Νέα

Ασύλληπτο! Βιάζουν νεογέννητο μωράκι σε σέρβικη ταινία!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα amilo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 295
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Ίσιε ποτέ σε βάζω δικηγόρους για ανάλογα θέματα  :grin:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Πάντα βρίσκονται νόμιμοι τρόποι,να πάρεις μέρος ή ολόκληρο το ποσό πίσω.Κάποιο σε εμπορεύματα που πουλάς στο εξωτερικό κυρίως,κάποιο σε μετρητά,κάποιο σε επιταγές πελατείας(αντικατάστασης)που με χίλια,έστω,ζόρια πληρώνονται.Καταστρέφεις φυσικά μέρος της ανάπτυξης της δουλειάς σου,την ψυχική και σωματική σου υγεία,την προσωπική σου ζωή.Το τίμημα είναι συχνά αρκετά μεγάλο για να βγεις απ όλο αυτό.

γιαυτο πας στους αλλους τροπους. τουλαχιστον μια ψυχικη ευεξια την εχεις σιγουρη  :grin:

και...να ζησει και αυτος ο κλαδος ρε παιδι μου.  :dancing:
 

Επισκέπτης
Ίσιε..
Αν περιμέναμε από δικηγόρους,τον είχαμε πιεί.
Υπάρχουν πιο πειστικοί τρόποι..
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Καθόλου οξύμωρο.
Όταν ο άλλος έχει φάει τον άμπακο σαν κρατικός λειτουργός,δε σημαίνει πως δεν καλύπτει τις επιταγές του.

πολλα ονοματα στο μυαλο, δεν ειναι λιγοι για να μαντεψω. οξυμωρο?  :P
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
γιαυτο πας στους αλλους τροπους. τουλαχιστον μια ψυχικη ευεξια την εχεις σιγουρη  :grin:
και...να ζησει και αυτος ο κλαδος ρε παιδι μου.  :dancing:
Είναι θέμα χαρακτήρα και επαγγελματικής ηθικής ρε συ.
 

Επισκέπτης

Αυτό είναι άλλη περίπτωση.
Δε μιλάμε για τέτοια σκηνικά.
Ο κάθε επαγγελματικός κλάδδος είναι σχετικά κλειστός. Στο χέρι σου είναι να το χρησιμοποιήσεις αυτό για να πάρεις τα λεφτά σου.
Έχει να κάνει βέβαια και με το πόσο καθαρό είναι το δικό σου όνομα στην πιάτσα..
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Ίσιε..
Αν περιμέναμε από δικηγόρους,τον είχαμε πιεί.
Υπάρχουν πιο πειστικοί τρόποι..

the good fellas LTD  :grin:

tumblr_l36x7xdAV41qza249o1_400.jpg
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
τη πεφτουνε στους ανυποψιαστους με τις γυναικες τους, φαντασου να τη κυνηγας κιολας τη φαση. και μονο που σκεφτομαι τα ευρωπαια κατακαθια που τριβουν τα χερια τους οταν κλεινουν εισητηρια γιαυτη τη δουλεια, θελω να δειρω.
Δεν μπορώ να βρώ το συγκεκριμένο που είχα δει(που θα μου πάει το γαμημένο..)αλλά βρήκα αυτο από το Ελβετικό SF 1...
13 χρονών παρακαλώ... :jerking: :jerking: :jerking:

Eίπαμε,ψέμματα βλέπουμε...
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Αυτό είναι άλλη περίπτωση.
Δε μιλάμε για τέτοια σκηνικά.
Ο κάθε επαγγελματικός κλάδδος είναι σχετικά κλειστός. Στο χέρι σου είναι να το χρησιμοποιήσεις αυτό για να πάρεις τα λεφτά σου.
Έχει να κάνει βέβαια και με το πόσο καθαρό είναι το δικό σου όνομα στην πιάτσα..
:thumbsup:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ίσιε ποτέ σε βάζω δικηγόρους για ανάλογα θέματα  :grin:

Ίσως να έχεις και δίκιο γιατί αν κάποτε με μια διαταγή πληρωμής άντε και μηνυσουλα στο 70% των περιπτώσεων έπαιρνες τα λεφτά σου, σήμερα είναι θέμα αν το παίρνεις στο 20%..
Ωστόσο επειδή δεν είναι όλοι καλοί ή έστω καλοπροαίρετοι, καλό είναι να κάνεις κάποιες ενέργειες για να μη σε έχουν και εντελώς μαλακα στην πιάτσα και διότι οι περισσότεροι που πληρώνουν, πληρώνουν αυτόν που πιέζει περισσότερο...

Από κει και πέρα, άποψη προσωπική ότι το εμπόριο το γάμησαν αφενός οι "δώσαμε τα χέρια", "είμαι μπεσαλής, κιμπάρης και ασίκης", και "εγώ το λόγο μου τον τηρώ", αφετέρου οι "ξέρεις ποιος είμαι εγώ"...
Όλες αυτές οι κατηγορίες επέβαλαν συναλλακτικές πρακτικές που ακόμη και οι Φοίνικες έμποροι του 1000 πΧ θα έβρισκαν πρωτόγονες....

Αλλά αυτά είναι προσωπικές απόψεις και δεν θέλω να θίξω έστω έμμεσα κάποιον...
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Συμφωνούμε σ αυτά.Μείγμα διαφόρων τρόπων αντίδρασης φέρνουν κάποιο μεσομακροπρόθεσμο αποτέλεσμα.
Ας μη το σπαμάρου άλλο όμως  ;)
 

Επισκέπτης
Από κει και πέρα, άποψη προσωπική ότι το εμπόριο το γάμησαν αφενός οι "δώσαμε τα χέρια", "είμαι μπεσαλής, κιμπάρης και ασίκης", και "εγώ το λόγο μου τον τηρώ", αφετέρου οι "ξέρεις ποιος είμαι εγώ"...
Όλες αυτές οι κατηγορίες επέβαλαν συναλλακτικές πρακτικές που ακόμη και οι Φοίνικες έμποροι του 1000 πΧ θα έβρισκαν πρωτόγονες...

Κοίτα,το εμπόριο γαμήθηκε για πολλούς λόγους.
Κάποιοι απ'αυτούς είναι και οι λόγοι που αναφέρεις.
Το μπεσαλής κτλ. όμως φαίνονται στην πορεία. Καλώς ή κακώς βρωμίζει το πράγμα.
Το πρόβλημα επιδεινώθηκε τα τελευταία χρόνια λόγω της ανοχής που επέδειξε η αγορά προς τη σκαρταδούρα.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
...διότι οι περισσότεροι που πληρώνουν, πληρώνουν αυτόν που πιέζει περισσότερο...

οχι οι περισσοτεροι. ολοι. αυτος που χρωσταει, ειτε ειναι μουτρο ειτε αγαθος, δε πληρωνει με προτεραιοτητα την ηθικη που λεει ο συμπαθης χαουζ. οποιος προλαβε τον κυριο ειδε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom