Κρητικού (5η διάσταση)
Στην Ελλαδα λυσαμε ολα τα προβληματα με την υγεια , την ανεργεια , τα γεωπολιτικα και παμε να λυσουμε τα προβληματα στο ΑΛΦΑ του Κενταυρου
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.884
Κριτικές
16
Like
14.707
Πόντοι
6.515
....οχι ρε φιλος το ναυαγιο!!! Ο τυπος ειναι ο ορισμος του μπαρουφολογου! Εννια στα δεκα απο αυτα που λεει αμα μπεις στην διαδικασια να κανεις μια απλη αναζητηση ή γρηγορη ερευνα θα δεις οτι ειναι ψεματα! Κινδυνολογος, τρομολαγνος, προβλεπει (και τρομακρατει τους ακολουθους του) μεγαλους σεισμους σε ολη την Ελλαδα (τι πρωτοτυπο, σεισμοι στην σεισμογενη Ελλαδα), προβλεπει πανδημιες ζομπι, προβλεπει πολεμους με την Τουρκια (δινοντας κ ημερομηνιες που φυσικα ποτε δεν επεσε μεσα), προβλεπει, προβλεπει.......
Αρνητης της πανδημιας του κορωνοιου, ελεγε οτι ειναι συνδιασμος γριπης με μηνιγγιτιδα και οτι δν θα υπαρχουν περισσοτεροι νεκροι απο την κοινη ετησια γριπη (βεβαια επεσε εξω παιρνοντας κοσμο στον λαιμο του) και στρεφοταν εναντιον ολων των μετρων εως οτου του ριξαν το καναλι (δυο φορες). Ο ανθρωπος ειναι μυθομανης, εγωμανης κ ψυχικα ασταθης! Το παιζει ειδημων σε ΟΛΑ, απο το μεταφυσικο μεχρι σε ιατρικα θεματα, σεισμων, γεωπολιτικα, θεματα στατιστικης, μαθηματικων, αστρονομιας, διατροφης, χημειας και πολλα ακομη (γενικα το παιζει γνωστης σε ολα)! Τον εχουνε παρει χαμπαρι ολοι της ελληνικης αναζητησης καθως και αρκετοι στα ΜΜΕ τον εχουν κανει περα (του κοψανε κ την καλημερα ακομη) και εχει μεινει μονος του να φαντασιωνεται! Επισης σε διαφορα καναλια που προσπαθουν να τον αποδομισουν, εχουν βγει live κοπελες που ηταν ακολουθοι του και κατηγγειλαν οτι τις παρενοχλουσε σεξουαλικα με μνμ, τηλεφωνα κ στελνοντας γυμνες του φωτογραφιες κ pic dick!
Τελος, εχει κανει κομματι του καναλιου του συνδρομητικο και εχει βγαλει και ενα τευχιδιο που το πουλαει για βιβλιο και μασαει φραγκα απ'οπου μπορει!
Οπως και να΄χει ο ανθρωπος με τις μαλακιες που λεει κ γινεται πιστευτος ειναι επικινδυνος!!!
:hi:

check this :
Άρα έχει δίκιο ο εντουρο πρεπει να γίνει μελος
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
32
Like
26.015
Πόντοι
8.346
Άρα έχει δίκιο ο εντουρο πρεπει να γίνει μελος
...οπως ο ραδιοαρβυλας?
Μαγκα μου περα απο την πλακα, αν ηταν η κορη μου(σου) ή η αδελφη μου (σου) θα τον ηθελες να χωνεται ετσι ? Οχι σε χωρους οπου ψαχνεσαι αλλα σε καναλι ασχετο οπου θεμα του εχει την αναζητηση κ το εκμεταλευονται τυποι οπως αυτος ή ο ραδιοαρβυλας?
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.938
Κριτικές
5
Like
8.012
Πόντοι
2.306
...οπως ο ραδιοαρβυλας?
Μαγκα μου περα απο την πλακα, αν ηταν η κορη μου(σου) ή η αδελφη μου (σου) θα τον ηθελες να χωνεται ετσι ? Οχι σε χωρους οπου ψαχνεσαι αλλα σε καναλι ασχετο οπου θεμα του εχει την αναζητηση κ το εκμεταλευονται τυποι οπως αυτος ή ο ραδιοαρβυλας?
O "ραδιοαρβύλας" χωνότανε, γαμούσε, ξεφτίλιζε κι εσείς εδώ μέσα τον χειροκροτούσατε...
 
  • Λύπη
Αντιδράσεις: 968
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.938
Κριτικές
5
Like
8.012
Πόντοι
2.306
Ο Κασταμονίτης έχει γνώσεις στον τομέα των UFO και στην ελληνική ιστορία. Εκεί τον παραδέχομαι. Σε όλα τα υπόλοιπα, είναι για γέλια.
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
32
Like
26.015
Πόντοι
8.346

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
32
Like
26.015
Πόντοι
8.346
Ο Κασταμονίτης έχει γνώσεις στον τομέα των UFO και στην ελληνική ιστορία. Εκεί τον παραδέχομαι. Σε όλα τα υπόλοιπα, είναι για γέλια.
...ουτε στα UFO εχει γνωσεις! Ειχα μπει στην διαδικασια, χρονια πριν κ πριν φτιαξει καναλι στο youtube, να ελεγξω ερευνες, πηγες κτλ απο 3-4 αρθρα που ειχε ανεβασει σχετικα με το θεμα. Οπως καταλαβες, μετα απο αναζητηση επιπεδου μικρου παιδιου στον γουγλη, καταρριφθηκαν ολες οι μπαρουφες που εγραφε! Εκει πονταρει ο τυπος, οτι κανεις δεν θα ψαξει πηγες κ δν θα διασταυρωσει πληροφοριες, ελπιζοντας να πιστεψουν στον λογο του και στην "αυθεντια" του!
Μιλαω γιατι εχω αρκετα προσωπικα παραδειγματα :hi:
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.001
Πόντοι
5.956
...μαγκα μου θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω! Πως ειναι "εγκριτος" αφου δεν εχει την αναγνωριση απο τους ειδικους του χωρου, εχει τσακωθει με ολους κ τον εχουν κανει περα? Ουτε γνωσεις εχει, αερολογιες λεει κ οτι διαβαζει απο εδω κ απο εκει. Αν μπεις στην διαδικασια να ψαξεις λιγο περισσοτερο (αρθρα επισημα, μελετες, εγγραφα κ ντοκουμεντα) θα δεις οτι δεν ισχυει τπτ απο αυτα που λεει! Clopy-paste κανει βαζοντας τις δικες του σαλτσες κ το παιζει ειδημων! Οσο για το παλιος ναι ειναι χρονια στον χωρο αλλα αυτο δεν τον κανει γνωστη! Χρειαζεται διαβασμα, ερευνα, μελετες, διασταυρωση πληροφοριων κ μετα να παρουσιασεις ενα θεμα. Αυτος δεν τα κανει αυτα!
:hi:
Νομίζω ότι είναι από παλιά αρθρογράφος σε περιοδικά του χώρου και γνωρίζει πράγματα και πρόσωπα. Από αυτά που έχω ακούσει στα βίντεο του, φαίνεται να γνωρίζει αρκετά για θέματα εξωγήινων και φαντασμάτων ( αυτα τα θέματα παρακολουθώ από αυτόν).ο ίδιος έχει πει ότι υπάρχουν κι άλλα άτομα που του δίνουν πληροφορίες μετά από έρευνα
Το γεγονός ότι μάλωσε με άτομα του χώρου του δεν μου λέει πολλά.. υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ τους..
Αλλά εντάξει δεν ξέρω άλλα για το άτομο του- μπορεί να είναι αγύρτης
Αλλά παλιά έβγαινε συχνα στον Χαρδαβέλλα, που λογικά δεν θα έβαζε όποιον να ναι στο πάνελ του (σημειωτέον δεν έβλεπα Χαρδαβέλλα ποτέ - τότε ήμουν νέος κι είχα άλλες προτεραιότητες )
Κι εγώ είμαι πολύ επιφυλακτικός ως προς τις προθέσεις του, αλλά για τα προαναφερθέντα θέματα ( φαντάσματα και εξωγήινοι) τον βρίσκω σωστό.
Στα άλλα δεν έχω γνώμη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom