Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.523
Κριτικές
61
Like
42.891
Πόντοι
22.785
πρέπει να γίνει μια ασκηση επι χάρτου.
να προστεθεί το IQ όλων όσων γράφουν εδώ μέσα και να διαιρεθεί διά του αριθμού τους.

ποντάρεις για πάνω ή κατω από 80;

Έγώ είμαι βλήμα.... μπορώ να λάβω μέρος ??????
 

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Σας γραφω και το καλυτερο και αναχωρω..αρκετα για σημερα!!!!....Πολλοι εδω μεσα,μεσα σε αυτους και εγω...ειχαμε θεοποιησει τις Ρωσιδες και λεγαμε τις δικες μας.. Ελλεεινιδες και ειχαμε ανοιξει και θρεντ αντιστοιχο μαλιστα!!!..Τωρα ομως.... που θα φευγουν οι Ρωσιδες και οι ξενες σιγα-σιγα απο την ΕΛΛΑΔΑ..... γιατι αρκετα φαγαν εδω...δεν αφησαν κι αυτες τιποτα που να μην φανε...θα ξαναγυρισουμε στις Ελληνιδες που μεχρι χτες τις αποκαλουσαμε Ελλεεινιδες!!!!!!!...Κοιτατε τραγικη ειρωνεια της τυχης!!!!!!!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Σας γραφω και το καλυτερο και αναχωρω..αρκετα για σημερα!!!!....Πολλοι εδω μεσα,μεσα σε αυτους και εγω...ειχαμε θεοποιησει τις Ρωσιδες και λεγαμε τις δικες μας.. Ελλεεινιδες και ειχαμε ανοιξει και θρεντ αντιστοιχο μαλιστα!!!..Τωρα ομως.... που θα φευγουν οι Ρωσιδες και οι ξενες σιγα-σιγα απο την ΕΛΛΑΔΑ..... γιατι αρκετα φαγαν εδω...δεν αφησαν κι αυτες τιποτα που να μην φανε...θα ξαναγυρισουμε στις Ελληνιδες που μεχρι χτες τις αποκαλουσαμε Ελλεεινιδες!!!!!!!...Κοιτατε τραγικη ειρωνεια της τυχης!!!!!!!!!
πάλι η τύχη φταίει ε;

προσοχή..... υπάρχει περίπτωση οι ελλεεινίδες να μην ξαναγυρίσουν σε σένα.
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.523
Κριτικές
61
Like
42.891
Πόντοι
22.785
δηλαδή δεν σας ερωτευτηκαν ωστε να μεινουν για παντα μαζί σας και να σας στηριξουν στα δύσκολα?

Ο λαός πάντα θέλει να άκούει ώραία λόγια καί ψέματα καί όχι την πικρή αλήθεια.... κακιά πού είσαι!!!!
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
Σας γραφω και το καλυτερο και αναχωρω..αρκετα για σημερα!!!!....Πολλοι εδω μεσα,μεσα σε αυτους και εγω...ειχαμε θεοποιησει τις Ρωσιδες και λεγαμε τις δικες μας.. Ελλεεινιδες και ειχαμε ανοιξει και θρεντ αντιστοιχο μαλιστα!!!..Τωρα ομως.... που θα φευγουν οι Ρωσιδες και οι ξενες σιγα-σιγα απο την ΕΛΛΑΔΑ..... γιατι αρκετα φαγαν εδω...δεν αφησαν κι αυτες τιποτα που να μην φανε...θα ξαναγυρισουμε στις Ελληνιδες που μεχρι χτες τις αποκαλουσαμε Ελλεεινιδες!!!!!!!...Κοιτατε τραγικη ειρωνεια της τυχης!!!!!!!!!

motocrosracers.gif
 

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
δηλαδή δεν σας ερωτευτηκαν ωστε να μεινουν για παντα μαζί σας και να σας στηριξουν στα δύσκολα?
Οχι και να μας στηριξουν στα δυσκολα!!!!....απλα να μας ξεκαβλωνουν!!!!! :rockon:
πάλι η τύχη φταίει ε;

προσοχή..... υπάρχει περίπτωση οι ελλεεινίδες να μην ξαναγυρίσουν σε σένα.
Φιλε μου σε εμενα ολες οι γυναικες ξαναγυρνανε...γιατι τους δινω αυτο που θελουν!!!! :rockon:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
να πάρουν σειρα και οι πολιτικοί σγα σγα....

Περιοριστικοί όροι στον Δ. Κοντομηνά

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 29 Απριλίου 2010, 22:00

Απολογήθηκε χθες στον πρώτο τακτικό ανακριτή ο επιχειρηματίας Δημήτρης Κοντομηνάς, κατηγορούμενος για υπεξαίρεση και πλαστογραφία.

Οι κατηγορίες αφορούν στις καταγγελίες επενδυτών της νοτίου Αφρικής, ότι εξαπατήθηκαν μέσω επενδυτικών συμβολαίων της Ιντεραμέρικαν, στην οποία ήταν πρόεδρος ο κ. Κοντομηνάς.

Ο κ. Κοντομηνάς αμέσως μετά την απολογία του, αφέθηκε ελεύθερος με εγγυοδοσία 300.000 ευρώ και απαγόρευση εξόδου από τη χώρα.

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο επιχειρηματίας υποστήριξε ότι οι καταγγέλλοντες είχαν υπογράψει το 2001 αποδείξεις πως είχαν εξοφληθεί πλήρως και δεν είχαν άλλες απαιτήσεις. Στη συνέχεια όμως προχώρησαν σε καταγγελίες σε βάρος του κ. Κοντομηνά.

Την παραγγελία για τη δίωξη έκανε η εισαγγελέας Εφετών, Ξένη Δημητρίου, η οποία είχε διαφωνήσει με τον εισαγγελέα Παναγιώτη Αθανασίου. Ο κ. Αθανασίου είχε διενεργήσει την προκαταρκτική εξέταση και είχε κρίνει ότι η υπόθεση πρέπει να μπει στο αρχείο.

Ο κ. Κοντομηνάς έστειλε απάντηση, στην οποία αναφέρει τα εξής:

«Η σημερινή επιβολή περιοριστικών όρων στο πρόσωπό μου είναι το τελευταίο και πλέον ηχηρό από τα «άσφαιρα πυρά» της εξελισσόμενης από μακρόν επίθεσης σε βάρος μου, η οποία ξεκίνησε το καλοκαίρι του 2008 και συναρτάται άμεσα με την αποκάλυψη από τον τηλεοπτικό σταθμό ALPHA (του οποίου ήμουν πρόεδρος και ιδιοκτήτης), του σκανδάλου της μονής Βατοπαιδίου.

Την εποχή εκείνη, διόλου τυχαία, ασκήθηκαν σε βάρος μου ποινικές διώξεις που αφορούσαν υποθέσεις οι οποίες ανασύρθηκαν περίεργα από το αρχείο, όπου παρέμεναν επί πολλά έτη, λόγω ελλείψεως βασιμότητας, με στόχο να με θέσουν υπό καθεστώς ομηρείας.

Σήμερα μετά λύπης διαπίστωσα, ότι η τήρηση των αυτονόητων υποχρεώσεων που επέβαλε η ηθική μου, μέσω της υλοποίησης κάθε πραγματικής ή έστω φερόμενης υποχρέωσης των εταιριών μου προς πελάτες τους ήδη από έτους 2001, δεν ήταν αρκετή να αποτρέψει την άδικη επιβολή περιοριστικών όρων σε βάρος μου, σε συνδυασμό μάλιστα με τον 45ετή αψεγάδιαστο επιχειρηματικό και κοινωνικό μου βίο.

Δεν πειράζει. Η πίστη μου για την επί της ουσίας δίκαιη κρίση της Ελληνικής Δικαιοσύνης παραμένει ακλόνητη και είμαι βέβαιος ότι θα αποτελέσει απάντηση προς τους κάθε λογής διώκτες μου και τους ευκαιριακούς συμμάχους τους».
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Σίγουρα δεν προτιμούν τα γνωστά γιάτί δεν έχουν νόημα.
Πραγματικά όμως δεν έχω ιδέα, γιατί δεν είναι μόνο το ΔΝΤ,
είναι και οι υπόλοιποι και κυρίως Γερμανογάλλοι.
Αυτά θα συμφωνηθούν το Σ/Κ. Και είναι από τα ζητούμενα της Μέρκελ

το επερχομενο σκανδαλο της αποτιμησης, ποιος 8α το αναλαβει;
 

Επισκέπτης
ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΙΣΤΗ ΛΑΜΠΡΟ ΦΟΥΝΤΑ
ΦΩΤΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΕΛΙΑ
 

Συνημμένα

  • lampros_fountas_4.jpg
    lampros_fountas_4.jpg
    163 KB · Εμφανίσεις: 23

spermsprayer

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2009
Μηνύματα
382
Like
0
Πόντοι
1
πάλι η τύχη φταίει ε;

προσοχή..... υπάρχει περίπτωση οι ελλεεινίδες να μην ξαναγυρίσουν σε σένα.

χα χα χα χα χα, σωστά, και να προτιμήσουν τους Αλβανούς που έχουν λεφτά, από τους μπατίρηδες Έλληνες  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom