Νέα

Αστυνομικό Δελτίο - Αύξηση Εγκληματικότητας...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα psaxnw(1)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 99K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
ελευθερη οπλοχρησια σημαινει οτι αν γδαρεις το αμαξι του αλλου κατεβαινει και σε πυροβολει κι ολα οκ...

επισης οσοι υποστηριζουν οτι με το να εχεις ενα οπλο εισαι ασφαλης απλως βλεπουν πολλες ταινιες...

πες οτι εχεις οπλο πανω σου και παει ενας να σε κλεψει...μεχρι να προλαβεις να βγαλεις το οπλο απο εκει που το εχεις,να το απασφαλισεις και να τραβηξεις σκανδαλη ο αλλος και στυλο να κραταει στον εχει καρφωσει στο ματι και αντε γεια...

δε μιλαμε για πρεζονια που πεφτουν κατω με  μια σπρωξια...λεμε για κακοποιους που ειναι ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΙ να σε καθαρισουν εχεις-δεν εχεις λεφτα...

ασε που οι περισσοτεροι μολις αντιληφθουν οτι κατι παει στραβα συνηθως κοκκαλωνουν απ το φοβο...θα βγαλεις και οπλο?  

οσο τσαμπουκας και να εισαι αμα σου εχουν το οπλο στη μουρη ειναι καθαρα θεμα τυχης αν θα τη γλιτωσεις η οχι...τι εισαι ο μπρους λι να του το παρεις και να τον δειρεις?  μη τρελαθουμε...

δε λεω υπαρχουν ανθρωποι που εχουν θαρρος και δε μασανε... ε και? το κεφαλι σου παιζεις αν αντισταθεις σε καθε περιπτωση...

στις μερες μας η καλυτερη προστασια που μπορει να εχεις ειναι να ασφαλισεις το σπιτι σου (κατι που θελει λεφτα αρκετα) και παλι δεν θα εισαι 100%σιγουρος ,να αποφευγεις λαθος περιοχες(οπως μερικοι που κανουν μπορδελοτσαρκα στη βαθης 4 το πρωι) και να μη κυκλοφορεις μονος...

ουτε οπλα ουτε τιποτα...μυαλο θελει και προσοχη και πολυ τυχη...

παλληκαρι που γνωριζω του κλεψανε κινητο και λεφτα μερα μεσημερι σε κεντρικοτατο σημειο...εκει ειναι καθαρα θεμα τυχης...
 

bullet73

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
428
Like
29
Πόντοι
1
ρε παιδια εγω αλο ειπα
αν κυνδινεβει η ζωη σου τοτε ναι γιατι καλυτερα στο καγκελο παρα στο χωμα
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
γενικα μιλαω...

το καλυτερο ειναι η αποφυγη μιας ασχημης καταστασης κι οχι η χρηση οπλου...

αν κινδυνευει η ζωη σου πιστευω καλυτερα να δωσεις τα λιγα ευρω που θα κουβαλας παρα να ρισκαρεις να σε χωσουν 2 μετρα μεσα στη γη...

με βαση πολλες ερευνες οι περισσοτεροι θανατοι σε ληστειες ειναι γιατι καποιος αντιστεκεται...
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
γενικα μιλαω...

το καλυτερο ειναι η αποφυγη μιας ασχημης καταστασης κι οχι η χρηση οπλου...

αν κινδυνευει η ζωη σου πιστευω καλυτερα να δωσεις τα λιγα ευρω που θα κουβαλας παρα να ρισκαρεις να σε χωσουν 2 μετρα μεσα στη γη...

με βαση πολλες ερευνες οι περισσοτεροι θανατοι σε ληστειες ειναι γιατι καποιος αντιστεκεται...
Δεν αντιλλεγω σε τιποτα απο οσα λες ....

Αλλα εδω μιλαμε οτι εχει ξεφυγει το πραγμα πολυ...
Δεν ειναι σωστο να ερχεται ο καθε ανεπροκοπος ρεμπελος και με χρηση βιας, η απειλης, να σου παιρνει ετσιθελικα οτι εχεις αγωνιστει να φτιαξεις και να μην τρεχει μια...


Κατι πρεπει να γινει επιτελους !!!!
 

bullet73

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
428
Like
29
Πόντοι
1
ρε λεβεντες εχω ενα μαγαζι και δουλεβω μεχρι τις 11 το βραδι
στο ταμειο μπωρει να υπαρχουν και 600 και 700 μπωρει και παραπανω
βεβαια απ αυτα δικα μου μπωρει να ειναι λιγοτερα απο 50
γιατι τα υπολοιπα ειναι για πληρωθουν προμιθευτες
δεν θα αντισταθω αν μπει καποιος τσογλανος να μου τα παρει ?
μιπως να τον κερασω και κατι προτου φιγει ?
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Σκηνικο προχθεσινο που περιεγραψε γνωστος σημερα.....


Καθομαι στον υπολογιστη και χαζευω στο διαμερισμα μου στον 2ο οροφο πολυκατοικιας
οταν ξαφνικα ακουω κραυγη απο διπλα μου ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ
Βγαινω στο μπαλκονι να δω τι τρεχει διπλα και βλεπω εναν να προσπαθει να μπει απο την πορτα και την διπλανη μου να προσπαθει να κρατησει κλειστη την πορτα σπρωχνωντας την και φωναζοντας
Μολις ο αγνωστος με βλεπει οτι παρακολουθω και ετοιμαζομαι να μπω μεσα προς βοηθεια της κοπελας, φευγει τρεχοντας και πηδωντας τα σκαλια οπου και εφυγε σε δευτερολεπτα με αμαξι που τον περιμενε κατω στην εισοδο της πολυκατοικιας....

Οπως μου τα ειπε σας τα λεω....
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Σκηνικο προχθεσινο που περιεγραψε γνωστος σημερα.....


Καθομαι στον υπολογιστη και χαζευω στο διαμερισμα μου στον 2ο οροφο πολυκατοικιας
οταν ξαφνικα ακουω κραυγη απο διπλα μου ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ
Βγαινω στο μπαλκονι να δω τι τρεχει διπλα και βλεπω εναν να προσπαθει να μπει απο την πορτα και την διπλανη μου να προσπαθει να κρατησει κλειστη την πορτα σπρωχνωντας την και φωναζοντας
Μολις ο αγνωστος με βλεπει οτι παρακολουθω και ετοιμαζομαι να μπω μεσα προς βοηθεια της κοπελας, φευγει τρεχοντας και πηδωντας τα σκαλια οπου και εφυγε σε δευτερολεπτα με αμαξι που τον περιμενε κατω στην εισοδο της πολυκατοικιας....

Οπως μου τα ειπε σας τα λεω....
URL]]
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
ρε λεβεντες εχω ενα μαγαζι και δουλεβω μεχρι τις 11 το βραδι
στο ταμειο μπωρει να υπαρχουν και 600 και 700 μπωρει και παραπανω
βεβαια απ αυτα δικα μου μπωρει να ειναι λιγοτερα απο 50
γιατι τα υπολοιπα ειναι για πληρωθουν προμιθευτες
δεν θα αντισταθω αν μπει καποιος τσογλανος να μου τα παρει ?
μιπως να τον κερασω και κατι προτου φιγει ?
δεν εχεις καθολου αδικο ΟΜΩΣ προτιμας τη ζωη σου η τα 600 ευρω? αυτο θελω να πω
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
δεν εχεις καθολου αδικο ΟΜΩΣ προτιμας τη ζωη σου η τα 600 ευρω? αυτο θελω να πω
Να διαφυλλαξει την περιουσια και την ζωη του δεν πρεπει δηλαδη ?

Οποιος μας λεει δηλαδη φερτα θα πρεπει να τα δινουμε ?

Με την ιδια λογικη θα πρεπει να οταν μας πει κανεις σκυψε να σκυβουμε κιολας...
 

bullet73

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
428
Like
29
Πόντοι
1
καλος η κακος μετα  απο καπια ωρα στο ταμειο υπαρχουν πολυ λιγα λευτα για λογους ασφαλιας οποτε αν αρκεστει σ αυτα ναι θα κανω τον μαλακα αλλα αμα αρχισει ιστοριες και πρωσπαθισει να με βλαψει ετοτε δεν θα κανω τον μαλακα
θα κανω οτι καλυτερο μπωρο για να αμηνθω
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
καλος η κακος μετα  απο καπια ωρα στο ταμειο υπαρχουν πολυ λιγα λευτα για λογους ασφαλιας οποτε αν αρκεστει σ αυτα ναι θα κανω τον μαλακα αλλα αμα αρχισει ιστοριες και πρωσπαθισει να με βλαψει ετοτε δεν θα κανω τον μαλακα
θα κανω οτι καλυτερο μπωρο για να αμηνθω
:thumbsup:
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
αχαχουχα
εσυ μετα την ληστεια τι μετρα πηρες;;
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
αχαχουχα
εσυ μετα την ληστεια τι μετρα πηρες;;
Διπλο συστημα συναγερμου σε συνδιασμο ασφαλειας, συνδεση με τηλεφωνικο κεντρο σεκουριτυ
θυριδα σε τραπεζα....... συν καποιες εκπληξεις που δεν θα αναφερω.
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Διπλο συστημα συναγερμου σε συνδιασμο ασφαλειας, συνδεση με τηλεφωνικο κεντρο σεκουριτυ και θυριδα σε τραπεζα συν καποιες εκπληξεις που δεν θα αναφερω.
οταν λες εκπληξεις;;
τραγουδιστες και τετοια;;
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Διπλο συστημα συναγερμου σε συνδιασμο ασφαλειας, συνδεση με τηλεφωνικο κεντρο σεκουριτυ
θυριδα σε τραπεζα....... συν καποιες εκπληξεις που δεν θα αναφερω.
Ελπίζω να τον ενεργοποιείς τον συναγερμό κ να κλειδώνεις καμιά πόρτα. :grin:
οταν λες εκπληξεις;;
Nάρκες. :2funny:
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Να διαφυλλαξει την περιουσια και την ζωη του δεν πρεπει δηλαδη ?

Οποιος μας λεει δηλαδη φερτα θα πρεπει να τα δινουμε ?

Με την ιδια λογικη θα πρεπει να οταν μας πει κανεις σκυψε να σκυβουμε κιολας...
αμα θεωρεις οτι η ζωη σου αξιζει 600,700 και 1000 ευρω ειναι αποψη σου...

αυτο που ειπε οτι εχει λεφτα ασφαλειας σε περιπτωση ληστειας ειναι πολυ σωστο...

η διαφυλαξη της ζωης που λες δε θα γινει αμα παει να αντισταθει...δηλαδη αμα του μπουκαρουν με οπλα 3 νοματαιοι μεσα στο μαγαζι τι θα κανει θα τους φαει με την καραμπινα και τους τρεις?
 

bullet73

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
428
Like
29
Πόντοι
1
αμα ειναι τρεις θα κανω τον μαλακα αλλα αμα ειναι ενας και τον βρω μποσικο θα το μετανιοσει πικρα αυτο που πιγε να κανει
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
αμα ειναι τρεις θα κανω τον μαλακα αλλα αμα ειναι ενας και τον βρω μποσικο θα το μετανιοσει πικρα αυτο που πιγε να κανει
τωρα συμφωνουμε απολυτα...αμα ειναι ενας και εχει κανα μαχαιρι πχ ε εκει αρπαζεις ενα ξυλο γερο και τον κανεις μαυρο...

η οπως εγινε με τον πακιστανο που πηγε να κλεψει μια στο λεωφορειο και τον κανανε μαυρο...ετσι ναι...ξυλο και καρατε που λενε...
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
αμα ειναι τρεις θα κανω τον μαλακα αλλα αμα ειναι ενας και τον βρω μποσικο θα το μετανιοσει πικρα αυτο που πιγε να κανει
Δυο φορες ετυχε ενας να ερθει να με κλεψει απο την δουλεια μου και εφυγε αιμοφυρτος
και οι δυο τις εφαγαν αλλα ο ενας ξεφυγε αρπαζοντας μονο μερικες ψιλες με τους μαλακες που τους υπερασπιζονται
Ο αλλος ομως δεν θα το ξεχασει ποτε....
Εμενα με ποναγε 1 εβδομαδα το ποδι μου απο τις κλωτσιες που του εδωσα αλλα χαλαλι του

Τωρα οσον αφορα την ληστεια στο σπιτι μου με επιασαν εντελως απροετοιμαστο καθως ουτε που φανταστηκα τετοια φαση ποτε......
Δεν μπορω να ξερω την καταλληξη αν καταλαβαινα κατι (πιθανοτερο να ημουν νεκρος τωρα αν ηταν πανω απο δυο η τραυματιας αν ηταν πανω απο ενας)
 

bullet73

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
428
Like
29
Πόντοι
1
οταν λεμε οτι δεν οπλοφορουμε δε συμενει οτι δεν εχουμε και τπτ ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom