Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 402 άτομα (0 μέλη και 402 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Ξεκολλάτε ρε με τον Μαϊλη!
Κατά πληροφορίες του χει πάρει τα μυαλά μια μικρή  :grin:
 

spermsprayer

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2009
Μηνύματα
382
Like
0
Πόντοι
1

Σε οποιαδήποτε άλλη χώρα ο συγκεκριμένος άνθρωπος θα ήταν εντός 48 ωρών στη φυλακή.

....και το κόμμα θα ήταν εκτός νόμου για προδοσία, να συμπληρώσω.

είμαι έξω φρενών με τους φασίστες αυτούς, που κάνουν ότι μπορούν για να ρίξουν την Ελλάδα στον γκρεμό !!!  >:( >:( >:( >:( >:( :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
....και το κόμμα θα ήταν εκτός νόμου για προδοσία, να συμπληρώσω.

είμαι έξω φρενών με τους φασίστες αυτούς, που κάνουν ότι μπορούν για να ρίξουν την Ελλάδα στον γκρεμό !!!  >:( >:( >:( >:( >:( :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:

Ενώ αυτοί που κυβέρνησαν τις τελευταίες 10ετίες τήρησαν τον όρκο, σεβάστηκαν το σύνταγμα, και προάσπισαν τα συμφέροντα του Ελληνικού λαου και της πατρίδας....  :jerking:

Ρε ανοίξτε τα μάτια λιγάκι που κολλήσατε στις γραφικότητες του Μαϊλη....

Είναι τουλάχιστο κνίτισσα?

Λέγεται ότι είναι από το ανατολικό μπλοκ!!!
Αυτά τα εκτιμούσαμε από παλιά  :2funny:
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Όχι.
Όπως μου έχει μεταφέρει φίλος (από το κόμμα)
χώρισε μετά από 10ετίες γάμου και τσιλημπουρδίζει  :grin:

:S :S (Δαμανάκη και αυτός)
α.....γιαυτό το παίζει υπεράνω συντάγματος δλδ  :grin:

μάλλον τσιλημπούρδισε  :grin:
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
το άκουσα κι εγώ αυτό και βγήκα από τα ρούχα μου -

προσπαθώ να είμαι μετριοπαθής άνθρωπος, όμως η απατρία, η προδοσία, και ο φασισμός των κομμουνιστών έχουν πια ξεφύγει από κάθε όριο !!

Φτάνει πια !!!!  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Επί της αρχής, έχεις δίκιο.
Αλλά, μπορείς να το δεις και ως εξής, εναλλακτικά. Κατά την άποψη του ΚΚΕ, υπάρχουν 2 δρόμοι αυτήν τη στιγμή, ο ένας που ίσως οδηγήσει στη διάσωση, προϋποθέτει την εξαθλίωση των κατώτερων λαϊκών μαζών, των "αδυνάτων". Ο άλλος δρόμος οδηγεί στο [size=16pt]χάος[/size]. Ο Μαΐλης φαίνεται ότι προτιμά το χάος. Δεν ξέρω, αλλά δεν μου φαίνεται εξωφρενικό αυτό.
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
το άκουσα κι εγώ αυτό και βγήκα από τα ρούχα μου -

προσπαθώ να είμαι μετριοπαθής άνθρωπος, όμως η απατρία, η προδοσία, και ο φασισμός των κομμουνιστών έχουν πια ξεφύγει από κάθε όριο !!

Φτάνει πια !!!!  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Και άλλων...
Και άλλων η απατρία, η προδοσία, και ο φασισμός....
Και άλλων, μην σου πω ΟΛΩΝ  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
Επαναλαμβάνω, ενδιαφέρουσες πλέον οι εποχές  :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

spermsprayer

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2009
Μηνύματα
382
Like
0
Πόντοι
1
Επί της αρχής, έχεις δίκιο.
Αλλά, μπορείς να το δεις και ως εξής, εναλλακτικά. Κατά την άποψη του ΚΚΕ, υπάρχουν 2 δρόμοι αυτήν τη στιγμή, ο ένας που ίσως οδηγήσει στη διάσωση, προϋποθέτει την εξαθλίωση των κατώτερων λαϊκών μαζών, των "αδυνάτων". Ο άλλος δρόμος οδηγεί στο [size=16pt]χάος[/size]. Ο Μαΐλης φαίνεται ότι προτιμά το χάος. Δεν ξέρω, αλλά δεν μου φαίνεται εξωφρενικό αυτό.

ο ένας δρόμος είναι ο δρόμος του πολιτεύματος της Συνταγματικής Δημοκρατίας, ο άλλος δρόμος είναι αυτός που πρεσβεύει ότι "νόμος είναι το δίκιο του εργάτη" (δηλαδή της νομενκλατούρας των εργατοπατέρων του ΚΚΕ και του μισθοφορικού στρατού του ΠΑΜΕ).

Εγώ είμαι με τον δρόμο του Συντάγματος και της Δημοκρατίας.

Αν εσύ δεν είσαι, είναι επιλογή σου.
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
Ο Τζέφρυς μέτα απο την οικονομία θεωρεί οτι έχει σχέδιο και για τα εθνικά. :grin:
:rockon: :rockon:



....τι   εννοεις ?    Οτι   βλεποντας   την   διαλυμενη  οικονομια  της  χωρας  ,  θα  βγει  και  θα μιλησει  για  εκμεταλλευση  των  πετρελαιων  του  Αιγαιου ?  :2funny:
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
Αύριο ξυπνάμε πάλι νωρίς για δουλειά...

Παρόλο που δεν τον πάω, ότι καλύτερο για την ώρα...
 

spermsprayer

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2009
Μηνύματα
382
Like
0
Πόντοι
1
Και άλλων...
Και άλλων η απατρία, η προδοσία, και ο φασισμός....
Και άλλων, μην σου πω ΟΛΩΝ 

συμφωνώ...

αλλά να ανοίγει θέμα αμφισβήτησης του Συντάγματος εκπρόσωπος κοινοβουλευτικού κόμματος (χωρίς να έχει μάλιστα συνέπειες), αυτό είναι ανήκουστο πια !!
 

prowler7

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.630
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
2.007
ο ένας δρόμος είναι ο δρόμος του πολιτεύματος της Συνταγματικής Δημοκρατίας, ο άλλος δρόμος είναι αυτός που πρεσβεύει ότι "νόμος είναι το δίκιο του εργάτη" (δηλαδή της νομενκλατούρας των εργατοπατέρων του ΚΚΕ και του μισθοφορικού στρατού του ΠΑΜΕ).
επειδη τους ζω καθημερινα λογω ενασχολησης με συνδικαλισμο,οι ανθρωποι ειναι εντελως στην κοσμαρα τους..δυστυχως...
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
ο ένας δρόμος είναι ο δρόμος του πολιτεύματος της Συνταγματικής Δημοκρατίας, ο άλλος δρόμος είναι αυτός που πρεσβεύει ότι "νόμος είναι το δίκιο του εργάτη" (δηλαδή της νομενκλατούρας των εργατοπατέρων του ΚΚΕ και του μισθοφορικού στρατού του ΠΑΜΕ).

Εγώ είμαι με τον δρόμο του Συντάγματος και της Δημοκρατίας.

Αν εσύ δεν είσαι, είναι επιλογή σου.

υπάρχει όμως μία περίπτωση που η βία δικαιολογείται από τον νομθέτη και μένει ατιμώρητη

όταν δέχεσαι επίθεση και άρα βρίσκεσαι σε άμυνα

τώρα δεχόμαστε επίθεση μέσα στα σπίτια μας,τις τσέπες μας,τα πορτοφόλια μας

και ακόμα το ίδιο το Σύνταγμα επιβάλει την μη τήρηση νόμων που είναι αντίθετοι με αυτό....τόσο στους δικαστές όσο και απλό πολίτη
 

Tipos

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.265
Κριτικές
20
Like
2
Πόντοι
3.945
Επιτέλους κάποιο φως....

Από το "λεφτά υπάρχουν"  :headbang:
...στο "δεν θέλουμε λεφτά από τους εταίρους μας, πολιτική υποστήριξη θέλουμε"  :headbang: :headbang:
...στο "εξασφαλίσαμε 45δις πακέτο σωτηρίας"  :headbang: :headbang:

..επιτέλους! φτάσαμε στα 140δις! Το μεγαλύτερο πακέτο που έχει διατεθεί ποτέ!

και αυτό είναι το ύψος βοήθειας που κατά τη ταπεινή μου άποψη έπρεπε να έχουμε διαπραγματευτεί ήδη 2 μήνες τώρα (άσχετα με τις παπαριές που μας οδήγησαν μέχρι εκεί).

Οι μακάκες είδαν ότι αν θέλουν να σώσουν τη παρτίδα πρέπει να τα χώσουν χοντρά πάνω στο τραπέζι...

Συνγαμιστές και συνγαμίστριες ας είμαστε αισιόδοξοι.

Πριν από 15-20 μέρες με βάση τα τότε δεδομένα το τέλος ήταν κοντά. Τώρα με βάση τα σημερινά, που είναι τεχνικά επαρκή, θα δούμε....
 

dimline

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
643
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
6
Βρε χαλαρώστε λιγάκι  :grin: :grin: :grin: :grin:
Η υποτιθέμενη βοήθεια πρέπει να ψηφιστεί απο τους Γερμαναράδες, οι άλλοι οι μαλάκες που δίνουν λιγότερα ήδη το ψήφισαν αλλά δε γαμιέται  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Και είναι πλέον αργά, χτυπιούνται οι επόμενοι στόχοι.
Εαν τα δώσουν σε εμάς θα πρέπει να δώσουν και σε όλους τους άλλους  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Αντιπερισπασμός είναι τα μέτρα που ανακοινώθηκαν σήμερα για το επικείμενο....(καλά θα κάνετε όμως να φώναζετε οτι κι αν γίνει)

Να σου πώ την αλήθεια πολύ χλωμό το κόβω να πάρουμε ΟΛΟ το πακέτο βοήθειας ως το τέλος....έχει πολύ υπόθεση η παράσταση ακόμα στο θέατρο που βλέπουμε!!!
ή θα πέσει πολύ γέλιο ή πολύ κλάμα στη συνέχεια του story!!  :coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom