Νέα

Capital Controls/χρεωστικές-πιστωτικές κάρτες/paysafe/μπλοκάρισμα PayPal

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα igand2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 67K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.704
Κριτικές
11
Like
12.573
Πόντοι
5.060
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι, άμα ξέρει κανείς... Την περασμένη Παρασκευή συνέδεσα μια χρεωστική κάρτα στο paypal και μου χρέωσε κλασικά 1.5 ευρώ που θα μου επιστρεφόταν όταν θα έκανα την επιβεβαίωση με τον 4ψήφιο αριθμό που φαίνεται μέσα στη χρέωση. Η χρέωση μπορεί να πάρει μέχρι και 2 εργάσιμες μέρες. Έτσι μέχρι χτες που ρώτησα δε φαινόταν. Σήμερα που βρήκα τον αριθμό από το ΑΤΜ και πήγα να τον βάλω, η επιλογή της επιβεβαίωσης εξαφανίστηκε! Αυτό το 1.5 ευρώ μου το έφαγε; Πρέπει τώρα να ξανακάνω τη διαδικασία από την αρχή;
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
62
Πόντοι
166
τελικα μεχρι ποσα λεφτα μπορουμε να στειλουμε στο εξωτερικο εντος Ε.Ε  :huh:
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.311
Κριτικές
4
Like
1.439
Πόντοι
216
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι, άμα ξέρει κανείς... Την περασμένη Παρασκευή συνέδεσα μια χρεωστική κάρτα στο paypal και μου χρέωσε κλασικά 1.5 ευρώ που θα μου επιστρεφόταν όταν θα έκανα την επιβεβαίωση με τον 4ψήφιο αριθμό που φαίνεται μέσα στη χρέωση. Η χρέωση μπορεί να πάρει μέχρι και 2 εργάσιμες μέρες. Έτσι μέχρι χτες που ρώτησα δε φαινόταν. Σήμερα που βρήκα τον αριθμό από το ΑΤΜ και πήγα να τον βάλω, η επιλογή της επιβεβαίωσης εξαφανίστηκε! Αυτό το 1.5 ευρώ μου το έφαγε; Πρέπει τώρα να ξανακάνω τη διαδικασία από την αρχή;
Περίμενε λίγο παραπάνω απλά επειδή ήταν και ΣΚ.
Κι εγω το έκανα αυτό αλλα δεν μπορώ να κάνω παραγγελία. Μου το κόβει το Capital control.
Γιατί συμβαίνει αυτό ενώ έχει γίνει σύνδεση της κάρτας;
 

nikos9573

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2005
Μηνύματα
347
Like
128
Πόντοι
1
παλικάρια ,ξέρει κανείς αν τις κάρτες της πειραιώς τις δέχεται το paypal?
 

CPL

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2014
Μηνύματα
505
Κριτικές
4
Like
15
Πόντοι
6
Εγώ έχω βγάλει δωρεάν κάρτα leupay από το www.leupay.eu]www.leupay.eu[/url]. Μαζί με την κάρτα σου δίνουν και IBAN και web-banking (όλα δωρεάν).

Αναλήψεις έως 1000 euro τη μέρα από τα ΑΤΜ και κανένα πρόβλημα με αγορές στα μαγαζία και στο internet.

επίσης έχουν και app στο google play (www.leupost.com]www.leupost.com[/url]) που κάνει το ίδιο πράγμα αλλά μπορείς να μεταφέρεις και χρήματα σε άλλους χρήστες της εφαρμογής μέσα από το chat.
 

Συνημμένα

  • card3.jpg
    card3.jpg
    118,9 KB · Εμφανίσεις: 20
  • card2.jpg
    card2.jpg
    58,9 KB · Εμφανίσεις: 24

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535

CPL

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2014
Μηνύματα
505
Κριτικές
4
Like
15
Πόντοι
6
πως την φορτιζεις με χρημα?
γτ απο Ελληνικη τραπ. λογω cc λιγο δυσκολο να φορτωθει με χρημα...
την δεχεται το paypal?

ή με έμβασμα (500 euro / μηνα) που είναι το όριο λόγω CC, ή στα μεταφέρουν φίλοι που έχουν λογ/σμο στην ιδια τράπεζα και τους τα δίνεις μετρητά, ή συνδέεις κάρτα ελληνικής τράπεζας με τον leupay λογαριασμό και τραβάς τα χρήματα από την ελληνική κάρτα απ'ευθείας στον λογαριασμό σου.

η σύνδεση γίνεται όπως με το paypal, σου κρατάνε 1.5 euro σου δίνουν ένα 4ψηφιο που καταχωρεις στο web-banking για να συνδεθεί ή κάρτα με τον leupay λογαριασμό.

ναι τη δέχεται το paypal, αφού είναι Mastercard
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
ή με έμβασμα (500 euro / μηνα) που είναι το όριο λόγω CC, ή στα μεταφέρουν φίλοι που έχουν λογ/σμο στην ιδια τράπεζα και τους τα δίνεις μετρητά, ή συνδέεις κάρτα ελληνικής τράπεζας με τον leupay λογαριασμό και τραβάς τα χρήματα από την ελληνική κάρτα απ'ευθείας στον λογαριασμό σου.

η σύνδεση γίνεται όπως με το paypal, σου κρατάνε 1.5 euro σου δίνουν ένα 4ψηφιο που καταχωρεις στο web-banking για να συνδεθεί ή κάρτα με τον leupay λογαριασμό.

ναι τη δέχεται το paypal, αφού είναι Mastercard
οκ θενκς  :hi:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.036
Like
72.088
Πόντοι
12.756
ή με έμβασμα (500 euro / μηνα) που είναι το όριο λόγω CC, ή στα μεταφέρουν φίλοι που έχουν λογ/σμο στην ιδια τράπεζα και τους τα δίνεις μετρητά, ή συνδέεις κάρτα ελληνικής τράπεζας με τον leupay λογαριασμό και τραβάς τα χρήματα από την ελληνική κάρτα απ'ευθείας στον λογαριασμό σου.

η σύνδεση γίνεται όπως με το paypal, σου κρατάνε 1.5 euro σου δίνουν ένα 4ψηφιο που καταχωρεις στο web-banking για να συνδεθεί ή κάρτα με τον leupay λογαριασμό.

ναι τη δέχεται το paypal, αφού είναι Mastercard

ρε μαν , καρτα με γραφεια εταιριας στο Καματερο ?  Λουξεμβουργιανη και ανοιξε γραφεια στο καματερο στην Λ.Φυλης ?  :headbang: :headbang: :headbang:

Γιατι να μην ανοιξεις monese λογαριασμο ? που ειναι στην Αγγλια και ειναι τουλαχιστον καπως γνωστη ?

Επικίνδυνη μου κανει η leupay  :think:  και στο google να την ψαξεις σου βγαλει κατι αλλο το google
 

gavliaris99

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2007
Μηνύματα
134
Κριτικές
3
Like
87
Πόντοι
1
Έχεις ανοίξει monese? Είναι όντως αξιόπιστη? Με προβληματίζει λίγο το γεγονός του τρόπου φόρτωσης με χρήματα στην κάρτα που σου δίνει
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.036
Like
72.088
Πόντοι
12.756
Έχεις ανοίξει monese? Είναι όντως αξιόπιστη? Με προβληματίζει λίγο το γεγονός του τρόπου φόρτωσης με χρήματα στην κάρτα που σου δίνει

Ανοιξα και μεχρι τωρα μια χαρα..

βεβαια ειναι ακομα στην αρχη οι τυποι , δεν εχουν IOS App εχουν μονο για android αλλα θα κανουν μεχρι το τελος της χρονιας κτλ.

Τουλαχιστον αυτοι εχουν και ενα τηλεφωνο που απαντανε , και στο facebook και twitter απαντουν αμεσως.

Δεν θυμαμαι αν εχει την επιλογη να ''ματσαρεις'' την ελληνικη σου καρτα στο λογαριασμο ωστε να στελεις απο εκει λεφτα , αλλα και αν δεν εχει θα το βαλουν συντομα , εγω ανεβασα για δοκιμη με τρανσφερ απο τραπεζα
 

CPL

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2014
Μηνύματα
505
Κριτικές
4
Like
15
Πόντοι
6
ρε μαν , καρτα με γραφεια εταιριας στο Καματερο ?  Λουξεμβουργιανη και ανοιξε γραφεια στο καματερο στην Λ.Φυλης ?  :headbang: :headbang: :headbang:

Γιατι να μην ανοιξεις monese λογαριασμο ? που ειναι στην Αγγλια και ειναι τουλαχιστον καπως γνωστη ?

Επικίνδυνη μου κανει η leupay  :think:  και στο google να την ψαξεις σου βγαλει κατι αλλο το google

μια χαρα ειναι μαν, στο καματερο ειναι η εισαγωγικη εταιρια που φερνει τα pos της τραπεζας. η τραπεζα στο Λουξεμβουργο σου δινει IBAN και εχει SWIFT/BIC,  οτι εχει SWIFT/BIC αυτο εμενα μου αρκει μιας και την αναγνωριζει ολο το παγκοσμιο τραπεζικο συστημα και εως τωρα δουλευει αψογα.

ψαξε το λιγο:
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.704
Κριτικές
11
Like
12.573
Πόντοι
5.060
Περίμενε λίγο παραπάνω απλά επειδή ήταν και ΣΚ.
Κι εγω το έκανα αυτό αλλα δεν μπορώ να κάνω παραγγελία. Μου το κόβει το Capital control.
Γιατί συμβαίνει αυτό ενώ έχει γίνει σύνδεση της κάρτας;
Ναι, αλλά τώρα υπάρχει τρόπος να το πάρω πίσω ή μου το έφαγαν οι αλήτες;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.036
Like
72.088
Πόντοι
12.756
μια χαρα ειναι μαν, στο καματερο ειναι η εισαγωγικη εταιρια που φερνει τα pos της τραπεζας. η τραπεζα στο Λουξεμβουργο σου δινει IBAN και εχει SWIFT/BIC,  οτι εχει SWIFT/BIC αυτο εμενα μου αρκει μιας και την αναγνωριζει ολο το παγκοσμιο τραπεζικο συστημα και εως τωρα δουλευει αψογα.

ψαξε το λιγο:

Τι να σου πω ρε μαν , εμενα μου κανει καπως . η Leupay ειναι της Ipay που μετοχοι ειναι κατι Βουλγαροι και ενας Ισραηλινος , με γραφεια στην Βουλγαρια στο Καματερο στο Μιλανο που στο κτιριο δεν εχουν ουτε κουδουνι και στην Σιγκαπουρη ????

Αν εσενα σου κανει νορμαλ παιξε μπαλιτσα με αυτους να βαζεις βγαζεις 100 ευρα

 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.036
Like
72.088
Πόντοι
12.756
ρε μια χαρα ειναι και μαλλον εσυ εισαι για 100ευρα.

:2funny: :2funny: :2funny: , Majestic εσυ ?

αρχοντα επειδη σε κοβω "να μην παρακολουθεις εσυ καιρο το site" , 7 χηνες παιζουμε καποιοι εδω μεσα Σ/Κ στην bet365.

edit: μην κατεβαζεις τις φωτο τυπε, εδω μεσα το σαιτ ειναι ενα τεραστιο βιογραφικο

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom