Νέα

Car battles, νέα μοντέλα, βελτιώσεις κλπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mad_max
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 121K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Προτιμάτε αμάξι...

  • Γερμανικό

    Ψήφοι: 5 55,6%
  • Ιαπωνικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Ιταλικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Γαλλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αγγλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλο...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τίποτα! Βολεύομαι με ΤΑΧΙ & ΜΜΜ...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
387
Πόντοι
6.055
Τεράστιο, copy paste απο το Passat, καλη ποιοτητα, απλετοι χωροι, Ο Stratisino λέει ότι το 2λιτρο στον δρόμο δεν συγκρινεται με Passat, 408 κλπ ενω ειναι καλυτερο και απο Α4 και ισως απο 3αρα.
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Το focus απο τότε που βγήκε είναι μετρο συγκρισης στην οδική συμπεριφορα για την κατηγορία του...
είναι βέβαια ford, με ότι συνεπάγεται αυτό από θέμα αξιοπιστίας και εγγυήσεων,
και σαν αυτοκίνητο, για να το διαλέξεις, πρέπει να έχεις περάσει μια συγκεκριμένη ηλικία...
 

PROFONDO

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2006
Μηνύματα
101
Like
6
Πόντοι
1
Παιδιά καλησπέρα. Για όσους ξέρουν από αυτοκίνητα. Εχω τρέλλα με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και θέλω να αγοράσω ένα. Ζητάνε 20.000 περίπου EURO. Αξίζει πιστεύετε τα λεφτά του με την προοπτική βέβαια να είναι σε καλή κατάσταση. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας γράψει. Ευχαριστώ!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
φιλε μου μιλας για αυτο το μοντελο???????
 

Συνημμένα

  • untitled 1.JPG
    untitled 1.JPG
    64,9 KB · Εμφανίσεις: 14

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
18
Πόντοι
6
Έτος αγοράς? χλμ? σέρβις? τρακαρισμένο?
 

neoklis79

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.837
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Πολλά μου φαίνονται, άσε που απ ότι μου έχουν πει δεν ήταν κ τα πλέον αξιόπιστα μοντέλα που έβγαλε η Πόρσε (μου είχε κολλήσει κ εμένα κάποτε η ιδέα να αγοράσω 944 ή 928). Περισσότερο από 15000 μη δώσεις.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
αν ειναι αυτο που εχω βαλει στην φωτο σχετικα εως αρκετα  παλιο μοντελο..!!τωρα παιζουν και ρολο τα χιλ σερβις και αν ειναι τρακαρισμενο οπως ειπε και ο aspirin...προσεξε παντως γιατι τα χιλ κατεβενουν πανευκολα..!!τωρα εγω νομιζω οτι δεν εξιζει τον κοπο μονο και μονο γιατι ειναι παλιο αυτοκινητο και οσο και σε καλη κατασταση να ειναι τα εξοδακια του θα τα χει...!!και τα σερβις δεν νομιζω να ειναι φτηνα Porsche ειναι τι διαολο..!!
 

PROFONDO

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2006
Μηνύματα
101
Like
6
Πόντοι
1
Δεν είναι ακριβώς το μοντέλο της φωτογραφίας. Αυτό πωλείται συνήθως γύρω στα 12000. Είναι το s2 που είναι και πιο μουράτο. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες αν κανείς εχει κάτι περισσότερο ας γράψει.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
μηπως ειναι αυτο...????
 

Συνημμένα

  • gft.JPG
    gft.JPG
    40,1 KB · Εμφανίσεις: 23

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
PROFONDO δεν αναφέρεις και πολλά στοιχεία γι'αυτό και κάνω κάποιες εκτιμήσεις/ παραδοχές - διόρθωσε με αν κάνω λάθος.

Το συγκεκριμένο μοντέλο ήταν στην παραγωγή από το 1989 εως το 1991.

Δε λές πόσα χιλιόμετρα έχει κάνει. Κακό αυτό.

Στη Γερμανία μια Porsche 944 S 2 με 108.000 km κοστίζει 10.000 ευρώ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΣΤΑΣΤΑΣΗ. Σε καλή κατάσταση βρίσκεις με 8500 περίπου.

Υπολόγισε μεταφορικά και τελωνείο και έχεις την απάντηση.

Αν έχεις κάβλα για το αμάξι, πάρτο.

Απλά να σε ενημερώσω ότι έχει ακριβή συντήρηση και λόγω τουρμπο, αν κάτι πάει στραβά, θα πάει ΠΟΛΥ στραβά.

Επίσης να σου πω ότι το συγκεκριμένο μονέλο έχει 4κύλινδρο σε σειρά και όχι boxer. Ως εκ τούτου, δε θεωρείται από τους φανατικούς γνήσιο Porsche και γιαυτό και δεν ακολουθεί καμπύλη διατήρησης τιμής αντίστοιχη με αυτή της 911.

Μη πάρεις αμάξι που δε μπορείς να συντηρήσεις. Ψάξε λίγο τις τιμές. Φίλος που πήρε μια 911 πρόσφατα, πλήρωσε 400 ευρώ σε τακάκια χωρίς εργατικά.

Ελπίζω να βοήθησα.
 

kaiaphas

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.105
Like
81
Πόντοι
16
Παιδιά καλησπέρα. Για όσους ξέρουν από αυτοκίνητα. Εχω τρέλλα με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και θέλω να αγοράσω ένα. Ζητάνε 20.000 περίπου EURO. Αξίζει πιστεύετε τα λεφτά του με την προοπτική βέβαια να είναι σε καλή κατάσταση. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας γράψει. Ευχαριστώ!
Πολλα ζητανε στη γερμανια αυτη που λες ειναι στα 5.000 ευρω!Τα λαμογια εδω σου ζητησαν τοσα?Με αυτα που λες τα λεφτα παιρνεις boxter απο γερμανια του 2000-2003 μοντελο και συν το τελωνειο να σου φτασει στα 26-28 χιλιαρικα!
 

geremy

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
985
Like
2
Πόντοι
6
μολις χθες παρελαβα  καινουριο VW Golf mkV GTI μαυρο

τωρα θα φτανω στις πουτανιτσες γρηγορα και, αν ειναι και σκοτεινα, κρυφα!

... απλα επρεπε να πω τι μαλακια για να περασει η ωρα  :jerking:
 

Επισκέπτης
Μαύρο το πήρες ρε συ? Εντάξει ωραίο χρώμα αλλά όχι για Ελλάδα! Αν το αφήνεις στον ήλιο τώρα με τον καύσωνα θα μπαίνεις μέσα και θα γίνεσαι ψητός well-done!!!
 

geremy

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
985
Like
2
Πόντοι
6
αμετανοητος λατρης του μαυρου χρωματος και της λευκης σοκολατας
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Καλοτάξιδο. Αν και δεν ασχολούμαι πια με αυτοκίνητα - όλα ίδια μου φαίνονται.

Και εγώ μαύρο φανατικά.
 

Επισκέπτης
Εγώ προτιμώ τα ανοιχτά. Ένα κόκκινο κι ένα γκρι.
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom