Νέα

Car battles, νέα μοντέλα, βελτιώσεις κλπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mad_max
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 121K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Προτιμάτε αμάξι...

  • Γερμανικό

    Ψήφοι: 5 55,6%
  • Ιαπωνικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Ιταλικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Γαλλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αγγλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλο...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τίποτα! Βολεύομαι με ΤΑΧΙ & ΜΜΜ...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

auriol

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
226
Like
2
Πόντοι
1
καλησπερα σας. θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με την νεα BMW Z4 με τον κινιτηρα των 2500cc.η αν εχετε να μου προτεινεται κατι καλυτερο κατα την γνωμη σας σε coupe cabrio sport μεχρι και 50.000 ευρω!σας ευχαριστω.


Tην 35αρα με τα m adaptive αμορτισερ παρε

μικρη διαφορα σε λεφτα τεραστια στο δρομο

αν βολευεσαι κ με μεταχειρισμενο η λιστα με τις επιλογες ειναι τεραστεια
 

Επισκέπτης
αν βολευεσαι κ με μεταχειρισμενο η λιστα με τις επιλογες ειναι τεραστεια

Τέτοιο αμάξι μεταχειρισμένο ?

xa xa xa ......

Αυτό ήταν ωραίο ανέκδοτο...

Tην 35αρα με τα m adaptive αμορτισερ παρε

μικρη διαφορα σε λεφτα τεραστια στο δρομο

++++ Tα 42.000€ με τα 58.000€...μάλλον είναι ελάχιστη διαφορά... :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Εμένα πάντως μ'αρέσει αυτό :

ag_08f430_laas.jpg


http://[URL unfurl="true"]www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2008/02/430scuderiamelb1.jpg[/img[/URL]]

αλλά δεν με βολεύουν οι καθρέπτες του.... :2funny: :2funny:
 

spinoza

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
23
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα Συναγωνιστές,

Επειδή έχω ψηλιαστεί οτι πολλοι απο εμάς εδω μέσα είμαστε :fart-in-bed: :fart-in-bed: :fart-in-bed: (παντρεμένοι) και ενω οι γυναικες μας  :sleeping: :sleeping: :sleeping: (κοιμούνται)εμείς τα λέμε για την άλλη μας αγάπη :knockinb: :knockinb: :knockinb: (το ξενοπήδημα) ανοίγω ένα θέμα για τους παντρεμένους με παιδιά :happy: :happy: :happy:. Αυτό που περιμένω λοιπόν είναι όποιος γουστάρει να πει την άποψή του για την αγορά οικογενειακού αυτοκινήτου και να προτείνει αυτοκίνητα με κριτήρια (χώρους, ασφάλεια και εννοείται γκάζια)

:grouphug: :grouphug:

Υ/Γ δεκτές και οι  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
οι επιλογες που εχεις πανω ισχυουν;μεταξυ αυτων να κινηθουμε;εσυ τι περιπου θες;ταξιδια;αυτοκινητο πολης;πας βουνα και εκδρομες σε χιονια;ποσα παιδια εχεις;εχεις μικρο αυτοκινητο πολης;και ποσα περιπου λεφτα θες να δωσεις και να εισαι οκ;
 

dimi4u

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2005
Μηνύματα
121
Κριτικές
11
Like
66
Πόντοι
11
αμα διαθέτεισ φραγκα θα πηγαινα για το Q5 ή το Freelander2
 

Επισκέπτης
εγω φιλε μου δεν θα σου προτεινα κατι απο αυτα γιατι ειναι πολλα τα κυβικα [εκτος αν δε νοιαζει] και μπορεις με πολυ λιγοτερα κυβικα να παρεις αυτοκινητο και πιο γρηγορο και ποιοτικοτερο. εγω ειμαι κατα των SUV γιατι απλα στην αθηνα ειναι αχρηστα. παντως αν θα επερνα κατι θα ηταν η το tiguan vw  αν επιμενεις για αυτη τη κατη γορια η αν εχεις ανεση χρηματων θα επερνα το Q5AYDI μακραν το καλυτερο και ποιοτηκοτερο στην κα τηγορια του και απο γκαζια και απο χωρους και απο ασφαλεια. μετα θα κοιταγα για το A3SPORTSBACK στα 1.4 τουρμπο 125 αλογα και με καλους χωρους κορυφαια ποιοτητα καιν ασφαλεια :rockon: :rockon: :rockon:
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.394
Κριτικές
5
Like
65.859
Πόντοι
12.056
Opel Zafira 1800  :dancing: :dancing:
Xωραει τα πανταααα  :rockon: :rockon:

opel_zafira-2.jpg



Και για γρηγορους μπαμπαδες...Αυτο

URL]]
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
A3SPORTSBACK στα 1.4 τουρμπο 125 αλογα και με καλους χωρους κορυφαια ποιοτητα καιν ασφαλεια :rockon: :rockon: :rockon:
και με τα λεφτά που θα σου μείνουν πάρε και ένα λιοστάσι για να βγάζεισ λάδι για την μηχανή  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
και με τα λεφτά που θα σου μείνουν πάρε και ένα λιοστάσι για να βγάζεισ λάδι για την μηχανή  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
μαλλον πρεπει να εισαι λιγο ασχετος αν λες τετοια ο συγκεκριμενος κινητηρας ειναι απο τους κορυφαιους του ομιλου!!!!
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
ρε παιδιά είπαμε να μιλίσουμε για αυτοκίνητα όχι και για τέτοια

Tiguan
1.4 λίτρων που επίσης προέρχεται από το Golf. Εδώ, με διαφορετική χαρτογράφηση αποδίδει 150 ίππους και 24,6 kgm ροπής, ενώ συνδυάζεται αποκλειστικά με 6άρι χειροκίνητο κιβώτιο



να μιλίσουμε ρεαλιστικά.

η μαλακία του στυλ θέλω ένα SUV που να έχει και γκάζια ξεχάστε την.
πήγαινε δώσε 100 χήνες και πάρε το cayenne και τελείωσε το θέμα.
άμα θες αφάλεια σε SUV πάρε το X-trail. βγήκε το πιο ασφαλές.
αν θες κάτι πιο on-off πάρε όποια μλκια θες και μην το σκέφτεσαι καθόλου.
αν θες οικογενειακό τράβα πάρε μια κούρσα της προτίμησης σου ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΉ με θηρίο πορτπαγκάζ να κάνει την δουλειά σου.

ξέμπλεξε πρώτα τι θες και μετά αποφάσισε... πουτάνα και παρθένα μαζί δεν λέει γιατί σίγουρα κάποιο πρόβλημα θα έχει

 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
μαλλον πρεπει να εισαι λιγο ασχετος αν λες τετοια ο συγκεκριμενος κινητηρας ειναι απο τους κορυφαιους του ομιλου!!!!
εγώ άσχετος είμαι και τα λέω αυτά.

να 'ναι καλά τα συνεργεία μόνο με τέτοια μυαλά που κουβαλάτε.
εγώ έχω τον χειρότερο κινητήρα στον κόσμο και του αλλάζω τα 9 χρόνια που το έχω, μόνο φίλτρα και λάδια... εσείς που ξέρετε από αυτοκίνητα να πάτε να πάρετε αυτά που σας διαφημίζουν
 

Επισκέπτης
εγώ άσχετος είμαι και τα λέω αυτά.

να 'ναι καλά τα συνεργεία μόνο με τέτοια μυαλά που κουβαλάτε.
εγώ έχω τον χειρότερο κινητήρα στον κόσμο και του αλλάζω τα 9 χρόνια που το έχω, μόνο φίλτρα και λάδια... εσείς που ξέρετε από αυτοκίνητα να πάτε να πάρετε αυτά που σας διαφημίζουν
επειδη οτι σου λενε καμια φορα μην το πιστευεις να σου πω οτι το συγκεκριμενο το εχω εγω και αλλοι δυο γνωστοι μου και πιστεψε δεν το εχω παει ποτς συνεργειο παρα μονο για αλλαγη λαδιων και παρεπιπτοντως με απωλεια περιπου 200ml!!!! τωρα εσυ που τα ξερεις ειναι αλλο θεμα!!! ητεχνολογια παει στα τουρμπο και μη θυμαστε τα παλια δεκαετια 80 !!!! γιατι απλα προσφερουν και επιδοσεις και οικονομια εγω καιω 6λιτρα στα 100 με 150χιλιομετρα!!!!αλλωστε ολη εκει πανε σιγα σιγα ακομα και ο ιαπωνας θα αναγκαστει εκει να παει!!!
 

spinoza

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
23
Like
0
Πόντοι
0
Επειδη σκοπεύω να κατοικήσω λίγο μετά την Μάνδρα Αττικλης και εκεί ο χειμώνας είναι λίγο βαρύς φοβάμει μήπως αποκλειστώ καμιά φορά και δεν μπορώ να φύγω με το παιδί μου.
κατα τα άλλα προτιμώ τις γρήγορες καταστάσεις και δεν πολυγουστάρω τα SUV οδηγικά. (εμφανησιακά κάποια είναι πολύ εντυπωσιακά) π.χ. kuga , rav4, tiguan Q5-7 αλλα τα τελαυταία είναι πολύ ακριβά για μένα (tiguan, Q5-7).
Απο χώρους τα τζιπ δεν είναι και ότι καλύτερο.
Μου αρέσει από απλά επιβατικά το opel to insignia 1.6 turbo με 180 άλογα και στην έκδοση sedan και στην έκδοση sport tourer.

To budget είανι ανάμεσα στις 25-30 χήνες οριακά.
 

Συνημμένα

  • opel_insignia_opc-5626-56.jpg
    opel_insignia_opc-5626-56.jpg
    73,5 KB · Εμφανίσεις: 17
  • opel-insignia-sports-tourer.jpg
    opel-insignia-sports-tourer.jpg
    26,2 KB · Εμφανίσεις: 23

spinoza

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
23
Like
0
Πόντοι
0
ρε παιδιά είπαμε να μιλίσουμε για αυτοκίνητα όχι και για τέτοια

Tiguan
1.4 λίτρων που επίσης προέρχεται από το Golf. Εδώ, με διαφορετική χαρτογράφηση αποδίδει 150 ίππους και 24,6 kgm ροπής, ενώ συνδυάζεται αποκλειστικά με 6άρι χειροκίνητο κιβώτιο



να μιλίσουμε ρεαλιστικά.

οι μαλακία θέα ένα SUV που να έχει και γκάζια ξεχάστε την.
πήγαινε δώσε 100 χήνες και πάρε το cayenne και τελείωσε το θέμα.
άμα θες αφάλεια σε SUV πάρε το X-trail. βγήκε το πιο ασφαλές.
αν θες κάτι πιο on-off πάρε όποια μλκια θες και μην το σκέφτεσαι καθόλου.
αν θες οικογενειακό τράβα πάρε μια κούρσα της προτίμησης σου ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΉ με θηρίο πορτπαγκάζ να κάνει την δουλειά σου.

ξέμπλεξε πρώτα τι θες και μετά αποφάσισε... πουτάνα και παρθένα μαζί δεν λέει γιατί σίγουρα κάποιο πρόβλημα θα έχει

καλός ο τσολιάς ...
 

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
εγω παντως σενταν πηρα γερμανια και ειμαι μια χαρα  και απο χωρους και απο ταξιδια .
Τωρα τα suv αρεσουν στις γυναικες αρχιζουν το πιρι πιρι και μετα  γυρνας σαν μαλακας με τη νταλικα.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
επειδη οτι σου λενε καμια φορα μην το πιστευεις να σου πω οτι το συγκεκριμενο το εχω εγω και αλλοι δυο γνωστοι μου και πιστεψε δεν το εχω παει ποτς συνεργειο παρα μονο για αλλαγη λαδιων και παρεπιπτοντως με απωλεια περιπου 200ml!!!! τωρα εσυ που τα ξερεις ειναι αλλο θεμα!!! ητεχνολογια παει στα τουρμπο και μη θυμαστε τα παλια δεκαετια 80 !!!! γιατι απλα προσφερουν και επιδοσεις και οικονομια εγω καιω 6λιτρα στα 100 με 150χιλιομετρα!!!!αλλωστε ολη εκει πανε σιγα σιγα ακομα και ο ιαπωνας θα αναγκαστει εκει να παει!!!

1ον τα άλογα κερδίζουνε πελάτες, η ροπή κερδίζει αγώνες.
2ον το μέλλον είναι το πετρέλαιο. 2πλασια απόδοση χιλιομέτρων, μικρότερο κόστος service, πιο εξελιγμένη τεχνολογία από τους βενζινοκινητήρες,αθάνατοι κινητήρες, αργόστροφοι με υψηλή ροπή ακόμα και σε μικρά κυβικά, οσοι δουλεύουν με turbo ειναι γύρω στη 1 atm, πιο φθηνό καύσιμο, κατάλυπα χωρίς αρωματικές ουσίες
3ον δεν τα θυμάμαι τα αυτοκίνητα του '80 τα βλέπω και κυκλοφορούν
4ον ο ιάπωνας δεν ψαρώνει επειδή κάτι μπασταρδεμένες εταιρίες τύπου daewoo seat skoda και οι θυγατρικές τους πούλησαν 100 αυτοκίνητα παραπάνω.
παρεπιπτόντως εγώ έχω ένα Nissan Primera 5θ 1.6 Vvt-i '00 116 άλογα απείραχτο.
δεν ξέρω για τα δικά σας αλλά για το δικό μου ξέρω ότι θα φτάσει 20 χρονών και ακόμα θα ρολάρει
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.560
Κριτικές
4
Like
2.349
Πόντοι
506
μια καλή πρόταση: Για ταξίδια ορεινά και πεδινά και για κοντινές αποδράσεις (πχ) Λουτράκι, οικογενειακό, παίρνεις και το σόι, ή με την γκόμενα ποιος ψιλιάζετε ότι οδηγόντας αυτό το αμάξι έχεις μαζί σου γκόμενα, οικονομικό, δεν χαλάς λευτά για ξενοδοχεία και γκαρσονιέρες, εύκολο στο παρκάρισμα, δεν καίει πολλά...
 

Συνημμένα

  • DivOPEN_tcm329-150815.jpg
    DivOPEN_tcm329-150815.jpg
    50,6 KB · Εμφανίσεις: 40

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom