Νέα

Αποκλειστικά ξανθές (γυμνές και μη)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα rando
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 409K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Έρως

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2016
Μηνύματα
59
Like
0
Πόντοι
0
13.jpg
Summer Brielle! Από τις πιο καυλιάρες που κυκλοφορούνε!  :tits2:
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
Παίδες, να ξεκαθαρίσουμε κάτι:

Όταν λέμε "Αποκλειστικά ξανθιές" εγώ καταλαβαίνω φυσικές ξανθιές, όχι βαμμένες ξανθιές.

Οι περισσότερες φωτογραφίες που είδα εδώ (λίγο που χάζεψα το νήμα) είναι ΒΑΜΜΕΝΕΣ ξανθιές. Τόσο (απρόσεκτα) βαμμένες και φωτογραφημένες, που σε πολλές φαίνεται και η (καστανή) ρίζα του μαλλιού τους.

Αφορμή γι' αυτό το ποστ μου είναι ένα ταξίδι που έκανα πρόσφατα στην Ολλανδία. Εταιρεία, KLM.
Πηγαίνοντας λοιπόν, χάζευα μέσα στο αεροπλάνο μια αεροσυνοδό. Όχι καμιά μουνάρα, αλλά συμπαθέστατη και νοστιμούλα, μικρή (περί τα 25), χωρίς ΚΑΝΕΝΑ ψεγάδι (πάχια, προεξοχές, ατέλειες, άσχημο πρόσωπο κλπ) και ΞΑΝΘΙΑ.
Επειδή πέρναγε τακτικά από κοντά μου με τα καρότσια της είχα την ευκαιρία να την παρατηρώ προσεκτικά. Και επί πολλή ώρα.

Λοιπόν μάγκες, η γκόμενα ήταν ΞΑΝΘΙΑ.
Με όλη τη σημασία της λέξης.
Εδώ σε μας (Μεσόγειος) δεν υπάρχουν τέτοιες γυναίκες. Κι αν υπάρχουν, είναι μία στις 10.000.
Πάνω της δεν υπήρχε ΟΥΤΕ ΜΙΑ σκουρόχρωμη τρίχα. Δεν ήταν αλμπίνα, δηλαδή στον ήλιο θα μαύριζε. Και δεν είχε κάνει αποτριχώσεις, δηλαδή να κολλάει το κερί πάνω στα μπράτσα της και να το ξεκολλάει βγάζοντας και τις τρίχες. Το μπράτσο της είχε το χνουδάκι του. Αλλά το χνουδάκι ήταν ξανθό (έβλεπα το μπράτσο από πολύ κοντά, ξέρετε πως είναι στα αεροπλάνα).
Τι ίδιο και τα φρύδια της, και τα τσίνορα της, και οι φαβορίτες της, και τα μαλλάκια που ξέφευγαν λίγο πίσω απ' τον κότσο, παντού, όπου υπάρχει τρίχα στον άνθρωπο υπήρχε σ' αυτήν (δεν είχε αφαιρεθεί) αλλά δεν φαινόταν, επειδή ήταν ξανθο-χρυσού χρώματος.
Και βέβαια γαλανά μάτια η νεαρή Ολλανδέζα αεροσυνοδός.
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και τα μαλλιά της ήταν φυσικά ξανθά, και όμορφο ξανθό (ανοιχτό) χρώμα.

Όταν έφτασα στο Amsterdam και συνάντησα την (ξανθιά) Ελληνίδα φίλη μου που ζει εκεί, τι ρώτησα τι είδους ξανθιές είναι αυτές οι Ολλανδέζες σαν αυτή που είδα στο αεροπλάνο. (Η φίλη μου είναι "ξανθιά", αλλά Ελληνίδα ξανθιά. Δεν βάφει μαλλιά, αλλά τα χρώματα της (παρά τα γαλανά μάτια της) είναι πιο "σκούρα" από αυτό το Ολλανδέζικο που είδα).  Μου είπε ότι υπάρχουν πολλές Ολλανδέζες έτσι. Ίσως μια στις 20 ή μια στις 10.

Που θέλω να καταλήξω:
Οι βαμμένες ξανθιές ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αυτό που εγώ καταλαβαίνω με τον όρο "αποκλειστικά ξανθιά". Η μελαχροινή (μελανούρι) που βάφει τα μαλλιά της (άντε και τα φρύδια της) ξανθά, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ξανθιά. Και είναι κάτι που το καταλαβαίνει κάποιος εύκολα. Το ανθρώπινο σώμα έχει πάνω του πάρα πολλές ρίζες τριχών, και οι τρίχες αυτές έχουν χρώμα όταν βγαίνουν απ' τη ρίζα.
Αν τις βάφεις, την επόμενη μέρα η ρίζα (η νέα τρίχα) που βγαίνει από κάτω έχει το φυσικό σκούρο χρώμα της.
Αν τις βγάζεις, παρουσιάζεται μια εικόνα δέρματος που δεν είναι φυσική: Το δέρμα είναι φυσικό να έχει πάνω του χνούδι (και σε μερικές περιοχές όπως μασχάλες, μουνί κλπ θύσανους), και χωρίς το χνούδι του είναι "αφύσικο". Είμαι 100% σίγουρος ότι και το μουνί αυτής της αεροσυνοδού ήταν ξανθό (έχω ξαναδεί τέτοιο, στα νιάτα μου, όταν καμάκωνα τουρίστριες στα νησιά).

Είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΩΡΑΙΟ (για μας τους μεσογειακούς που δε βλέπουμε συνήθως πραγματικά ξανθιά γυναίκα) μια φυσική μη αποτριχωμένη ξανθιά, και (υποθέτω) το ίδιο αντίστροφα για τους βόρειους (Ολλανδοί, σκανδιναυοί κλπ). Βλέπουν στο δρόμο σκούρα τριχωτή Ελληνίδα με κώλο αχλαδάκι και τους σηκώνεται.

Επομένως:
Οι φωτογραφίες που είδα εδώ απέχουν από τον τίτλο.
Εκτός κι αν όποιος ανεβάζει φωτο από "ξανθιές" δεν ξέρει τι σημαίνει "ξανθιά". Και κάθε σκούρα Ελληνίδα, Βουλγάρα, Ρουμάνα, Ιταλίδα κλπ που πάει στο κομμωτήρια και τα βάφει, θεωρείται "ξανθιά".
 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16
φυσικές ξανθές δεν είναι ούτε η Σκάρλετ Γιόχανσον ούτε η Σαρλίζ Θερόν οι οποίες είναι απλά οι φωτεινές εξαιρέσεις
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
Και για να μην παρεξηγηθώ:
Δε λέω ότι οι μελαχρινές/καστανές είναι άσχημες γυναίκες.
Αντίθετα, μερικών τέτοιων η θηλυκότητα είναι τεράστια.
Αλλά είναι ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ η θηλυκότητα, και άλλο πράμα η "ξανθότητα", για την οποία το νήμα εδώ αναφέρεται.
 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16
Οι άλλες 4 αεροσυνοδοί της πτήσης δεν ήταν τέτοιες. Μια βαμμένη, 2-3 καστανές, όλα καλά.
Μίλησα γι' αυτή τη μία.
Και για να μην παρεξηγηθώ:
Δε λέω ότι οι μελαχρινές/καστανές είναι άσχημες γυναίκες.
Αντίθετα, μερικών τέτοιων η θηλυκότητα είναι τεράστια.
Αλλά είναι ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ η θηλυκότητα, και άλλο πράμα η "ξανθότητα", για την οποία το νήμα εδώ αναφέρεται.
πάλι εγώ 1-η Σοφία Λόρεν ή 2-η Μάρα Δαρμουσλή είναι άσχημες??
 

Sancho Panza

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
109
Κριτικές
8
Like
310
Πόντοι
301
Candice Swanepoel Την ελενε κι ολα τα παιδακια κλαινε ...  :erection: :erection: :erection:
 

Συνημμένα

  • candice-swanepoel-paparazzi-nudes-08.jpg
    candice-swanepoel-paparazzi-nudes-08.jpg
    144,8 KB · Εμφανίσεις: 53

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
η Σοφία Λόρεν
η Μάρα Δαρμουσλή
είναι άσχημες??

Η Σοφία Λώρεν ΗΤΑΝ μούναρος. Τώρα βέβαια είναι 80+? Κάπου τόσο, οπότε δεν παίζει αναφορά. Αλλά δεν ήταν μόνο μούναρος, ήταν και προσωπικότητα, και ικανή ηθοποιός.

Την άλλη που λες δεν την ξέρω. Και δε θα γκουγκλάρω τώρα για πάρτη της.
 

tsampikosgamikos

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2012
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Έχει και στην ελλάδα κάποιες λίγες ξανθές. Και σε τελευταίες φουρνιές εχει πιο πολλές, λόγω μαμάδων από ανατολικές χώρες και έτσι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom