Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.209
Κριτικές
3
Like
1.677
Πόντοι
496
δηλαδη ολοι πεινανε στην ελλαδα :grin: :grin: τωρα που βρισκουν 100κ200ευρα για κολ γκιρλς μαλλον τα χεζουνε  :grin: :grin:

τυπε η απαντηση στο ερωτημα σου ειναι η εξης : ελληνας συνταξιουχος :grin:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
τυπε η απαντηση στο ερωτημα σου ειναι η εξης : ελληνας συνταξιουχος :grin:

με 5 γραμματα....ποιος να ναι ποιος ναναι...ενα 28% τ πληθυσμου της ελλαδας ειναι πανω των 61χρονων..να που ειναι τα λεφτα  :grin: :grin:
 

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.209
Κριτικές
3
Like
1.677
Πόντοι
496
με 5 γραμματα....ποιος να ναι ποιος ναναι...ενα 28% τ πληθυσμου της ελλαδας ειναι πανω των 61χρονων..να που ειναι τα λεφτα  :grin: :grin:

α γεια σου :rockon: :rockon: :rockon:

εχω φιλο τραπεζικο σε επαρχιακη κωμοπολη που για ενα διαστημα εκανε ταμειο
μου πε το εξης σκηνικο:
ερχεται ενα παππουδι μια μερα και σηκωνει 2 πρασινα. απο περιεργεια σημειωνει
τους αριθμους των χαρτονομισματων.
την επομενη μερα το πρωι ερχεται μαυρουλα ντοπιου κωλομπαρου της περιοχης και καταθετει στον φιλο μου
3 πρασινα. το 1 απο τα 3 μαντεψε ποιανου ηταν :grin:
ναι σωστα το καταλαβες, του παππου της προηγουμενης μερας :2funny:
καταλαβαινεις τωρα γιατι μιλαμε ετσι
και εννοειται η χρηματοδοτηση παει και προς εγγονια, παιδια κλπ....
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
α γεια σου :rockon: :rockon: :rockon:

εχω φιλο τραπεζικο σε επαρχιακη κωμοπολη που για ενα διαστημα εκανε ταμειο
μου πε το εξης σκηνικο:
ερχεται ενα παππουδι μια μερα και σηκωνει 2 πρασινα. απο περιεργεια σημειωνει
τους αριθμους των χαρτονομισματων.
την επομενη μερα το πρωι ερχεται μαυρουλα ντοπιου κωλομπαρου της περιοχης και καταθετει στον φιλο μου
3 πρασινα. το 1 απο τα 3 μαντεψε ποιανου ηταν :grin:
ναι σωστα το καταλαβες, του παππου της προηγουμενης μερας :2funny:
καταλαβαινεις τωρα γιατι μιλαμε ετσι
και εννοειται η χρηματοδοτηση παει και προς εγγονια, παιδια κλπ....

οι συνταξεις κοπηκαν πολυ...το θεμα ειναι οτι οι παλιοι δηλαδη 60-65-70χρ κ παραπανω επειδη εζησαν τη φτωχεια τ 50 κ 60 παντα αποταμιευαν
:grin: :grin: :grin: :grin:.οποτε βαλε και τις καβατζες τ καθενος  :grin:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
http://[URL unfurl="true"]www.makeleio.gr/wp-content/uploads/2014/07/STASI.jpg[/img[/URL]]

[URL unfurl="true"]http://www.makeleio.gr/?p=124072[/URL]
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
ε που στο διαλο ειναι πια ολοι αυτοι οι φτωχοι δυστιχισμενοι? :huh: :huh: :huh: :huh:
στο σπιτι τους τρωνε την συνταξη της μανας τους με ολες τις ανεσεις, στο εξωτερικο μεταναστευσαν για 3.000 ευρω το μηνα και ελαχιστοι οδηγηθηκαν σε δρομους και αυτοκτονιες και για αυτο δεν τους ξερουμε
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
10
Πόντοι
16
δηλαδη ολοι πεινανε στην ελλαδα :grin: :grin: τωρα που βρισκουν 100κ200ευρα για κολ γκιρλς μαλλον τα χεζουνε  :grin: :grin:

Βρε τζινι μου, βολεμενοι, λαμογια, τυχεροι κτλ υπαρχουν και στις χειροτερες εποχες. Τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις; Ακομα και στην κατοχη που τα παιδια πεθαιναν στους δρομους απο πεινα, υπηρχαν καποιοι που ετρωγαν γκουρμεδιες και γλυκα και εβλεπαν οπερα στη Λυρικη παρεα με τους Γερμανους.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
στο σπιτι τους τρωνε την συνταξη της μανας τους με ολες τις ανεσεις, στο εξωτερικο μεταναστευσαν για 3.000 ευρω το μηνα και ελαχιστοι οδηγηθηκαν σε δρομους και αυτοκτονιες και για αυτο δεν τους ξερουμε

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
επιτελους κ ενας λογικος...γιατι οι περισσοτεροι λενε οτι πεινανε εδω μεσα...τωρα που βρισκουν 100-200(ενα γαμησι) για κολ γκιρλ μαλλον τους πεφτουν απο τον ουρανο... :grin: :grin: :grin:
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
προσωπικα δεν γνωριζω κανεναν που να εχει σκασει 100 ευρω για πουτανα, οι μισοι φιλοι μου μαλιστα δεν εχουν παει ποτε ουτε καν με φτηνη πουτανα, ακομη και προ κρισης, και δεν μενω σε καμια υποβαθμισμενη γειτονια ουτε ανεργοι ειναι οι περισσοτεροι φιλοι μου
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Βρε τζινι μου, βολεμενοι, λαμογια, τυχεροι κτλ υπαρχουν και στις χειροτερες εποχες. Τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις; Ακομα και στην κατοχη που τα παιδια πεθαιναν στους δρομους απο πεινα, υπηρχαν καποιοι που ετρωγαν γκουρμεδιες και γλυκα και εβλεπαν οπερα στη Λυρικη παρεα με τους Γερμανους.

καλα τι συγκρινεις τωρα?κατοχη με σημερα? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
εμενα ενας φιλος μ αγγλος π ηταν περισι ελλαδα μ ελεγε που ειναι ολα αυτα π λενε στα μμε? :2funny:
μαλλον μας τρομαζουν επιτηδες μου ειπε  :2funny:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
προσωπικα δεν γνωριζω κανεναν που να εχει σκασει 100 ευρω για πουτανα, οι μισοι φιλοι μου μαλιστα δεν εχουν παει ποτε ουτε καν με φτηνη πουτανα, ακομη και προ κρισης, και δεν μενω σε καμια υποβαθμισμενη γειτονια ουτε ανεργοι ειναι οι περισσοτεροι φιλοι μου

τρολλαρεις ετσι?μπες μονο στα κολ γκιρλς να δεις και στα σιτι ταουρς
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
δεν τρολαρω καθολου, ουτε εγω εχω δωσει ποτε μου πανω απο 50 για επισκεψη. δεν κανω παρεα με μεγαλογιατρους, μεγαλοδικηγορους, μεγαλοσυνταξιουχους και γενικα μεγαλοκατι, παιδι του λαου ειμαι και φροντιζω για να εχω
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
δεν τρολαρω καθολου, ουτε εγω εχω δωσει ποτε μου πανω απο 50 για επισκεψη. δεν κανω παρεα με μεγαλογιατρους, μεγαλοδικηγορους, μεγαλοσυνταξιουχους και γενικα μεγαλοκατι, παιδι του λαου ειμαι και φροντιζω για να εχω

απο το θρεντ ταυλανδη διαβασε μονο για την καταραμενη φτωχεια "Εχω φιλους που εχουν παει ταιλανδη κυριολεκτικα 20 φορες απο θεσνικη οι οποιοι φοβουνται την bangkok και μου λενε καλα πως πας εκει θα σε φανε λαχανο κτλ.
Αν ηταν να ακουω τον καθενα τι λεει ακομη σπιτι μου θα ημουν"

:2funny: :2funny: :2funny:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.890
Κριτικές
16
Like
14.711
Πόντοι
6.515
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
επιτελους κ ενας λογικος...γιατι οι περισσοτεροι λενε οτι πεινανε εδω μεσα...τωρα που βρισκουν 100-200(ενα γαμησι) για κολ γκιρλ μαλλον τους πεφτουν απο τον ουρανο... :grin: :grin: :grin:

επειδή εδώ γραφουνε κριτικες για συνευρέσεις 200 ανθρωποι, τα 2/3 απ τη φαντασια τους σημαινει για σενα ότι δεν υπαρχουν 1,5 εκατ ανεργοι και αλλοι τοσοι απληρωτοι ή κακοπληρωμένοι?
Ποσο χρονων εισαι ρε τυπε και βλέπεις τοσο επιφανειακα τα πραγματα?  :think:
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
προσωπικα δεν γνωριζω κανεναν που να εχει σκασει 100 ευρω για πουτανα, οι μισοι φιλοι μου μαλιστα δεν εχουν παει ποτε ουτε καν με φτηνη πουτανα, ακομη και προ κρισης, και δεν μενω σε καμια υποβαθμισμενη γειτονια ουτε ανεργοι ειναι οι περισσοτεροι φιλοι μου

Και εγω τα ιδια

Τις προαλλες ηρθε σπιτι ενα φιλαρακι και με εβαλε να ψαχνω στο σαιτ για στουντιο. Οταν ειδε οτι ξεκινανε απο 40ε, εγκατελειψε...
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
10
Πόντοι
16
Νεος Μπολντης μας βρηκε ρε. Που εβλεπε γεματο το Στεργιου και ελεγε δεν υπαρχει κριση. Αλλα τωρα που δουλευει και βγηκε, μιλησε εξω λιγο στον κοσμο τις εκοψε αυτες τις παπαριες. Υπομονη θα μεγαλωσει και ο Κωστακης και θα πηξουν τα μυαλα.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
λοιπον ειμαι 32 δουλευω απο τα 19..δν ειπα οτι δν υπαρχει κριση υπαρχει και μαλιστα μεγαλη μειωση εισοδηματων χαρατσια φοροι κτλ κτλ
απλα ειπα οτι δν υπαρχουν εκατομμυρια εξαθλιωμενοι κ εκατομμυρια αυτοκτονιες  και οτι χρημα υπαρχει ακομα  :grin: :grin:
μα στην ελλαδα δν χρειαζoταν  να ησουν μεγαλο κατι(πειχειρηματιας μεγαλοδικηγορος κτλ)...αγροτες να ταν οι γονεις σου η οι παππουδες σου 30-40χρονια η ενα μαγαζι να ειχαν τοσα χρονια αμα εκανες τα κουμαντα σου αγοραζες και εξοχικο και 3 διαμερισμα κ ολα οκ..τωρα αν εκανες σπαταλες κ τωρα κλαιγεσαι ε καλα να παθεις
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Και εγω τα ιδια

Τις προαλλες ηρθε σπιτι ενα φιλαρακι και με εβαλε να ψαχνω στο σαιτ για στουντιο. Οταν ειδε οτι ξεκινανε απο 40ε, εγκατελειψε...

εγω ρε φιλε στα κολομπαρα επαρχιας εβλεπα τα 10ευρα των θαμωνων για ποτα να πηγαινανε συννεφο..και οχι απο γερους απο ατομα 40κατι χρονων...
επισης στα μπουρδελα αρκετοι περνανε προγραμματα των 80-100-120  :grin: :grin:
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
λοιπον ειμαι 32 δουλευω απο τα 19..δν ειπα οτι δν υπαρχει κριση υπαρχει και μαλιστα μεγαλη μειωση εισοδηματων χαρατσια φοροι κτλ κτλ
απλα ειπα οτι δν υπαρχουν εκατομμυρια εξαθλιωμενοι κ εκατομμυρια αυτοκτονιες  και οτι χρημα υπαρχει ακομα  :grin: :grin:
μα στην ελλαδα δν χρειαζετια να ησουν μεγαλο κατι...αγροτες να ταν οι γονεις σου και οι παππουδες σου 30-40χρονια η ενα μαγαζι να ειχαν τοσα χρονια αμα εκανες τα κουμαντα σου αγοραζες και εξοχικο και 3 διαμερισμα κ ολα οκ..τωρα αν εκανες σπαταλες κ τωρα κλαιγεσαι ε καλα να παθεις
ποιος μιλησε για εκατομυρια αυτοκτονιες??
πριν την κριση δεν ειχαμε μεταναστες εξω παρα μονο επιστημονες τα τελευταια 3 χρονια καθε χρονο εχω περιπου 5 μαθητες που σταματανε το σχολειο επειδη φευγουν οι γονεις εξωτερικο για δουλεια οικογενειακως.
επισης και οι επιστημονες που εφευγαν ηταν λιγοτεροι, τωρα δεν εχουν αλλη επιλογη.
εγω επειδη δεν εκανα σπαταλες και εχω μια δουλεια δεν κλαιγομαι μια χαρα ειμαι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom