Νέα

Car battles, νέα μοντέλα, βελτιώσεις κλπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mad_max
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 121K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Προτιμάτε αμάξι...

  • Γερμανικό

    Ψήφοι: 5 55,6%
  • Ιαπωνικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Ιταλικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Γαλλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αγγλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλο...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τίποτα! Βολεύομαι με ΤΑΧΙ & ΜΜΜ...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

elafis09

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2007
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
Ευτυχως που εχετε και μενα...μας εχετε πηξει με τα τραβελια λεμεεεεεεεεεεεεε
 

Συνημμένα

  • DSC_01850001.JPG
    DSC_01850001.JPG
    52,9 KB · Εμφανίσεις: 15

elafis09

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2007
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
Ακομα μια αλλα δυστηχως out of focus (τραβηγμενη απο τα 35+ μετρα)...αλλα πολυ κωλαρα η κυρια
 

Συνημμένα

  • DSC_02050001.JPG
    DSC_02050001.JPG
    34,5 KB · Εμφανίσεις: 27

Fazer600

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
560
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
6
Φίλε μου συγγνώμη που θα σου το πω,αλλά με τόσο καλή μηχανή που έχεις (Nikon D80) είναι πραγματικά κρίμα να βγάζεις τέτοιες φωτογραφίες.Έχεις το πλεονέκτημα να δεις το ιστόγραμμα μετά τη λήψη και να διορθώσεις τις παραμέτρους σου και δεν το έκανες.Δες πως έκανα τη φωτογραφία σου,πειράζοντας μόνο levels και λίγο contrast.
 

Συνημμένα

  • 1210.jpg
    1210.jpg
    98,5 KB · Εμφανίσεις: 27

elafis09

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2007
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
Πρωτα απο ολα οι φωτο δεν εχουν την κανονικη τους ποιοτητα...το διαφραγμα ,iso και η ταχυτητα ειναι ολα σωστα απλα οπως καταλαβαινεις δεν θελω να τις ανεβαζω οπως πρεπει...σε λιγο καιρο ανεβαζω σαιτ και θα τις δεις εκει μεσα...

Και μην ξεχνας οτι ειναι φωτο τραβηγμενες σε φορματ raw δηλαδη περιπου 7mb η καθε μια...και συμπιεστηκε στα 30κβ

απο κει και περα καταλαβαινεις...
 

Fazer600

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
560
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
6
Επίσης αξίζει να επενδύσεις σε ένα εξωτερικό flash.Θα δεις τρομερές διαφορές.Ένα Speedlight SB-600 είναι πολύ καλό.Εγώ έχω το 800 με την Nikon D200.
 

Fazer600

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
560
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
6
Πρωτα απο ολα οι φωτο δεν εχουν την κανονικη τους ποιοτητα...το διαφραγμα ,iso και η ταχυτητα ειναι ολα σωστα απλα οπως καταλαβαινεις δεν θελω να τις ανεβαζω οπως πρεπει...σε λιγο καιρο ανεβαζω σαιτ και θα τις δεις εκει μεσα...

Φίλε μου δεν είναι θέμα ποιότητας.Αν ανοίξεις με το photoshop την φωτογραφία,και πας στα levels θα δεις ότι είναι μαζεμένη όλη η πληροφορία στην αριστερή-σκοτεινή-πλευρά.Καλά κάνεις και δεν ανεβάζεις τις φωτογραφίες σε πλήρη ανάλυση,αλλά δεν έχει να κάνει με το ιστόγραμμα αυτό.
 

elafis09

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2007
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
Επίσης αξίζει να επενδύσεις σε ένα εξωτερικό flash.Θα δεις τρομερές διαφορές.Ένα Speedlight SB-600 είναι πολύ καλό.Εγώ έχω το 800 με την Nikon D200.

Καταλαβα τι θες να πεις...αλλα και παλι δεν ειναι ετσι..Θα στην στειλω να δεις οτι εχεις αδικο...Εχω επενδυση σε φακους 70-200mm εχει 1700 ευρω και σε μακρο...τα φλας δεν μου χρειαζονται καθολου...κανω καθαρα νυχτερινες φωτογραφησεις...
 

Fazer600

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
560
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
6
τα φλας δεν μου χρειαζονται καθολου...κανω καθαρα νυχτερινες φωτογραφησεις...

Το φλας δεν είναι μόνο για τη νύχτα.Είναι και για την ημέρα.Μαλακώνει τις σκιές και ξεφοντάρει στα πορτρέτα.ʼλλο το νυχτερινό τοπίο και η αστροφωτογραφία,και άλλο να θέλεις να φωτογραφήσεις κάτι με χαμηλό φωτισμό.Εκεί χρειάζεσαι οπωσδήποτε φλας.
Τέλος το off topic!!
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Μπράβο Elafi, είσαι paparazzi δυνατός, μας έφτιαξες!!!  ;)
να σημειώσω βεβαιως  βεβαιως ότι οι περισότερες ήτανε πάνω σε κάτι πεδιλάκια...μουρλια!!!  :cheesy:  :cheesy:  :cheesy:
 

elafis09

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2007
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
Το φλας δεν είναι μόνο για τη νύχτα.Είναι και για την ημέρα.Μαλακώνει τις σκιές και ξεφοντάρει στα πορτρέτα.ʼλλο το νυχτερινό τοπίο και η αστροφωτογραφία,και άλλο να θέλεις να φωτογραφήσεις κάτι με χαμηλό φωτισμό.Εκεί χρειάζεσαι οπωσδήποτε φλας.
Τέλος το off topic!!

Aυτο σου λεω φιλε μου οτι επειδη τραβαω τοπια το βραδυ δεν χρειαζομαι το φλας...Εξαλλου μην ξεχνας για τις συγκεκριμενες φωτο που εχω ανεβασει ειναι χωρις φλας οι περισσοτερες...Εχω παιξει εντελως μανιουαλ και μαλιστα και χωρις τριποδο που ειναι ακομα ποιο δυσκολο.Ακομα ειναι τραβηγμενες σε raw δηλαδη φωτογραφιες οι οποιες δεν εχουν φαει εντελως καμια επεξεργασια απο τον επεξεργαστη της μηχανης..Ισως πριν εννοουσες το white balance το οποιο ομως για να το διορθωσεις στην d80 ειναι τρομερο πακετο...δεν ειναι οπως στην d200 που φωτογραφιζεις λευκο χαρτι και σου λεει εαν ειναι good η οχι...Τεσπα σε ευχαριστω για τις παρατηρησεις
 

elafis09

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2007
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
Μπράβο Elafi, είσαι paparazzi δυνατός, μας έφτιαξες!!!  ;)
να σημειώσω βεβαιως  βεβαιως ότι οι περισότερες ήτανε πάνω σε κάτι πεδιλάκια...μουρλια!!!  :cheesy:  :cheesy:  :cheesy:

Δεν ειναι ο elafis αλλα ο παραγωγος λεμεεεεεεεεεεεεεε
 

vasm

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
377
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
1
Για να επιστρεψουμε και λιγο ον τοπικ, αν δεν το ξέρετε, μπορείτε να κάνετε και τεστ ντραιβ στην εκθεση. Δεν ειναι τιποτα τρομερο, αλλα εχει τρεις ευθειες που μπορεις να ανοιξεις. Οι εταιρειες που ειναι διαθέσιμες, είναι VW, SEAT, OPEL, SUZUKI και ίσως και καποιες άλλες που δεν θυμαμαι.
Εγώ έκανα τα Golf GTi, Leon Cupra και Astra 1.6t, αυτο που μου μεινε πάντως είναι το Cupra. Έχει μπόλικο τράβηγμα και γκάζι με καλή απόκριση.
 

ppcos

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2005
Μηνύματα
76
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
0
Παιδιά πολύ φτηνή σκληρή πλαστικούρα παίζει στα εσωτερικά ε? Είναι σκληρός ο ανταγωνισμός και πρέπει να κρατάνε τα κόστη πάση θυσία χαμηλά, ακόμα και το Golf V το έχει πλήξει αυτή η επιδημία (καλά εκεί και για να μην κανιβαλίσει το Α3), κρίμα ρε γμτ, μπορεί συνολικά να είναι καλύτερο από το IV όπως λένε οι ειδικοί αλλά στο παλιό έμπαινες στο εσωτερικό και ευχαριστιόσουν. Εδώ έχουμε ένα Mazda 15ετίας και έχει ένα εσωτερικό μούρλια.

- Από τα "ανθρώπινα" αυτοκίνητα μου άρεσαν η 3άρα η μπέμπα, το RX8 και τα Octavia και Lacetti (τίμια, αρκετά ποιοτικά μου φάνηκαν αυτά τα 2 για τα λεφτά τους).

- Μου έτρεξαν και λίγα σάλια μπροστά από την Cayman. Ίσως με αιματηρές οικονομίες σε 35 χρόνια από τώρα... :-)

- Από τα εξωτικά κοίταζα για κάνα 3λεπτο την Μερτσέντα από το DTM.

- Στη Chevrolet έχει κοπέλες από το Μεγάλο Παζάρι.

Αυτά!
 

alitis4

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2007
Μηνύματα
39
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
0
Seat (Leon) Cupra R..... really rocks!!
 

Fazer600

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
560
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
6
http://[URL unfurl="true"]www.imaginas.gr/gallery/pictures/Athens_auto_2007_25.jpg[/img[/URL]]

Τι πάει και φωτογραφίζει ο κόσμος...Από τους αρχαιολογικούς χώρους στα βαμμένα νύχια!!!

:2funny: :2funny: :2funny: :dancing:
 

Fazer600

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
560
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
6
Αυτό όμως,είναι απίστευτο παιδί....  :)

http://[URL unfurl="true"]www.imaginas.gr/gallery/pictures/mod61.jpg[/img[/URL]]

:thumbsup:
 

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.594
Κριτικές
1
Like
126
Πόντοι
16
Αυτο ειναι μοντελο.Φανταζομαι θα σκιζει και απο διαφορικο!!!
 

katsaridas

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
23
Like
0
Πόντοι
0
Αυτό όμως,είναι απίστευτο παιδί....  :)

http://[URL unfurl="true"]www.imaginas.gr/gallery/pictures/mod61.jpg[/img[/URL]]

:thumbsup:
[/quote]

Στην φωτο εχει φαει πολυ ρετους η συγκεκριμενη...Εαν την δειτε απο κοντα ειναι στο μαυρο της χαλι...
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom