Νέα

Capital Controls/χρεωστικές-πιστωτικές κάρτες/paysafe/μπλοκάρισμα PayPal

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα igand2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 67K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

asia_fun

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
το skrill απ την πρωτοχρονια εχει ανοιξει λογαριασμο στη τραπεζα πειραιως και τους μεταφερεις εκει σαν σε ελληνικη τραπεζα
και σε μιαμιση μερα ειναι στο πορτοφολι  :uglystupid: προσωπικα δεν εχω κανενα οριο μηνιαιο η αλλο,  αν ανοιξετε τωρα (σαν καινουργιοι) ισως τα ορια τους ειναι πολυ χαμηλα
 

Agent.n

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2016
Μηνύματα
34
Like
0
Πόντοι
0
Ο λογαριασμός σου έχει πέσει σε "αδράνεια".
Κάθε 6-12 μήνες θέλουν διάφορα χαρτιά για να σε κρατάνε "ζωντανό"
Πήγαινε τους τα και θα σε επαναφέρουν.
Η κάρτα δεν έχει σχέση, αλλά σε αδρανοποιημένο λογαριασμό δεν γίνονται συναλλαγές.

Τι θέλουν:
-Φωτοτυπία ταυτότητας (αν την έχεις αλλάξει)
-Εκκαθαριστικό (πρόσφατο) ή κάτι που δείχνει τι δουλειά κάνεις, ή κάτι που δείχνει ότι είσαι άνεργος.
-Λογαριασμό ΔΕΚΟ που να προκύπτει η διεύθυνση σου.

Αν πας μ' αυτά θα στον ενεργοποιήσουν, έστω κι αν ξεχνάω κάτι.
αυτο δε το ζητανε καθε 6 μηνες!ελεος
 

gregoo

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2007
Μηνύματα
227
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
1
Τελικά πως μπορείς να συνεχίσεις να πληρώνεις premium συνδρομή στο Rapidgator;

Όσες φορές και με όσες κάρτες δοκίμασα (Visa-Mastercard), τζίφος.

Rapidgator.net & Uploaded.net πάλι που δοκίμασα πληρωμή με Paysafecard... τίποτα. Δεν συνεργάζεται εντός Ελλάδος.

Υπάρχει λύση;

 

babinos077

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2011
Μηνύματα
579
Like
0
Πόντοι
6
Η κάρτα είναι από γερμανική τράπεζα πράγμα που σημαίνει ότι περνάει παντού...είναι προπληρωμένη...Μόλις την παραλάβεις, μπορείς να την φορτίζεις με moneysafe voucher που υπάρχουν στα περισσότερα περίπτερα....
 

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
εαν καποιος εχει λογαριασμο paysafe to my paysafe δηλ....

πως γινεται να ρευστοποιησει το ποσο/?

Εσύ δε μπορείς.Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναινα τα μεταφέρεις σε ένα λογαριασμό δικό μου και να σου το κάνω εγώ!!! :-* :-* :-* :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.677
Πόντοι
2.606

luke.

Νέο Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Η κάρτα είναι από γερμανική τράπεζα πράγμα που σημαίνει ότι περνάει παντού...είναι προπληρωμένη...Μόλις την παραλάβεις, μπορείς να την φορτίζεις με moneysafe voucher που υπάρχουν στα περισσότερα περίπτερα....

Γερμανικη ή κυπριακη ?
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.820
Like
489
Πρωτα πιπα και μετα βοηθεια τυπε.  :S :S :S

για πολλες φαπες εισαι τελικα...αλλα μη φοβασαι γτ ετσι οπως πανε τα πραγματα κι εσυ πιπες θα κανεις σε λιγο για να επιβιωσεις...και θα σε βαρανε και σφαλιαρες γιατι δε θα τις κανεις καλα...αντιθετως σε μενα  βγαζουν επιφωνηματα χαρας ,καμμια φορα τρεμουν και τα ποδια τους απο καυλα κι αλλες φορες λενε κατι ακαταλαβιστικα τραγουδια σαν αυτα που ελεγε ο ταρζαν οταν πηδουσε απο δεντρο σε δεντρο

σε σημερινη μου επισκεψη σε τραπεζα που ηθελα να στειλω στον πρωην συζηγο το αστρονομικο ποσο των 220 ευρω μου ζητηθηκε να αιτιολογησω τι ειναι ....

....η καριολιτσα στην τραπεζα επεμενε ειναι ενοικιο?οχι ...διατροφη ?οχι....δανεικα?οχι....αφου με εσκασε λοιπον της λεω του τα στελνω για να παρει καινουργια σωβρακακια..μου λεει κπληκτη αυτο θα γραψω? φυσικα πισω οι υπολοιποι ειχαν ψοφησει στο γελιο...

ακου να δεις που φτασαμε να εξηγουμε δημοσιως που θα δωσουμε και το παραμικρο ευρω μας
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.677
Πόντοι
2.606
για πολλες φαπες εισαι τελικα...αλλα μη φοβασαι γτ ετσι οπως πανε τα πραγματα κι εσυ πιπες θα κανεις σε λιγο για να επιβιωσεις...και θα σε βαρανε και σφαλιαρες γιατι δε θα τις κανεις καλα...αντιθετως σε μενα  βγαζουν επιφωνηματα χαρας ,καμμια φορα τρεμουν και τα ποδια τους απο καυλα κι αλλες φορες λενε κατι ακαταλαβιστικα τραγουδια σαν αυτα που ελεγε ο ταρζαν οταν πηδουσε απο δεντρο σε δεντρο

σε σημερινη μου επισκεψη σε τραπεζα που ηθελα να στειλω στον πρωην συζηγο το αστρονομικο ποσο των 220 ευρω μου ζητηθηκε να αιτιολογησω τι ειναι ....

....η καριολιτσα στην τραπεζα επεμενε ειναι ενοικιο?οχι ...διατροφη ?οχι....δανεικα?οχι....αφου με εσκασε λοιπον της λεω του τα στελνω για να παρει καινουργια σωβρακακια..μου λεει κπληκτη αυτο θα γραψω? φυσικα πισω οι υπολοιποι ειχαν ψοφησει στο γελιο...

ακου να δεις που φτασαμε να εξηγουμε δημοσιως που θα δωσουμε και το παραμικρο ευρω μας

u82g6on2az60901ukymo0vc1fsk0wh70tv81.gif

 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
σε σημερινη μου επισκεψη σε τραπεζα που ηθελα να στειλω στον πρωην συζηγο το αστρονομικο ποσο των 220 ευρω μου ζητηθηκε να αιτιολογησω τι ειναι ....

....η καριολιτσα στην τραπεζα επεμενε ειναι ενοικιο?οχι ...διατροφη ?οχι....δανεικα?οχι....αφου με εσκασε λοιπον της λεω του τα στελνω για να παρει καινουργια σωβρακακια..μου λεει κπληκτη αυτο θα γραψω? φυσικα πισω οι υπολοιποι ειχαν ψοφησει στο γελιο...

ακου να δεις που φτασαμε να εξηγουμε δημοσιως που θα δωσουμε και το παραμικρο ευρω μας

Marigo,
Εύγε γι' αυτό το ποστ σου, αν υπήρχε αξιολόγηση εδώ θα σου έβαζα πολλά ++++.
Μου κέντρισε τόσο το ενδιαφέρον, που έψαξα στο προφίλ σου και για άλλα ποστ.

Δεν χάλασε η εικόνα.
Ξέρεις μόνο ποια αμφιβολία μου δημιουργήθηκε?
Ότι είσαι πράγματι γκόμενα.
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.820
Like
489
Marigo,
Εύγε γι' αυτό το ποστ σου, αν υπήρχε αξιολόγηση εδώ θα σου έβαζα πολλά ++++.
Μου κέντρισε τόσο το ενδιαφέρον, που έψαξα στο προφίλ σου και για άλλα ποστ.

Δεν χάλασε η εικόνα.
Ξέρεις μόνο ποια αμφιβολία μου δημιουργήθηκε?
Ότι είσαι πράγματι γκόμενα.

νασαι καλα δικηγορε μου ευχαριστω και για τα ευσημα ...απο σενα εχουνε διπλη αξια....

διευκρινησε μου σε παρακαλω την εννοια της λεξης γκομενα..γτ στην εποχη μας εχει πολλες εννοιες.....

εννοεις εαν ειναι οντως το προφιλ μου γυναικειο?η πηπως εννοεις οτι επειδη ειμαι γυναικα δεν μπορω να εκφραζομαι ..ποσο μαλλον ναεκφραζομαι εμπεριστατωμενα...

η μηπως επειδη ειμαι κολ γκερλ θα επρεπε να γραφω μονο ....εεε καλημερα παιδες ειμαι η Αφροδιτη και σημερα εχω καυλιτσες...και την αλλη μερα παλι..καλημερα παιδια με λενε Αφροδιτη και μου αρεσει το αναλ...

εγω οτι εχω να πω το λεω.....η μπουργκα ειναι για αλλες οχι για μενα....

τα σεβη μου δικηγορε μου..
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
διευκρινησε μου σε παρακαλω...
Αν ήμουν στη Θεσσαλονίκη θα αποτολμούσα (το ομολογώ) μια συνάντηση, για να μου φύγουν οι όποιες αμφιβολίες...
Δεν είμαι όμως, οπότε μ' αυτές θα μείνω.

Υ.Γ: Και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ δικηγόρος. Από που σου προέκυψε αυτό?
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.820
Like
489
Αν ήμουν στη Θεσσαλονίκη θα αποτολμούσα (το ομολογώ) μια συνάντηση, για να μου φύγουν οι όποιες αμφιβολίες...
Δεν είμαι όμως, οπότε μ' αυτές θα μείνω.

Υ.Γ: Και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ δικηγόρος. Από που σου προέκυψε αυτό?


αα οκ παρεξηγησα ,απλα καποιες απαντησεις σου σε θεματα που ηταν νομικης φυσεως  ηταν αρκετα ευστοχες γι αυτο ημουν σιγουρη οτι εισαι του χωρου...αλλα  και να μην εισαι δεν εγινε και και κατι..

το θεμα μας εδω ειναι τα capital controls ....και το τι αποηχο εχουν στην προσωπικη ζωη ολων μας
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.820
Like
489
Μα,
ΠΟΛΥ ΕΥΣΤΟΧΑ το περιέγραψες.
Γι' αυτό και τα εύσημα.

με κανεις να νοιωθω σα να δινω εξετασεις στο σχολειο..και παλι θα πω οτι ειναι λυπηρο να χρειαζεται να εξηγ μπροστα στο ταμειο της τραπεζας παρουσια κοινου για ποιο λογο εστειλα 220 ψωροευρο στον πρωην συζηγο μου σε εναν ανθρωπο που αν μη τι αλλο μοιραστηκα μαζι του τη ζωη μου για 18 ολοκληρα χρονια κι απεκτησα και 2 παιδια ..ελεος..αν δεν ειναι αυτο παραβιασητων ανθρωπινων δικαιωματων και της προσωπικης ελευθεριας τοτε τι ειναι

κατα τα αλλα ειμαστε ενα πολυ πολικτισμενο κρατος που επιτρεπει την εισοδο στη χωρα μας του καθε πικραμενου κατατρεγμενου πεινασμενου εις το ονομα της ανθρωπιας ....αλλα το λαο μας τον εχουμε χεσμενο...

να σας πω ομως και κατι..χαρηκα που την ειδα αδεια την τραπεζα σημερα....μ αυτα και μ αυτα και οι ιδιοι εχουν φτασει να κοπανανε μυγες γτ ο κοσμος πλεον εχει δημιουργησει δικλειδες ασφαλειας σχετικα με το προιον του μοχθου του
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom