Νέα

Champions League 2013-2014

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Cr9
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια ομάδα πιστεύετε ότι θα κατακτήσει το φετινό Champions League:

  • Ρεάλ Μαδρίτης

    Ψήφοι: 29 61,7%
  • Ατλέτικο Μαδρίτης

    Ψήφοι: 18 38,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    47

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
κατι ασχετο με Τσου Λου, αλλα ποδοσφαιρικο...

εχει τελειωσει το Γιουβε-Μπενφικα, η καμερα δειχνει τους πορτογαλους να πανηγυριζουν και καποια στιγμη γυρναει στον Κοντε...
ο τυπος ειναι φανερα πικραμενος και διπλα του περνανε καποιοι παιχτες του με σκυμμενα κεφαλια προς τη φυσουνα...
τους δινει το χερι, τους αγκαλιαζει και τους γυρναει πισω! πηγαινετε να χαιρετισετε τον κοσμο και τους αντιπαλους... και τους διωχνει απο τη φυσουνα, χωρις ουτε μια στιγμη να αλλαξει εκφραση το προσωπο του...
ο Κοντε που σε ολοκληρο το ματς φωναζε και χειρονομουσε σαν χουλιγκανος, που θα ειχε αποβληθει αν η ομαδα του δεν ηταν η γηπεδουχος Γιουβε, εχει το καθαρο μυαλο, μετα τον πικρο αποκλεισμο, να πει στους παιχτες του "δεν πειραζει, πηγαινετε να χαιρετησετε, δεν θα φυγουμε ετσι απο το γηπεδο, οι επιτυχιες θα ερθουν συντομα"...
συγκινητικο...
Αντιδραση ανθρωπου χορτατου απο επιτυχιες.
 

O Gentleman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
2.664
Κριτικές
38
Like
0
Πόντοι
616
Αντιδραση ανθρωπου χορτατου απο επιτυχιες.

χορτατος σιγουρα δεν ειναι, δυο πρωταθληματα Ιταλιας εχει, αλλα ειναι αντιδραση που δεν την περιμενα, πρωτον γιατι ειναι ιταλος και δευτερον απο την συμπεριφορα του στον παγκο, που διαμαρτυροταν στον διαιτητη ακομα και για πραγματα οφθαλμοφανη...
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Να δούμε πότε θα κάνει και το επόμενο βήμα και στην ευρώπη όμως.
Χειρότερη κι απ' τον ολυμπιακό κατάντησε η γιούβε :grin:
 

DON GIOVANNI

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2011
Μηνύματα
3.562
Like
6
Πόντοι
16
Τι να σκέφτεται άραγε ή καλλίπυγος δεσποινίς σχετικά με τον Ronaldo εν' όψει του τελικού ? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: !!

 

Συνημμένα

  • QUE POLLA DE CR7 !.jpg
    QUE POLLA DE CR7 !.jpg
    70,8 KB · Εμφανίσεις: 45

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Αν κ λίγο καθυστερημένα να πω κ εγώ σαν γνήσιος ΑΝΤΙΜΟΥΡΙΝΙΑΚΟΣ ότι έχυσα 17 κουαλιές της σούπας,8 του κουταλιού κ κάτι ψιλά έπεσαν κ στη μοκέτα...

ΠΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ στο μαλάκα,τον αχώνευτο,τον υπερεκτιμημένο,τον κωλόφαρδο,τον καταστροφέα του ποδοσφαίρου,το μουνόπανο των πάγκων,κ άλλα πολλά...

Μας τα πρήξατε με το ''δάσκαλο'' κ τις τακτικές του κ τα παπαρια μου κουνιούνται...Σε ένα παιχνίδι δεν ήτανε κωλόφαρδος κ την έφαγε την ψωλιά...Ειδικά όταν χρειάστηκε να ανοιχτεί,φάνηκε ότι δεν ξέρει το Χριστό του από ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ποδόσφαιρο,χώρια που κινδύνευε σε κάθε φάση να φάει γκολ μιας κ δεν είχε 47 παίκτες μέσα στην περιοχή για να αμυνθούν...

Τα είπα κ ηρέμησα...

Για τον τελικό θα τα πούμε όταν έρθει η ώρα...
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Αν κ λίγο καθυστερημένα να πω κ εγώ σαν γνήσιος ΑΝΤΙΜΟΥΡΙΝΙΑΚΟΣ ότι έχυσα 17 κουαλιές της σούπας,8 του κουταλιού κ κάτι ψιλά έπεσαν κ στη μοκέτα...

ΠΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ στο μαλάκα,τον αχώνευτο,τον υπερεκτιμημένο,τον κωλόφαρδο,τον καταστροφέα του ποδοσφαίρου,το μουνόπανο των πάγκων,κ άλλα πολλά...

Μας τα πρήξατε με το ''δάσκαλο'' κ τις τακτικές του κ τα παπαρια μου κουνιούνται...Σε ένα παιχνίδι δεν ήτανε κωλόφαρδος κ την έφαγε την ψωλιά...Ειδικά όταν χρειάστηκε να ανοιχτεί,φάνηκε ότι δεν ξέρει το Χριστό του από ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ποδόσφαιρο,χώρια που κινδύνευε σε κάθε φάση να φάει γκολ μιας κ δεν είχε 47 παίκτες μέσα στην περιοχή για να αμυνθούν...

Τα είπα κ ηρέμησα...

Για τον τελικό θα τα πούμε όταν έρθει η ώρα...

:new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:

Δεν περίμενα τέτοιο ξέσπασμα από σένα ρε φίλε!
 

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16
Αν κ λίγο καθυστερημένα να πω κ εγώ σαν γνήσιος ΑΝΤΙΜΟΥΡΙΝΙΑΚΟΣ ότι έχυσα 17 κουαλιές της σούπας,8 του κουταλιού κ κάτι ψιλά έπεσαν κ στη μοκέτα...

ΠΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ στο μαλάκα,τον αχώνευτο,τον υπερεκτιμημένο,τον κωλόφαρδο,τον καταστροφέα του ποδοσφαίρου,το μουνόπανο των πάγκων,κ άλλα πολλά...

Μας τα πρήξατε με το ''δάσκαλο'' κ τις τακτικές του κ τα παπαρια μου κουνιούνται...Σε ένα παιχνίδι δεν ήτανε κωλόφαρδος κ την έφαγε την ψωλιά...Ειδικά όταν χρειάστηκε να ανοιχτεί,φάνηκε ότι δεν ξέρει το Χριστό του από ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ποδόσφαιρο,χώρια που κινδύνευε σε κάθε φάση να φάει γκολ μιας κ δεν είχε 47 παίκτες μέσα στην περιοχή για να αμυνθούν...

Τα είπα κ ηρέμησα...

Για τον τελικό θα τα πούμε όταν έρθει η ώρα...


Τα φράγκα δηλαδή τζάπα τα παίρνει Κρητικέ;
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Τα φράγκα δηλαδή τζάπα τα παίρνει Κρητικέ;
Είναι απλά ένας καλός προπονητής,καλός γνώστης της αμυντικής τακτικής κ της ψυχολογίας...

Σε καμία περίπτωση ο σούπερ ντούπερ,εκλεκτός,δάσκαλος κ δεν ξέρω κ γω τι άλλο....
 

Eisenfaust

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Απρ 2011
Μηνύματα
1.217
Κριτικές
58
Like
2.597
Πόντοι
7.276
Αν κ λίγο καθυστερημένα να πω κ εγώ σαν γνήσιος ΑΝΤΙΜΟΥΡΙΝΙΑΚΟΣ ότι έχυσα 17 κουαλιές της σούπας,8 του κουταλιού κ κάτι ψιλά έπεσαν κ στη μοκέτα...

ΠΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ στο μαλάκα,τον αχώνευτο,τον υπερεκτιμημένο,τον κωλόφαρδο,τον καταστροφέα του ποδοσφαίρου,το μουνόπανο των πάγκων,κ άλλα πολλά...

Μας τα πρήξατε με το ''δάσκαλο'' κ τις τακτικές του κ τα παπαρια μου κουνιούνται...Σε ένα παιχνίδι δεν ήτανε κωλόφαρδος κ την έφαγε την ψωλιά...Ειδικά όταν χρειάστηκε να ανοιχτεί,φάνηκε ότι δεν ξέρει το Χριστό του από ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ποδόσφαιρο,χώρια που κινδύνευε σε κάθε φάση να φάει γκολ μιας κ δεν είχε 47 παίκτες μέσα στην περιοχή για να αμυνθούν...

Τα είπα κ ηρέμησα...

Για τον τελικό θα τα πούμε όταν έρθει η ώρα...
Στον αθλητισμό υπάρχει και η ήττα.
Ένας προπονητής που θα κάνει πχ 20 χρόνια καριέρα , δεν σημαίνει ότι για να είναι καλός πρέπει να κατακτήσει 20 Τσάμπιονς Λιγκ, 20 Διηπειρωτικά και 20 νταμπλ.
Ο Μουρίνιο έχει σηκώσει κούπες με πολλές ομάδες , ακόμα και με την Πόρτο και έχει αποδείξει ότι είναι ένας καλός προπονητής και, το κυριότερο, σταρ.
Είναι λάθος όταν τον κατηγορούν για αντιποδόσφαιρο. Απλά προσαρμόζει το παιχνίδι του ανάλογα με τους παίκτες που έχει και με την ποιότητα του αντιπάλου.
Με τους ισπανούς και με αυτήν την Τσέλσι δεν γινόταν κάτι άλλο.
Προσωπικά, ούτε "μουρινιακός" είμαι ούτε "αντιμουρινιακός" .
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
χορτατος σιγουρα δεν ειναι, δυο πρωταθληματα Ιταλιας εχει, αλλα ειναι αντιδραση που δεν την περιμενα, πρωτον γιατι ειναι ιταλος και δευτερον απο την συμπεριφορα του στον παγκο, που διαμαρτυροταν στον διαιτητη ακομα και για πραγματα οφθαλμοφανη...
ο συγκεκριμενος ειναι τυχερος επειδη πετυχε ιντερ-μιλαν διαλυμενες..
με αντιπαλους τη ναπολι και τη ρομα που εχουν να σηκωσουν κουπα απο τα τελη του β παγκοσμιου,εγινε μαγκας.

χθες δε βοηθησε καθολου την ομαδα απο τον παγκο..
με αντιπαλο που παιζε στα 10 μετρα απο το τερμα,ειχε μεσα τρια στοπερ για 70 λεπτα..
μιση ωρα με παιχτη παραπανω δεν εβαλε εξτρεμ απο δεξια..
θα δωσει πλατος στην αναπτυξη ο ασαμοα,και ο αμπαλος ελβετος που δε ξερει κοντρολ..γελαει ο κοσμος..
το 3-5-2 θελει μπακαρες,για αυτο δεν το παιζει κανενας πλεον..αν δεν εχεις,πας απο τον αξονα που σε περιμενουν,και αντιο ζωη.

για πλακα το κρατησε η μπενφικα,90 λεπτα μια φαση φαγανε.
Δεν περίμενα τέτοιο ξέσπασμα από σένα ρε φίλε!
πρεπει να χει ριξει μαυρο δαρκυ στο παρελθον αυτος,πολυ πονο βγαζει.
 
OP
OP
Cr9

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
Αρχισαν οι δικαιολογίες τώρα, κακό ρόστερ και τα λοιπά. Με τους ίδιους παίκτες πέρυσι ο ταβερνιάρης πήρε το γιουρόπα.


Ο.k. το πήρε και μπράβο του αλλά μην το παρουσιάζουμε μονόπλευρα.

Εκτός από τους ίδιους παίκτες που λες ξεκίνησε και από την ίδια αφετηρία αλλά Γιουβέντους και  Σαχτάρ Ντόνετσκ τον πέταξαν έξω από τους 16. Ξέπεσε στο Γιουρόπα Λιγκ και πήρε την κούπα.



Κι ο άσλει κόουλ δεν είναι βασικό αριστερό μπακ φέτος, αυτός επέλεξε να τον βάλει για να βάλει τον αζπιτέτοιον αριστερό χαφ


Ήταν λύση ανάγκης. Ο Azpilicueta  πήγε στα χαφ γιατί έλειπαν οι Lampard και Mikel, ο Matic δεν υπολογίζεται και άλλος  τέτοιου επιπέδου δεν υπάρχει.
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Είναι πολύ εύκολο να μισεί κάποιος τον Μουρίνιο. Δεν είδα όμως να στάθηκε κάποιος στο γεγονός ότι η Τσέλσι ξεκίνησε καλά ,προηγήθηκε 1-0 και μετά έγιναν 2 τραγικά λάθη για τα οποία φέρουν ακέραιη την ευθύνη ΠΑΙΚΤΕΣ. Τόσο στην ισοφάριση, όσο και στο ηλίθιο πέναλτι που κάνει ο Ετό.
Φυσικά θα μπορούσε ο Μουρίνιο να παίξει αλλιώς, να χάσει και στα 2 παιχνίδια 3-0, 4-0 για να ευχαριστηθούν "θέαμα" ορισμένοι. Ξεχνάνε βέβαια ότι μέχρι και πριν μερικούς μήνες δε θεωρούσαν την Τσέλσι ικανή ούτε για τους 8! Και ξαφνικά προσπαθούν να μας βγάλουν προπονηταρά τον Σιμεόνε (άλλη σοβαρή προσωπικότητα αυτός..αν τα έλεγε ο Μουρίνιο αυτά που είπε ο Σιμεόνε θα τον είχαν πάρει με τις πέτρες).
Επειδή πάντως βλέπω ότι όλοι ενδιαφέρονται για το θέαμα ίσως είναι προτιμότερο αντί για σκορ να μετράμε "ποιότητα" εμφανίσεων. Να βάλουμε μια κριτική επιτροπή όπως στο καλλιτεχνικό πατινάζ και να βαθμολογούμε τακουνάκια, ενέργειες κλπ..
Ο Μουρίνιο ενοχλέι επειδή είναι -είτε αρέσει σε ορισμένους είτε όχι- ΣΤΑΡ. Πολλοί προσπαθούν να του μοιάσουν ακόμα και σε επίπεδο δηλώσεων (θυμίζω τον Κλοπ πέρσι που "μουρινίαζε" ασύστολα).

Αν ο Μουρίνιο είναι προπονητής - απάτη όπως λένε ορισμένοι, ο Γκουαρντιόλα τί είναι??
Δε μιλάω για Κόντε και κάτι άλλους τυχαίους..
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Εγω "προπονηταραδες" σαν τον Πεπ και τον Μουρινιο θελω να τους δω να αναλαμβανουν μικρες ομαδες και να τις φερνουν στις  κορυφαιες της ευρωπης οπως εκανε ο Κλαφ με Ντερμπι Καουντι και Νοτιγχαμ Φορεστ.Με μπατζετ που ουτε κατα διανοια εφταναν τα μπατζετ των κορυφαιων αγγλικων ομαδων αλλα και ευρωπαιων εκεινης της εποχης.Με τεραστια πορτοφολια και αναγνωρισμενους παιχταραδες γινομαι και εγω προπονηταρα.
 

Επισκέπτης
Αν κ λίγο καθυστερημένα να πω κ εγώ σαν γνήσιος ΑΝΤΙΜΟΥΡΙΝΙΑΚΟΣ ότι έχυσα 17 κουαλιές της σούπας,8 του κουταλιού κ κάτι ψιλά έπεσαν κ στη μοκέτα...

ΠΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ στο μαλάκα,τον αχώνευτο,τον υπερεκτιμημένο,τον κωλόφαρδο,τον καταστροφέα του ποδοσφαίρου,το μουνόπανο των πάγκων,κ άλλα πολλά...

Μας τα πρήξατε με το ''δάσκαλο'' κ τις τακτικές του κ τα παπαρια μου κουνιούνται...Σε ένα παιχνίδι δεν ήτανε κωλόφαρδος κ την έφαγε την ψωλιά...Ειδικά όταν χρειάστηκε να ανοιχτεί,φάνηκε ότι δεν ξέρει το Χριστό του από ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ποδόσφαιρο,χώρια που κινδύνευε σε κάθε φάση να φάει γκολ μιας κ δεν είχε 47 παίκτες μέσα στην περιοχή για να αμυνθούν...

Τα είπα κ ηρέμησα...

Για τον τελικό θα τα πούμε όταν έρθει η ώρα...
φιλε κρητικε εισαι λιγο υπερβολικος , το καταλαβαινω να μην σου αρεσει αλλα οχι και ετσι , δεν με εχεις συνηθισει σε τετοια σχολια...
και εγω ας πουμε θεωρω τον γκουαρντιολα υπερεκτιμημενο αλλα του αναγνωριζω και καποια θετικα.
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Εγω "προπονηταραδες" σαν τον Πεπ και τον Μουρινιο θελω να τους δω να αναλαμβανουν μικρες ομαδες και να τις φερνουν στις  κορυφαιες της ευρωπης οπως εκανε ο Κλαφ με Ντερμπι Καουντι και Νοτιγχαμ Φορεστ.Με μπατζετ που ουτε κατα διανοια εφταναν τα μπατζετ των κορυφαιων αγγλικων ομαδων αλλα και ευρωπαιων εκεινης της εποχης.Με τεραστια πορτοφολια και αναγνωρισμενους παιχταραδες γινομαι και εγω προπονηταρα.
Προσωπικά θεωρώ πως όλα αυτά είναι κατευθυνόμενα προκειμένου να διαφημίζεται το προιόν.Το ψευτοδίπολο Μουρινιο-  Γκουαρδιόλα, οι έχθρες, τα παραμύθια περί αδικημένης Μπαρτσελόνα επί Φράνκο, η σταχτοπούτα Ατλέτικο. Μάρκετινγκ..
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Ε όχι δα! Από την αρχή της σεζόν ο Σωτηρακόπουλος και πολλοί άλλοι μας έλεγαν ότι η Τσέλσι είναι πρώτο φαβορί για το πρωτάθλημα στην Αγγλία και μέσα στα 3-4 για το Τσάμπιονς Λιγκ. Και όλα αυτά λόγω Μουρίνιο και μόνο.
Μην πάμε να κάνουμε το άσπρο μαύρο. 
Απ'την αρχή της χρονιάς σχεδόν όλοι περιμέναν (κακώς) τελικό Ρεάλ-Μπάγερν. Όπως μας είχαν φάει πέρσι τ'αυτιά για το τί τελικό θα βλέπαμε με ζευγάρι Ρεάλ-Μπάρτσα.
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom