Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
ΜΠΑΜΠΗ ΔΕΣ ΕΔΩ ΜΠΑΜΠΗΗΗΗΗΗΗΗ




ΌΧΙ ΜΩΡΈ ΠΊΣΩ ΑΠΌ ΤΗ ΔΉΘΕΝ ΑΠΕΛΕΥΘΈΡΩΣΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΝΤΕ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ...ΚΑΤΙ ΔΙΣ ΡΙΞΑΝΕ ΜΟΝΟ....

ΒΛΑΚΑΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΠΑΜΠΗ.....

Μπάμπη σχιζοφρενής ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ γιατί εγώ δεν είπα ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΤΙ ΖΩ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ...ΓΙΑ ΤΡΑΜΟΥΒΛΑΚΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΣ?

Σε νησί της Δωδεκανήσου ζω και κάθε βδομάδα είμαι και με άλλη...όταν άλλοι πληρώνουν για να τις έχουν για κάνα 2ωρο...

εσύ δε μας είπες τι πίνεις και 2.πως συστήνεσαι στη γκόμενα ρε μαλάκα?Λάμπης?

θα ήθελα πολύ να σε δω με το θεόμουνο τη Νορβηγίδα αν θα μπορούσες έστω να την πλησιάσεις..

είσαι για πολλές φάπες...

Δεν χρωστάω πουθενά μαλάκα...εσείς χρωστατε που τους ψηφίζατε...αυτοί και κομματόσκυλα σαν εσάς τα φάγανε...

ΠΛΗΡΩΣΤΕ ΤΑ ΤΩΡΑ ΜΑΛΑΚΕΣ...Μπάμπη η ΔΕΗ κόβει το ρευμα σε όποιον χρωστάει 500 ευρω...στη ΝΔ σου που χρωστάει μισο δις?


Δε σε ακούω Μπάμπη...ότι και να γράψεις θα σε ξεφτιλίσω...

Εκείνος που γιγάντωσε το έλλειμμα ήταν ο Μητσοτάκης...ο Ανδρέας έκανε κοινωνική πολιτική από το 82-84 σου αρέσει δε σου αρέσει...

Οι χωρες που εβαλα τις χρεωκόπησαν όσοι προδότες φώναξαν το ΔΝΤ...τύποις κομμουνιστές σοσιαλιστές και αριστεροί...

ΙΔΟΥ Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ ΣΟΥ ΛΑΕ...ΛΑΜΠΗΣ ΚΑΤΙ...Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΕΝΑ ΨΕΥΔΟΧΡΕΟΣ ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΟΥ...ΣΤΟΝ ΧΑΡΙΖΩ...

ΜΠΑΜΠΗ ΘΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΣΑΝ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙΣ...

ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΣΧΑΤΟΓΕΡΟ ΤΡΑΜΟΥΝΤΑΝΑ....

Εσχατόγερε η μάνα μου και ο πατέρας μου δεν ψήφισαν ποτε ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΝΔ.....

Η μάνα μου ήταν δημόσιος υπάλληλος με πτυχίο πανεπιστημίου 8,6....αν μπορείς και εσύ βγάλε τόσο και σε εποχες με 30 ατομα στο έτος όχι με 300 και χαβαλέ...ούτε με πτυχία της πλάκας στην Αγγλία όπως εσύ...

ο πατέρας μου ήταν ιδιωτικος υπάλληλος...αλλά αναγνωρίζουν ότι ο μόνος που έδωσε λεφτά στο λαό που προστάτεψε τον εργαζόμενο με συλλογικές συμβάσεις κτλ κτλ ηταν ο Αντρεας....

Ναι παπάρα έτσι μου είπαν να λέω....Κανένας κομμουνιστής ακόμα και ο αρχισφαγέας Πολ Ποτ δεν πρόδωσε τη χωρα του με ΔΝΤ... μου λες ότι ο Γέλτσιν ήταν κομμουνιστής  :headbang: :headbang: όταν το μόνο κόμμα στη Ρωσία το 61 ήταν το κομμουνιστικο...όπως κάποτε η Αυριανή που έλεγε για τον Μίκη ότι ήταν στέλεχος της νεολαίας Μεταξά όταν το 1936 όλοι οι μαθητες υποχρεωτικά μπαίνανε εκεί...

όσο φασίστας είναι ο Μίκης άλλο τόσο κομμούνα είναι ο Γέλτσιν...


ΛΑΕ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΠΡΟΔΟΤΗΣ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΔΑΝΕΙΣΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ 2 ΚΟΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΕ ΤΑ ΦΑΓΑΝΕ ΟΛΑ.ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΙΔΩ.


ΒΛΑΚΕΣ ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ....

ΔΛΔ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΜΕ ΔΙΑΤΡΗΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΔΙΟΡΙΖΑΝ ΟΠΟΙΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΓΧΟ ΦΤΑΙΕΙ ΠΧ Ο ΑΓΡΟΤΗΣ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΤΑΔΕ ΚΩΛΟΠΑΙΔΟ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΒΟΛΕΥΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΟΠΟΙΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕ....

ΣΑΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ Ο ΚΛΕΦΤΗΣ ΝΑ ΣΕ ΚΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΜΠΟΔΙΣΕ ΕΝΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΠΡΕΦΑ...ΑΡΑ ΟΙ ΜΑΠΤΣΟΙ ΘΑ ΧΩΣΟΥΝΕ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝΕ ΤΟΝ ΚΛΕΦΤΗ...

ΚΟΙΝΩΣ ΤΡΑΜΟΥΒΛΑΚΑΣ.


Λάμπης ιδιοκτήτης τουριστικού γραφείου :2funny: :2funny: :2funny:

ο βλακας από την ΑΓΓΛΙΑ ΧΩΡΑ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΑΤΟΚΟ ΕΘΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ασκεί κριτική στον προστατευτισμό και στο άτοκο εθνικό νόμισμα...ΣΤΟ ΚΕΛΊ 33....


ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΒΡΑΙΟΠΟΥΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΝΤΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΝΑ ΑΠΕΛΑΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΧΩΡΑ Ως ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ...


ΤΙ ΛΕΣ ΜΩΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΛΑΚΑ?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΣΧΥΡΟ ΤΟ ΕΥΡΩ ΣΤΙΣ ΠΟΥΤΑΝΟΠΙΑΤΣΕΣ ΤΗΣ ΤΑΥΛΑΝΔΗΣ?ΒΛΑΚΑ ΒΛΑΚΑ ΒΛΑΚΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΛΥΘΕΙ ΟΛΟΣ Ο ΝΟΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΡΑΤΑΝΕ ΧΑΜΗΛΑ ΤΟ ΔΟΛΛΑΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΞΑΓΩΓΕΣ...ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΕ 27 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΑΝΕΡΓΟΙ ΣΤΗΝ Ε.Ε ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΙΣΧΥΡΟ...ΛΑΜΠΗ ΣΕ ΛΕΝΕ ΕΙΠΑΜΕ?


ΝΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...


ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΣΥΝΩΜΟΣΙΟΛΟΓΕ....ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΚΗ ΛΙΡΑ ΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 90 ΔΕΝ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΕΒΡΑΙΚΟ ΜΟΥΝΙ Ο ΣΟΡΟΣ...Ο ΚΑΖΑΚΗΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ  :2funny: ΜΗ ΛΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙ Ο ΛΑΜΠΑΤΕΡ...

ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΣΟΡΤΙΝΓΚ...ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΟΡΤΙΝΓΚ ΤΟΥ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΝΟΥ ΔΟΛΛΑΡΙΟΥ ΠΕΡΥΣΙ?ΓΙΑΤΙ Ο ΣΟΡΟΣ ΕΒΓΑΛΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΙ ΔΙΣ....


ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΒΡΕ ΖΗΛΟΦΘΟΝΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟΓΑΜΙΑΣ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙ?

ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΤΡΙΧΑ ΑΠΟ ΤΑ @@ ΜΟΥ?

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΤΑΥΛΑΝΔΗ...ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΣΟΥς ΠΑΝΕ...ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΣΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΣΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΠΑΝΕ ΤΑΥΛΑΝΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΓΑΜΗΤΟΙ Η ΜΟΥΝΟΔΟΥΛΟΙ...

ΔΥΣΤΥΧΩς ΟΣΟΙ ΠΑΝΕ ΤΑΥΛΑΝΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΠΟΥ ΦΑΓΑΝΕ ΣΚΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΤΕ ΕΣΥ ΛΑΜΠΑΤΕΡ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΟΙ ΠΟΥΤΑΝΟΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΤΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ.....

ΘΑΥΜΑΖΩ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΗΓΑΝΕ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΕΞΟΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩς....

ΕΚΕΙΝΟΥς ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΛΟΓΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΚΡΙΝΟΥΝ ΟΠΟΙΟΝ ΞΟΔΕΥΕΙ ΛΕΦΤΑ ΕΝΩ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΕΟΣ ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΈΦΤΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕς (Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗς ΤΩΝ ΡΟΤΣΙΛΝΤ)....ΣΩΣΤΑ ΛΑΜΠΑΤΕΡ?

ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ 5 ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΞΙΑ ΣΚΟΥΠΙΔΟΣΑΙΤ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΔΕΞΙΟ ΜΟΥΝΙ...

ΕΛΑ ΕΔΩ ΠΡΟΣ ΤΗ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΜΟΝΤΕΛΑ Η ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΠΟΥΓΑΤΣΕΣ...

ΩΣ ΤΟΤΕ ΣΑΛΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟ ΠΟΥ ΜΑς ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΕΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ.


Στο αεροπλάνο που έπεσε μαλάκα μου στόχος ήταν ο Πούτιν που μετέβαινε σε άλλο αεροπλάνο...απλά άργησαν 40 λεπτά μόνο ο Ποροσένκο και οι άλλοι που βαρανε προσοχές εκεί προς Νέα Υόρκη μερια....ξέρεις εσύ αυτους που χρηματοδότησαν φεμινισμό κτλ...



είσαι που είσαι για τα μπάζα ψαξου και λίγο τι διαβάζεις καθημερινή και τον συνονοματό σου Μπάμπη μόνο? :2funny: :2funny: :2funny:

τυπε φορα τα ειδικα γυαλια να ξεχωριζεις τα νεφελιμ
 :grin: :grin:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
εεεεε είμεθα και ο περιούσιος λαός... ας μην ξεχνάμε ότι όταν εμείς χτίζαμε παρθενώνες οι άλλοι ζούσανε σε σπηλιές ... και όταν οι γερμανοί τρώγανε βαλανίδια εμείς είχαμε χοληστερίνη...

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

εντιτ... βεβαίως καταλήξαμε από παρθενώνες να χτίζουμε αυθαίρετες μεζονε κακής αισθητικής και αισχήστης ποιότητας...

η υγρασια τι λεει τυπε στο Λονδινο?καλα ειναι? :grin: :grin: :grin:
 

Ζμπούτσαμ

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.772
Like
3
Πόντοι
16
εμ πως να μην χρεωκοπήσει η Ελλάδα... ειδικά όταν κατοικείται από τέτοιους κατοίκους

18s16prokatalceis-thumb-large.jpg

Γάμησέ τα. Υπάρχει ένα 73% δηλαδή που πιστεύει πως τα αμερικανά όντως προσεληνώθηκαν πρινα από 45 χρόνια.
Τράτζικ..
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
151
Πόντοι
2.046
εμ πως να μην χρεωκοπήσει η Ελλάδα... ειδικά όταν κατοικείται από τέτοιους κατοίκους

18s16prokatalceis-thumb-large.jpg

Εχει να πεσει ακομα πολυ  :zfuck: αλλα θα μαθουμε. Που θα παει στο 2014 ζουμε με νοοτροπια το 1930!  :grin:

Τωρα εξηγηται πως ο μοντελογαμιας τα εχει χαμενα!  :grin:
 

Memosex

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2011
Μηνύματα
957
Like
0
Πόντοι
6
Εχεις υπερβει καθε οριο ηλιθιοτητος μοντελογαμια, αλλα συγχωρησαι γιατι εισαι αρρωστος.  :grin: Οσο ειμαι εγω Εβραιος αλλο τοσο ζεις εσυ σε νησι της Δωδεκανησου και πηδας μοντελα!  :2funny: :2funny:


Μαλλον στο Δαφνι εισαι και σε αφηνουν να κανεις βολτες στις 5 το πρωι!  :grin:  Οταν δεν εχεις κανενα επιχειρημα αρχιζεις το βρισιμο γιατι δεν εχεις ουτε τις στοιχειωδης γνωσεις να απαντησεις.  ;)

Να σου θυμισω μερικα μαργαριταρια που εχεις πει ........  :grin:

1. Οι κεντρικες τραπεζες στερουν την αγορα απο χρημα οταν κατεβαζουν το επιτοκιο!  :2funny: :2funny: :2funny:

2. Η FED ειναι ιδιωτικη που την εχουν Εβραιοι  :2funny: :2funny:

3. Η Γερμανια εχει συμφωνια με τους Σαουδαραβες και το Καταρ να μας κανουν μουσουλμανικη αποικια!  :2funny: :2funny:

4. Οι Εβραιοι χρηματοδοτουν τον παγκοσμιο φεμινισμο.  :2funny: :2funny:

5. Μονο μοντελα απο Καναδα, Ινδια, Γερμανια, Ολλανδια και τωρα Νορβηγια γαμας!  :2funny: :2funny: :2funny:

6. Πρεπει να δανειζεσαι και να μην τα ξεπληρωνεις μονον οταν κανεις κοινωνικη πολιτικη!  :2funny: :2funny:

7. Το ευρω δεν ειναι ισχυρο εναντι του δολλαριου!  :2funny: :2funny: :2funny:

8. Ατοκο Εθνικο Νομισμα που θα τυπωνουμε και θα καλυπτουμε τις κοινωνικες αναγκες της Ελλαδος  :2funny: :2funny:

9. Τυπωμα ατοκου εθνικου νομισματος δεν φερνει πληθωρισμο οταν παει κατευθεια στην αγορα!  :2funny: :2funny: :2funny:

Δεν ξερω βρε μοντελογαμια αλλα λεω να περασω απο το Δαφνι και να τους παρακαλεσω να σου αυξησουν την δοση σου. Δεν γινεται αλλοιως!  :grin:

Οσο ο αρχηγος σου ο Καζακης παιρνει 0.89% μην ονειρευεσαι να απελασουν κανενα Ελληνα απο την Ελλαδα.

Αντε κομπλεξικε αγαμητε και ασχετε μοντελογαμια να σου βαλω παλι το διαγραμμα με το χρεος για να εμπεδωσεις ποιος μας χρεωκοπησε και γιατι χρωστας γυφτε!  :grin:


Περνα και απο το γραφειο, εχω κατι εισητηρια με  Malaisian Airlines πολυ ............................. φθηνα.  :grin:




ΑΤΟΚΟ ΕΘΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ  :rockon: :rockon: :rockon:  

Δεν έχω πει κανένα μαργαριτάρι πανηλίθιε.Οποιος γνωρίζει στοιχειώδη οικονομικά και δεν είναι υπάλληλος τραπεζιτών ή βολεμένος πανηλίθιος όπως εσύ όλα αυτά τα ξέρει.

1.Ναι οι κεντρικές τράπεζες όταν κατεβάζουν το επιτόκιο σημαίνει πιο πολλά κέρδη για αυτές και περιορισμό του κυκλοφορούν χρήματος.
2.Ναι η Fed είναι ιδιωτική.Είναι ομοσπονδιακή όσο κόκκινος είναι ο Πάνος Παναγιωτόπουλος.
3.Ναι η Γερμανιά μαζί με το Κατάρ χρηματοδοτούν όλους αυτο΄ςυ τους δήθεν οικονομικούς μετανάστες για να κάνουν το Νότο της Ευρώπης μια απέραντη δουλοπαροικία και να σπρωξουν τον αφρό του Νότου προς τον Βορρά.Που βρίσκουν λαμπατέρ όλοι αυτοί οι οικονομικά κατατρεγμένοι τα 10χιλιαρα στις τσέπες τους?
4.Ναι από το 1965 χρηματοδοτούν τον φεμινισμό...Ποιος χρηματοδοτεί τις Femen Πχ?ξέρεις άσχετε?5.έχω γαμήσει γυναίκες από πολλές χώρες του πλανήτη αλλά μη μου γυρνάς τη συζήτηση αλλού στριμωγμένο μου αγόρι...όλες με ονόματα και διευθύνσεις...
6.όχι δεν πρέπει να δανείζεσαι πρέπει να τυπώνεις το δικό σου ΑΤΟΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ.
7.όχι το ευρώ δεν είναι ισχυρό έναντι του δολλαρίου.Πήλινα πόδια έχει.Αν αυριο αποφάσιζε μια χώρα να φύγει από την Ευρωζώνη αυτομάτως θα πήγαινε κάτω από 1 προς 1 το ευρώ...αλλά αφού το ευρω είναι ισχυρό λαμπατέρ τόσα χρόνια γιατί δεν το κάνουνε και αποθεματικό επίσημο παγκόσμιο?
8.Ναι όπως τις κάλυπτες εώς τις 31/12/2001...τυπωνοντας νόμισμα στο Χολαργο και γέμιζες τα ταμεία σου...τότε δεν ζούσες?πολλά τα ομόλογα Λάμπη ε?
9.Ναι το τύπωμα εθνικού νομίσματος με τέτοια εξαθλιωμένη αγορά έξω θα πέσει κατευθείαν στην κατανάλωση και δεν θα φέρει πληθωρισμισμό.Στη Ρουμανια από τα 250 τους πήγαν στα 312 με αυξηση μισθών για 3ο συνεχομενο ετος.αυτό το χρήμα φέρνει πληθωρισμό?στην καταναλωση παει..

Γύφτε δεν χρωστάω σε κανέναν....εσύ είσαι Ελληνας?χαχαχαχα αν είχαμε Έλληνες; σαν και σένα δουλάκι των Εβραιων το 1821 ακόμα Μογγολικά θα μιλούσαμε...άντε ψήφισε τα βρωμοκομματα σου εκει και μην πιανεις τον Καζακη στο στομα σου εισαι λίγος.

ο Μητσοτάκης με λιτότητα το 70% το έκανε 117 σε 3 χρόνια του ΑΕΠ..απλά για να μαθαίνεις...

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

έχει καταντήσει μονότονος και βαριέμαι μέχρι και να τον γαμωσταυρίσω τον μοντελοπνίχτη...


η Αγγλία που είσαι γεράκο έχει ΑΤΟΚΟ ΕΘΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΣΜΟ?


 

Memosex

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2011
Μηνύματα
957
Like
0
Πόντοι
6
Ετσι είναι τυπε. Προσφατο παράδειγμα η αδυναμια χιλιαδων ρωσων να ελθουν σαν τουρίστες λογω ευρω.
Οι κυβερνωντες δεν λενε την αληθεια στον κοσμο γιατι εχουν βολευτεί οι ιδιοι και το συγγενολοι τους με παχυλούς ευρω-μισθους.
Προσφατο παράδειγμα ο διορισμος υιου Ζαγοριτη στη ευρωβουλή.

Ο κοσμος ομως θα εξαθλιώνεται σταδιακα. Μολις το πραγμα μπουκωσει θα την "κανουν" για ελβετιες κλπ εις υγειαν των κοροιδων


ΣΩΣΤΟΣ!!!!!!!ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ ΣΤΟ ΕΥΡΩ..ΟΠΩς ΚΡΑΤΑΝΕ ΧΡΕΩΚΟΠΗΜΕΝΟ ΤΟ ΜΕΞΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ 1982 ΚΑΙ ΕΧΟΥΝΕ ΔΙΛΑΥΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙ...

εμ πως να μην χρεωκοπήσει η Ελλάδα... ειδικά όταν κατοικείται από τέτοιους κατοίκους

18s16prokatalceis-thumb-large.jpg

ΕΝΏ ΑΠΟ ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΥς ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΓΕΡΑΚΟ...ΑΝΤΕ ΠΙΕς ΚΑΝΑ ΒΙΑΓΚΡΑ ΝΑ ΞΕΛΑΜΠΙΚΑΡΕΙΣ...

αυτοι ειμαστε ρε μπρο

ενας βαλκανικος ΧΥΤΑ ημιμα8ων κ συνωμοσιολογων π μαλλον πιστευουν οτι τα ροβερακια των Αμερικανων στο φεγγαρι τα αφησαν οι...ΕΛ μετα τον κατακλυσμο του Δευκαλιωνα  :2funny:

«Η καχυποψία συνδέεται με άλλα δύο δημοσκοπικά ευρήματα: τη χαμηλότατη κοινωνική εμπιστοσύνη αλλά και την έλλειψη παιδείας», συμπληρώνει ο δρ Ντίνας. Είναι χαρακτηριστικό ότι στο σκέλος των ερωτήσεων γνώσεων, μόνο το 6,5% βρήκε και τις τέσσερις σωστές απαντήσεις σε στοιχειώδη ζητήματα πολιτικής και ιστορίας.


ενώ εσυ τι εισαι παλικάρι μου?γνώστης...

εγώ είμαι συνωμοσιολόγος ή εσύ αμόρφωτος?

ο λαος μ τ χαμηλοτερο % /κατοικο σε βιβλιοπωλεια, ξερει τ παντα μπαι ντιφολτ ρε μπρο  :2funny:

δεν μ εκπλησσει η..δημοφιλια τ Νταινιγκεν στον βαλκανικο ΧΥΤΑ....οταν ο 8ειος Μαξουελ ενωνε 2 'κοσμους', εδω παιζαμε αρματωλους κ κλεφτες παρεα με τ Χριστιανικα αγραμματα σκουπιδια


αγράμματο χριστιανικό σκουπίδι ο ΈΛληνας λοιπόν...έλα δωσιλογάκο μου αποκαλύψου και εσύ...το μίσος σου στην ορθοδοξία από που πηγάζει είπαμε?

εεεεε είμεθα και ο περιούσιος λαός... ας μην ξεχνάμε ότι όταν εμείς χτίζαμε παρθενώνες οι άλλοι ζούσανε σε σπηλιές ... και όταν οι γερμανοί τρώγανε βαλανίδια εμείς είχαμε χοληστερίνη...

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

εντιτ... βεβαίως καταλήξαμε από παρθενώνες να χτίζουμε αυθαίρετες μεζονε κακής αισθητικής και αισχήστης ποιότητας...


ναι γεράκο μου...και ξέχασες να πεις ότι στη Ρωμαική αυτοκρατορία όταν εξορίζανε κάποιον τον πετούσανε περα από το Ρήνο που ήταν τότε το όριο του πολιτισμένου κοσμου...βέβαια εσύ σαν προσκυνημένος αμόρφωτος δωσίλογος που να τα ξέρεις αυτά...

όταν εμείς συνεχίζουμε να χτίζουμε Παρθενώνες ΟΣΟΙ ΕΛΛΗΝΕς ΜΕΙΝΑΜΕ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΟΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΔΩΣΙΛΟΓΟΙ ΤΑ ΓΑΜΑΤΕ ΟΛΑ.

Εχει να πεσει ακομα πολυ  :zfuck: αλλα θα μαθουμε. Που θα παει στο 2014 ζουμε με νοοτροπια το 1930!  :grin:

Τωρα εξηγηται πως ο μοντελογαμιας τα εχει χαμενα!  :grin:


λΑΜΠΑΤΕΡ ΚΟΙΤΑ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΣΟΥ SITE ΤΙ ΕΒΑΛΕ...
Μια ντροπιαστική πρόταση για την βιωσιμότητα του ελληνικού χρέους....εξετάζεται και αυτό θα ονομαστεί...λύση....

Η ντροπιαστική, εξευτελιστική και απαράδεκτη πρόταση….της τμηματικής λύσης για την βιωσιμότητα του χρέους, συνδεδεμένη με όρους απόδοσης και επίτευξης των στόχων κατά τα πρότυπα των χωρών της Κεντρικής Αφρικής και άλλων 39 υποχρεωμένων φτωχών χωρών….εξετάζεται για την Ελλάδα και την βιωσιμότητα του χρέους.
Δηλαδή ένα μοντέλο με βάση το οποίο θα τίθενται προαπαιτούμενα και αν η Ελλάδα τα πληρεί θα αποφασίζεται μείωση των επιτοκίων και επιμήκυνση του χρόνου αποπληρωμής.
Πρόκειται για ένα μοντέλο – λύση τύπου HIPC Heavily Indebted Poor Countries  δηλαδή υπερχρεωμένες φτωχές χώρες, όπου  εφαρμόστηκε σε 39 χώρες από το ΔΝΤ.
Η Ευρώπη αντί να αντιμετωπίσει την Ελλάδα ως ευρωπαϊκή χώρα, την αντιμετωπίζει ως κεντροαφρικανική χώρα ως μια υπερχρεωμένη φτωχή χώρα, όπως η Γκάνα, Αιθιοπία, Μοζαμβίκη, Σιέρα Λεόνε ή Τόγκο ή Σομαλία.
Η πρόταση αυτή όχι μόνο δεν καθιστά βιώσιμο το χρέος αλλά θα θέσει για ομηρία την Ελλάδα για 10ετίες.
Η λύση τύπου HIPC είναι επικίνδυνη και εξευτελιστική για την Ελλάδα

ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΡΩ...ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΟΥΝ Ο ΛΑΜΠΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΙ ΒΛΑΚΕΣ...ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ...

ΛΑΜΠΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΒΡΕ?ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΤΙΣ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΣΟΥ ΓΝΩΣΕΙΣ  :2funny: :2funny: :2funny:  ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΑΙΤ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΣΑΣ ΞΕΣΚΕΠΑΖΟΥΝ...ΔΟΥΛΑΚΙΑ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ...

ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΑΜΕ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ Η ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ...ΓΙΝΑΜΕ ΣΟΜΑΛΙΑ. :2funny: :2funny:








 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
ενω με μια υποτιμημενη πληθωριστικη δραχμη θα γινουμε ινδια και κινα και θα εχουμε αναπτυξη, δεν θα ειμαστε ανεργοι, θα συμφερει να ξαναπαμε στα χωραφια και στα κοπαδια αφου τα αγροτικα εισαγωμενα θα ειναι ακριβα, ενω για να παρουμε μια εισαγωμενη τηλεοραση θα πρεπει να δουλευουμε ενα χρονο.
 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
ενω με μια υποτιμημενη πληθωριστικη δραχμη θα γινουμε ινδια και κινα και θα εχουμε αναπτυξη, δεν θα ειμαστε ανεργοι, θα συμφερει να ξαναπαμε στα χωραφια και στα κοπαδια αφου τα αγροτικα εισαγωμενα θα ειναι ακριβα, ενω για να παρουμε μια εισαγωμενη τηλεοραση θα πρεπει να δουλευουμε ενα χρονο.


Αναφερεσαι στη ραλλικη δραχμή του γερμανοτσολιά, δοσιλογου πρωθυπουργου της Κατοχης Ράλλη !

Το ΕΠΑΜ προτεινει τη δημιουργια ανεξαρτητου Ελληνικου κράτους (γιατι τωρα ΔΕΝ εχεις !) με δικο του εθνικο νόμισμα. Η λυση του εθνικου νομισματος κι η διαγραφη του χρεους είναι η μονη σωτηρια για χρεωκοπημενες χωρες οπως η Ελλαδα κι εχει αναπτυχθει στο παρελθον απο τα μεγαλα μυαλα της δυτικης οικονομικης σχολής και στα καθ' ημας απο τον Ξενοφωντα Ζολώτα και άλλους.

Ο Ζολώτας ηταν αυτος που αποδεσμευσε μετα την Κατοχη την Ελληνικη δραχμη από την αγγλικη λίρα κι ετσι ανασανε κι αναπτυχθηκε η μεταπολεμικη Ελληνικη οικονομια.

Εκτος κι αν ο Ζολωτας ηταν κανας κρυπτοκομμουνιστης και δεν το ξεραμε...
 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
[size=20pt]Tριτοκοσμικές συνθήκες στην Cosco[/size]

Σοβαρές καταγγελίες για τις συνθήκες εργασίας τους κάνουν οι εργαζόμενοι στον χώρο διακίνησης εμπορευμάτων στις εγκαταστάσεις της Cosco στον Πειραιά, οι οποίοι από νωρίς το πρωί της Παρασκευής προχώρησαν σε κινητοποιήσεις
Οι εργαζόμενοι πραγματοποιούν στάση εργασίας με αιτήματα όπως:
υπογραφή Συλλογικής Σύμβασης Εργασίας,
αναγνώριση του επαγγέλματός τους ως επικίνδυνου και ανθυγιεινού,
αύξηση του ημερομισθίου,
αύξηση σε «πόστα» σε κάθε γερανογέφυρα στα 5 άτομα από 3 που είναι σήμερα,
δήλωση των εργατικών ατυχημάτων καθώς όπως υποστηρίζουν αυτή την στιγμή μεταφέρουν τραυματίες με αυτοκίνητα,
καταβολή ειδικού επιδόματος σε εναερίτες,
καταβολή επιδόματος επικινδυνότητας,
κατάργηση 16 ωρών εργασίας,
δημιουργία κανονισμού εργασίας
καταβολή οφειλομένων.




...ερχεται η αναπτυξη του Σαχλαμαρα...
 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
[size=20pt]Ο Μαρινάκης, η υπόθεση διαφθοράς και τα ΜΜΕ που αρνούνται να την δημοσιεύσουν[/size]

Ιάκωβος Σερφάς και Νικόλας Λεοντόπουλος

Δικαστικά έγγραφα αναφέρουν πως ένας από τους ισχυρότερους επιχειρηματίες της χώρας και εφοπλιστής με παγκόσμια εμβέλεια, μαζί με στενούς συνεργάτες του “προσεγγίζουν και επιδιώκουν να εκμεταλλευτούν για την εξυπηρέτηση των συμφερόντων τους, αστυνομικούς, δικαστικούς, πολιτικούς και άλλους ισχυρούς παράγοντες της χώρας”. Μα ο Τύπος, πολιτικός, οικονομικός, αθλητικός, παριστάνει στη συντριπτική του πλειοψηφία πως η υπόθεση απλώς δεν υπάρχει...


Την περασμένη εβδομάδα ο ΣΚΑΪ δημοσίευσε μια πρόσφατη απόφαση του Συμβουλίου Πλημμελειοδικών Αθηνών που επιτρέπει τη χρήση καταγεγραμμένων (με «νόμιμη» υποκλοπή) τηλεφωνικών συνομιλιών στο πλαισιο της προκαταρκτική έρευνα εναντίον του Βαγγέλη Μαρινάκη και άλλων προσώπων που είναι ύποπτοι συμφωνα με τον εισαγγελέα για μια σειράς αδικημάτων που περιλαμβάνουν τη σύσταση εγκληματικής οργάνωσης, την εκβίαση, τη δωροδοκία και παραβάσεις του νόμου περί εκρηκτικών.

 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
[size=20pt]Θανατηφόρο εργατικό ατύχημα στη ΔΕΗ[/size]
«Ως πότε θα μετράμε αδικοχαμένα θύματα. Ως πότε θα αδιαφορούν», τονίζουν οι εργαζόμενοι του σωματείου εργαζομένων στη ΔΕΗ, «Ο Σπάρτακος»
Το δελτίο Τύπου του σωματείου:

ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΤΟ ΝΟΤΙΟ ΠΕΔΙΟ
ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΑ ΝΕΚΡΟΣ. ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΘΥΜΑ ΤΗΣ ΟΛΙΓΩΡΙΑΣ

Την ώρα που η συγκυβέρνηση της εθνικής παρακμής προσπαθεί να μετρήσει τα «υπέρ» από την ενέργεια της επίταξης των εργαζόμενων και την πρώτη κίνηση ξεπουλήματος της ΔΕΗ, εμείς στη Δυτική Μακεδονία -στην ενεργειακή καρδιά της χώρας- μετράμε έναν ακόμα νεκρό. Έναν ακόμα άνθρωπο, θύμα της εντατικοποίησης της εργασίας και της πίεσης που υπάρχει διάχυτη στους χώρους δουλειάς σε ολόκληρη τη ΔΕΗ.
Σκληρή στάθηκε η μοίρα (πολύ σκληρή) στο χώρο των Σκληρών του Νοτίου Πεδίου για τον 42χρονο συνάδελφο -πατέρα δύο ανήλικων τέκνων- που υπήρξε το άδικο θύμα ενός ακόμα ατυχήματος στο συγκεκριμένο χώρο.
Είναι άδικο για τους εργαζόμενους
Είναι άδικο για τις οικογένειές μας να εξακολουθούν να υφίστανται συνθήκες που θέτουν (καθημερινά, κάθε στιγμή, κάθε λεπτό) σε κίνδυνο την υγεία και την ασφάλεια των εργαζόμενων.
Είναι άδικο την εγκληματική στάση της Κυβέρνηση και την αδυναμία της Διοίκησης να την πληρώνουν πάντα οι εργαζόμενοι και μάλιστα ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΗ ΖΩΗ την ίδια ώρα που η κυβέρνηση επιτακτικά και ξεδιάντροπα ζητά από τη Διοίκηση της ΔΕΗ να πληροφορηθεί ποια είναι τα «προνόμια» των εργαζόμενων στην επιχείρηση.

Ο ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ εκφράζει τα θερμά του συλλυπητήρια στην οικογένεια του άτυχου συναδέλφου και γνωρίζοντας πολύ καλά το ανείπωτο μέγεθος της οδύνης, θα δίνει πάντα αγώνα για καλύτερες συνθήκες εργασίας γιατί τίποτα ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ.
17/7/2014

    Υπενθυμίζουμε ότι στις 14/2/2014 είχε συμβεί θανατηφόρο εργατικό ατύχημα στο λιγνιτικό κέντρο Δυτικής Μακεδονίας, στις 21/2/2014 σοβαρός τραυματισμός στο ορυχείο Αμυνταίου και στις 17/3/2014 σοβαρός τραυματισμός στη Γέφυρα Θεσσαλονίκης, ενώ σκόμη πέντε άτομα τραυματίστηκαν ελαφρότερα. Πριν περίπου είκοσι ημέρες, στις 30/6/2014, μετανάστης που εργάζοταν σε εργολαβικό συνεργείο τραυματίστηκε σοβαρά στη Μεγαλόπολη.

Πηγή: Ελευθεροτυπία

 

Traveller 2

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
2.020
Like
153
Πόντοι
16
.............................................................
    Υπενθυμίζουμε ότι στις 14/2/2014 είχε συμβεί θανατηφόρο εργατικό ατύχημα στο λιγνιτικό κέντρο Δυτικής Μακεδονίας, στις 21/2/2014 σοβαρός τραυματισμός στο ορυχείο Αμυνταίου και στις 17/3/2014 σοβαρός τραυματισμός στη Γέφυρα Θεσσαλονίκης, ενώ σκόμη πέντε άτομα τραυματίστηκαν ελαφρότερα. Πριν περίπου είκοσι ημέρες, στις 30/6/2014, μετανάστης που εργάζοταν σε εργολαβικό συνεργείο τραυματίστηκε σοβαρά στη Μεγαλόπολη.

Πηγή: Ελευθεροτυπία

Παρόλα αυτά η ακριβή και κερδοφόρα ΔΕΗ δεν ξόδεψε χρήματα για να πάρει μέτρα ασφαλείας.......
 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
[size=20pt]Όταν ο υφυπουργός Μεταφορών έστελνε συστατικές επιστολές για τον διοικητή με το ψεύτικο πτυχίο[/size]

Του Μάριου Αραβαντινού

Διοικητής του νοσοκομείου Γρεβενών από το Νοέμβριο του 2013, όταν διορίστηκε στη θέση αυτή από τον Άδωνη Γεωργιάδη, ήταν ο Θεόδωρος Κουκάκης, ο οποίος παύθηκε με απόφαση του νέου υπουργού Υγείας Μάκη Βορίδη στις 4 Ιουλίου, όταν αποκαλύφθηκε, μετά από έλεγχο της 3ης Υγειονομικής Περιφέρειας Μακεδονίας έπειτα από καταγγελία κατοίκων της Πτολεμαΐδας και της Κοζάνης, ότι κατείχε ψεύτικους τίτλους σπουδών και δίπλωμα ειδικότητας, τα οποία είχαν εκδοθεί στο όνομα εξαδέλφου του, με το ίδιο ονοματεπώνυμο αλλά με διαφορετικό τόπο και ημερομηνία γέννησης.

Το εντυπωσιακό στην περίπτωσή του Κουκάκη, ο οποίος είναι εκτελωνιστής στο επάγγελμα, πέρα από το ότι κατάφερνε με πτυχίο ψυχολογίας που εμφάνιζε ως δικό του να αποκτά σημαντικές θέσεις στο Εθνικό Σύστημα Υγείας, είναι και το γεγονός ότι λάμβανε συστάσεις από σημαίνοντα στελέχη της Νέας Δημοκρατίας, ακόμη και του ίδιου του πρωθυπουργού, όπως ο ίδιος ισχυρίζεται στο βιογραφικό του. Ο ίδιος άλλωστε υπήρξε στέλεχος του κόμματος και υποψήφιος στις εθνικές εκλογές του 2012 στην Κοζάνη.

 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
[size=20pt]Έξι διοικητές νοσοκομείων δεν έχουν πτυχίο - έκθετος ο Γεωργιάδης[/size]

Τουλάχιστον έξι διοικητές δημόσιων νοσοκομείων, ένας εκ των οποίων στην 1η Υγειονομική Περιφέρεια, κατέχουν το αξίωμα χωρίς να πληρούν τη βασική προϋπόθεση που θέτει ο νόμος, το πτυχίο πανεπιστημιακής σχολής. Μάλιστα, ουδέποτε το προσκόμισαν στις αρμόδιες υπηρεσίες, παρότι ήταν αναγκαίο για την πράξη διορισμού τους. Αυτό καταγγέλλει η Εταιρία Management Υπηρεσιών Υγείας (ΕΕΜΥΥ) με επιστολή της, καλώντας ταυτόχρονα τον υπουργό Υγείας να παρέμβει άμεσα στο θέμα, με αφορμή την «αποπομπή» της αναπληρώτριας διοικήτριας του μαιευτηρίου «ΕΛΕΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ» για πλαστό τίτλο σπουδών και πλαστή βεβαίωση ισοτιμίας και αναγνώρισης πτυχίου από τον ΔΟΑΤΑΠ.

«Ο υπουργός Υγείας, κ. Άδωνις Γεωργιάδης στις 11-10-2013, ενώπιον εκατοντάδων συμμετεχόντων στο 15ο Πανελλήνιο Συνέδριο Management Υπηρεσιών Υγείας της ΕΕΜΥΥ, ρωτήθηκε συγκεκριμένα και απάντησε κατηγορηματικά ότι «τα πτυχία όλων των υπό διορισμό έχουν ελεγχθεί»» τονίζει σε ανακοίνωσή της η επιστημονική εταιρία.



 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom