Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν ξέρω αλλά ούτε που μπορώ και να φανταστώ!
βαριέμαι να ψάξω το ποστ....
όταν διεγράφη με το παλιό ενεμφανίσθη με το νέο.
σε ερώτηση κάποιου πού το σκέφτηκε είπε πως επειδή είναι όλη μέρα στο δρόμο και τρέχει από δω κι απο κει (αφού δεν είναι και ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ κανενός αααααααααχχααχχααχαααα) έβαλε αυτό το νικ....
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
Δεν ξέρω αλλά ούτε που μπορώ και να φανταστώ!

ειπες για ενα κλαδο. Σου απάντησα για έναν άλλο εξίσου επαισχυντο κλαδο.
Θεωρεις οτι πρέπει να μιλάμε μονο για τους κατασκευαστες και σου χαλάω τη γκρίνια?

συνεχισε να σχολιάζεις ολη τη ιντερνετική ζωη μου με μορφη κουτσομπολιου αν νομίζεις οτι σε τιμάει σαν συνομιλητη.
 

Επισκέπτης
βαριέμαι να ψάξω το ποστ....
όταν διεγράφη με το παλιό ενεμφανίσθη με το νέο.
σε ερώτηση κάποιου πού το σκέφτηκε είπε πως επειδή είναι όλη μέρα στο δρόμο και τρέχει από δω κι απο κει (αφού δεν είναι και ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ κανενός αααααααααχχααχχααχαααα) έβαλε αυτό το νικ....

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Κι εγώ ο μαλάκας υπέθεσα ότι είναι της μπίτνικ λογοτεχνίας η κοπελιά!!



ααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχχα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ειπες για ενα κλαδο. Σου απάντησα για έναν άλλο εξίσου επαισχυντο κλαδο.
Θεωρεις οτι πρέπει να μιλάμε μονο για τους κατασκευαστες και σου χαλάω τη γκρίνια?

συνεχισε να σχολιάζεις ολη τη ιντερνετική ζωη μου με μορφη κουτσομπολιου αν νομίζεις οτι σε τιμάει σαν συνομιλητη.

απολογούμεθα που ξεκατινιαζόμεθα με μια σοβαρότατη εκπρόσωπο του γυναικείου φύλου στο μπουρδέλα τελεία τιβι που δεν έχει ουδέποτε ξεκατινιαστεί στο σάιτ με μας τους βου διαλογής συμφορουμίτες..

συγγνώμη επίσηε που σχολιάζουμε την ιντερνετική σου ζωή. εάν είναι τόσο σημαντική για σένα δεν θα το πράξουμε περαιτέρω......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Κι εγώ ο μαλάκας υπέθεσα ότι είναι της μπίτνικ λογοτεχνίας η κοπελιά!!



ααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχχα

τελευταίε ανύπαρκτε κατινιάρη αμόρφωτε Υπαλληλε.
εδώ μιλάμε για κολοσσούς παιδείας και επιχειρηματικής δράσης.
ου να μου χαθείς ανεπρόκοπε.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
πολλή....
έχω αρχίσει και βγαίνω στα φανάρια δάσκαλε....
ααααααααααχχαχααχαααααα
ασφαλείς πληροφορίες μου λένε μάστορα πως στην Κύπρο έχουνε αρχίσει τα σφιχτοκωλίδια δειλά δειλα, διότι τα ευρωπαϊκά προγράμματα τύπου ΕΣΠΑ που παίρνουνε οι ιδιώτες αρχίζουνε και τα δίνουνε πολύ δύσκολα - το ρευστό δεν ρέει...ξέρεις κάτι;
 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
απολογούμεθα που ξεκατινιαζόμεθα με μια σοβαρότατη εκπρόσωπο του γυναικείου φύλου στο μπουρδέλα τελεία τιβι που δεν έχει ουδέποτε ξεκατινιαστεί στο σάιτ με μας τους βου διαλογής συμφορουμίτες..

συγγνώμη επίσηε που σχολιάζουμε την ιντερνετική σου ζωή. εάν είναι τόσο σημαντική για σένα δεν θα το πράξουμε περαιτέρω......
μου φαινετε οτι αρχιζετε και αγγιζετε ευαισθητα προσωπικα δεδομενα τις ιντερνετικης ζωης καποιου ατομου.θα επεμβει η αρχη προστασιας προσωπικων δεδομενων.
μην μπερδευεστε με την μαριαννια που μας εχει κολησει το μουνι τις,στην οθονη του υπολογιστη μας,10000000000000 φορες.
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
ασφαλείς πληροφορίες μου λένε μάστορα πως στην Κύπρο έχουνε αρχίσει τα σφιχτοκωλίδια δειλά δειλα, διότι τα ευρωπαϊκά προγράμματα τύπου ΕΣΠΑ που παίρνουνε οι ιδιώτες αρχίζουνε και τα δίνουνε πολύ δύσκολα - το ρευστό δεν ρέει...ξέρεις κάτι;

1. Η κυπρος ειναι ΤΟ νησι και τιποτα δεν ειναι στραβο εκει γαμω την ιθαγένεια μου-τους-των
2. Οι υπαλληλοι το μισθο τους τον παιρνουν. Τα υπολοιπα αφορουν τους ελευθερους επαγγελματιες.
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
ασφαλείς πληροφορίες μου λένε μάστορα πως στην Κύπρο έχουνε αρχίσει τα σφιχτοκωλίδια δειλά δειλα, διότι τα ευρωπαϊκά προγράμματα τύπου ΕΣΠΑ που παίρνουνε οι ιδιώτες αρχίζουνε και τα δίνουνε πολύ δύσκολα - το ρευστό δεν ρέει...ξέρεις κάτι;
μη λες τετοια πραγματα για εναν φορολογικο παραδεισο, με κομμουνιστη προεδρο
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
δεν μετείχες, διάβασες όμως...
ότι ειπώθηκε είναι αναρτημένο...

και (ισχυρίζεσαι πως) μπορείς να κρίνεις...

Κρίνω ότι δεν μιλατε την ίδια γλώσσα με τον spermsprayer. Από τη φρασεολογία του αντιλαμβάνομαι ότι έχει κάποιο μαθηματικοποιημένο μοντέλο στο μυαλό του που ίσως εσύ δεν έχεις.

Δεν ξέρω ποιά είναι η πραγματικότητα στις ΗΠΑ και η μελέτη του spermsprayer "κατά δήλωσή του" είναι outdated. Άρα δεν υπάρχει τόσο μεγάλη κοινωνική κινητικότητα. Αυτό σημαίνει ότι υπάρχουν στεγανά τα οποία δύσκολα διαπερνά κανείς και έτσι δύο διαδοχικά τέτοια μπορούν να ορίσουν μια κοινωνική τάξη.

Ως γενικό συμπέρασμα θα σου πω ότι το να υπάρχει τεράστια κοινωνική κινητικότητα όντως θα μπορούσε να επιφέρει ως αποτέλεσμα το να είναι δυσδιάκριτες οι κοινωνικές τάξεις μεταξύ τους αφού κάποιος μπορεί να μετακινηθεί άνετα μεταξύ των "στεγανών". Εάν γίνεται κατά κόρον αυτό και είναι γενικό φαινόμενο και είναι κανόνας και όχι εξαίρεση τότε αυτή η κοινωνία τείνει να έχει μία κοινωνική τάξη και καθόλου στεγανά. Αυτό πιστεύω ότι είναι στη θεωρία  καθώς στην πράξη η κοινωνική τάξη συναρτάται και από άλλους παράγοντες με μικρότερη ίσως σημασία όπως η μόρφωση, η πνευματική καλλιέργεια που πηγαίνουν μόνο προς μία κατεύθυνση και δεν είναι οικονομικά μεγέθη να αυξομειώνονται. Θα μπορούσε να αποδειχθεί ότι είναι αλληλένδετα κιόλας!

Ίσως παλαιότερα να υπήρχε αυτό στις ΗΠΑ καθώς κάποιος μπορούσε να πάει να πλύνει πιάτα και να ανέλθει πολύ ευκολότερα από ότι σε άλλες χώρες. Δεν έχω στοιχεία για αυτό που σου λέω και δεν ξέρω εάν είναι αστικός μύθος ο θείος από την Αμερική. Είναι αδιαμφισβήτητο όμως, ότι πιο κοντά στην (μονο) ή (α)ταξική εάν θέλεις κοινωνία είναι κάποια που έχει χαλαρότερα στεγανά από ότι κάποια που έχει σφιχτότερα.

ΥΓ: Ο μόνος τρόπος  να υπάρχει μία κοινωνική τάξη είναι να αφαιρεθούν τα υπάρχοντα από όλους. Και μην μπορεί κανείς να αποκτήσει τίποτε πια ξανά.
 

Επισκέπτης
τελευταίε ανύπαρκτε κατινιάρη αμόρφωτε Υπαλληλε.
εδώ μιλάμε για κολοσσούς παιδείας και επιχειρηματικής δράσης.
ου να μου χαθείς ανεπρόκοπε.

Προσπαθώ κι εγώ να πάρω κάτι από τη λάμψη των φωστήρων....






Γιωργάκη :grin:
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
τελικα τις καταθεσεις μας τι να τις κανουμε?  κατω απ το στρωμα? στην τσυπρον? 15000 ευρω στην ελβετια τα παιρνουν :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom