Νέα

Ασύρματα ακουστικά bluetooth ψείρες...!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bazoukas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 22
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bazoukas

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
95
Like
6
Πόντοι
0
Γεια....
Ξερει κανεις που μπορω να βρω ακουστικα και μικροφωνο  με bluetooth ψυρες??
Δεν θελω να φαινεται ομως οτι τα φοραω...
 

Amale

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
342
Like
11
Πόντοι
1
Τα μικρότερα που έχω δεί είναι τα BlueSpoon αλλά ήταν λίγο ακριβά από ότι θυμάμαι..Δοκίμασε να ρίξεις μια ματιά στο Expansys
 
OP
OP
B

bazoukas

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
95
Like
6
Πόντοι
0
Αυτα ειναι λιγο μεγαλα...Εγω θελω κατι που να μην φαινεται καθολου.
 

mechpanos

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2007
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Σε καμιά εξεταστική θες να αντιγράψεις και τα θες τόσο μικρά;
Κάνε κανένα search στο ebay εκεί βρίσκεις τέτοια πράγματα! Προσοχή όμως γιατί παίζει πολλή "μαϊμού" πχ τα δικά μου τα Sony Ericsson που έχουν 95-100 ευρώ, τα έβρισκες φθηνότερα ebay αλλά απο συσκευασία ως ποιότητα κατασκευής καμία σχέση!
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.092
Πόντοι
2.306
Ασύρματα ακουστικά Bluetooth over ear, headphones δηλαδή.
Με noise cancelling οπωσδήποτε!
Θέλω να ακούω κυρίως μουσική από smart phone/ tv, καμιά φορά και από το πικάπ μου.
Motorola, Sony, Audio Technica, JBL ή ο,τι άλλο χρησιμοποιείτε κι έχετε να μου προτείνετε.
Budget το πολύ 100€.
 

mafia79

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2023
Μηνύματα
400
Κριτικές
2
Like
942
Πόντοι
81
Ασύρματα ακουστικά Bluetooth over ear, headphones δηλαδή.
Με noise cancelling οπωσδήποτε!
Θέλω να ακούω κυρίως μουσική από smart phone/ tv, καμιά φορά και από το πικάπ μου.
Motorola, Sony, Audio Technica, JBL ή ο,τι άλλο χρησιμοποιείτε κι έχετε να μου προτείνετε.
Budget το πολύ 100€.
Θα σου πρότεινα τα SONY wf-1000 XM4 μεταχειρισμένα γιατί πλέον έχει βγει το νέο μοντέλο ή αν θέλεις καινούργιο τα SONY linkbuds
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.255
Κριτικές
2
Like
2.051
Πόντοι
216
Ασύρματα ακουστικά Bluetooth over ear, headphones δηλαδή.
Με noise cancelling οπωσδήποτε!
Θέλω να ακούω κυρίως μουσική από smart phone/ tv, καμιά φορά και από το πικάπ μου.
Motorola, Sony, Audio Technica, JBL ή ο,τι άλλο χρησιμοποιείτε κι έχετε να μου προτείνετε.
Budget το πολύ 100€.
Στο budget που βάζεις, δύσκολα θα βρείς κάτι το αντικειμενικά "καλό". Θεωρητικά αξιόλογες επιλογές υπάρχουν, ίσως και άγνωστα "διαμάντια", αλλά όταν οι 8 στις δέκα επιλογές είναι άγνωστα brand names, τότε παίζει σημαντικό ρίσκο.
Απο τα λίγα "αξιόλογα" που βρήκα με ένα γρήγορο ψάξιμο στο σκρούτζ, προσωπικά θα επέλεγα το Sennheiser Hd 458BT, μόνο και μόνο απο την πολύ καλή εμπειρία που έχω απο την Sennheiser στο τμήμα επαγγελματικών και ημιεπαγγελματικών ηχοσυστημάτων και αξεσουάρ. Στα παλιά ενσύρματα που είχα, πάλι Sennheiser, η ποιότητα ήχου και μόνωσης ήταν σχεδόν κορυφαία, μέχρι που παρέδωσαν πνεύμα. Τώρα, στο μοπντέλο που προτείνω, παίζει η ποιότητα κατασκευής να μην αγγίζει τη στιβαρότητα και αξιοπιστία ενός επαγγελματικού σετ ακουστικών, για στούντιο, ή για DJ, αλλά μάλλον για απλή χρήση.
Ενδιαφέρουσα περίπτωση είναι και τα JBL E65BTNC, πάλι στο όριο 100 ευρώ και κάτω.
Πάντως, αν το θέμα δεν είναι καθαρά οικονομικό, και μπορείς να πας κανένα εικοσάρικο παραπάνω, θα πρότεινα και τα Audio technica ATH-S300BT
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.092
Πόντοι
2.306

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.601
Like
5.243
Πόντοι
1.056
Ώπα! Ναι, είπα ότι το noise cancelling το θέλω οπωσδήποτε.
Τύπε @Man-With-No-Name εγώ σε Audio Technica θέλω να πάω, αλλά τσούζει η τιμούλα:(

Πάντως αν θες in-ear εχει η xiaomi κάτι πολύ ωραία με 60 ευρω που ειναι value-for-money! Και το noise canceling και ποιότητα ήχου ειναι τούμπανο!

αλλιώς αν θες over-the-ear θα πρέπει να δώσεις περίπου στο 200αρι και να πας σε Sony για να πάρεις κάτι καλό. Κατι over-the-ear που βλεπεις με 60-70 ειναι για πέταμα (θα σου πονάει το αυτί και ο ήχος θα ειναι μάπα).
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.255
Κριτικές
2
Like
2.051
Πόντοι
216
Ώπα! Ναι, είπα ότι το noise cancelling το θέλω οπωσδήποτε.
Τύπε @Man-With-No-Name εγώ σε Audio Technica θέλω να πάω, αλλά τσούζει η τιμούλα:(
Κοίταξε, κάτι που ΟΝΤΩΣ ισχύει, είναι και αυτό που είπε ο unknowndark. Τα μοντέλα Over ear κάτω απο 100 ευρώ ΔΕΝ έχουν καλή ανατομική κατασκευή. Θα σε πονάνε τα αυτιά μετά απο καμιά ώρα που τα φοράς, θα έχεις σφίξιμο στο κεφάλι απο τη στέκα, και, αν τα κρεμάς στο λαιμό, θα έχεις και ένα ελαφρύ αυχενικό πόνο. Ο ήχος πάλι, εξαρτάται απο τα standard που δίνει η κάθε εταιρεία στα μοντέλα της. Πάντως, ότι και να επιλέξεις, ΜΗΝ πάρεις Beats. Δεν έχω φορέσει πιο άχρηστο ζευγάρι ακουστικών στη ζωή μου.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
γιατί θες να μη φαίνονται, κατάσκοπος είσαι;
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.092
Πόντοι
2.306
γιατί θες να μη φαίνονται, κατάσκοπος είσαι;
Είπα εγώ ότι δε θέλω να φαίνονται τύπε;
Συνεννόηση μπουζούκι!
@Man-With-No-Name κοίτα, είχα για τρία χρόνια ένα ζευγάρι Motorola, δεν ήταν ποιότητας Sony / Marshal κλπ αλλά ήταν τίμια. Ούτε με πονούσαν τα αυτιά ούτε το κεφάλι απ' τη στέκα.
Σε 200€ ακουστικά δεν υπάρχει περίπτωση να πάω, όσο κι αν τρελαίνομαι με τη μουσική.
@captain 69 την έχω ακουστά αυτή τη μάρκα, τι προέλευσης είναι;
 

mafia79

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2023
Μηνύματα
400
Κριτικές
2
Like
942
Πόντοι
81
εμένα τα SONY τα wf 1000 xm4 δεν με ενοχλούν στην διάρκεια της ημέρας και ούτε με πονάει το κεφάλι μου και τα φοράω και για τις κλήσεις που εχω απο το κινητό.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.092
Πόντοι
2.306
εμένα τα SONY τα wf 1000 xm4 δεν με ενοχλούν στην διάρκεια της ημέρας και ούτε με πονάει το κεφάλι μου και τα φοράω και για τις κλήσεις που εχω απο το κινητό.
Το μόνο πρόβλημα εξαρχής με τα Motorola ήταν το απαίσιο μικρόφωνο. Στις κλήσεις οι συνομιλητές με άκουγαν "απ' τον πάτο του πηγαδιού".
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.530
Like
11.666
Πόντοι
3.506

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom