Νέα

αποδειξη αγορας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα maturelover2013
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 318
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ζητατε αποδειξη λιανικης πωλησης?

  • φυσικα.το κρατος πρεπει να εισπρατει το φ.π.α για να εχουμε παροχες.

    Ψήφοι: 28 45,9%
  • οχι βεβαια.γιατι για να συντηρουμε τις πισινες και τα σπιτια του αντωνακη,του μπενυ κ.λ.π?

    Ψήφοι: 17 27,9%
  • δεν με νοιαζει,οτι να'ναι

    Ψήφοι: 16 26,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    61

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
πακιστανος εραστης δηλαδη αυτη ειναι η προταση σου οτι δεν υπαρχει λυση?

Δεν εχουν κατι αλλο να ψηφισουν οι πολιτες εκτος απο τα κομματα που ηδη υπαρχουν. Τι θα ηθελες να ψηφισουν δηλαδη?
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
Το διεφθαρμένο κράτος το κάνουν οι διεφθαρμένοι πολίτες. Το καλύτερο πράγμα που συνέβη σε αυτή τη χώρα είναι ο ερχομός της τρόικας. Εύχομαι να γαμήσει όλα τα λαμόγια... Πάντως μία αρχή έχει γίνει. Μακάρι να κλείσουν όλα τα κωλομικρομάγαζα και να μείνουν μόνο οι μεγάλες επιχειρήσεις που είναι συνεπείς στις πληρωμές των φόρων και των εισφορών. Ζήτω η τρόικα!   :rockon:
συρε γαμησου ρε μαλακοπιτουρα.. :2funny:
 

Επισκέπτης
Το διεφθαρμένο κράτος το κάνουν οι διεφθαρμένοι πολίτες. Το καλύτερο πράγμα που συνέβη σε αυτή τη χώρα είναι ο ερχομός της τρόικας. Εύχομαι να γαμήσει όλα τα λαμόγια... Πάντως μία αρχή έχει γίνει. Μακάρι να κλείσουν όλα τα κωλομικρομάγαζα και να μείνουν μόνο οι μεγάλες επιχειρήσεις που είναι συνεπείς στις πληρωμές των φόρων και των εισφορών. Ζήτω η τρόικα!   :rockon:

έχεις σε όλα δίκιο πλην του υπογραμμισμένου
ξέρεις τι μαγειρική πέφτει στους ισολογισμούς των μεγάλων εταιριών καικυρίως των θυγατρικών εξωτερικού,
ώστε να μην πληρώνουν μία;
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
αφού έχετε όπως λες ακίνητα και δε φοβάστε να τα υποθηκεύσετε γιατί δε σηκώνεις ένα μεγάλο δάνειο τύπε να φτιαχτείς και να κάνεις κάτι δικό σου;

Δεν εχω ακινητα. Εχω ενα ακινητο.
Και εγω προσωπικα δεν φοβαμαι τιποτα.... αν ειναι να ανοιχτω θα το κανω
με λογικη μεν αλλα με τον φοβο μενεις πισω και δεν εχεις επεκταση.

Η καλυτερη αμυνα ειναι η επιθεση λενε  :P
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.394
Κριτικές
36
Like
37.863
Πόντοι
18.565
Ναι ειναι λογικο για καποιον που ειναι 32 ... παιρνει 600-700 το μηνα
παει μονο στις πουτανες και μενει στους γονεις του.
Και αμα κλεισω εγω το "μαγαζακι" μου και απολυσω και τον υπαλληλο
μου εσυ θα βρεις λυση στα προβληματα σου; Δηλ. αυτη ειναι η λυση στην οικονομικη
κριση της Ελλαδος; Να κλεισουν τα μικρομαγαζα και να μεινουν μονο τα πολυκα-
ταστηματα;
 

Επισκέπτης
Το πρόβλημα της χώρας δεν είναι το ΤΙ πρέπει να γίνει
αλλά το ΠΟΙΟΣ θα το κάνει

Όλοι ξέρουν τι πρέπει να γίνει, ακόμη και τα γυμνασιόπαιδα
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
πακιστανος εραστης δηλαδη αυτη ειναι η προταση σου οτι δεν υπαρχει λυση?

Δεν εχουν κατι αλλο να ψηφισουν οι πολιτες εκτος απο τα κομματα που ηδη υπαρχουν. Τι θα ηθελες να ψηφισουν δηλαδη?

τώρα διαφωνείς για να διαφωνήσεις οκ...

οι πολιτικοί είναι απλά καθρέφτης των πολιτών.
όταν αρχίσει να σκεύτετε ο κόσμος θα υπάρξουν και ποιοτικά κόμματα.
βασικά είναι κοινωνιολογικό ποιο πολύ το θέμα...
anyway..
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
κωλογερε προφανως αυτο που ειπα ηταν ειρωνικο

ηθελα να πω πως για καποιον που δεν εχει υποχρεωσεις στα αρχιδια του
αν ομως εχεις να ταισεις παιδια και οικογενεια και γυναικα... ο πικερ σιγα μη παντρευτει ποτε με τα μυαλα που εχει.... στις πουτανες θα πηγαινει και θα χαιρεται ενταξει επιλογη του στα αρχιδια μας αλλα λεει παπαριες... μπορει να εισαι αλητης οταν δεν κοβεις αποδειξη αλλα εμεις δεν θελουμε να γαμησουμε την επιχειρηση σου... την φοροδιαφυγη θελουμε να σταματησουμε οχι να σε αφησουμε χωρις δουλεια και να πεινασει η οικογενεια σου.

 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
τώρα διαφωνείς για να διαφωνήσεις οκ...

οι πολιτικοί είναι απλά καθρέφτης των πολιτών.
όταν αρχίσει να σκεύτετε ο κόσμος θα υπάρξουν και ποιοτικά κόμματα.
βασικά είναι κοινωνιολογικό ποιο πολύ το θέμα...
anyway..

χαχα αυτο με τον καθρεφτη το ελεγα εγω ελπιζω να μην το εκλεψες  :P

το πολιτικο συστημα ειναι ο καθρεφτης των πολιτων ο Αριστοτελης ειχε πει αν θυμαμαι καλα
οτι τα μερη συνθετουν το ΟΛΟΝ.  :P

Ξεκινα εσυ μαζι με τα φιλαρακια σου ενας υγιες πολιτικο κινημα. Τσιμπα το 21% των αναποφασιστων  ;)
 

Επισκέπτης
έχεις σε όλα δίκιο πλην του υπογραμμισμένου
ξέρεις τι μαγειρική πέφτει στους ισολογισμούς των μεγάλων εταιριών καικυρίως των θυγατρικών εξωτερικού,
ώστε να μην πληρώνουν μία;

Έχεις δει κανένα σούπερ μάρκετ να μην κόβει απόδειξη? Έχεις δει πολλές μεγάλες εταιρίες να μην ασφαλίζουν τους υπαλλήλους τους? Η μεγαλύτερη φοροδιαφυγή γίνεται από τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις που διευθύνονται από τον κλασικό κουτοπόνηρο Ελληναρά. Εύχομαι η τρόικα να τους γαμήσει όλους αυτούς χωρίς σάλιο και να μείνουν μόνο οι σωστοί στην αγορά. Δεν υπάρχει κάτι που να με εκνευρίζει περισσότερο από τα λαμόγια περιπτεράδες που δεν κόβουν απόδειξη. Κλείσ'το το γαμίδι ρε μαλάκα άμα δεν μπορείς και τράβα γίνε υπάλληλος. Είμαστε η χώρα όπου όλοι θέλουν τη δική τους επιχείρηση με κάθε θεμιτό ή αθέμιτο τρόπο. Καλά που ήρθε η τρόικα όμως να βάλει τα πράγματα σε μια τάξη. Ε μα δεν μπορεί ο κάθε φτωχομπινές να ανοίγει επιχείρηση, μόνο στην Ελλάδα συμβαίνει αυτό.
 
:uglystupid:
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
χαχα αυτο με τον καθρεφτη το ελεγα εγω ελπιζω να μην το εκλεψες  :P

το πολιτικο συστημα ειναι ο καθρεφτης των πολιτων ο Αριστοτελης ειχε πει αν θυμαμαι καλα
οτι τα μερη συνθετουν το ΟΛΟΝ.  :P

Ξεκινα εσυ μαζι με τα φιλαρακια σου ενας υγιες πολιτικο κινημα. Τσιμπα το 21% των αναποφασιστων  ;)

δεν στο έκλεψα, αμέσως...  :2funny: :2funny: :2funny:
ρε τι είστε εσείς ?
οι άλλοι με βγάλαν κλονογκόμενα (και καλά είμαι κάποια βέλβυ  :2funny: δεν την ξέρω) εσύ σου κλέβω τις φράσεις ?
ρε δεν κόβετε τα ναρκωτικά λέω εγώ  ? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Ξεκινα εσυ μαζι με τα φιλαρακια σου ενας υγιες πολιτικο κινημα. Τσιμπα το 21% των αναποφασιστων  ;)

Το ίδιο βράδυ θα βρεθεί στο χαντάκι μαζί με όλη του την οικογένεια
Δεν καταλάβατε ακόμη τι άτομα κυβερνούν τη χώρα
Έχετε ακόμη μέσα σας υπολλείμματα ρομαντικών μαθημάτων Κοινωνιολογίας από αργόσχολους καθηγητές στο Λύκειο
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
σκιουρε απο το να καθεται να κραζει το πολιτικο συστημα ας παρει μια πρωτοβουλια.

Αν ειναι βαπτισμενος στον νωντισμο δεν εχει θεμα τον προστατευει ο θεος νωντας  :P
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.394
Κριτικές
36
Like
37.863
Πόντοι
18.565
κωλογερε προφανως αυτο που ειπα ηταν ειρωνικο

ηθελα να πω πως για καποιον που δεν εχει υποχρεωσεις στα αρχιδια του
αν ομως εχεις να ταισεις παιδια και οικογενεια και γυναικα... ο πικερ σιγα μη παντρευτει ποτε με τα μυαλα που εχει.... στις πουτανες θα πηγαινει και θα χαιρεται ενταξει επιλογη του στα αρχιδια μας αλλα λεει παπαριες... μπορει να εισαι αλητης οταν δεν κοβεις αποδειξη αλλα εμεις δεν θελουμε να γαμησουμε την επιχειρηση σου... την φοροδιαφυγη θελουμε να σταματησουμε οχι να σε αφησουμε χωρις δουλεια και να πεινασει η οικογενεια σου.
Επαναλαμβανω: Οταν ο ΦΠΑ ηταν 14% ειπα δεν γαμιεται και τον πληρωνα.
Οταν εγινε 17% και αργοτερα 18% παλι βαρυγκομουσα αλλα τον πληρωνα(παλι απο
την τσεπη μου). Οταν ομως πηγε 19% και αργοτερα 23%;
Ποια ειναι λοιπον η λυση; Ασε που με μια μειωση του ΦΠΑ θα εδινες και μια
ωθηση στην αγορα, πιο αισιοδοξια και θα βοηθαγες λιγο στα οικονομικα των
πολιτων.
 

Επισκέπτης
Έχεις δει κανένα σούπερ μάρκετ να μην κόβει απόδειξη? Έχεις δει πολλές μεγάλες εταιρίες να μην ασφαλίζουν τους υπαλλήλους τους? Η μεγαλύτερη φοροδιαφυγή γίνεται από τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις που διευθύνονται από τον κλασικό κουτοπόνηρο Ελληναρά. Εύχομαι η τρόικα να τους γαμήσει όλους αυτούς χωρίς σάλιο και να μείνουν μόνο οι σωστοί στην αγορά. Δεν υπάρχει κάτι που να με εκνευρίζει περισσότερο από τα λαμόγια περιπτεράδες που δεν κόβουν απόδειξη. Κλείσ'το το γαμίδι ρε μαλάκα άμα δεν μπορείς και τράβα γίνε υπάλληλος. Είμαστε η χώρα όπου όλοι θέλουν τη δική τους επιχείρηση με κάθε θεμιτό ή αθέμιτο τρόπο. Καλά που ήρθε η τρόικα όμως να βάλει τα πράγματα σε μια τάξη. Ε μα δεν μπορεί ο κάθε φτωχομπινές να ανοίγει επιχείρηση, μόνο στην Ελλάδα συμβαίνει αυτό.
 
:uglystupid:

Οι μεγάλες επιχειρήσεις αποδίδουν το ΦΠΑ, ναι σ αυτό συμφωνώ (το οποίο ΦΠΑ πληρώνει ο πελάτης βέβαια)
Όμως δεν πληρώνουν φόρο εισοδήματος στο τέλος της χρονιάς, γιατί παρουσιάζουν ψεύτικα αποτελέσματα (βλέπε Carefour, κλπ)
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866

Συνημμένα

  • agios-nwntas.jpg
    agios-nwntas.jpg
    99,3 KB · Εμφανίσεις: 59

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom