Νέα

Απογραφή 2021: Ξεκίνησαν οι δηλώσεις στο gov.gr - Η διαδικασία βήμα βήμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 392
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Σωστό κι αυτό. Αλλά το κράτος μήπως θα δώσει ένταλμα στο facebook να του αποκαλύψει το email μου και μετά στον mail provider μου να του παρέχει τον αριθμό του κινητού μου; Μόνο αν διαπράξω κανένα κυβερνο-έγκλημα.
Το κράτος τα βρίσκει αυτά χωρίς άδεια. Αλλιώς δε θα ηταν κράτος.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.477
Like
21.846
Πόντοι
5.006
Μεταξύ μας αυτό θα μ άρεσε ??? αλλά να μη μου πάρουν
δεκαδες μελη του σαιτ, μπανιστηρτζηδες και ανωμαλοι, θα εκσπερματισουν και θα κοιμηθουν αποψε με τα χυσαμολια πανω τους, μετα απο την δηλωση κολαφο που εκανες οτι δινεις κωλο με ευχαριστηση...
:confused:
 

Dirty_Frank

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2007
Μηνύματα
938
Like
1.316
Πόντοι
206
Να ρωτήσω κάτι, εγώ έλειπα και βρήκα στη πόρτα ένα χαρτί με τους κωδικούς, μπορώ και μόνη να το κάνω η πρέπει ο λογιστής?Βασικά, είναι υποχρεωτικό, ξέρετε?
ειναι υποχρεωτικο να παρουμε μερος στην απογραφη
και εχει κυρωσεις αν δεν συμμετεχεις (οπως αντιστοιχα ειναι υποχρεωτικο να ψηφισεις κ εχει κυρωσεις αλλα δεν επιβαλλονται ποτε)

καλο θα ηταν να το κανεις μονη σου, οτι στοιχεια δινεις ειναι εμπιστευτικα κ δεν πρεπει να τα δειχνεις σε τριτους οπως στο λογιστη ή στο γειτονα
 

Sexyjoanna

Call-Girl
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
23.208
Κριτικές
1
Like
160.068
ειναι υποχρεωτικο να παρουμε μερος στην απογραφη
και εχει κυρωσεις αν δεν συμμετεχεις (οπως αντιστοιχα ειναι υποχρεωτικο να ψηφισεις κ εχει κυρωσεις αλλα δεν επιβαλλονται ποτε)

καλο θα ηταν να το κανεις μονη σου, οτι στοιχεια δινεις ειναι εμπιστευτικα κ δεν πρεπει να τα δειχνεις σε τριτους οπως στο λογιστη ή στο γειτονα
Ευχαριστώ για συμβουλή,αν και για λογιστή λίγο υπερβολικο, είναι σαν οικογένεια μου και ξέρει τα πάντα ,σε άσχετους φυσικά δεν θα έδινα ποτέ!!θα τη κάνω αύριο μόνη μου ,μαλλον..
 

Dirty_Frank

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2007
Μηνύματα
938
Like
1.316
Πόντοι
206
Μόλις μπήκα κι εγώ και έκανα την αυτοαπογραφή. Πολύ περίεργες μου φάνηκαν οι ερωτήσεις. Πχ είχε μια ερώτηση τι ιδιότητα είχα κατά το διάστημα 16-21 Οκτωβρίου (μισθωτός, άνεργος, αυτοαπασχολούμενος κλπ). Καλά, τι το ιδιαίτερο είχε το χρονικό διάστημα αυτό; :think:
ειναι το διαστημα αναφορας
σκεψου παλια που γινοταν η απογραφη μεσα σε λιγες μερες, ε φετος θα τραβηξει ενα μηνα ως τις 12 Δεκεμβρη
οποτε ειναι σαν να γινεται 16-21 Οκτωβρη για να δουν μια απεικονιση της χωρας εκεινες τις μερες
θα μπορουσε να ειναι πχ το Μαιο ο χρονος αναφορας, δεν εχει κατι το ιδιαιτερο
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
27
Like
2.372
Πόντοι
6.955
κι εγώ αυτοαπογράφτηκα..ηρθε μια κοντουλα συμπαθητικη νεαρα με μασκα και μου εδωσε το έντυπο με τον κωδικο..αν παραλειψεις να συμπληρωσεις κατι δεν σου επιτρεπει το συστημα να προχωρησεις .. ολα καλα!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Φοβάμαι για κυρώσεις αν δε το κάνω από τη μια και από την άλλη ότι είμαι άσχετη και μη γράψω ανακρίβειες
Μάλλον θα το πω στη λογίστρια μου να το κάνει
Πιστεψε με ειναι πανευκολο
Αν κανουμε ενα ραντεβου θα σου το φτιαξω εγω σε 5 λεπτα
 

Sexyjoanna

Call-Girl
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
23.208
Κριτικές
1
Like
160.068
Πιστεψε με ειναι πανευκολο
Αν κανουμε ενα ραντεβου θα σου το φτιαξω εγω σε 5 λεπτα
Είπε ένας κύριος πριν να μη δίνω στοιχεία μου όμως ... ? ευχαριστώ για πρόταση σου όμως όπως και να έχει!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Είπε ένας κύριος πριν να μη δίνω στοιχεία μου όμως ... ? ευχαριστώ για πρόταση σου όμως όπως και να έχει!
Σου θυμιζω οτι ειμαι δικηγορος, εχω επαγγελματικο απορρητο, αρα μην φοβασαι
 

Dirty_Frank

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2007
Μηνύματα
938
Like
1.316
Πόντοι
206
Πάντως τους καταλαβαίνω τους αρνητές της απογραφής μετά την εμπειρία αυτή. Είναι ένα είδος φακελώματος κι αυτό. Από την άλλη, άντε πες πως μαθαίνουν ότι μένεις σε κατοικία δηλωμένη ως κενή. Πώς ακριβώς θα καρφωθούν ότι χρησιμοποίησαν κατά αυτό τον τρόπο τις πληροφορίες που τους έδωσες;
αρχικα στην απογραφη αν η κατοικια ειναι κενη τοτε δεν θα καταγραφει κανενας ως ενοικος, απλα θα καταγραφει ως μια κενη κατοικια (παρεμπιπτοντως το ερμπιενμπι ΔΕΝ ειναι κενη κατοικια)

επισης τα στοιχεια θα ειναι συγκεντρωτικα για ολη τη χωρα, δεν θα ψαξει κανεις αν ο κυριος Κωστας Βριλ στην οδο Βριλλησιων 15, 3ος οροφος εχει δηλωσει αδειο σπιτι ή 20 λιγοτερα τετραγωνικα
 

Sexyjoanna

Call-Girl
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
23.208
Κριτικές
1
Like
160.068
Σου θυμιζω οτι ειμαι δικηγορος, εχω επαγγελματικο απορρητο, αρα μην φοβασαι
Α δε το ήξερα ,Ειμαι σχετικά νεουδι στο σάιτ για να γνωρίζω αρκετά,τότε αλλάζει!Αν χρειαστώ βοήθεια θα σου πω,thanks!
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.066
Κριτικές
123
Like
50.890
Πόντοι
27.261

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006

Dirty_Frank

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2007
Μηνύματα
938
Like
1.316
Πόντοι
206
αγαπητη κυρια Τζοανα κ γω εχω το στατιστικο απορρητο ως απογραφεας
μπορω να σας την κανω κ γω αμα θελετε αν με αφησετε να μπω στο συστημα σας ?
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.066
Κριτικές
123
Like
50.890
Πόντοι
27.261
Τραγουδιστής είστε??? Θα ήθελα μόνο που ακούω μεταλ...έχετε στο ρεπερτόριο κάτι τέτοιο?!
το αηδονι της ηπειρου.
δε μπορω αυτους τους σαταναδες, αλλα για σας θα κανω μια παρακαμψη.
 

Sexyjoanna

Call-Girl
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
23.208
Κριτικές
1
Like
160.068
Λοιπόν ευχαριστώ πολύ για όλες τις συμβουλές σας, είστε ευγενέστατοι, άντε να πάω στο νήμα μου και εγώ,γιατί συχνά πυκνά αντί να κάθομαι εκεί ,γυρνώ γύρω γύρω σε αλλα και συζητώ και ξεχνιέμαι ?αλλά δε φταίω εγω ,έχει τόσο ωραία και χρήσιμα θέματα!!καληνύχτα ,σας φιλώ ?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Τραγουδιστής είστε??? Θα ήθελα μόνο που ακούω μεταλ...έχετε στο ρεπερτόριο κάτι τέτοιο?!
Το μονο μεταλ που εχει αυτος, ειναι ενα σφραγισμα στον αριστερο τραπεζιτη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom