Νέα

Αξίζει πιστός στην τέλεια σχέση, ή μια ζωή την έχουμε, ας γαμάμε ο,τι κινείται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos9595
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 127
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Αξιζει πιστος στην τελεια σχεση η μια ζωη την εχουμε ας γαμαμε οτι κινηται!!!

  • Σχεση

    Ψήφοι: 23 28,4%
  • Ασταματητα γαμησια

    Ψήφοι: 58 71,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    81
OP
OP
N

nikos9595

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2018
Μηνύματα
62
Κριτικές
3
Like
103
Πόντοι
0
Eυχαριστω πολ φε μαγκες να ξερετε βοηθησατε πολυ
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Η τέλεια σχέση είναι μια μουνάρα γκόμενα που σου μένει πιστή αλλά σε αφήνει να ξενογαμάς, γιατί καταλαβαίνει την ανάγκη του άντρα να είναι κηνυγός, αλλά και τη θέση της ως γυναίκα να είναι μία πιστή σύντροφος.

Αψογος!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.794
Like
14.518
Πόντοι
3.656
Εχοντας φτασει 26 ετων πια ειμαι σε μεγαλο διλημμα και βρισκομμενος με την ιδια σχεση εδω και αρκετα χρονια αναρρωτιεμαι αν αξιζει να θυσιασεις μια πολυ ομορφη σχεση στο βωμο της απολαυσης και αν ειναι καλυτερο να απιστησεις απο το να εχεις τεραστεια αποθυμενα στο μελλον!!!Θα ηθελα γνωμες καθως παρα πολλοι απο εδω μεσα θα εχουν ανναρωτηθει το ιδιο σε καποια φαση της ζωης τους.

Η Ερώτησή σου δείχνει ότι δεν έχεις καταλάβει την ανθρώπινη φύση. Ο Βενσάν Κασέλ τα φόραγε κανονικά στην Μόνικα Μπελούτσι, ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΣΤΗΝ ΜΟΝΙΚΑ ΜΠΕΛΟΥΤΣΙ. Όταν βλέπεις μια μουνάρα να θυμάσαι πάντα ότι υπάρχουν κάποιοι που έχουν βαρεθεί να την γαμάνε, αυτή είναι η πραγματικότητα 
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.794
Like
14.518
Πόντοι
3.656
Περίπου στην ηλικία σου μπήκα κι εγώ σε σοβαρή σχέση που, νόμιζα ότι ήταν η τέλεια σχέση, όπως λες.
Παρέμεινα πιστός από επιλογή, ενώ μου έτυχαν ευκαιρίες, και μάλιστα από γκόμενες που με πρέσαραν αυτές, χωρίς εγώ να κυνηγάω και να ψάχνω ευκαιρίες.
Φαντάσου ούτε σόσιαλ μίντια δεν είχα (από επιλογή και πριν την σχέση), απλά για να καυλαντίζω πχ.
Μετά από αρκετά χρόνια τι ανακαλύπτω;
Η κυρία με είχε απατήσει αυτή. Μετά βέβαια και για πάρα πολλούς μήνες έκανε ό,τι μπορούσε και δεν μπορούσε για να ξαναγυρίσω, άλλη ιστορία αυτή όμως.
Συμπέρασμα; Η τέλεια σχέση για τον έναν ίσως τελικά δεν είναι και τόσο τέλεια και για τον άλλον και τούμπαλιν.
:hi:

Συγχαρητήρια, περιέγραψες τη γυναικεία φύση. Σου την έπεσαν γκόμενες, ΑΚΡΙΒΩΣ επιδή οι κεραίες τους  έπιαναν ότι ήσουν σε τέλεια σχέση, ή νόμιζες ότι ήσουν σε τέλεια σχέση, δεν έχει πραγματικά σημασία, αυτό εξέπεμπες. Αν ήσουν μόνος, δεν θα σου έριχναν δεύτερη ματιά
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Ισχύει, το θέμα είναι όμως τι κάνουμε με έναν πραγματικά μετανιωμένο άνθρωπο; Δίνουμε δεύτερη ευκαιρία ή η σκιά του συμβάντος θα εμποδίζει κάθε μέλλον; Είναι αυτό που λέμε αν ραγίσει το γυαλί δεν ξανακολλάει...
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Συγχαρητήρια, περιέγραψες τη γυναικεία φύση. Σου την έπεσαν γκόμενες, ΑΚΡΙΒΩΣ επιδή οι κεραίες τους  έπιαναν ότι ήσουν σε τέλεια σχέση, ή νόμιζες ότι ήσουν σε τέλεια σχέση, δεν έχει πραγματικά σημασία, αυτό εξέπεμπες. Αν ήσουν μόνος, δεν θα σου έριχναν δεύτερη ματιά

:thumbsup:
 

eridon1877

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Μαρ 2011
Μηνύματα
560
Κριτικές
48
Like
4.427
Πόντοι
6.490
Εγώ έχω βρει μια φόρμουλα που με καλύπτει. Πιστός στη σχέση μου με την έννοια ότι δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να εμπλακεί σε "παράνομη /κρυφή" σχέση, αλλά όποτε έχω ευκαιρία χτυπάω call-girls.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Η μονογαμία δεν είναι στη φύση του ανθρώπου. Αν η σχέση σου είναι τέλεια τότε κάνε μια ειλικρινή κουβέντα με την κοπέλα. Πες της τις ανησυχίες σου και ζήτησέ της να σκεφθεί την πιθανότητα να έχετε πολυγαμική σχέση. Αν το δει θετικά όλα καλά με μεγάλο μέλλον. Αν δε δεχθεί τι είχες τι έχασες; Συνεχίζετε ως έχει και βλέποντας και κάνοντας. 
 

Kavlas123

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
577
Κριτικές
2
Like
186
Πόντοι
6
Εχοντας φτασει 26 ετων πια ειμαι σε μεγαλο διλημμα και βρισκομμενος με την ιδια σχεση εδω και αρκετα χρονια αναρρωτιεμαι αν αξιζει να θυσιασεις μια πολυ ομορφη σχεση στο βωμο της απολαυσης και αν ειναι καλυτερο να απιστησεις απο το να εχεις τεραστεια αποθυμενα στο μελλον!!!Θα ηθελα γνωμες καθως παρα πολλοι απο εδω μεσα θα εχουν ανναρωτηθει το ιδιο σε καποια φαση της ζωης τους.
Δεν ψηφισα....εξαρταται την ποιοτητα της σχεσης,το τι θελεις στην ζωη σου....εσυ τα ξερεις αυτα...καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη οπως και καθε ανθρωπος.
 

STAVROS6969

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.890
Like
520
Πόντοι
36
προτιμω το γαμησι, αφου δεν υπαρχει τελεια σχεση :fuck2: :fuck2:
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
ουτε το ένα ουτε το άλλο...
η απαντηση βρίσκεται στη μεση…
πιστος δεν χρειαζεται να εισαι...απλα πρεπει να δειχνεις και να εχεις πεισει τους αλλους οτι εισαι πιστος…
επισης δεν γαμαμε οτι κινειται...γαμαμε οτι μας αρεσει και ποτε δεν κανουμε ψυχικα...

   :hi:
 

alafroiskiotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2017
Μηνύματα
570
Like
2.111
Πόντοι
206
Ειλικρινά σας το λέω
Δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου την συζήτηση
Δεν υπάρχει τέλεια σχέση
Αυτοί που το λένε ίσως είναι το 0,000001% του παγκόσμιου πληθυσμού και αυτοί το λένε από ανάγκη για να επιβεβαιώσουν την μαλακια που έχουν κάνει
Γαμαμε ότι μας φτιάχνει και μας κανει και περνάμε ωραία
Την προηγουμενη εβδομάδα γαμησα μια πρώην ψυχολόγο η οποία έχει παχύνει αρκετά ..... πιο νέος ίσως δεν θα γύριζα να την κοιτάξω
Ρε μάγκες , αν θα μπορούσα να βιντεοσκόπησω όπως γαμιοταν .... δίχως αύριο θα καυλωνατε όλοι .....
Το κέρασακι στην τούρτα ήταν ότι την κατούραγα για 2 λεπτά μέσα στο τζακούζι
Κάλα γαμησια μάγκες
Προσοχή σΤην ψωλη σας και στην οικογένεια σας .....
 

galanis90

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2020
Μηνύματα
35
Like
8
Πόντοι
0
Περίπου στην ηλικία σου μπήκα κι εγώ σε σοβαρή σχέση που, νόμιζα ότι ήταν η τέλεια σχέση, όπως λες.

Παρέμεινα πιστός από επιλογή, ενώ μου έτυχαν ευκαιρίες, και μάλιστα από γκόμενες που με πρέσαραν αυτές, χωρίς εγώ να κυνηγάω και να ψάχνω ευκαιρίες.

Φαντάσου ούτε σόσιαλ μίντια δεν είχα (από επιλογή και πριν την σχέση), απλά για να καυλαντίζω πχ.

Μετά από αρκετά χρόνια τι ανακαλύπτω;

Η κυρία με είχε απατήσει αυτή. Μετά βέβαια και για πάρα πολλούς μήνες έκανε ό,τι μπορούσε και δεν μπορούσε για να ξαναγυρίσω, άλλη ιστορία αυτή όμως.

Συμπέρασμα; Η τέλεια σχέση για τον έναν ίσως τελικά δεν είναι και τόσο τέλεια και για τον άλλον και τούμπαλιν.

:hi:
Μου θυμησες τον εαυτο μου φιλε μου, παρομοια ιστορια εχω και εγω οπου ειχα σχεση με μια κοπελιτσα και εχασα ενα θεομουνο μιλφακι επειδη ημουν τρελα ερωτευμενος μαζι της και στο τελος με απατησε με ενα μαλακα που την περνουσε 23 χρονια. Μετα απο αυτο οτι κινειται εκλελειται, ΤΕΛΟΣ.
ΥΓ
Οταν εισαι σε σχεση με προσοχη μονο ;)
 

sly.

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2020
Μηνύματα
114
Like
37
Πόντοι
1
Εχοντας φτασει 26 ετων πια ειμαι σε μεγαλο διλημμα και βρισκομμενος με την
ιδια σχεση εδω και αρκετα χρονια
Σε λίγο θα ακουμπάς το πόδι της και θα νομίζεις ότι είναι το δικό σου.
Αν κάνεις τετοιες σκέψεις στα 26, στα 36 ή τα 46 τι θα κάνεις; Για αυτό γλέντα την
ζωή σου όσο είναι καιρός. Μόνο οι γυναίκες έχουν ημερομηνία λήξης, οι άντρες δεν..
 

sparos-gr

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Οκτ 2015
Μηνύματα
341
Κριτικές
20
Like
978
Πόντοι
1.011
Ήταν ο Αγιος Πέτρος και έλεγχε τους νεκρούς, για το που θα τους στείλει.
Έρχεται ένας άντρας και τον ρωτάει:
- "Τέκνο μου, για μιλα;"
- "ε να Αγιε ΜΟΥ η γυναικα μου ειχε κατι καλες φιλες", απαντά αυτός.
- "και?"
- "Ε να μωρε πηρα 3-4"
- "Στον Παράδεισο!", λέει ο Αγιος Πέτρος.
Έρχεται ένας άλλος σκυφτός.
- "Τέκνο μου, για μιλα;"
- "τιποτα Αγιε μου. Ημουν πιστος εγω"
- "ρε ασε τις παπαριες και λεγε? Δεν ειχε φιλες η γυναικα?"
- "ε να Αγιε η γυναικα μου ειχε κατι καλες φιλες αλλα εγω βραχος ωστοσο...", απαντά αυτός.
- "ωστοσο τι?" ρωταει ο Αγιος
- "ειχε κατι ξαδερφες μουρλια και να μωρε πηγα με 3-4"
- "Στον Παράδεισο!", λέει ο Αγιος Πέτρος.
Έρχεται κι ένας άλλος χαρούμενος.
- "Τέκνο μου, για μιλα!"
- "Εγώ Αγιε μου, ημουν πιστος!"
- "ασε ρε τα σαπια! Δεν ειχε φιλες η γυναικα?"
- "Ειχε Αγιε, αλλα εγω ποτέ!"
- "Ξαδερφες ωραιες δεν ειχε?"
- "Ειχε αγιε μου αλλα εγω ειπαμε ΒΡΑΧΟΣ!"
- "Στην Κόλαση!", απαντάει ο Αγιος Πέτρος.
- "Μα γιατί Αγιε μου;"
- "Εδώ συγχωρούμε αμαρτίες, όχι μαλακίες!"
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
360
Πόντοι
326
Τέλεια σχέση δεν υπάρχει.
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736

Στην ζωή τίποτα δεν είναι τέλειο και το ξέρουμε όλοι νομίζω οπότε η απάντηση είναι εύκολη !!!

:hi:
 

Cockamamie

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2020
Μηνύματα
382
Like
753
Πόντοι
81
Βγάζω σπυράκια και μόνο στην σκέψη του «εγκλωβισμού»
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom