Νέα

Απογραφή 2021: Ξεκίνησαν οι δηλώσεις στο gov.gr - Η διαδικασία βήμα βήμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 392
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Μαγκες οσοι ειστε Ελληνες καντε το και αφηστε τις μαλακιες.Αυτο ειναι ενα εθνικο θεμα που μας αφορα ολους.Το δημογραφικο ειναι ενα απο τα σημαντικοτερα ζητηματα για μια χωρα αν θελει να ειναι μια σοβαρη χωρα τελος παντων.Η συνωμοσιολογια εχει και αυτη τα ορια της.Εγω παντως ανυπομονω να δω ποσοι ειναι οι Ελληνες.Αν και οπως εγραψα πανω θα βαλουν μεσα και ελληνοποιημενους αλλοδαπους.Οποτε ισως να μας δειχνει παραπανω απο οτι ακριβως ειμαστε.Βαλε μεσα και το γυφταριο εννοεται.Τουλαχιστον να δουμε ποσοι λαθρο κατοικουν στον ελλαδικο χωρο αν και κατι μου λεει οτι θα το κανουν γαργαρα.
Λαθρο ειναι ελαχιστοι πλεον.
Ως "λαθρο" οριζουμε αυτους που διαμενουν εδω χωρις καποιο νομιμοποιητικο εγγραφο. Δεν ζουμε στην δεκαετια του 2000. Ολοι καποια χαρτια εχουν.
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
Λαθρο ειναι ελαχιστοι πλεον.
Ως "λαθρο" οριζουμε αυτους που διαμενουν εδω χωρις καποιο νομιμοποιητικο εγγραφο. Δεν ζουμε στην δεκαετια του 2000. Ολοι καποια χαρτια εχουν.
Εμενα με ενδιαφερει κυριως να βγει ενας αριθμος γι'αυτους που μπηκαν εδω με πρωτη φορα φασιστερα.Αυτους που εβαλε ο τσογλανος απο την πισω πορτα μαζι με τον μουζαλα.Καλα το οτι ειχε πακιστανους απο πασοκαρας εποχες αυτο ειναι γνωστο.Λαθρο για εμενα οσοι ηθραν εδω με κυβερνηση συριζα...και αυτοι τελος παντων που διανεμουν σε hotspot.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.704
Κριτικές
11
Like
12.573
Πόντοι
5.060
Μαγκες οσοι ειστε Ελληνες καντε το και αφηστε τις μαλακιες.Αυτο ειναι ενα εθνικο θεμα που μας αφορα ολους.Το δημογραφικο ειναι ενα απο τα σημαντικοτερα ζητηματα για μια χωρα αν θελει να ειναι μια σοβαρη χωρα τελος παντων.Η συνωμοσιολογια εχει και αυτη τα ορια της.Εγω παντως ανυπομονω να δω ποσοι ειναι οι Ελληνες.Αν και οπως εγραψα πανω θα βαλουν μεσα και ελληνοποιημενους αλλοδαπους.Οποτε ισως να μας δειχνει παραπανω απο οτι ακριβως ειμαστε.Βαλε μεσα και το γυφταριο εννοεται.Τουλαχιστον να δουμε ποσοι λαθρο κατοικουν στον ελλαδικο χωρο αν και κατι μου λεει οτι θα το κανουν γαργαρα.
Τον πληθυσμό τον γνωρίζουν ήδη από τις ληξιαρχικές πράξεις γεννήσεων και θανάτων, μην ανησυχείς. Η μορφή που έχει το ερωτηματολόγιο παραπέμπει σε απογραφή κατοικιών. ;)
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
Τον πληθυσμό τον γνωρίζουν ήδη από τις ληξιαρχικές πράξεις γεννήσεων και θανάτων, μην ανησυχείς. Η μορφή που έχει το ερωτηματολόγιο παραπέμπει σε απογραφή κατοικιών. ;)
Σωστα.Αλλα δεν γνωριζουν ποσοι ειναι εδω,δουλεουν,εχουν τοπο κατοικιας κτλ.Επισης πρεπει να μπει ενα ακριβες νουμερο για ποσοι την εκανα εξω απο το 10 μεχρι και σημερα που μιλαμε.Και φυσικα ποσοι μπηκαν Ελλαδα απο το δεκα και μετα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Σωστα.Αλλα δεν γνωριζουν ποσοι ειναι εδω,δουλεουν,εχουν τοπο κατοικιας κτλ.Επισης πρεπει να μπει ενα ακριβες νουμερο για ποσοι την εκανα εξω απο το 10 μεχρι και σημερα που μιλαμε.Και φυσικα ποσοι μπηκαν Ελλαδα απο το δεκα και μετα.
Γιατι ολα αυτα?
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.568
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
ποιος ειναι ο μαλακας που επινοησε την απογραφη,μεχρι και το σωβρακο φοραμε ρωτανε,αντε γαμω το σπιτι σας αρχιδια.
και για προλαβω τους ενδιαφερομενους εκανα την απογραφη αλλα το ερωτηματολογιο ειναι ανουσιο και δεν εξυπηρετει σε καμια τον σκοπο της απογραφης.ΑΓελοιοι που τους πληρωνουμε να μας ρωτανε αν εχουμε ντουζιερα σπιτι μας,γαμωσπιτοι.
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
Δεν θες να ξες ποσοι Ελληνες ακριβως την εκαναν για εξω?Αυτο ειναι ενα - για τον πληθυσμο.Επισης ποσοι δουλεουν,εχουν τοπο κατοικιας,δηλωνουν εισοδηματα,φορολογουνται κτλ.Και φυσικα θα ηθελα να ξερω ποσοι μη-Ελληνες βρισκονται στην Ελλαδα με οτι αυτο συνεπαγεται.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
ποιος ειναι ο μαλακας που επινοησε την απογραφη,μεχρι και το σωβρακο φοραμε ρωτανε,αντε γαμω το σπιτι σας αρχιδια.
και για προλαβω τους ενδιαφερομενους εκανα την απογραφη αλλα το ερωτηματολογιο ειναι ανουσιο και δεν εξυπηρετει σε καμια τον σκοπο της απογραφης.ΑΓελοιοι που τους πληρωνουμε να μας ρωτανε αν εχουμε ντουζιερα σπιτι μας,γαμωσπιτοι.
Ηρεμησε, μην παθεις και τιποτα
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.704
Κριτικές
11
Like
12.573
Πόντοι
5.060
ποιος ειναι ο μαλακας που επινοησε την απογραφη,μεχρι και το σωβρακο φοραμε ρωτανε,αντε γαμω το σπιτι σας αρχιδια.
και για προλαβω τους ενδιαφερομενους εκανα την απογραφη αλλα το ερωτηματολογιο ειναι ανουσιο και δεν εξυπηρετει σε καμια τον σκοπο της απογραφης.ΑΓελοιοι που τους πληρωνουμε να μας ρωτανε αν εχουμε ντουζιερα σπιτι μας,γαμωσπιτοι.
Α γεια σου. Ό,τι να 'ναι οι ερωτήσεις.
 

Sexyjoanna

Call-Girl
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
23.208
Κριτικές
1
Like
160.078
Ευκολο ειναι, μπορεις ανετα να το κάνεις μονη σου. Εξαλλου ακομη κι αν καποια στιγμη νιωσεις οτι κατι δεν μπορεις να καταφερεις, απλως το παρατας. Αν δεν κανεις στο τελος υποβολη, δεν εχεις κάνει κατι μη αναστρεψιμο.
Φοβάμαι για κυρώσεις αν δε το κάνω από τη μια και από την άλλη ότι είμαι άσχετη και μη γράψω ανακρίβειες
Μάλλον θα το πω στη λογίστρια μου να το κάνει
 

Accountant

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2021
Μηνύματα
403
Like
2.226
Πόντοι
441
Να ρωτήσω κάτι, εγώ έλειπα και βρήκα στη πόρτα ένα χαρτί με τους κωδικούς, μπορώ και μόνη να το κάνω η πρέπει ο λογιστής?Βασικά, είναι υποχρεωτικό, ξέρετε?
Μπαινεις στο gov.gr κ πάνω δεξιά έχει επιλογή Απογραφή, πατάς εκεί και μετά σε κατευθύνει η πλατφόρμα βάζοντας τους κωδικούς taxisnet και τον κωδικό Απογραφής που σου άφησε ο Απογραφεας.. Απαντάς στις ερωτήσεις που σου βγάζει και στο τέλος κάνεις αποθήκευση και μετά οριστική υποβολή..?
 

Sexyjoanna

Call-Girl
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
23.208
Κριτικές
1
Like
160.078
Μπαινεις στο gov.gr κ πάνω δεξιά έχει επιλογή Απογραφή, πατάς εκεί και μετά σε κατευθύνει η πλατφόρμα βάζοντας τους κωδικούς taxisnet και τον κωδικό Απογραφής που σου άφησε ο Απογραφεας.. Απαντάς στις ερωτήσεις που σου βγάζει και στο τέλος κάνεις αποθήκευση και μετά οριστική υποβολή..?
Μωρέ αυτό είναι το εύκολο να μπω, το θέμα είναι βλακείες μη γράψω..λες να βάλω και μια φωτο μου μέσα ότι είμαι φυσική ξανθιά?! ???θα με δικαιολογήσουν!
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.568
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
Μωρέ αυτό είναι το εύκολο να μπω, το θέμα είναι βλακείες μη γράψω..λες να βάλω και μια φωτο μου μέσα ότι είμαι φυσική ξανθιά?! ???θα με δικαιολογήσουν!
προσεχε μην απαντησεις οτι στο wc δεν εχεις καζανακι. :confused: :confused: :confused: ειναι σοβαρο σφαλμα. :confused:
 

Accountant

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2021
Μηνύματα
403
Like
2.226
Πόντοι
441
Μωρέ αυτό είναι το εύκολο να μπω, το θέμα είναι βλακείες μη γράψω..λες να βάλω και μια φωτο μου μέσα ότι είμαι φυσική ξανθιά?! ???θα με δικαιολογήσουν!
Είναι απλές οι ερωτήσεις, και σε πάει η πλατφόρμα βήμα βήμα.. Αν ξεχάσεις να απαντήσεις σε μια ερώτηση σου βγάζει κόκκινη επισήμανση ότι κάτι ξέχασες..
Μην αγχώνεσαι διότι δεν υπάρχουν κυρώσεις και αν δεις ότι δυσκολεύεσαι θα περάσει ο Απογραφεας μετά τις 26 Νοέμβρη..
Εγώ την δοκιμάσα την πλατφόρμα καθώς σήμερα έκανα ηλεκτρονικά την απογραφή του πατέρα μου στο χωριο.. Φιλική η πλατφόρμα για τον χρήστη?
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.477
Like
21.846
Πόντοι
5.006
Φοβάμαι για κυρώσεις αν δε το κάνω από τη μια και από την άλλη ότι είμαι άσχετη και μη γράψω ανακρίβειες
Μάλλον θα το πω στη λογίστρια μου να το κάνει
καλα δεν θα σου παρουν και τον κωλο αν δεν το κανεις...μην τρελαινεσαι...
:confused: :confused: :confused:
 

Sexyjoanna

Call-Girl
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
23.208
Κριτικές
1
Like
160.078

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom