Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
Αντε ρε "άχρηστοι". Λέτε λέτε λέτε και λύση δε βρήκατε ψιχοπλακώνοντας όλο τον κόσμο εδώ μεσα.
Βρείτε και πείτε μας τουλάχιστον κανα καλό στουντιάκι με όμορφα πουτανάκια και με τιμές του 2011!!!  :2funny:
 

θάνατος

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2009
Μηνύματα
609
Like
5
Πόντοι
6
διαβάστε αυτό είναι αρκετά ενδιαφέρον, δε ξέρουμε όμως αν είναι αλήθεια



Ο Παπανδρέου προσέτρεξε στο ΔΝΤ, επειδή οι Ρώσοι ετοίμαζαν πακέτο βοήθειας 50 δις;

"Επειδη θεωρω οτι δεν κρυβεις πραγματα,δεν εισαι διαπλεκομενος φιλε μου troktike ακου.Ειμαι κρατικος λειτουργος-αλλα συνηθως εμεις μιλουμε οταν μας διωχνουν απο τη θεση μας-και επειδη θελω να εχω τη συνηδειση μου ησυχη ως ενα βαθμα θα σου πω οτι η αποψη των περισσοτερων υπουργων και αλλων ειναι οτι ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ....

παιζει ΚΑΘΑΡΑ και ΑΝΟΙΚΤΑ το παιχνιδι των ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ.βιαστηκε να προσφυγει στο μηχανισμο στηριξης της ΕΕ και ΔΝΤ επειδη στο τελος του μηνα θα ερχοταν προταση βοηθειας απο την ΡΩΣΙΑ υψους 50 δις ΕΥΡΩ με σταθερο επιτοκιο 4% για παντα και χωρις ανταλλαγματα.Επισης υπαρχει πακετο 60 δις απο την ΚΙΝΑ για επενδυσεις στην Ευρωπη και ενδιαφερον για εξαγοΡα του ΟΣΕ.Ελαβα μερος σε συζητησεις υψηλου επιπεδου και υπηρχε η διαπιστωση οτι με ορισμενες στοχευμενες κινησεις θα λυνοταν το οικονομικο προβλημα της ελλαδος,ομως η ισχυρη αντιδραση του ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ και της ομαδας του δεν αφηνε περιθωρια,ηταν σιγουρη η αιτηση βοηθειας.εγω θεωρω προδοσια και εγκλημα την αποφαση και σε λιγες μερες η παραιτηση ! μου θα κανει θορυβο.Τωρα ειμαι ανωνυμος αναγνωστης.Πιστευω να το αναρτησεις,αν οχι να εισαι καλα και να με θυμηθεις σε λιγες μερες.


 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
...Και μην ξεχασεις να ρωτησεις για το ΔΕΥΤΕΡΟ σχεδιο Ατσεσον,ε?

αδερφέ είναι χαζό να προσπαθείς να μάθεις τι έγινε στην Κύπρο ρωτώντας Κύπριους μόνο ή Ελλαδίτες..

εν τάχει μιας και εκτός θέματος ο Μακάριος έπαιξε και έχασε την εμμονή του να μπλοφάρει φέρνοντας τις καταστάσεις διαρκώς στα άκρα θεωρώντας ότι ο αμερικανός δε θα άφηνε δύο συμμάχους του νατο να εμπλακούν σε πόλεμο. τελικά οι αμερικανοί άφησαν τον τούρκο να τον γαμήσει με τις ευλογίες των εγγλέζων που του το φύλαγαν από την ΕΟΚΑ και έχοντας εξασφαλίσει την μη αντίδραση της Ελλάδας.
ο αμερικανός θυσίασε τη χούντα στην ελλάδα προκειμένου να τελειώνει το παραμύθι του μακάριου.
προσωπική μου άποψη είναι πως ο μακάριος είναι για οτν κύπριο ότι ο αντρέας για τον Ελλαδίτη. Κανείς δεν του ρίχνει ευθύνες, πολλοί τον θεωρούν εθνάρχη, λίγοι τον μισούν θανάσιμα και έχει περάσει στην ιστορία ως πολιτικός μεταρρυθμιστής της νήσου ενώ επί της ουσίας δεν ήταν τίποτα παραπάνω από ένας λαοπλάνος εγωιστής φιλόδοξος πανέξυπνος πολιτικός απατεώνας ο οποίος είναι υπεύθυνος για το μεγάλο έγκλημα που τελέστηκε στην κύπρο.
πάνω κάτω δλδ ότι ακριβώε ισχύει και για τον Παπανδρέου......
 

Reggae23

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2009
Μηνύματα
453
Like
2
Πόντοι
1
διαβάστε αυτό είναι αρκετά ενδιαφέρον, δε ξέρουμε όμως αν είναι αλήθεια



Ο Παπανδρέου προσέτρεξε στο ΔΝΤ, επειδή οι Ρώσοι ετοίμαζαν πακέτο βοήθειας 50 δις;

"Επειδη θεωρω οτι δεν κρυβεις πραγματα,δεν εισαι διαπλεκομενος φιλε μου troktike ακου.Ειμαι κρατικος λειτουργος-αλλα συνηθως εμεις μιλουμε οταν μας διωχνουν απο τη θεση μας-και επειδη θελω να εχω τη συνηδειση μου ησυχη ως ενα βαθμα θα σου πω οτι η αποψη των περισσοτερων υπουργων και αλλων ειναι οτι ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ....

παιζει ΚΑΘΑΡΑ και ΑΝΟΙΚΤΑ το παιχνιδι των ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ.βιαστηκε να προσφυγει στο μηχανισμο στηριξης της ΕΕ και ΔΝΤ επειδη στο τελος του μηνα θα ερχοταν προταση βοηθειας απο την ΡΩΣΙΑ υψους 50 δις ΕΥΡΩ με σταθερο επιτοκιο 4% για παντα και χωρις ανταλλαγματα.Επισης υπαρχει πακετο 60 δις απο την ΚΙΝΑ για επενδυσεις στην Ευρωπη και ενδιαφερον για εξαγοΡα του ΟΣΕ.Ελαβα μερος σε συζητησεις υψηλου επιπεδου και υπηρχε η διαπιστωση οτι με ορισμενες στοχευμενες κινησεις θα λυνοταν το οικονομικο προβλημα της ελλαδος,ομως η ισχυρη αντιδραση του ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ και της ομαδας του δεν αφηνε περιθωρια,ηταν σιγουρη η αιτηση βοηθειας.εγω θεωρω προδοσια και εγκλημα την αποφαση και σε λιγες μερες η παραιτηση ! μου θα κανει θορυβο.Τωρα ειμαι ανωνυμος αναγνωστης.Πιστευω να το αναρτησεις,αν οχι να εισαι καλα και να με θυμηθεις σε λιγες μερες.


Μαλακίες.με το συμπάθειο.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
διαβάστε αυτό είναι αρκετά ενδιαφέρον, δε ξέρουμε όμως αν είναι αλήθεια



Ο Παπανδρέου προσέτρεξε στο ΔΝΤ, επειδή οι Ρώσοι ετοίμαζαν πακέτο βοήθειας 50 δις;

"Επειδη θεωρω οτι δεν κρυβεις πραγματα,δεν εισαι διαπλεκομενος φιλε μου troktike ακου.Ειμαι κρατικος λειτουργος-αλλα συνηθως εμεις μιλουμε οταν μας διωχνουν απο τη θεση μας-και επειδη θελω να εχω τη συνηδειση μου ησυχη ως ενα βαθμα θα σου πω οτι η αποψη των περισσοτερων υπουργων και αλλων ειναι οτι ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ....

παιζει ΚΑΘΑΡΑ και ΑΝΟΙΚΤΑ το παιχνιδι των ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ.βιαστηκε να προσφυγει στο μηχανισμο στηριξης της ΕΕ και ΔΝΤ επειδη στο τελος του μηνα θα ερχοταν προταση βοηθειας απο την ΡΩΣΙΑ υψους 50 δις ΕΥΡΩ με σταθερο επιτοκιο 4% για παντα και χωρις ανταλλαγματα.Επισης υπαρχει πακετο 60 δις απο την ΚΙΝΑ για επενδυσεις στην Ευρωπη και ενδιαφερον για εξαγοΡα του ΟΣΕ.Ελαβα μερος σε συζητησεις υψηλου επιπεδου και υπηρχε η διαπιστωση οτι με ορισμενες στοχευμενες κινησεις θα λυνοταν το οικονομικο προβλημα της ελλαδος,ομως η ισχυρη αντιδραση του ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ και της ομαδας του δεν αφηνε περιθωρια,ηταν σιγουρη η αιτηση βοηθειας.εγω θεωρω προδοσια και εγκλημα την αποφαση και σε λιγες μερες η παραιτηση ! μου θα κανει θορυβο.Τωρα ειμαι ανωνυμος αναγνωστης.Πιστευω να το αναρτησεις,αν οχι να εισαι καλα και να με θυμηθεις σε λιγες μερες.



που σαι ρε σεβαλιέρη να μας πεις για το ΔΝΤ που ελέγχεται απο μη αμερικανικά κεφάλαια...
 

Jean Valjean

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2010
Μηνύματα
193
Like
0
Πόντοι
1
αδερφέ είναι χαζό να προσπαθείς να μάθεις τι έγινε στην Κύπρο ρωτώντας Κύπριους μόνο ή Ελλαδίτες..

εν τάχει μιας και εκτός θέματος ο Μακάριος έπαιξε και έχασε την εμμονή του να μπλοφάρει φέρνοντας τις καταστάσεις διαρκώς στα άκρα θεωρώντας ότι ο αμερικανός δε θα άφηνε δύο συμμάχους του νατο να εμπλακούν σε πόλεμο. τελικά οι αμερικανοί άφησαν τον τούρκο να τον γαμήσει με τις ευλογίες των εγγλέζων που του το φύλαγαν από την ΕΟΚΑ και έχοντας εξασφαλίσει την μη αντίδραση της Ελλάδας.
ο αμερικανός θυσίασε τη χούντα στην ελλάδα προκειμένου να τελειώνει το παραμύθι του μακάριου.
προσωπική μου άποψη είναι πως ο μακάριος είναι για οτν κύπριο ότι ο αντρέας για τον Ελλαδίτη. Κανείς δεν του ρίχνει ευθύνες, πολλοί τον θεωρούν εθνάρχη, λίγοι τον μισούν θανάσιμα και έχει περάσει στην ιστορία ως πολιτικός μεταρρυθμιστής της νήσου ενώ επί της ουσίας δεν ήταν τίποτα παραπάνω από ένας λαοπλάνος εγωιστής φιλόδοξος πανέξυπνος πολιτικός απατεώνας ο οποίος είναι υπεύθυνος για το μεγάλο έγκλημα που τελέστηκε στην κύπρο.
πάνω κάτω δλδ ότι ακριβώε ισχύει και για τον Παπανδρέου......

η ιστορία σαν παραμυθάκι για μεγάλα (λέμε τώρα) παιδιά...

 

Gitsol

Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2010
Μηνύματα
14
Like
0
Πόντοι
0
Πρωτα απο άλλα καλησπέρα.
Κάποιος συνάδελφος χαρακτηρισε την Ελλάδα μπουρδέλο που δεν το δέχομαι. Τα μπουρδέλα είναι πολύ καλύτερα, χωρίς χρέη, μέ συνέπεια στις πληρωμές τους, έκδοση παραστατικών, και δεν δηλώνουν ψευδή στοιχεία στην ΕΕ. Σας παρακαλώ μην εξισώνουμε τα πάντα. Στην συνέχεια παραθέτω κάποιες ερωτίσεις:
1. Ποιοί οι σκοποί του ΔΝΤ ;
2. Τι προστατεύει ;
3. Ποιοι είναι τα πραγματικά μέλη του;
4. Ποιος οργανισμός τυπώνει τα δολάρια που προασπίζεται το ΔΝΤ;
5. Είναι κρατικός;
Και κάτι ακόμη που μπορεί σε πολλούς να φανεί άσχετο αλλα οι ψαγμένοι θα το καταλάβουν. Το πρώτο McDonalds στην ευρώπη έγινε στην Δυτική Γερμανία και όχι στην Αγγλία.
Εν κατακλείδι η Ελλάδα δεν φαλιρίζει. Απλά θα χρωστάμε αιώνια και θα είμαστε κάτω από τα παπάρια άλλων για πάντα.
 

Reggae23

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2009
Μηνύματα
453
Like
2
Πόντοι
1
έτσι λέγατε πριν καιρό περί χρεοκοπίας και ΔΝΤ.......

Δηλαδή οι Ρώσοι είναι οι καλοί Σαμαρείτες που κλαίνε για το χρέος το δικό μου και το δικό σου και θα μας δανείσουνε 50 δις με 4% επιτόκιο για να πιούμε και μια μπύρα ?

Ο Δράκος στο τέλος είναι ?
 

i_am_back

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.510
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
διαβάστε αυτό είναι αρκετά ενδιαφέρον, δε ξέρουμε όμως αν είναι αλήθεια



Ο Παπανδρέου προσέτρεξε στο ΔΝΤ, επειδή οι Ρώσοι ετοίμαζαν πακέτο βοήθειας 50 δις;

"Επειδη θεωρω οτι δεν κρυβεις πραγματα,δεν εισαι διαπλεκομενος φιλε μου troktike ακου.Ειμαι κρατικος λειτουργος-αλλα συνηθως εμεις μιλουμε οταν μας διωχνουν απο τη θεση μας-και επειδη θελω να εχω τη συνηδειση μου ησυχη ως ενα βαθμα θα σου πω οτι η αποψη των περισσοτερων υπουργων και αλλων ειναι οτι ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ....

παιζει ΚΑΘΑΡΑ και ΑΝΟΙΚΤΑ το παιχνιδι των ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ.βιαστηκε να προσφυγει στο μηχανισμο στηριξης της ΕΕ και ΔΝΤ επειδη στο τελος του μηνα θα ερχοταν προταση βοηθειας απο την ΡΩΣΙΑ υψους 50 δις ΕΥΡΩ με σταθερο επιτοκιο 4% για παντα και χωρις ανταλλαγματα.Επισης υπαρχει πακετο 60 δις απο την ΚΙΝΑ για επενδυσεις στην Ευρωπη και ενδιαφερον για εξαγοΡα του ΟΣΕ.Ελαβα μερος σε συζητησεις υψηλου επιπεδου και υπηρχε η διαπιστωση οτι με ορισμενες στοχευμενες κινησεις θα λυνοταν το οικονομικο προβλημα της ελλαδος,ομως η ισχυρη αντιδραση του ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ και της ομαδας του δεν αφηνε περιθωρια,ηταν σιγουρη η αιτηση βοηθειας.εγω θεωρω προδοσια και εγκλημα την αποφαση και σε λιγες μερες η παραιτηση ! μου θα κανει θορυβο.Τωρα ειμαι ανωνυμος αναγνωστης.Πιστευω να το αναρτησεις,αν οχι να εισαι καλα και να με θυμηθεις σε λιγες μερες.



Φοβερό...αν ισχύει...θα δούμε σε λίγες μέρες...μιας και η παρίτηση θα κάνει...μπαμ!!!
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.775
Κριτικές
16
Like
10.277
Πόντοι
8.645
Εδώ με τη γρίπη είχε γίνει πάρτυ, τώρα δε θα γινόταν;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Δηλαδή οι Ρώσοι είναι οι καλοί Σαμαρείτες που κλαίνε για το χρέος το δικό μου και το δικό σου και θα μας δανείσουνε 50 δις με 4% επιτόκιο για να πιούμε και μια μπύρα ?

Ο Δράκος στο τέλος είναι ?
εγώ έχω ξαναπεί ότι το πρόβλημα της ελλάδας είναι καθαρά επιλογών.....
δε μπορείς να είσαι στο ΝΑΤΟ και να αγοράζεις Σ300 ή να παίρνεις δανεικά από το Ρώσσο.
Κανένας δε θα σε βοηθήσει για την ψυχή της μάνας του. Κανένας δε σε αγαπάει και κανένας δε σου χρωστάει τίποτα.

Απλά και νετα τα πέρα δώθε το μονο που δημιουργούν είναι προβλήματα.
Πάρε σαφή θέση, πάνε με το μέρος αυτού που νομίζεις ότι εξυπηρετεί καλύτερα τα συμφέροντά σου και τέρμα.
Μια δω μια κει μια παρακεί.
Αυτό το παραμυθάκι πρέπει κάποια στιγμή να τελειώνει.
Η ιστορία διδάσκει ότι δε μπορείς να είσαι με όλους και με κανένα.
ακόμα και η γερμανία που έχασε 2 παγκοσμίους είναι σε καλύτερη μοίρα από σένα που δεν εννοείς να καταλάβεις πως κωλοτούμπες στη δοκό μόνο ως κομανέντσι μπορείς να κάνεις και να παίρνεις 10.
Αν και αυτή τελικά διάλεξε στρατόπεδο..........
 

Reggae23

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2009
Μηνύματα
453
Like
2
Πόντοι
1
ΚΑΝΕΙΣ δεν δανείζει χρήμα ή υπόσχεση χωρίς ανταλλάγματα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom