Νέα

Champions league 2011/12

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stam_90
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 38K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια ομάδα θα σηκωσει την κατσαρόλα στο μοναχο τον μαιο?

  • Μπάγερν

    Ψήφοι: 13 41,9%
  • Τσέλσι

    Ψήφοι: 18 58,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    31

Manager69

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.057
Κριτικές
111
Like
906
Πόντοι
1.760
Στο ότι σπρώχνουνε τις Ισπανικές ομάδες...

Τη Μπαρτσελόνα την αδικήσανε κατάφορα στο Σαν Σίρο κ η Ρεάλ μέχρι τώρα έχει πολύ εύκολους αντιπάλους γι'αυτό κ περνάει για πλάκα...

Γι αυτό πήρε το μαιμού πέναλτυ κι έκανε το 2-1;Κι ύστερα μας λες:

"Επίσης μην ψάχνεις παντού στημένα κ παρασκήνιο..."
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Γιατί το λες αυτό?

Πάντα είναι εμπορικός ένας τελικός Τσάμπιονς Λιγκ. Υποτιμάς πολύ τη Μπάγερν κ θέλω να δω τι θα λες αν σε αποκλείσει...

Επίσης μην ψάχνεις παντού στημένα κ παρασκήνιο...

δυστυχώς, μεγάλε μου, ζούμε στην εποχή της καχυποψίας. όποιου δεν του κολλάει καλά ένα αποτέλεσμα, του κοτσάρει την ταμπέλα του στημένου και καθαρίζει
 

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
Έχω βaρεθεί τελευτaίa νa aκούω γιa την Μπaρτσa κaι την εύννοιa της διaιτησίaς.. Ρε μaγκες το σκορ μπορούσε νa είνaι 5-1, οι τελικές της Μπaρτσaς ήτaν συντρηπτικa περισσότερες, η Μίλaν έπaιζε γιa την πούτσa κaι πaρόλa aυτa πολλοί ισχυρίζοντaι ότι προκρίθηκε aδικa..
Επίσης πως ξέρετε ότι ο ίδιος διaιτητής την ίδιa aκριβώς φaση δεν θa την σφύριζε σε μaτς με aλλες ομaδες?
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Έχω βaρεθεί τελευτaίa νa aκούω γιa την Μπaρτσa κaι την εύννοιa της διaιτησίaς.. Ρε μaγκες το σκορ μπορούσε νa είνaι 5-1, οι τελικές της Μπaρτσaς ήτaν συντρηπτικa περισσότερες, η Μίλaν έπaιζε γιa την πούτσa κaι πaρόλa aυτa πολλοί ισχυρίζοντaι ότι προκρίθηκε aδικa..
Επίσης πως ξέρετε ότι ο ίδιος διaιτητής την ίδιa aκριβώς φaση δεν θa την σφύριζε σε μaτς με aλλες ομaδες?
Δεν είναι μόνο η Barca..Στο πρώτο ματς Μπενφίκα -Τσέλσι στο 0-0 δε δίνεται καθαρό πέναλτι στους πορτογάλους.Στο πρώτο παιχνίδι Μαρσέιγ-Μπάγερν το πρώτο γκολ των γερμανών ξεκινά από πάσα με το χέρι..Όσον αφορά στο πόσο θα μπορούσε να είναι κάθε παιχνίδι αυτά είναι εικασίες..Χτες πχ αν έπαιζε στοιχειωδώς σοβαρά η Ρεάλ στο πρώτο ημίχρονο έπρεπε το σκορ να ήταν 5-0..Πρέπει κάτι να γίνει γιατί σε αυτό το επίπεδο δεν πρέπει οι διαιτητές να καθορίζουν αποτελέσματα (θελημένα ή μη)..
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Είναι σχεδόν σίγουρο φίλε γιατί μπορεί η Ρεάλ να διψάει για τίτλους (το ουδέτερο γήπεδο βολεύει τη Μπάρτσα μιας κ ούτε μέσα στο Μπερναμπέου δεν χάνει) αλλά απέναντι στη Μπάρτσα παίζει πάντα με το άγχος ότι πρέπει οπωσδήποτε να κερδίσει,πράγμα που δεν την αφήνει να κάνει το παιχνίδι της όπως κάνει με τις άλλες ομάδες με τις οποίες παίζει χωρίς άγχος...
υποτιμω την μπαγερν

διοτη στην γερμανια.. γκλαντμπαχ, ντορτμουντ, και λεβερκουζεν, της κανουν πλακα...

δεν με εκπλησει να βαζει 5-6 γκολ σε ομαδες προτελευταιες της γερμανιας..


 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
δυστυχώς, μεγάλε μου, ζούμε στην εποχή της καχυποψίας. όποιου δεν του κολλάει καλά ένα αποτέλεσμα, του κοτσάρει την ταμπέλα του στημένου και καθαρίζει

ενταξει... δηλαδη το 1-7 της λυων, και το 2-3 της μαρσειγ ειναι απλα μια καχυποψια...
 

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
Δεν είναι μόνο η Barca..Στο πρώτο ματς Μπενφίκα -Τσέλσι στο 0-0 δε δίνεται καθαρό πέναλτι στους πορτογάλους.Στο πρώτο παιχνίδι Μαρσέιγ-Μπάγερν το πρώτο γκολ των γερμανών ξεκινά από πάσα με το χέρι..Όσον αφορά στο πόσο θα μπορούσε να είναι κάθε παιχνίδι αυτά είναι εικασίες..Χτες πχ αν έπαιζε στοιχειωδώς σοβαρά η Ρεάλ στο πρώτο ημίχρονο έπρεπε το σκορ να ήταν 5-0..Πρέπει κάτι να γίνει γιατί σε αυτό το επίπεδο δεν πρέπει οι διαιτητές να καθορίζουν αποτελέσματα (θελημένα ή μη)..

Συμφωνώ με ό,τι είπες. Ωστόσο τον τελευταίο καιρό γίνεται ντόρος μόνο για την Μπαρτσελόνα, ενώ όπως ανέφερες συμβαίνουν σε πολλούς αγώνες ουσιώδη λαθη που μπορούν να αλιώσουν αποτέλεσμα που όμως δεν σχολιαζονται και δεν κατακρίνονται από τα "πρόβατα" που έμαθαν τώρα τον πρόλογο τους και σε καθε σημαντική νίκη της Μπαρτσα υποννοούν ότι δεν το αξιζε και ότι ευνοήθηκε εσκεμμένα από διαιτησία.
Δεν λέω ότι δεν έχει ευνοηθεί ποτέ, όπως και όλες οι μεγαλες ομαδες αλλωστε, απλα πλέον έχουμε φτασει σε σημείο να σκεφτόμαστε πρώτα πως το ματς είναι στημένο και μετα ότι μπορεί να έκανε μλκία χωρίς δόλο ο διαιτητής από παραγοντες όπως απροσεξία, αγχος κλπ..
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Μπαρτσελόνα θα το παρει
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
ενταξει... δηλαδη το 1-7 της λυων, και το 2-3 της μαρσειγ ειναι απλα μια καχυποψια...

δεν είπα ότι δεν στήνονται αγώνες. αυτά τα 2 κι εγώ για στημένα τα βλέπω. άλλο αυτό κι άλλο αυτό που λες εσύ ότι και καλά θα σπρωχτούν μπάρτσα και ρεάλ για να γίνει πιο εμπορικός ο τελικός. δεν νομίζω ότι κάθε χρόνο η ουεφα σπρώχνει προς τον τελικό τις 2 πιο εμπορικές ομάδες
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Γι αυτό πήρε το μαιμού πέναλτυ κι έκανε το 2-1;Κι ύστερα μας λες:

"Επίσης μην ψάχνεις παντού στημένα κ παρασκήνιο..."
Δεν ήτανε μαιμού φίλε,υπάρχει παράβαση...

Το ίδιο ακριβώς είχε γίνει κ στην Ιταλία αλλά ο Πουγιόλ προε τιμήν του δεν έπεσε κάτω κ γι'αυτό κ δεν το έδωσε...
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
δυστυχώς, μεγάλε μου, ζούμε στην εποχή της καχυποψίας. όποιου δεν του κολλάει καλά ένα αποτέλεσμα, του κοτσάρει την ταμπέλα του στημένου και καθαρίζει
Δυστυχώς έχεις δίκιο...
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Έχω βaρεθεί τελευτaίa νa aκούω γιa την Μπaρτσa κaι την εύννοιa της διaιτησίaς.. Ρε μaγκες το σκορ μπορούσε νa είνaι 5-1, οι τελικές της Μπaρτσaς ήτaν συντρηπτικa περισσότερες, η Μίλaν έπaιζε γιa την πούτσa κaι πaρόλa aυτa πολλοί ισχυρίζοντaι ότι προκρίθηκε aδικa..
Επίσης πως ξέρετε ότι ο ίδιος διaιτητής την ίδιa aκριβώς φaση δεν θa την σφύριζε σε μaτς με aλλες ομaδες?
Πες τα...
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
υποτιμω την μπαγερν

διοτη στην γερμανια.. γκλαντμπαχ, ντορτμουντ, και λεβερκουζεν, της κανουν πλακα...

δεν με εκπλησει να βαζει 5-6 γκολ σε ομαδες προτελευταιες της γερμανιας..
Θυμάσαι την απόδοσή της στα πρώτα ματς των ομίλων?

Τότε που ξεφτίλισε ομάδες σοβαρές κ όχι καφενεία? (Μαν.Σίτυ,Νάπολι,Βιγιαρεάλ)
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Συμφωνώ με ό,τι είπες. Ωστόσο τον τελευταίο καιρό γίνεται ντόρος μόνο για την Μπαρτσελόνα, ενώ όπως ανέφερες συμβαίνουν σε πολλούς αγώνες ουσιώδη λαθη που μπορούν να αλιώσουν αποτέλεσμα που όμως δεν σχολιαζονται και δεν κατακρίνονται από τα "πρόβατα" που έμαθαν τώρα τον πρόλογο τους και σε καθε σημαντική νίκη της Μπαρτσα υποννοούν ότι δεν το αξιζε και ότι ευνοήθηκε εσκεμμένα από διαιτησία.
Δεν λέω ότι δεν έχει ευνοηθεί ποτέ, όπως και όλες οι μεγαλες ομαδες αλλωστε, απλα πλέον έχουμε φτασει σε σημείο να σκεφτόμαστε πρώτα πως το ματς είναι στημένο και μετα ότι μπορεί να έκανε μλκία χωρίς δόλο ο διαιτητής από παραγοντες όπως απροσεξία, αγχος κλπ..
Ωραίος...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
πίπες.
στην ελλάδα επειδή αυτό επιτάσσει η διαρκής αλλοίωση που γίνεται πάιζουμε με κάρτες και φαουλ για να μη καρφωνόμαστε.

στην ευρώπη τα πέναλτυ καθορίζουν εκβαση των προκρίσεων.....
το μεγαλύτερο στήσιμο φέτος ήταν η πρόκριση του αμπραμό.
στο πρώτο παίγνιο δε δόθηκε πέναλτυ αμφισβητούμενο στην μπενφίκα.
στο δεύτερο δόθηκε πέναλτυ όχι απλά αμφισβητούμενο αλλά για να γελάνε οι πέτρες.
άφησε ο κόρακας ο πούσρης και τη μπενφίκα ΓΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΕΣ απο το 40 με 10 για να μην έχουμε κανα έμφραγμα στο βου...
βεβαίως πάλι παρολίγο να έχουμε έμφραγμα......

η διαιτησία του ουεφατζή απατεώνα στο ματς τσέλσι μπενφίκα είναι ορισμός στησίματος παιγνίου πρόκρισης.
η διατησία του κάκου στο ντέρμπυ ολυμπιακος πάο πρόπερσι ήταν απλά άριστος.
στην ελλάδα μετά απο τέτοια διαιτησία θα είχαν πέσει τρελλές μάπες.

έχω πάρα πολά χρόνια να δω σε ευρώπη τόσο κακή διαιτησία και τέτοιο φόρα παρτίδα στήσιμο απο το ημίχρονο κιόλας.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
πίπες.
στην ελλάδα επειδή αυτό επιτάσσει η διαρκής αλλοίωση που γίνεται πάιζουμε με κάρτες και φαουλ για να μη καρφωνόμαστε.

στην ευρώπη τα πέναλτυ καθορίζουν εκβαση των προκρίσεων.....
το μεγαλύτερο στήσιμο φέτος ήταν η πρόκριση του αμπραμό.
στο πρώτο παίγνιο δε δόθηκε πέναλτυ αμφισβητούμενο στην μπενφίκα.
στο δεύτερο δόθηκε πέναλτυ όχι απλά αμφισβητούμενο αλλά για να γελάνε οι πέτρες.
άφησε ο κόρακας ο πούσρης και τη μπενφίκα ΓΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΕΣ απο το 40 με 10 για να μην έχουμε κανα έμφραγμα στο βου...
βεβαίως πάλι παρολίγο να έχουμε έμφραγμα......

η διαιτησία του ουεφατζή απατεώνα στο ματς τσέλσι μπενφίκα είναι ορισμός στησίματος παιγνίου πρόκρισης.
η διατησία του κάκου στο ντέρμπυ ολυμπιακος πάο πρόπερσι ήταν απλά άριστος.
στην ελλάδα μετά απο τέτοια διαιτησία θα είχαν πέσει τρελλές μάπες.

έχω πάρα πολά χρόνια να δω σε ευρώπη τόσο κακή διαιτησία και τέτοιο φόρα παρτίδα στήσιμο απο το ημίχρονο κιόλας.
O Κόρακας εφταιγε, που ο Καρντοζο εχοντας κιτρινη καρτα, παει για μαρκαρισμα με τις ταπες στο κεντρο?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
O Κόρακας εφταιγε, που ο Καρντοζο εχοντας κιτρινη καρτα, παει για μαρκαρισμα με τις ταπες στο κεντρο?
ο κόρακας έφταιγε που έδωσε μούφα πέναλτυ και έδωσε 4!!!!!!! κίτρινες για διαμαρτυρία.

η πλάκα είναι ότι ως γνωστή Κούλα ΑΕΚτζού εάν σου έκανε αυτα σε σένα κόρακας σε παίγνιο με το γάβρο τώρα θα είχες ρίξει κλάμα κορόμηλο και θα μας είχες πρήξει τα τσουμπλέκια για την παράγκα του γάβρου.

και σου εχω ξαναπεί.
παίζει να είσαι ο μοναδικός που εάν σε πετύχαινα έξω και μου λεγες είμαι ο τάδε θα σε έκανα έτσι:
123643-1.jpg
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
πίπες.
στην ελλάδα επειδή αυτό επιτάσσει η διαρκής αλλοίωση που γίνεται πάιζουμε με κάρτες και φαουλ για να μη καρφωνόμαστε.

στην ευρώπη τα πέναλτυ καθορίζουν εκβαση των προκρίσεων.....
το μεγαλύτερο στήσιμο φέτος ήταν η πρόκριση του αμπραμό.
στο πρώτο παίγνιο δε δόθηκε πέναλτυ αμφισβητούμενο στην μπενφίκα.
στο δεύτερο δόθηκε πέναλτυ όχι απλά αμφισβητούμενο αλλά για να γελάνε οι πέτρες.
άφησε ο κόρακας ο πούσρης και τη μπενφίκα ΓΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΕΣ απο το 40 με 10 για να μην έχουμε κανα έμφραγμα στο βου...
βεβαίως πάλι παρολίγο να έχουμε έμφραγμα......

η διαιτησία του ουεφατζή απατεώνα στο ματς τσέλσι μπενφίκα είναι ορισμός στησίματος παιγνίου πρόκρισης.
η διατησία του κάκου στο ντέρμπυ ολυμπιακος πάο πρόπερσι ήταν απλά άριστος.
στην ελλάδα μετά απο τέτοια διαιτησία θα είχαν πέσει τρελλές μάπες.

έχω πάρα πολά χρόνια να δω σε ευρώπη τόσο κακή διαιτησία και τέτοιο φόρα παρτίδα στήσιμο απο το ημίχρονο κιόλας.
Η αλήθεια είναι ότι αδικήθηκε πολύ η Μπενφίκα,ειδικά στο πρώτο παιχνίδι.Το πέναλντυ που έδωσε όμως στο δεύτερο ματς είναι καθαρό φίλε...Τον βγάζει εκτός πορείας με πρόθεση...
Συμφωνώ κ για τις κάρτες αλλά κ οι μαλάκες οι παίχτες της Μπενφίκα παρασύρθηκαν κ του έδωσαν αφορμή να τους κιτρινίζει αβέρτα...Δεν είχαν πάρει χαμπάρι ότι είναι βαλτός?


Έρχεται όμως η Θεία Δίκη τώρα φίλε μου κ λέγεται Μπαρτσελόνα...Έτσι τραγική που είναι φέτος η Τσέλσι,ακόμα κ χειρότερα απ'ότι έπαιξε με τη Μίλαν να παίξει,θα την ξεφτιλίσει...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom