Νέα

Capital Controls/χρεωστικές-πιστωτικές κάρτες/paysafe/μπλοκάρισμα PayPal

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα igand2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 67K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Σε λιγο θα πλερωνουμε κ για να κανουμε καταθεση >:(
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
και με τα 210 ευρω που θα παιρνεις καθε μερα...σε αλλα μηχανηματα θα δινει μονο 50ρικα (οπως στην περιοχη μου στην εθνικη...αλλα στις αλλες τραπεζες δινει και 20ρικα), ενω σε αλλες περιοχες θα δινει και 10ρικα

θα φανε και τα 10ρικα τα καθικια .....επαληθευεται περιτρανα το πρωτη φορα φασιστερα
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
και με τα 210 ευρω που θα παιρνεις καθε μερα...σε αλλα μηχανηματα θα δινει μονο 50ρικα (οπως στην περιοχη μου στην εθνικη...αλλα στις αλλες τραπεζες δινει και 20ρικα), ενω σε αλλες περιοχες θα δινει και 10ρικα

θα φανε και τα 10ρικα τα καθικια .....επαληθευεται περιτρανα το πρωτη φορα φασιστερα

:grin: :thumbsup: :thumbsup:
 

thanassis33

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2006
Μηνύματα
949
Κριτικές
4
Like
16
Πόντοι
6
δεν συμβαίνει.
Ο καθένας λεει ότι θελει εδω μέσα.
Το προηγούμενο Σαββατο έκανα ανάληψη απο ΑΤΜ της Alpha Bank και δεν υπήρχε καμμία χρέωση
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
και με τα 210 ευρω που θα παιρνεις καθε μερα...σε αλλα μηχανηματα θα δινει μονο 50ρικα (οπως στην περιοχη μου στην εθνικη...αλλα στις αλλες τραπεζες δινει και 20ρικα), ενω σε αλλες περιοχες θα δινει και 10ρικα

θα φανε και τα 10ρικα τα καθικια .....επαληθευεται περιτρανα το πρωτη φορα φασιστερα
Πως θα σου τρωνε το 10ρικο ρε φιλε;Αφού θα μένει στο λογαριασμό σου;Μηπως μας λες μαλακίες;

Αλλωστε ποιος εχει 6300€ στον λογαριασμό του και θα τρέχει κάθε μερα να τραβαει λεφτα;
Ασε που αν θες κανεις τις αγορες σου ολες με χρεωστικη καρτα και δεν τρέχεις καθε μερα στο ΑΤΜ.
 

amilo

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2010
Μηνύματα
413
Κριτικές
1
Like
110
Πόντοι
1
Μια ερωτηση εχω λογαριασμο στο ταχυδρομικο ταμιευτηριο εχω καιρο ομως να κανω καταθεση η αναλυψη, πηγα σημερα σε atm της εθνικης να δω το υπολοιπο και μου εβγαλε μηνυμα το μηχανημα δεν μπορει να εξυπηρετηση αυτη την καρτα. Υπαρχη περιπτωση να μου εκλεισαν τον λογαριασμο; η καρτα ληγει το 2018
 

thanassis33

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2006
Μηνύματα
949
Κριτικές
4
Like
16
Πόντοι
6
Το Ταχυδρομικό Ταμιευτηριο το έχει αποροφήσει η Eurobank.
Μπορεί να μην ισχύει η κάρτα σου πλέον.
Να πας στην eurobank να σου βγαλουν νέα κάρτα
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
Μια ερωτηση εχω λογαριασμο στο ταχυδρομικο ταμιευτηριο εχω καιρο ομως να κανω καταθεση η αναλυψη, πηγα σημερα σε atm της εθνικης να δω το υπολοιπο και μου εβγαλε μηνυμα το μηχανημα δεν μπορει να εξυπηρετηση αυτη την καρτα. Υπαρχη περιπτωση να μου εκλεισαν τον λογαριασμο; η καρτα ληγει το 2018

Ο λογαριασμός σου έχει πέσει σε "αδράνεια".
Κάθε 6-12 μήνες θέλουν διάφορα χαρτιά για να σε κρατάνε "ζωντανό"
Πήγαινε τους τα και θα σε επαναφέρουν.
Η κάρτα δεν έχει σχέση, αλλά σε αδρανοποιημένο λογαριασμό δεν γίνονται συναλλαγές.

Τι θέλουν:
-Φωτοτυπία ταυτότητας (αν την έχεις αλλάξει)
-Εκκαθαριστικό (πρόσφατο) ή κάτι που δείχνει τι δουλειά κάνεις, ή κάτι που δείχνει ότι είσαι άνεργος.
-Λογαριασμό ΔΕΚΟ που να προκύπτει η διεύθυνση σου.

Αν πας μ' αυτά θα στον ενεργοποιήσουν, έστω κι αν ξεχνάω κάτι.
 

amilo

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2010
Μηνύματα
413
Κριτικές
1
Like
110
Πόντοι
1
Ο λογαριασμός σου έχει πέσει σε "αδράνεια".
Κάθε 6-12 μήνες θέλουν διάφορα χαρτιά για να σε κρατάνε "ζωντανό"
Πήγαινε τους τα και θα σε επαναφέρουν.
Η κάρτα δεν έχει σχέση, αλλά σε αδρανοποιημένο λογαριασμό δεν γίνονται συναλλαγές.

Τι θέλουν:
-Φωτοτυπία ταυτότητας (αν την έχεις αλλάξει)
-Εκκαθαριστικό (πρόσφατο) ή κάτι που δείχνει τι δουλειά κάνεις, ή κάτι που δείχνει ότι είσαι άνεργος.
-Λογαριασμό ΔΕΚΟ που να προκύπτει η διεύθυνση σου.

Αν πας μ' αυτά θα στον ενεργοποιήσουν, έστω κι αν ξεχνάω κάτι.

Oκ φιλε, δεν ηξερα οτι των αδρανοποιουν μετα απο διαστημα των λογαριασμο, στην εθνικη που εχω δεν κανει τετοια και εκει το ειχα για ενα διαστημα χωρις παρε δωσε.

Δευτερα θα παω να δω.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.232
Κριτικές
35
Like
5.964
Πόντοι
6.796
Μεσω λογαριασμου nostro/vostro μπορω να βαλω χρηματα σε αρ.λογ. γερμανικης τραπεζας εδω στην ελλαδα και να πιστωθουν σε λογαριασμο γερμανου πολιτη στη γερμανικη τραπεζα εκει; Εχει καποιος γνωση του θεματος τυποι;
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.677
Πόντοι
2.606
Προσπαθησα να κανω μια αγορα σημερα με paypal 165ευρω απο Ιταλια και πηρα ακυρο και με χρεωστικη και με πιστωτικη Eurobank.  :S :S :S
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Προσπαθησα να κανω μια αγορα σημερα με paypal 165ευρω απο Ιταλια και πηρα ακυρο και με χρεωστικη και με πιστωτικη Eurobank.  :S :S :S
και εγω πηγα να κανω ανανεωση στο easybytez με χρεωστικη eurobank...και η συνναλαγη ακυρωθηκε
κατι παιζεται με την eurobank..παει για κανονι?...ποιος ξερει  :S
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.918
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615
Προσπαθησα να κανω μια αγορα σημερα με paypal 165ευρω απο Ιταλια και πηρα ακυρο και με χρεωστικη και με πιστωτικη Eurobank.  :S :S :S
Κάποιοι έχουν αναφέρει σε προηγούμενες σελίδες ότι κάθε τράπεζα έχει ένα συνολικό όριο στα ποσά συναλλαγών με το εξωτερικό και ότι το όριο αυτό μηδενίζεται;αι στην αρχή του μήνα.
Άρα, στις 31-5 που έκανες τη συναλλαγή, πιθανόν η Eurobank να είχε στερέψει από λεφτουδάκια.
Δοκίμασε το πρωί, που ο μήνας αλλάζει.
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.677
Πόντοι
2.606
Κάποιοι έχουν αναφέρει σε προηγούμενες σελίδες ότι κάθε τράπεζα έχει ένα συνολικό όριο στα ποσά συναλλαγών με το εξωτερικό και ότι το όριο αυτό μηδενίζεται;αι στην αρχή του μήνα.
Άρα, στις 31-5 που έκανες τη συναλλαγή, πιθανόν η Eurobank να είχε στερέψει από λεφτουδάκια.
Δοκίμασε το πρωί, που ο μήνας αλλάζει.

Ωραιος δεν το ηξερα , θα δοκιμασω αυριο. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

aaa1980

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.295
Κριτικές
11
Like
464
Πόντοι
326
μπορω να βαλω χρήματα σε λογαριασμο paypal απο πιστωτκη ?η μονο απο λογαριασμο σαν εμβασμα με το οριο των 1000ε????
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom