Νέα

Capital Controls/χρεωστικές-πιστωτικές κάρτες/paysafe/μπλοκάρισμα PayPal

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα igand2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 67K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

El Rey

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2010
Μηνύματα
1.155
Κριτικές
5
Like
3.541
Πόντοι
736
υπαρχει η moneysafe αλλα τωρα εχει μεγαλη αναμονη μεχρι 1 μηνα . αλλα απο υπηρεσιες χαλια οποτε θελει πολυ προσοχη .ειναι με κουπονια κ  ακομη κ αν κανονικα στη περιοχη σου υπαρχει σημειο πώλησης μπορει λογω των ελεγχων να μη βγαζει κουπονια . την πηρα εγω αλλα τελικα δεν μπορεσα να την χρησιμοποιησω . αν θες πρωτα κοιτα αν εχει στη περιοχη σου σημειο πωλησης πηγαινε να δεις αν οντως βγαζει κουπονια κ μετα αν θες προχωρα

Ευχαριστώ φίλτατε Νιck.Τους εστειλα πριν λίγες μέρες ένα μέϊλ αλλά δεν μου απάντησαν.Αλλά αφού μου λες για 1 μήνα αναμονή και με την αμφισβήτηση βγάζει-δεν βγάζει κουπόνια χλωμό το βλέπω.Σ΄ευχαριστώ πάντως..
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
Για στοιχημα παιδια δυο τροπους ξερω, καταθεση με βιζα γινεται κανονικα και χωρις χρεωση και νομιζω η περισσοτερες εταιριες δεχονται βιζα. Ο αλλος τροπος ειναι αυτος που εγραψα πριν λιγες μερες με βιβα σποτ, αλλα λιγες νομιζω σου προσφερουν αυτην τι δυνατοτητα, μια απο αυτες ειναι η στοιχημαν αλλα να ξερετε οτι χρεωνουν ενα ευρω σε καθε καταθεση οχι η εταιρια αλλα η βιβα σποτ. Η καταθεσεις σας σχεδον πιστωνονται αμεσως στο λογαριασμο σας στην εταιρια.
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
Για στοιχημα παιδια δυο τροπους ξερω, καταθεση με βιζα γινεται κανονικα και χωρις χρεωση και νομιζω η περισσοτερες εταιριες δεχονται βιζα. Ο αλλος τροπος ειναι αυτος που εγραψα πριν λιγες μερες με βιβα σποτ, αλλα λιγες νομιζω σου προσφερουν αυτην τι δυνατοτητα, μια απο αυτες ειναι η στοιχημαν αλλα να ξερετε οτι χρεωνουν ενα ευρω σε καθε καταθεση οχι η εταιρια αλλα η βιβα σποτ. Η καταθεσεις σας σχεδον πιστωνονται αμεσως στο λογαριασμο σας στην εταιρια.
Και ο λογος που χρεωνουν το ενα ευρω, βαση το χρεωστικο σημειωμα που πηρα ειναι οτι τα 0.75 λεπτα ειναι κοστος μετατροπης σε ηλεκτρονικο χρημα και τα 0.25 σε εξοδα διενεργειας πληρωμης.
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Για στοιχημα παιδια δυο τροπους ξερω, καταθεση με βιζα γινεται κανονικα και χωρις χρεωση και νομιζω η περισσοτερες εταιριες δεχονται βιζα. Ο αλλος τροπος ειναι αυτος που εγραψα πριν λιγες μερες με βιβα σποτ, αλλα λιγες νομιζω σου προσφερουν αυτην τι δυνατοτητα, μια απο αυτες ειναι η στοιχημαν αλλα να ξερετε οτι χρεωνουν ενα ευρω σε καθε καταθεση οχι η εταιρια αλλα η βιβα σποτ. Η καταθεσεις σας σχεδον πιστωνονται αμεσως στο λογαριασμο σας στην εταιρια.
αυτο που λες για την βιζα  ισχυει για οσες εταιριες ανοιξαν λογαριασμο στην ελλαδα και ειναι μονο 5 περιπου
για την βιβα αν κ δε ξερω μαλλον το ιδιο ισχυει
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
αυτο που λες για την βιζα ισχυει για οσες εταιριες ανοιξαν λογαριασμο στην ελλαδα και ειναι μονο 5 περιπου
Νομιζω ειναι κι αλλες φιλε, αλλα σιγουρα εχω δοκιμασει σε 3-4 κι εγω οπως στοιχημαν ,σπορτινγ,βιστα. Και το αλλο που λεω για βιβα σποτ ισχυει αλλα δεν το εχουν πολλες απο τι ειδα, σιγουρα γιατι το δοκιμασα το εχει η στοιχημαν και ειναι ευκολο να καταθεσεις ακρει να συμβιβαστεις με το οτι θα σε χρεωνουν ενα ευρω καθε φορα. Ο τροπος ειναι ο εξης σε δινει 12 ψηφιο κωδικο η εταιρια στοιχηματως και εσυ μεσα σε 24 ωρες (μετα πρεπει να βγαλεις αλλο γιατι ακυρωνετε) πρεπει να πας στα σημεια πωλησεις και να καταθεσεις οσο ποσο θελεις και σε λιγα λεπτα αφου το κανεις θα μπουνε και τα λεφτα στον λογαριασμο σου στην εταιρια.
 

paris2000

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2007
Μηνύματα
463
Like
1
Πόντοι
1
Τελικά στην εποχή των capital controls που ζούμε σήμερα,υπάρχει τρόπος να μπορεί να παίξει κάποιος στοίχημα σε εταιρεία του εξωτερικού? Εχω 3 κάρτες από Ελληνικές Τράπεζες και με καμμία δεν μπορώ.Νομίζω έχουν μπλοκάρει τα πάντα και θα τραβήξει καιρό φοβάμαι..
Κατάθεση σε Ελληνική εταιρεία στοιχήματος. Παίζεις αγώνα με μικρή απόδοση (1.01). Στην συνέχεια ανάληψη των χρημάτων σου μέσω skrill.
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Νομιζω ειναι κι αλλες φιλε, αλλα σιγουρα εχω δοκιμασει σε 3-4 κι εγω οπως στοιχημαν ,σπορτινγ,βιστα. Και το αλλο που λεω για βιβα σποτ ισχυει αλλα δεν το εχουν πολλες απο τι ειδα, σιγουρα γιατι το δοκιμασα το εχει η στοιχημαν και ειναι ευκολο να καταθεσεις ακρει να συμβιβαστεις με το οτι θα σε χρεωνουν ενα ευρω καθε φορα. Ο τροπος ειναι ο εξης σε δινει 12 ψηφιο κωδικο η εταιρια στοιχηματως και εσυ μεσα σε 24 ωρες (μετα πρεπει να βγαλεις αλλο γιατι ακυρωνετε) πρεπει να πας στα σημεια πωλησεις και να καταθεσεις οσο ποσο θελεις και σε λιγα λεπτα αφου το κανεις θα μπουνε και τα λεφτα στον λογαριασμο σου στην εταιρια.
αυτες που λες εννοουσα κ γω . οι συγκεκριμενες εταιριες ανοιξαν λογαριασμο στην ελλαδα γι αυτο μπορεσες να κανεις την καταθεση σου . κ παλι ειναι μια καλη λυση απο το τιποτε φιλε
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
αυτες που λες εννοουσα κ γω . οι συγκεκριμενες εταιριες ανοιξαν λογαριασμο στην ελλαδα γι αυτο μπορεσες να κανεις την καταθεση σου . κ παλι ειναι μια καλη λυση απο το τιποτε φιλε
Εννοειτε ειναι καλη λυση εγω οποτε ειχα στην καρτα λεφτα και πριν απο εκει εκανα καταθεση.
Για αναληψη στην ιδια καρτα δεν ξερω αν αλλαξε κατι... αν κερδισω θα ενημερωσω  :grin: αυτη στην εταιρια λενε οτι γινεται κανονικα.
 

Dario19

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2012
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Κατάθεση σε Ελληνική εταιρεία στοιχήματος. Παίζεις αγώνα με μικρή απόδοση (1.01). Στην συνέχεια ανάληψη των χρημάτων σου μέσω skrill.

Αυτό γινόταν στο παρελθόν, από τα τέλη του 2014 απαγορεύεται. Πλέον στις Ελληνικές στοιχηματικές εταιρείες πρέπει να κάνεις ανάληψη με τον τρόπο που έκανες κατάθεση. Π.χ. αν έκανες κατάθεση με κάρτα, μπορείς να κάνεις ανάληψη μόνο με κάρτα. Αν έκανες κατάθεση με skrill, ανάληψη μόνο με skrill.
Με 2-3 εταιρείες που είχα μιλήσει μου είπαν ότι τους υποχρέωσε το κράτος για λόγους ξεπλύματος μαύρου χρήματος.
 

paris2000

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2007
Μηνύματα
463
Like
1
Πόντοι
1
Αυτό γινόταν στο παρελθόν, από τα τέλη του 2014 απαγορεύεται. Πλέον στις Ελληνικές στοιχηματικές εταιρείες πρέπει να κάνεις ανάληψη με τον τρόπο που έκανες κατάθεση. Π.χ. αν έκανες κατάθεση με κάρτα, μπορείς να κάνεις ανάληψη μόνο με κάρτα. Αν έκανες κατάθεση με skrill, ανάληψη μόνο με skrill.
Με 2-3 εταιρείες που είχα μιλήσει μου είπαν ότι τους υποχρέωσε το κράτος για λόγους ξεπλύματος μαύρου χρήματος.
Το γνωρίζω αλλά αν έχεις σε μια εταιρία ΤΩΡΑ χρήματα μέσω skrill και κάνεις και κατάθεση π.χ. με πιστωτική. Σε αναγκάζει να κάνεις ανάληψη αναλογικά;
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
μου ηρθε απαντηση απο την εταρια στην οποια ανεβαζω τα torrents εκει (seedbox), οτι ο μονος τροπος για τα τους πληρωσω ειναι μεσω bitcoin..λογω capital control στην ελλαδα

πως μπορω να κανω την συνναλαγη αυτη με 15 λιρες αγγλιας τον μηνα?
 

Dario19

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2012
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Το γνωρίζω αλλά αν έχεις σε μια εταιρία ΤΩΡΑ χρήματα μέσω skrill και κάνεις και κατάθεση π.χ. με πιστωτική. Σε αναγκάζει να κάνεις ανάληψη αναλογικά;

Ναι, αναλογικά πάει. Την κατάθεση της skrill και τα αναλογούντα κέρδη στην skrill, την κατάθεση της κάρτας και τα αντίστοιχα κέρδη στην κάρτα.
Το δοκίμασα πριν τα capital controls.
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Αυτό γινόταν στο παρελθόν, από τα τέλη του 2014 απαγορεύεται. Πλέον στις Ελληνικές στοιχηματικές εταιρείες πρέπει να κάνεις ανάληψη με τον τρόπο που έκανες κατάθεση. Π.χ. αν έκανες κατάθεση με κάρτα, μπορείς να κάνεις ανάληψη μόνο με κάρτα. Αν έκανες κατάθεση με skrill, ανάληψη μόνο με skrill.
Με 2-3 εταιρείες που είχα μιλήσει μου είπαν ότι τους υποχρέωσε το κράτος για λόγους ξεπλύματος μαύρου χρήματος.
μπορεις τυπε να πεις κ αλλες λεπτομερειες ?γιατι εγω ρωτησα ενα μπουκ κ μου ειπανε μισολογα .
 

Dario19

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2012
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
μπορεις τυπε να πεις κ αλλες λεπτομερειες ?γιατι εγω ρωτησα ενα μπουκ κ μου ειπανε μισολογα .

Σε 2 εταιρείες είχα κάνει κατάθεση μέσω κάρτας, μετά έκανα και κατάθεση μέσω Skrill. Έπαιξα ένα στανταράκι του τύπου 1,05 και προσπάθησα να κάνω ανάληψη όλο το ποσό μέσω Skrill. Και οι 2 μου μπλόκαραν την ανάληψη και μετά από επικοινωνία μου είπαν ότι λόγω του τάδε νόμου του 2014, οι αναλήψεις (τόσο της αρχικής κατάθεσης, όσο και των κερδών που προήλθαν από αυτήν) πρέπει να γίνονται με τον τρόπο που έγινε η κατάθεση.
Δηλαδή, π.χ. κάνεις κατάθεση 50€ μέσω κάρτας και 10€ μέσω Skrill, ποντάρεις και διπλασιάζεις το κεφάλαιο σου. Αν θελήσεις να κάνεις ανάληψη όλα τα λεφτά, πρέπει τα 100€ να πάνε μέσω κάρτας και τα 20€ μέσω Skrill.

Και όλα αυτά πριν τα Capital Controls. Φαντάζομαι τώρα τα πράγματα θα είναι ακόμα πιο σφιχτά.
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Σε 2 εταιρείες είχα κάνει κατάθεση μέσω κάρτας, μετά έκανα και κατάθεση μέσω Skrill. Έπαιξα ένα στανταράκι του τύπου 1,05 και προσπάθησα να κάνω ανάληψη όλο το ποσό μέσω Skrill. Και οι 2 μου μπλόκαραν την ανάληψη και μετά από επικοινωνία μου είπαν ότι λόγω του τάδε νόμου του 2014, οι αναλήψεις (τόσο της αρχικής κατάθεσης, όσο και των κερδών που προήλθαν από αυτήν) πρέπει να γίνονται με τον τρόπο που έγινε η κατάθεση.
Δηλαδή, π.χ. κάνεις κατάθεση 50€ μέσω κάρτας και 10€ μέσω Skrill, ποντάρεις και διπλασιάζεις το κεφάλαιο σου. Αν θελήσεις να κάνεις ανάληψη όλα τα λεφτά, πρέπει τα 100€ να πάνε μέσω κάρτας και τα 20€ μέσω Skrill.

Και όλα αυτά πριν τα Capital Controls. Φαντάζομαι τώρα τα πράγματα θα είναι ακόμα πιο σφιχτά.
ευχαριστω νταριο ! τελικα βρηκες κουπονι για μανεισειφ ?
 

Dario19

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2012
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
ευχαριστω νταριο ! τελικα βρηκες κουπονι για μανεισειφ ?

Βρήκα τελικά. Τους πήρα τηλέφωνο, τους είπα την διεύθυνση μου και αυτοί μου έδωσαν τις διευθύνσεις από 5 περίπτερα/ψιλικατζίδικα που δεν υπήρχαν στο site τους. Από τα 5, τα 2 είχαν. Κάτι είναι κι αυτό.
Αν θέλεις, σου στέλνω τις διευθύνσεις με pm.
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Βρήκα τελικά. Τους πήρα τηλέφωνο, τους είπα την διεύθυνση μου και αυτοί μου έδωσαν τις διευθύνσεις από 5 περίπτερα/ψιλικατζίδικα που δεν υπήρχαν στο site τους. Από τα 5, τα 2 είχαν. Κάτι είναι κι αυτό.
Αν θέλεις, σου στέλνω τις διευθύνσεις με pm.
δωστες μου φιλε μπορει να μου χρειαστουν .
 

Eisenfaust

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Απρ 2011
Μηνύματα
1.217
Κριτικές
58
Like
2.597
Πόντοι
7.276
Εγώ κάνω καταθέσεις μέσω του καινούριου viva wallet
Για αναλήψεις δεν ξέρω ακόμα.
Ο Θεός βοηθός, όταν έρθει η ώρα  :cheesy:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom